PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אנחנו עם מצפצף או סתם לא סבלני?!

RONI
21-07-09, 18:50
שלום לכולם.
לפני שתתחילו לצפצף,בבקשה תקראו ותגיבו ,או לא! אבל בבקשה בלי לצפצף,נהייתי חולה עצבים מזה,
או סתם לחוץ וקופצני מכל ארחי פרחי הצופר מאחורי מצדדי ומלפני.
אני לא צדיק תמים החוטא בצפצפה[יש לי זמבורה, לא?]אבל הגיעו מים עד גועל נפש.
שהיתי תקופה באירופה לאחרונה,ובמשך כל 3000 הקמ שנסעתי בכל מני דרכים,ערים,כפרים,שבילים,אוטובאנים וכו.
לא שמעתי אלא צפצוף צופר אחד!! לכל אורך התקופה הקצרה שהייתי שם.[ 14 יום].

למה כאן קיבלתי חלסטרה מכולם ,ואל תגידו בבקשה סנוב.
אני יוצא מרמזור,ביפ,למה אתה כבר לא נוסע? ויש עדיין אדום +צהוב?
אני בולם כי הירוק מהבהב,ביפ ביפ ,סע סע ,מה אתה עוצר?
אני במעבר חציה,באפ ,נו תסע כבר!
אני עוצר להכנס לחניה ,ביפ ביפ.למה אתה עוצר?
אני במסלול עקיפה ,נצמד לי אחד לישבן[ ואני סטרייט]מצפצף ומהבהב חצי מטר מהטמבון האחורי שלי ,ואני על 110 קמש
מנסה להשלים עקיפה.
אני עוצר בחניה ,ביפ ביפ\איך מגיעים לשם??
אני ממתין אחרי משאית הפורקת סחורה,באפ באפ.סע יה חתיכת מ...ק!

הבן של השכן..ביפ ביפ ,אמא ,אמא ,אמא,והוא בן 50+- ויש לו סלולרי![יוצאת הזקנה מקומה 3 ,אני יורדת!!].
אין דקה ,דקה ,ללא ציפצוף כזה או אחר.
וכו וכו.תגידו זה רק אני?! או שלכולם הפתיל של המוח נעלם?
זה החום ?הטמפרוטרות? מה זה הדבר הזה?

RAMURAI
21-07-09, 19:00
איך אומר הפתגם? ברומא.......

בקיצור 6 ומשהו מיליון חיים את זה, אתה אחד מהם.

tzurlis
21-07-09, 19:29
בנוסח שלי, הפתגם אומר "בגוש דן סע כמו רומאי". הציור הוא חרב מלאת דם והגה משופד עליה. היה זמן שרציתי להוציא את זה בתור סטיקר עם פרסומת לעסק.
האירופאים לא עצבניים. במקום זה, הם צבועים.
היה גל חום פעם באנגליה,אחוז התאונות עלה בצורה מטורפת וההתנהגות על הכביש השתנתה לרעה ללא הכר. דומה למה שכאן.
ובמצריים נוהגים יותר טוב?
לכן, אני ממליץ לאמץ פטנט בריטי \ אוסטרלי נגדי להקלה מחום, ובקייץ לשתות כמה בקבוקי בירה קרה כקרח לפני כל נסיעה.
אם תשתה מספיק שישיות, תאמין לי שכבר לא יהיה אכפת לך מהצפצופים.

Viper
21-07-09, 19:33
רוני, אני איתך.
אבל בכל פעם שמישהו צופר ואני עומד להתעצבן- אני נזכר בטיול שלי לויאטנם.
שם כל לחיצה על דוושה (ולא משנה מהי) מלווה בקול צפירה. פשוט מדהים!
כנראה שלהיות חשמלאי מומחה לצופרים שם זו עבודה עם רווח לא רע בכלל...
וכן, כשהייתי בקנדה- הייתי בטוח שפשוט אין צופרים ברכבים שם. אבל ברכב השכור שלי דווקא היה...

landY
21-07-09, 20:13
כן, גם אני אחרי כל נסיעה ליותר משבוע לאירופה לא מבין למה מצפצפים פה כל כך הרבה.
לא מבין למה כולם נוסעים בנתיב השמאלי ( והמרכזי) ואף אחד לא חושב על שהנתיב הימיני מיועד לכלי רכב.
לא מבין למה נהגי משאיות נדחפים כמו רוכבי טוסטוס
ולמה רוכבי טוסטוס נוסעים כאילו שהם יושבים במשאית.:confused:

בברכת ביפ-ביפ :D

עודד זנטון
21-07-09, 23:06
אני במסלול עקיפה ,נצמד לי אחד לישבן[ ואני סטרייט]מצפצף ומהבהב חצי מטר מהטמבון האחורי שלי ,ואני על 110 קמש
מנסה להשלים עקיפה.
אני עוצר בחניה ,ביפ ביפ\איך מגיעים לשם??

טוב, לזה יש לי בשבילך 2 פתרונות.
1. ברקס בריא ירים לך את התחת מול העיניים שלו, בדוק שעובד, הוא יבין מה המשמעות של שמירת מרחק.
ולא, הוא לא יתקע בך.
2. פרוזקטור טוב מותקן על הגגון ומכוון אחורה, בלילה הוא מעביר את המסר בדייקנות.

אייל
21-07-09, 23:31
רוני, אתה לא מבין! הניקלים בפגושים מוציאים תגובות כאלו מאנשים. עובר לו ארס ממוצע ליד החניה שלך, רואה ניקלים, חושב לעצמו "זה משלנו" וצועק לך "אחי, איך מגיעים לסוקולוב?"

לתשומת לבך...:)

tzagi
23-07-09, 07:35
זה לא "רק" בארופה
כרגע יש לי אורחים מישראל ובדיוק היום הסברתי להם שהשימוש בזמבורה נחשב למעשה לא מנומס ושמור למקרי חרום בלבד......עולם שונה.

ינון
23-07-09, 08:25
במצרים למשל הצופר פועל קבוע ולחיצה עליו מנתקת אותו ככה אין צורך להוריד ידיים מההגה והנסיעה בטיחותית יותר.

pinister
23-07-09, 10:58
כאשר רכב עוצר בפתאומיות כדי להכנס לחניה, לא טורח לאותת וגורם לי לבלום בלימת חרום, אני מצפצף.
כאשר רכב נוסע בנתיב שמאלי ולא טורח לעבור ימינה, הוא לא עוקף אף אחד ואין לו כל סיבה להיות שם, אני מצפצף (אחרי שה"שמאלני" לא מגיב לאיתותי אורות) כי הוא מאלץ את מי שנוסע מאחוריו לבצע עבירת תנועה ולעקוף אותו מימין.
כאשר האור ברמזור מתחלף לירוק (לא צהוב, ירוק) והנהג שלפני לא זז, כי אינו מסתכל בכלל על מה שקורה לפניו אלא מתעסק במשהו בתוך הרכב, אני מצפצף (כי אחרת איך ידע שהאור התחלף?).
כי הנהגים האלה מצפצפים על מה שקורה סביבם, מסכנים (במקרה של עצירת פתאום ללא איתות) את הנהגים שמאחוריהם, והופכים את מי שעוקף אותם מימין (כן, ה"שמאלנים" ההם) לעבריינים בכוח.
שלא לדבר על אלה שנוסעים לפניכם, עוברים נתיב אחרי נתיב שמאלה ללא איתות ואפילו לא טורחים לאותת בעת הפניה.
או אלה שפונים ללא איתות, וטורחים לאותת אחרי שכבר נכנסו לפניה (ועוד נכנסו לפניה מבחוץ ולא מנתיב הפניה. וזה מה שקרה לי הבוקר).
או אלה שנוסעים בנתיב שמימינכם, מעט לפניכם והרבה יותר לאט, מאותתים שמאלה ומיד נכנסים לנתיב הנסיעה שלכם ומאלצים אתכם לבלום או לשבור את ההגה במטרה לברוח מהם, כי האיתות "נתן להם הרשאה" לא להתחשב במי שנוסע בנתיב אליו הם נכנסים.
אז באמת שלא צריכים לצפצף בכל מצב, אבל יש מצבים בהם נהגים שאינם שומרים על החוק ואינם מתחשבים במי שמסביבם גורמים לנהגים אחרים לצאת מכליהם.

עודד זנטון
23-07-09, 12:48
אז באמת שלא צריכים לצפצף בכל מצב, אבל יש מצבים בהם נהגים שאינם שומרים על החוק ואינם מתחשבים במי שמסביבם גורמים לנהגים אחרים לצאת מכליהם.

איך "היציאה שלך מהכלים" קשורה לפעולה של הפעלת צופר??
ניכנס לחניה שלו בצורה שסיכנה אותך והיתעצבנת?
רד ושבור לו את האוטו. מה קשור הצופר ולמה אני צריך להיתעורר בגללו בבוקר??

pinister
23-07-09, 12:54
עודד.
אין שום בעיה בכך שאדם נכנס לחניה שלו.
יש בעיה אם אותו אדם בולם בפתאומיות באמצע נתיב הנסיעה שלו מבלי לטרוח לאותת וגורם לנהג שמאחוריו לבלום בלימת חירום (וזה מה שקורה כשנוסעים אחרי נהגי מוניות).
להזכירך, כניסה לחניה, או עצירה לשם תמרון לכניסה לחניה, או סתם יציאה מהנתיב מחייבים איתות, וחלק גדול מנהגי ארצנו אינם טורחים בכלל לאותת.
אז במקום לצפצף אפשר לקלל, אבל זה לא מנומס...

דרור הראל
23-07-09, 19:43
אני בשלב השתקעות בארץ אירופאית (ללא שם-על מנת לא להסיט את הדיון מהעיקר).

כשמישהו נכנס לחניה-גם אם הוא לא נהג כמו שמישהו חושב שהוא צריך-כולם ממתינים בסבלנות ולא מצפצפים.

כשמישהו נוסע מולך בטעות עם אור גבוהה(וזה כמעט אף פעם לא קורה)אף אחד לא יסנוור חזרה.

כשרמזור מתחלף,אף אחד לא יצפצף(למרות שכאן בדרך כלל הדבר היחידי שנהג עושה בצומת זה להמתין לאור שיתחלף בריכוז)

אף אחד לא עוקף מימין-ואם יש מישהו שנוהג בצורה קצת פרועה,אפשר להסתכל בתוית הזהוי של הרכב ולראות שהוא מאיטליה.

בקיצור העניין הוא תרבותי---אצלנו צופרים כי אנחנו חסרי סבלנות מחד ומאידך כי מגיע לנו צפירה משום שאנחנו לא חוזרים בזמן לנתיב השמאלי,משום שאנחנו עוקפים בגסות,נכנסים לחנייה בחוסר אחריות,ברמזור מדברים בנייד,מכפכפים את הילד,מחפשים את הדיסק(רק בצומת עם קבצנים-כולם מרוכזים ומחכים לירוק שיחלץ אותם).

הכל עניין תרבותי שלא ניתן לשינוי,צריך לחיות עם זה וזהו ולעיתים לקנא באחרים שאצליהם הכביש הוא רק כביש ולא שדה מלחמה.

בגאמייקה לעומת זאת-הכביש גרועים,המכוניות גמורות,הנהגים מטורפים,אבל הם מצפצפים רק כדי לסמן שלום או לומר תודה על שפיניתה עבורם את הדרך-ההבדל העיקרי בינהם לבנינו בכביש זה שאצלהם נוהגים ואצלנו נלחמים על הכבוד בכביש-משום מה אנחנו בכביש שונאים אחד את השני

אבל ולא בציניות,אין כמו בארץ

דרור הראל

עודד זנטון
23-07-09, 20:37
עודד.
אין שום בעיה בכך שאדם נכנס לחניה שלו.
יש בעיה אם אותו אדם בולם בפתאומיות באמצע נתיב הנסיעה שלו מבלי לטרוח לאותת וגורם לנהג שמאחוריו לבלום בלימת חירום (וזה מה שקורה כשנוסעים אחרי נהגי מוניות).
להזכירך, כניסה לחניה, או עצירה לשם תמרון לכניסה לחניה, או סתם יציאה מהנתיב מחייבים איתות, וחלק גדול מנהגי ארצנו אינם טורחים בכלל לאותת.
אז במקום לצפצף אפשר לקלל, אבל זה לא מנומס...

הבנתי את זה כבר קודם, אבל אני לא רואה איך צפירה תשנה את הפעולה שכבר נעשתה...
אם מטרת הציפצוף היא לפרוק עצבים, שיסע הנהג שהתעצבן אל מחוץ לעיר, בין השדות, שם, בפסטורליה שאופפת אותו, יצפור עד שירגע די הצורך.

דרור ברלי
23-07-09, 23:40
אם מטרת הציפצוף היא לפרוק עצבים, שיסע הנהג שהתעצבן אל מחוץ לעיר, בין השדות, שם, בפסטורליה שאופפת אותו, יצפור עד שירגע די הצורך.

אהבתי.
כמי שחוטא לעתים בצפירות (אני לא אוהב לצפור, אבל איך לעזאזל אפשר להעיר את עגלוני המשפחתומטיות האפורות שישנים בעיניים פקוחות בכל מצב שהוא - רמזור ירוק, סתם צומת, 60 קמ"ש בנתיב שמאלי באיילון, חנייה כפולה/משולשת ועוד ועוד?...) אני מיישם את השיטה הזו שהצעת כשהילדים צורחים וצועקים במהלך טיול.

רוצים לצעוק? כן? כן!!!!!!!!!
טוב.
בבקשה - אני עוצר את הג'יפ ויוצא לעשן סיגריה. עד שהיא נגמרת, אני מרשה לכם לצרוח כמה שאתם רוצים ויכולים, במלוא הדציבלים שהגרון הקטן שלכם יכול להפיק (לא מעט), עד שלא תוכלו יותר. ואחרי שסיימתם לצעוק להנאתכם - אני דורש דממה, או דיבורים בווליום שפוי - צועקים בלחש בלבד!

תתפלאו - אחרי כמה שניות רצופות של צעקות הם נרגעים. זה אשכרה עובד.

amimiller
27-07-09, 22:04
מזה מרגיז הזמבורות האלה ובמיוחד שחוזרים ממקום שפוי, הראשון הכי מבאס.אני הכי אוהב את נהגי האוטבוסים יכול לעמוד 10 ברמזור אבל ההזמבורה אצלו עובדת שעות נוספות. ככה ב-4 בבוקר להביא לו אותה בשיחוק לפוצץ לו את עור התוף עם הזמבורה שיהיה לנו שקט לכמה שעות.
איזה כייף לכם כל המושבניקים שלא צרכים לעבור את כל הסיוט הזה.
אתם בטוחים שבחו"ל יש להם זמבורות?
הרי כלום היו שם למה לא לומדים קצת דרך ארץ שחוזרים ארצה.

דרור ברלי
27-07-09, 23:13
בחו"ל לא צופרים?

ברוב מדינות העולם צופרים ועוד איך.
אחרת לא היו צופרים במכוניות בכלל.

לטעמי האישי ברוב המקרים הצפירות מוצדקות לחלוטין - בלי הצפירות רוב הנהגים פשוט יירדמו על הכביש.

הנה לך סיפור אמיתי מהערב, טרי מהרחוב המקביל: ב-20:30 חזרתי הביתה. כביש פנימי בתוך שכונת מגורים. נהגת מנסה להחנות את המשפחתומטית הכסופה שלה ברוורס במקום חנייה שאפשר להכניס לתוכו לפחות שלוש מכוניות. לא סתם מכוניות - שלוש אמריקאיות של פעם. כמובן שהיא מתקשה ולא מצליחה, פוגעת במדרכה ושוב חוזרת ושוב מנסה. ושוב מתבלבל לה ההגה בין ימין ושמאל ומתבלבלות לה דוושות הגז והברקס ובפעם הבאה מתבלבל לה הסדר שבין ה-D וה-R, והסובארו מנתרת קדימה ובשנייה האחרונה בולמת לפני שהיא פוגעת ברכב אחר.
ועוד נסיון, ועוד אחד. קדחת.
את בדיחת הקרש "מי נתן לך רשיון ילדה" כתבו על הקוזינה הזו.
אני ממתין בסבלנות. מדליק סיגריה. בהתחלה המחזה פשוט מגוחך, אבל כשחולפות השניות ומצטברות לדקה שלמה ועוד אחת, סבלנותי הולכת ופוקעת. עוד מכוניות מצטברות מאחורי ונוצר לו פקק קטן באמצע השכונה, כאילו איילון-דרום היינו ו/או לכביש גהה דמינו.
ואז - במהלך כל נסיונות החנייה ההירואיים, מצלצל הסלולרי של הגברת, והחצופה הזו שתקועה באמצע הכביש וחוסמת את כל הרחוב, מפסיקה לנסות לחנות - ומתחילה לנהל שיחה בסבבה.
ואני שואל אתכם - לא לצפור?....
בטח לצפור!!!!!!!
באבו-אבוה לצפור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
אם לא הייתי דופק אחת קטנה בזמבורה ומחזיר את המטומטמת הזו למציאות, אז עד עכשיו היא היתה מקשקשת בסלולרי ואחר כך מנסה לחנות בלי הצלחה עוד איזה 40 דקות.
הצפירה עשתה את העבודה? ברור!!! היא התעשתה, הצליחה להזיז את הסובארו הצידה ונתנה לנו לעבור ולשאר התור לעבור, וחזרה לנסות לבצע חנייה. מי יודע, אולי היא כבר הצליחה.

99% מנהגי ישראל הם כאלה - 0 אחוזי כישרון, 0 אחוזי יכולת, 200 אחוזי חוצפה. פלא שהם מתים על הכביש כמו זבובים?... אם לא יצפרו להם הם לא יתעוררו אף פעם.

עכשיו תוסיפו למשוואה הזו את המצב הבטחוני, את 32 המעלות ו-80 אחוזי הלחות, את המשבר הכלכלי, את המיתון, האבטלה ועליית מדד, את המסים הגבוהים בעולם, את השוטרים בכל פינה שמתעללים באזרחים כאילו אין יותר גנבים בעולם, ואת הגנבים בלילות בכל פינה כאילו שאין יותר משטרה בעולם, את החיים הלא קלים באופן כללי כאן - וזה למה אנחנו עם של אנשים עצבניים, חצופים, בוטים, חסרי סבלנות, שלא מפרגנים זה לזה ותופסים כפי יכולתנו פן נצא פראיירים ונישאר מאחור דפוקים לדראון עולם. אז כן - אנחנו צופרים. כאלה אנחנו. גם אתם. גם אני.

אז חרא כאן. נכון. אבל מה? זה החרא שלנו להתפאר. לריח מתרגלים, ומהר מאוד מתחילים להינות מהחמימות הדביקה.
אז אני לא מתחלף עם השוויצרים, השוודים, הבלגים ושאר עמי אירופה המנומסים והשקטים, שאת הסטיות והבעיות שלהם מחביאים מתחת לשולחן ומאחורי חזות מנומסת, מעונבת ומהוגנת עאלק.

UNIX
28-07-09, 00:15
הבעיה מתחילה אצל נהגי התחבורה הציבורית
בעיקר מוניות השרות והאוטובוסים
חבורה של מטומטמים עם קבלות
שלא נדבר על שוטרים שהיום בגללם כמעט נכנסה בי משאית ב 90 קמ"ש החליטו לעמוד בצומת ירקון על אית תנועה ולהפחיד נהגים , הנהגים נלחצים ונוצר פקק קטן שמלווה בעצירה פתאומית בכביש מהיר כולם עוצרים לא מבינים מה קורה פתאום רואים 2 דרדסים אמ... סליחה ליצנים

fuksi
28-07-09, 10:22
אף אחד לא עוקף מימין-ואם יש מישהו שנוהג בצורה קצת פרועה,אפשר להסתכל בתוית הזהוי של הרכב ולראות שהוא מאיטליה.

מי שנהג באיטליה ובדרום ספרד מבין שאנחנו הישראלים בחברה טובה.
ככה זה במקומות חמים

pinister
28-07-09, 10:25
נכון, וכולם שומרים על הימין...
בעצם, רק ליברמן...

whisky
28-07-09, 11:54
אני לא יודע למה אתם מתלוננים, דווקא הצפירות זה מאוד נחמד:

1. כשהשיירה של רוה"מ, שר הביטחון, או כל אחד מהמנהיגים הזרים עולה את העליה ממוצא עד לסחרוב, הם לא יפעילו סירנות, אז איך נדע שהם הגיעו לעיר הקודש?

2. כשהמגבניקי"ם נוסעים בנחל חלילים, לא יפעילו כריזה וסירנות בשביל הכיף, גם אם אמצע הלילה? אז איך יקומו כל האנשים ממבשרת להשתין בלילה?

3. כשמשעמם בגלגל"צ, ואותו שיר כבר מתנגן בפעם השלושים, אז לא יצפור זה שמאחוריך להעיר אותך?

4. כשאמבולנס נוסע בכביש פנוי שלושה נתיבים, הוא לא יפעיל את הסירנות, אז איך נדע שיש מישהו באמבולנס?

על פי השיר "שלום לך ארץ נהדרת": מילים מטומטמות לחן: סטיבן גולדמן

הייתי בפריז וגם ברומא
שמעתי את שבעת פלאי תבל
בנגב במצפה רמון בעוזי
אך אין צופר כמו בישראל

וכמו ציפור חורזת שיר
זמירות יפות ועייפות
זמבורת משאית גדולה של תנובה

בזכרוני אותן אשא
אותן צפירות מהמסע
המסע בכביש מספר 1

שלום לך ארץ נהדרת