PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה חדשה על המגנום החדש.

גיא
18-07-09, 09:04
תסבירו לי בבקשה ...

באמת אני שואל ולא בשביל לגרור מלחמות.

אם נגיד שהיילקס 97 עם 12 כוחות סוס בערך .. מצליח לסחוב סבבה, לאט אבל בטוח עגלות של 2 טון ותא מטען מלא בעליה מהמחצבות באזור 90 ( ואני לא אומר שזה אידאלי - אבל זה אפשרי בראשון רגיל ועוד יותר בשני low ).... ואם נגיד לצורך הדיון שדימקס מודרני של לפני 4 שנים עם 120 ומשהו כ"ס למיטב זיכרוני ... מצליח הרבה יותר....

אז למה לכל השדים והרוחות צריך על רכב באותו גודל, עם 175 כ"ס ??????

אם זה רק תכסיס שיווקי .. סבבה אבל האם יש שם עוד משהו ?

יונתןמצפה
18-07-09, 11:14
מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים...

OFF-RoaD
18-07-09, 12:58
המנוע החזק יותר מאפשר יחסי העברה יותר ארוכים שמאפשרים מהירות מקסימלית/שיוט גבוהה ונוחה יותר?
לדבר הזה לא תהיה בעיה לשייט ב120 קמ"ש. נראה אותך עושה את זה עם היילקס...

נראה לי שהמנוע החזק יותר פשוט מאפשר מהירות גבוהה יותר בתנאי נסיעה נתונים עם פחות מאמץ...

גיא
18-07-09, 15:03
1. ההילקס שלי היה משייט בקלות ב 120
וזה לא חוקי ממילא לא אחראי ומסוכן מאוד.

בשביל זה מנוע מפלצתי כזה ?
לנסוע 120 על הכביש עם עגלה של שני טון ... טוב ... אני מקווה שלמי שקונה כזה אוטו בשביל כזאת מטרה יש ביטוח טוב.

אני מבין שזה בשביל למכור...

OFF-RoaD
18-07-09, 16:36
כן, אבל כמה זמן היה לוקח לך להגיע ל120? ובאיזו קלות היית צריך להוריד הילוך בעליות?
אני לא מדבר על נהיגה חסרת אחריות, או לא חוקית, למרות שאני רוצה לראות מישהו פה שלא מגיע ל120 על 6.
הרבה מאוד מהאנשים שקונים רכב כזה לעבודה משתמשים בו גם בתור פרייבט, וכאחד כזה, נחמד שיש לו תאוצות טובות יותר וכוח רב יותר שמשפיע ישירות על נוחות הנהיגה.
ברור שיש בזה מן האפקט השיווקי, אבל אני בטוח שעדיף לנהוג באחד כזה מאשר בדגם הקודם (שגם הוא לא עגלה בכלל).

kobiarava
18-07-09, 16:43
גיא, קשה לי להבין לאן אתה חותר, אתה בעצם שואל-למה צריך מנוע יותר חזק ברכב שטח? הרי יש ים דוגמאות לרכבים שמגיעים עם כמה דגמי מנועים חזקים יותר ופחות, זה כמו שתשאל, נגיד, למה טוב גראנד V8 אם יש גם את גרסת ה-4.0L, אתה באמת לא יודע לענות לבד?:-?:-?:-?

קובי

גיא
18-07-09, 16:57
מה שאני חותר ... לא ממש חותר אבל נגיד.

צ'רוקי עם מנוע של 300 כ"ס - רכב שרד מפואר ( לפחות בישראל ) נגיד ...
אבל גם 350 מוגבל ל 140 קמ"ש או משהו כזה.

כתבתם שהדגם הקודם לא היה עגלה בכלל ... ברור שלא. אוטו עבודה שמאיץ יותר מהר ממשפחתית ממוצעת ...

כשהדלק ניגמר, מחיר הדלקים עולה כל הזמן. אפקט החממה גורם לרכבים לא חסכוניים להיות לא פופולריים ... לא מוצא שום סיבה להוציא לשוק טנדר מרוץ ... ( או שפה עליתי על הסיבה ... )

לא רואה שום סיבה שרכב עבודה עם מטען יטוס נמוך ... בהיילקס הורדתי הילוכים .. גם המגנום החדש מוריד הילוכים בעקיפת בזק במהירויות תלת סיפרתיות.

----

פעם נגענו בזה, אף אחד לא צריך מכונית משפחתית שמאיצה מ 0 ל 100 ב 8 שניות, גם 15 זה יותר ממספיק, ומכונית משפחתית עם כל מיני אלקטרוניקה שמאפשרת לבצע נהיגה "דינאמית" ... ( וכל מיני מילות באז מפוצצות אחרות ) להשאר על הנתיב גם עם מטען מלא ב 160 קמ"ש .. זה הכי מציל חיים ...
חח מצחיק. אף אחד לא צריך לנסוע עם כל המשפחה 160 קמ"ש ... !

אז בטנדר ? על אחת כמה וכמה. גם המגנום של 99 היה מספיק חזק, מספיק מהיר, מספיק עביר וכו' ..

הנקודה ( שכנראה נופלת על האוזניים הלא נכונות ) היא שזה סופר מיותר.
אין מדינה בעולם שמרשה למסחרית עם מטען לנסוע מעל 110. אז אין צורך בזה.

ואגב... הסוסים האלו לא אוכלים ? ... אוכלים גם שותים והרבה ...

עזבו ... לא משנה.
סתם אני עצבני שבקולנוע, סרט לילדים ב 35 שח ולא נותנים הפסקה כי "אם הילד רוצה פיפי אז יפסיד קצת סרט ... מה קרה ? ... ככה החלטנו וזהו ! " ( מנהל הקולנוע )

אני חושב שמה שאני מנסה להגיד, שאם היו ממציאים מנוע שהיה חסכוני יותר או יעיל יותר וטנדר עמוס היה נוסע 110 קמ"ש 100 ק"מ על ליטר סולר או שניים .... ניחא, זה שימושי , יעיל , חסכוני וכו' .. אבל המנועים נהיים חזקים , מהירים וצמאים ... בזבזניים יותר , מחר יהיה מנוע להיילקס שהאוטו יסע עמוס 250 קמ"ש יאכל דלק 3 ליטר לק"מ ... אבל יהיה הכי חזק ... אז יקנו אותו ....

לא משנה, זה בעקבות הסרטון שפורסם פה לפני כמה ימים.

elro
18-07-09, 18:11
לא תמיד מנוע חזק יותר הוא מנוע בזבזני יותר,
לפעמים הטכנולוגיה עוזרת לנצל טוב יותר את האנרגיה שמפיק המנוע וכך יש חסכון בדלק.

דרור ברלי
18-07-09, 19:56
על "בטיחות אקטיבית" שמעת?
מנוע חזק זה האלף-בית של בטיחות אקטיבית.

על אותו משקל אתה יכול גם להגיד "מי צריך בקרת יציבות בטנדר". הרי ממילא נוסעים בו לאט...
יש טנדר מתחרה שקוראים לו טויוטה ויגו. על הנייר הוא לא הרבה פחות חזק מהאנטר. "רק" 171 כ"ס. בפועל אני חותם לך שהוא משאיר עשן להאנטר המחוזק הזה (בזכות עקומת מומנט עבה יותר על פני תחום סל"ד רחב יותר). אני מדדתי לויגו הזה מהירות שדגדגה 2 שקל, על GPS ולא בירידה...
אממה, בקרת יציבות אין לו, 4X4 קבוע לכביש אין לו, ובידיו של אידיוט שמנצל את הכוח שלו במלואו, הוא אחד מכלי הרכב הכי מסוכנים שאני מכיר. מי צריך דבר כזה?

אף אחד לא צריך. אבל כולם רוצים.

אז כמובן אם שומרים על כל החוקים כלשונם, אף אחד באמת לא צריך מנוע חזק בטנדר או בג'יפ.
יודע מה? גם לא במשפחתית. כל משפחתומטית פשוטה של היום מצוידת במינימום 100 כ"ס ועוד נחשבת לחלשה. לפני 20 שנה הסתפקו ב-75 כ"ס בממוצע ואף אחד לא קיטר על הביצועים.
אז אף אחד לא ממש צריך כל כך הרבה סוסים, על הנייר. לא צריכים, אבל כולם רוצים. ובהרבה מצבי נסיעה מתברר שזה גם טוב ונחוץ.
ולמה? כי עקיפות-בזק הן הרבה יותר בטוחות.
בטח יותר בטוחות מרכב שצריך חצי קילומטר בשביל לבצע עקיפה כי אין לו מספיק אוויר. שלא לדבר על היילקס שלא מסוגל לעקוף בכלל, עמוס או לא, שצריך להדיר את גלגליו מתאי שטח מסוימים כמו דיונות או דרדרות ארוכות רק בגלל שאין לו יכולת לפתח אפילו את קצה הקצה של תנופה שדרושה.

וכמובן, לא בושה להודות - הספק מנוע מרשים הוא אלמנט שיווקי יקר ערך...

אם להיילקס 97 היה במקור מנוע נורמלי עם 150-170 כ"ס, הוא היה כנראה רכב השטח הכי טוב שקיים.

גיא
18-07-09, 20:06
דרור יקירי

אני לא פנאט של אנטי
באמת שלא

ואני לא פנאט של היילקס 97, מכרתי אותה ואני לא זוכר איזה צבע היא היתה ...
אין חרטות.

העניין הוא כמו שאמרת, 75 כ"ס גם היה מספיק .. זה כנראה עניין של למכור ... שיהיו בריאים.

חנן-ג'יפולוג
18-07-09, 21:09
גיא, לא היה לך פעם DR600?

באמת היה בו צורך מהותי מול הDR250 או מול DR350? מנסיון עם אופנועים קטנים וגם עם כבדים, בכל מקרה לא מדובר בצורך אמיתי.

ומי "צריך" סוזוקי היאבוסה?

דווקא על כלי עבודה עוד לפעמים ניתן להבין את זה. משאית עם 700 כוחות סוס יכולה להעלות בעליות מסדום כפול מטען מזה שיכולה משאית עם 350 כ"ס, באותו זמן, ואפשר להשליך את זה גם על טנדר, אבל ברוב המקרים פשוט מדובר על העובדה הפשוטה שאנשים אוהבים מנועים חזקים. זה הכול.

האמת, זה נשמע כמו שרשור קלאסי לחופש הגדול, אבל אתה כבר קרוב להפיכת תקליט, לא? :p

סוזי המשתוללת
18-07-09, 23:21
חנן
עצם זה שאתה חזרת להגיב כבר שווה את השרשור - עכשיו אתה גם יכול לנעול אותו כי הוא באמת מיותר
זו פשוט הבכיינות של גיא :D
דרור
פעם משפחתית בסדר גודל של פיאט 131 הסתדרה עם 75 כ"ס בגירסה אוטומטית ועדיין האיצה טוב מרוב המשפחתיות הזהות של היום פשוט כי היא שקלה הרבה פחות 920 קילו ליתר דיוק (לא כולל הפחת מהחלודה:D)ואגב היה לה סרן חי וספירלות 4 לינק מאחור
סוברו ליאונה שקלה 840 ק"ג למשל ויש עוד הרבה דוגמאות
כל עניין הבטיחות הפסיבית והנוחות הוסיף לרכבים משקל אז על מנת לשמר את הביצועים משפרים את המנועים
גיא לעלות עלייה עם היילקס עמוס ועגלה זו לא עבודה אלא עינוי סיני ואם אתה חושב אחרת אתה מוזמן להמשיך לנסוע בהיילקס כי גם הנוחיות לא חשובה (אבל להזכירך החלפת אותו )
אפילו בעלי היילקס מחליפים מנוע לטורבו כי המנוע הרגיל מספק אותם .
לא הוא לא ורובם גם לא סגפנים שמוכנים לסבול והמהדרין שבהם או הגברים שבהם מביאים אותו למצב של מנוע פרדו וגיר אוטומט לא כי הם צריכים אלא כי הם רוצים ויכולים .
גם אני הייתי נוסע פעם עם סמוראי לדרום עם כל המשפחה וגם חוזר ממנו
נכון שבקטעי העבירות כולם קיבלו בראש אבל בדרך הלוך וחזור מי שקיבל בראש מכל המשפחה היה אני :D

סוזי המשתוללת
18-07-09, 23:22
אייל קבל ח"ח אחלא כתבה
רק בשבילך אני מקווה שאלי לא גולש כאן :D

tzagi
19-07-09, 06:12
בשביל זה מנוע מפלצתי כזה ?

רק בישראל, ( או רק אצל גיא)
מתלוננים שמנוע עם 175 כס זה מנוע מפלצתי......לא צריך להמשיך.

נימי
19-07-09, 09:58
בדרך כלל אני לא עונה בשירשורים מיותרים כאלו אבל הפעם אם כבר ניכנסתי

היה פעם מישהו ששאל את אותה השאלה בידיוק
אותו בנאדם נסע אחרי זה על רכב עם מנוע חזק (אם אני לא טועה זה היה איזה אמבולנס), הבין למה יש מנועים חזקים ברכבים ואפילו התלהב נורא
עכשיו הקטע המוזר, אותו בן אדם שב וחוזר לשאול למה צריכים מנועים חזקים ברכבים

ואין ספק שג'ו צודק ב 100%, 175 סוסים זה חזק? פשוט עצוב שקוראים לכזה מנוע חזק

גיא
19-07-09, 11:06
לצחוק זה טוב ... :) באמת.

ואני עדיין חושב אותו דבר.... וזה נכון ששאלתי פעם. ( לפחות אני עיקבי )

לקחת מכונית עם מנוע כזה ולהגדיל אותו ב שקל 90. אחרי זה ל"שדרג" את המכונית ולהגדיל לה שוב את המנוע ושוב ושוב ... זה ניראה לי מגוחך.

לגבי שרשורים "מצחיקים" "מיותרים" ושאר .... .נו באמת.

קודם כל זה פורום אוף טופיק, מותר לי ושנית .. אם זה נראה למישהו מתחת לרמתו להכנס לשרשור כזה ... אז זאת זכותו וכבודו המלא לא לעשות את זה.

להכנס לשרשור ולכתוב שהוא לא ניכנס .. זה משעשע :)

לא כל דבר בחיים צריך להיות מקצועי / רציני / וכו' ....

קחו את החיים בקלות

גיא
19-07-09, 11:30
ועכשיו אני רואה שזה לא ב off topic ... בבקשה תעבירו את זה לשם.

אייל
19-07-09, 14:04
גיא, אחרי הכרות של כמה שנים אנחנו סוף סוף מסכימים באופן מוחלט:

זה לא בסדר שלא נותנים הפסקה בסרטי קולנוע!!!

יקיר גרין
19-07-09, 14:13
גיא, בארה"ב טנדר בסדר גודל כזה מקבל מנוע V8 5.7L ...
מי שרוצה מנוע קטן לוקח את דגם ה-V6 עם סופר-צארג'ר ... זה נשאר מתחת ל-300 כ"ס ...

גיא
19-07-09, 14:29
לגבי האמריקאים ....

הם נוהגים לעשות הכל בגדול .. נכון, מכוניות , פסטיבלים .. גם טעויות.

וכשהם נופלים, הם גם עושים את זה בגדול ... !

גיא
19-07-09, 14:30
גיא, אחרי הכרות של כמה שנים אנחנו סוף סוף מסכימים באופן מוחלט:
זה לא בסדר שלא נותנים הפסקה בסרטי קולנוע!!!

:) גם משהו !

דרור ברלי
20-07-09, 00:23
אחרי סיבוב עוצר נשימה בפונטיאק פיירברד 76' עם 500+++ כ"ס, כנראה שאין דבר כזה אוטו חזק מדי....

כי זה ממכר.

גיא
20-07-09, 22:09
ואללה ....

כיף לך.

ולא, אני לא מקנא :-)

אני מניח שהייתי נהנה מכזה סיבוב ... אבל בחיים לא הייתי קונה כזה אוטו ואתה גם לא, דרור.
:-)

דרור ברלי
20-07-09, 22:47
ואללה ....

כיף לך.

ולא, אני לא מקנא :-)

אני מניח שהייתי נהנה מכזה סיבוב ... אבל בחיים לא הייתי קונה כזה אוטו ואתה גם לא, דרור.

זהו, שאתה לא מכיר אותי מספיק טוב....
אין לך מושג כמה מדגדג לי אוטו כזה.

גיא
20-07-09, 23:39
יש הבדל בין רוצה וצריך
ויש הבדל רוצה ובין יהיה לי כזה

אבל אם זה עושה לךאת זה .. לך על זה !

landY
21-07-09, 15:43
מה יותר טוב מרכב עם 200 כ"ס בגלגלים האחוריים?
רכב עם 500 כ"ס בגלגלים האחוריים.
:D

-->