PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות טכניות טויוטה היילקס 97 4X4

מידן פרטוש
22-07-09, 00:47
שלום חברה' יש לי כמה שאלות לגבי מצב הרכב שלי.

1 בנסיעות ארוכות הרכב מתחמם נורא ומצב הרדיאטור בפנים לא ממש בסדר זאת אומרת שבתוך הרדיאטור יש כמו בוץ בגלל שהמים ששמנו קודם הם מי ברז מה שאני רוצה לעשות זה להחליף מים ברדיאטור למים אדומים או ירוקים ורציתי לדעת איך אני מנקה את הרדיאטור -פיקס- ומה ההבדל בין מים ירוקים לבין מים אדומים אם יש..

2. הרכב אחרי טיפול ובכל זאת שאני מתחיל נסיעה או במאמץ הוא פולט עשן שחור מהאגזוז ממה זה נובע ואיך אני מסדר את זה?

3. אני משתמש לעיתים קרובות ב4X4 ולפני שלושה חודשים פתאום הרוורס ב4X4 לא עובד לי , יש למישהוא כיוון למה זה?

4. נזילות שמן למינהם נובעות מאטמים ''שעשו את שלהם'' או שיש לזה איזה סיבה אחרת? יש לי המון הזעות.. מה אפשר לעשות לגבי זה?

tooshey
22-07-09, 19:12
שלום חברה' יש לי כמה שאלות לגבי מצב הרכב שלי.

1 בנסיעות ארוכות הרכב מתחמם נורא ומצב הרדיאטור בפנים לא ממש בסדר זאת אומרת שבתוך הרדיאטור יש כמו בוץ בגלל שהמים ששמנו קודם הם מי ברז מה שאני רוצה לעשות זה להחליף מים ברדיאטור למים אדומים או ירוקים ורציתי לדעת איך אני מנקה את הרדיאטור -פיקס- ומה ההבדל בין מים ירוקים לבין מים אדומים אם יש..

אומרים שעיוורון צבעים גורם לבלבול בין אדום וירוק...
אבל מה אני יודע, אני לא רופא.

2. הרכב אחרי טיפול ובכל זאת שאני מתחיל נסיעה או במאמץ הוא פולט עשן שחור מהאגזוז ממה זה נובע ואיך אני מסדר את זה?

3. אני משתמש לעיתים קרובות ב4X4 ולפני שלושה חודשים פתאום הרוורס ב4X4 לא עובד לי , יש למישהוא כיוון למה זה?

תעזור לי להבין את לוח הזמנים. אתה נוסע הרבה ב 4*4 (אצלי הרבה זה לפחות כל יום),
ופתאום, לפני שלושה חודשים הרוורס לא נכנס! ומה קרה מאז???
אתה תקוע??? או שהבעיה נפתרה מעצמה ואתה רק משתף אותנו בזכרונותיך???

4. נזילות שמן למינהם נובעות מאטמים ''שעשו את שלהם'' או שיש לזה איזה סיבה אחרת? יש לי המון הזעות.. מה אפשר לעשות לגבי זה?

באופן כללי, או שתשאל יותר ספציפי, או שתלך למוסך.
כרגע זה נראה כמו ללמוד שחיה בהתכתבות...

בברכה,טושי

מידבר
22-07-09, 22:47
באופן כללי, או שתשאל יותר ספציפי, או שתלך למוסך.
כרגע זה נראה כמו ללמוד שחיה בהתכתבות...

בברכה,טושי

הוא שאל ספציפית. יש לו בעיות כר'מ:
1.בעית התחממות שלהערכתו נובעת מהרדיאטור המלוכלך.
2.פליטת עשן שחור בראשית נסיעה ובמאמץ.
3.כאשר משולב 4*4 אינו יכול לשלב הילוך אחורי.
4.בעיה כללית של נזילות שמן.

מידן.
1.יתכן שההתחממות נובעת מסתימות ברדיאטור ויתכן שמגורם אחר. זיהית לכלוך ? יפה תתחיל משם. נקה הרדיאטור. יתכן שניקוי יפתור הבעיה באופן זמני בלבד וזאת משום שעשית שימוש במי ברז. לשאלת צבע נוזל הקירור: אין הבדל עקרוני בין הצבעים. העיקר שזה יהיה נוזל איכותי ויעודי.
2.פליטת עשן שחור-התנהגות מוכרת של מנועי הילקס. כמה חמורה הפליטה ? אתה עם מנוע אטמוספרי או טורבו. מהו שמן המנוע בו אתה עושה שימוש ? האם החלפת סוג שמן המנוע ? כמה ק'מ כבר עבר המנוע ? ניקוי שסתומים בוצע אי פעם ?
3.שילוב הילוך אחורי...-וואלה ,פעם ראשונה שאני שומע על בעיה מסוג זה. להתיחסות התותחים הכבדים.
4.נזילות שמן-יש הבדל בין נזילה לבין הזעה. התחל לתאר הנזילות מהמשמעותיות ביותר. מומלץ להעלות צילומים שיסייעו באיבחון.

בהצלחה :)

מידן פרטוש
24-07-09, 15:00
עדכון : פירקתי את הטרמוסטט והוא היה תפוס ומלא בחלודה כזו הבאתי חדש .
הרדיאטור עבר ניקוי ע''י בעל מקצוע ונודע לי שהרדיאטור הוא מנחושת,עד כמה זה משמעותי שהוא לא מקורי?
קרה לי גם אתמול שהתפוצץ לי הצינור בין הרגיאטור לנקודת המילוי, הקצר העליון , על מה זה מעיד וזה היה לאחר שפירקתי את הטרמוסטט והשארתי את הרדיאטור ללא טרמוסטט
הרכב כרגע עם 320000 קילומטר ולא ניראה לי שהוא עבר ניקוי שסטומים לגבי השמן אני לא ממש זוכר ,

טל חסיד
24-07-09, 15:24
תחליף את כל הצינורות הגמישים של מערכת הקרור כניראה אף פעם לא החליפו אותם.

הרדיטור המקורי הוא מנחושת כך שזה מה שצריך להיות שם, יכול להיות שיש לך שם תחליפי מנחושת.

טל

מידן פרטוש
24-07-09, 15:44
כל הצינורות הוחלפו .. עכשיו צריך רק לראות אם הוא מתחמם .. איך אני יודע אם הטורבו עובד טוב?

מידן פרטוש
24-07-09, 15:46
הצינורות הוחלפו בנושא קירור המנוע הכל תקים בינתיים,
אני מרגיש שהרכב בזמן האחרון נחלש .. איך אני יודע אם הטורבו עובד פיקס?

tzagi
25-07-09, 05:18
.. איך אני יודע אם הטורבו עובד פיקס?

חבר שעון לחץ וצא לסיבוב?
אין דחיסה, או יש לחץ נמוך....ואין פיקס.

ד ו ר ו ן
25-07-09, 13:40
אלא אם החליפו מנוע ברכב הזה מהמקורי למנוע טורבו חדש יותר (פרט מידע שלא ציינת בתחילת השרשור) אז זה מאד פשוט:
אין לך טורבו..

ואם יש לך מנוע טורבו ומערכת הקירור במצב כל כך דפוק אז זאת הסיבה להתחממות.

מידן פרטוש
25-07-09, 22:49
יש לי טעות בכותרת השרשור זו היילקס 98 מנוע טורבו מקורי לחלוטין.. המים כל הזמן יורדים ברדיאטור יש מצב שזה בכיוון הראש מנוע ? השמן נקי לחלוטין ממים

יוני5
26-07-09, 15:09
יש לי טעות בכותרת השרשור זו היילקס 98 מנוע טורבו מקורי לחלוטין.. המים כל הזמן יורדים ברדיאטור יש מצב שזה בכיוון הראש מנוע ? השמן נקי לחלוטין ממים

תבדוק נזילה מהרדיאטור מלמטה. יש סיכוי שזה הופיע אחרי הניקוי.
החלפת צינורות גמישים כפי שייעצו לך לפני?

יוני5

מידן פרטוש
26-07-09, 18:41
החלפתי את הצינורות של הרדיאטור לחדשים ומקוריים

פחנורון
27-07-09, 22:41
בנוסף לענייני הרדיאטור למיניהם..פאן קלאץ תקין אצלך?

מידן פרטוש
28-07-09, 19:13
אין לי מושג מה זה פאן קלאץ' אבל אם אמרת כבר קלאץ' אז הוא הוחלף לפני חודשיים וחצי

tzagi
28-07-09, 19:21
אין לי מושג מה זה פאן קלאץ' אבל אם אמרת כבר קלאץ' אז הוא הוחלף לפני חודשיים וחצי

עצה ידידותית:
כרגע אתה לא נמצא במקום שמאפשר לעזור לך,
קח את הגמל למישהו (כמו מוסך לדוגמה) שיכול לפתור את הבעיות.

מידן פרטוש
03-08-09, 02:06
לקחתי את הרכב למוסך אני מקווה שאני יצא בכנס קטן ..

-->