PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלך הסרן, או "Do not try it home"

gluk
14-06-04, 11:39
אז ככה: ביום שישי בבוקר, נסעתי לתומי בתוך שדות המושב בדרך הביתה, כאשר לפתע נתקלתי במחסום חול/ג'יפה, שעשו נגד אש (היו לנו שריפות קוצים לפני כמה ימים). לא היה לי כח לחזור כ-600 מטר כדי לעקוף את הנושא, ככה שהחלטתי לעבור דרכו. OK, באתי בעדינות, עליתי, ונתקעתי על הבטן עם 4 גלגלים באוויר... עד כאן הכל בסדר, אחרי 10 דקות עם ההיי-ליפט ירדתי חזרה. לו הייתי חכם, ברגע הזה הייתי מוותר, מה עוד, שהיתה לי תחושה, שהולך להידפק לי היום הזה מהבוקר (והיה לי עוד ראש מנוע להרכיב לקאפרי)... אבל לא - החלטתי, שיתהפך העולם, אבל את המכשול הזה אני עובר... (אגב, 20 מטר מהבית).

OK, חזרתי לאחור, נתתי קצת יותר גז, וקדימה...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: מה שקרה לאחר מכן, אני לא רוצה אפילו להיזכר... האוטו זינק מעל המכשול, ונחת עם כל ה-3 הטון שלו ומגובה של כ-1.5 מטר!!!! ואת כל זה, קיבלתי בגב המסכן שלי דרך הכיסא, כי הבולמים ניסגרו בשניות הראשונות של הנחיתה עד הסוף!!! זה בטח היה נראה נורא מרשים מהצד, רק שאני לכמה דקות איבדתי את היכולת להעריך את היופי שבעניין... למעשה, איבדתי את היכולת להתעניין בכלל במה שמתרחש בעולם החיצוני... אחרי שאיכשהו הצלחתי לזחול מכסא הנהג ולעבור לשכב באחורי, וכ-20 דקות של שכיבה ללא תזוזה, הצלחתי לשלב"D" ולנסוע את ה-20 מטר האחרונים עד הבית... הייתי בטוח, שדפקתי עמוד שידרה, עד עכשיו אני לא בטוח ב-100% שלא, לא הייתי אצל הרופא- פשוט לא היה לי כח ללכת. עכשיו אני יכול לזוז, אבל כואב לי כל הגוף... אם כי קצת פחות, ואני מצליח ללכת לעבודה... באוטו סרן הקידמי עקום (בקטע שיצא מ"קייס" לגלגל, אין לי מושג עדיין, מה זה אומר... בקיצור, ילדים, DO NOT TRY IT HOME!!!!! PLEASE!

polar bear
14-06-04, 15:58
טוב, יש אישור - גם אתה פסיכי..........

וכמובן - תהיה בריא ותרגיש טוב.

אלון_ק
14-06-04, 23:02
ומזה אנו מפיקים כמה לקחים:

1. אם אתה מתעקש מספיק אתה עובר.

2. אם אתה הולך להתעקש מספיק, תדאג שיהיה לידך מי שיצלם את זה.

3. אם אתה הולך להתעקש מספיק ודאגת שיהיה מי שיצלם את זה, תדאג שיהיה לו תיק ע"ר.

4. עדיף להיות מי שמצלם את זה.

5. ואנדורה כן יכולה לעוף. גם אם לזמן קצר.

החלמה מהירה לך ולרכב.

six 4 life
14-06-04, 23:29
אבל אבל אבל......ואנדורה זהה לאופנוע שטח בביצועים לא :? ??????
אה לא :shock: ? אוקיי......

אחשלי ממה שאתה מתאר קפצת קפיצה שהיתה מרסקת באגי ממוצע... כמובן כמובן החלמה מהירה. סך הכל הגב שלך הרגיש 3 טון שפוגעים באדמה לאחר מעוף וירטואזי של מטר וחצי גובה. מתערב שזה חתיכת מחזה לראות לוייתן קופץ רמפה של אופנועי שטח:).....

בקיצור ידידי, באגי זה באגי, ואמבולנס זה אמבולנס :twisted:

בידידות,

-ארז 8) -

Bulldog
15-06-04, 00:04
חפיף, אני הרמתי 30 טון לגובה די זהה (טיפה יותר גבוהה למען האמת) ולא קרה לאף אחד שום דבר, גם לתומ"ת עצמו לא ניגרם שום נזק.
אבל זה היה בצה"ל, זה בערך כמו רכב עבודה והצוות תמיד ישמח לימי מחלה.
אתה לעומת זאת בהחלט לא שפוי. קודם כל תרגיש טוב, אח"כ תלך לבדיקות, אבנר משלמים על כל תאונה שבמהלכה ניפגע אדם, אני קיבלתי 6K על זה שמרחתי ניסן וואנט של העבודה על עץ במהירות המדהימה של 20 קמ"ש.
בכסף תשפץ את הרכב.
בהצלחה.

אלון_ק
15-06-04, 00:41
הייתכן שגילינו מדוע המוטציה לא נוסעת שנתיים?

-עומר לפני שנתיים וחצי: אוטו+עץ+20קמ"ש=6000 ש"ח.
-עומר לפני שנתיים וחצי: חסר לי כך וכך לבנות אוטו.
-עומר לפני שנתיים וחצי: ייקח 3 חודשים לבנות כזה אוטו (השאר, כידוע, קוסמטיקה).
-עומר לפני שנתיים וחצי פחות 3 חודשים:עדיין חסר לי 6K ש"ח, אבל יש אוטו והיי, תראו, יש גם עץ.
-עומר לפני שנתיים וחצי, פחות 6 חודשים (3 חודשים של פחחות, צבע, תיקונים וקצת שיפורים): הממ... עוד חסר לי כסף... והיי, תראו, הנה עץ!

---עומר היום:
הממ... רק עוד 4 עצים ויש לי אוטו!

Bulldog
15-06-04, 01:07
תשמע, התאונה ההיא מימנה את הסרנים. עכשיו אני צריך עוד כסף בשביל הפינאלה.
תגיד לי, הפוקוס של אמא שלך, לא מחברה?

תומר א.
15-06-04, 19:52
לפני שבע שנים, ג'ון דיר 7 טון,דיונות, לילה, פתאום אין דיונה.
תוצאה- 2.5 מ' גובה, 4 מ' רוחק,
ומאז יש לי ראש פתוח, ולטרקטור נישבר הציר הקדמי.

gluk
16-06-04, 11:32
טוב, עכשיו אני מרגיש יותר טוב, אם כי עדיין כואב לי כשאני זז... אני אלך לרופא מתישהו בקרוב, אני מניח, אולי בכ"ז יש לי תזוזה בחוליה או משהו, אני מקווה, שלא... תודה לכל הדואגים! ואכן, וואנדורה יכולה לעוף, אבל עדיף באמת להיות זה שמצלם את המעוף מהצד :? :D
לגבי הסרן - מעניין, כמה הנזק? עוד לא היה לי אפילו זמן להיכנס למוסך, ולבדוק... נראה, כאילו בצד שמאל הקטע שהולך מ"קייס" לגלגל, זז/ניתלש קצת מה"קייס"... מישהו מכיר ת התופעה? האוטו נוסע, אבל ממש לא בא לי לנסוע ככה...

אדי
16-06-04, 11:58
לא כל כך הבנתי את התאור של הנזק, אבל אם זה מה שאני חושב אז עדיף להחליף את הסרן באחד מפירוק. בזמנו, הציעו לי סרן קדמי של וואנדורה 4X4 ב-1500 ש"ח - יכול להיות שאפשר למצוא גם זולים יותר. שים לב להבדלים ביחסי ההעברה בין הדגמים השונים.

ובאמת עדיף להיות הצלם :) , תהיה בריא.

אדי

עמי
16-06-04, 12:06
המלצה אישית חמה - לך עכשיו לרופא!
אם אתה לא מסוגל לקום, הזעק אותו אליך הבייתה.
גם יותר בריא, וגם יותר נכון- בטח אם אכן נגרם לך נזק כלשהו כתוצאה מהתאונה, שאז כל התמהמהות שלך תרע את מצבך, יתכן שמבחינה רפואית ובטח מול חברת הביטוח.
עמי

מוני_הכוכב
03-07-04, 22:16
היי גלוק, נפגשנו ביום שישי אצל החשמלאי של האלטרנטור שלי שנפח נפשו.
הנזק שלך רציני, אני לא יודע מה הפתרון, כנרראה החלפת סרן. בכל מקרה, חשבתי שזה די מסוכן לנסוע עם סרן עקום.

ולעניין האישי שלך - טוס לרופא. אתה לא יודע מה זה גב, אני סיפרתי לך מה היה לי. אל תשחק עם זה, מה גם שאתה עובד בעבודות שהן גם פיסיות!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:

ערן המסוקס
07-07-04, 16:35
ייתכן שבמכון לפרונטים ניתן ליישר את הסרן שלך..
בדוק את זה והשווה מחיר של סרן מפירוק.

חבר שלי עם CJ מקרטע נסע בדיונות עם אביו במושב לידו ואח שלו במושב האחורי..
נגמרה הדיונה, נפילה של 2 מטר. גלגל הגה שבור, חיבורים למושב מתנתקים, מושב אחורי מקבל קימור יפה, סרן קדמי עקום..

הדפוק המשיך לנסוע כך עם הרכב עד שהסרן האחורי נטחן (בלי קשר לנפילה) ואז החליף לזוג סרנים שחוטים אחרים.

gluk
15-08-04, 17:08
טוב, היום כבר 15 לאוגוסט, ואני עדיין לא הנעה קידמית (ועם וואן מלא ב"זבל" מהעברת הדירה, שאין לי זמן להוציא :? ). מחפש סרן קידמי דנה 44, אני צריך רק הגוף (כמובן, חשוב לי שיהיה שלם לגמרי), אני ממש לא צריך את כל ה"תוכן" (גלגלי שיניים), אפילו מעדיף שלא יהיו. וכמובן, כמה שיותר בזוללללללללללללללל........... סובל מחוסר תקציב קריטי, אבל "מת" להחזיר את המיפלצת לחיים, ועוד יש לי טסט בספטמבר, שבטח לא אעבור ככה...

gluk
15-08-04, 17:09
SORRY, כמובן ללא הנעה

arnonshoshani
15-08-04, 23:09
GLUK שלום

יש לי סרן דנה 44 בשבילך תקין מלא
2500 ש"ח

eran4x4
16-08-04, 11:15
בעולם הירחונים בבצרה (סוכן\יבואן של מגזינים שונים) יש רכב דומה\זהה לשלך שנראה שהוא לפרוק (סרן אחורי אין).

תתקשר תבדוק אם זה באמת לפרוק ואם יש מה לדבר על הסרן הקידמי.

09-7441986
09-7487338

אדי
16-08-04, 15:05
גלוק, אם אתה קונה סרן מפירוק קנה אחד קומפלט ולא רק את ההאוזינג. כיוון קורונה-פיניון הוא עסק די בעייתי ולא זול. אני מניח שיותר יקר מההפרש בין האוזינג לסרן קומפלט. אם אתה מנסה לחסוך אז תראה כמה יהיו מוכנים להוריד לך על הציריות למרות שדווקא כדאי לקנות סרן עם ציריות - ציריות רזרביות זה לא דבר רע.

נסה להרים טלפון ל 046224055, זה מגרש בחדרה שפעם היה להם סרן כזה למכירה (קומפלט) ב-1500 ש"ח. קח בחשבון שיש הבדלים ביחסי ההעברה בסרנים (יש 4.1 ויש 3.73).

אדי

-->