PDA

צפייה בגרסה מלאה : לגבי חיישני כריות האוויר בפגוש של הג'ימני, יש הוכחות?

shermenz
15-06-04, 16:30
אני בלחץ שאחרי שאני יקנה את הג'ימני אני לא יוכל להחליף את הפגוש הקדמי...
לפי מה שאמרתם בפגוש יש את החיישנים של הכריות אוויר...
האם זו רק שמועה זדונית או שיש בסיס לטענה? והאם יש מה לעשות נגד זה?
חוץ מזה מישהו יודע מה ההבדל במשקל ובמרווח גחון בין ג'ימני99 לסמוראי?

ryanai
16-06-04, 15:14
קודם כל אתה לא צריך להיות בלחץ.

דבר שני, בסוזוקי בדר"כ שמים את החיישן בצד שמאל מאחורי המנוע צמוד לקיר האש. *לא בפגוש* ! זה נכון ל X-90 ולגראנד ויטרה. לא בטוח לגבי הג'מיני, אבל זה קל לבדוק.

כל מה שצריך זה לזחול מתחת לרכב ולבדוק האם יש חוטי חשמל שמתחברים לפגוש (ולא לקופסאות של הפנסים).

בכל מקרה לא הייתי מיעץ להחליף את הפגוש הקידמי כל כך מהר - הפלסטיקים האלה הם עמידים באופן מפתיע... עד כדי כך שהצלחתי לעקם את מוט הברזל שתומך את הפלסטיק בלי שהפלסטיק התרשם מהעניין בכלל...

אלון_ק
16-06-04, 22:24
רפי, תסתכל יותר טוב על ג'ימיני - הפלסטיק אצלו מכסה 1/2 גלגל קדמי. חייבים להוריד אותו כדי לקבל זוית גישה סבירה.

shermenz
18-06-04, 09:24
יש משהו שלא הבנתי לגבי הזווית גישה...
אני יודע שבג'ימני הפלסטיק מכסה הרבה מהגלגל.
אבל אם לדוגמא אני מגיע למדרגה, אבל אני מגיע אליה כשכול ההגה לצד שמאל למשל
אז זה לא ממש משנה אם הפלסטיק מכסה חצי גלגל כי הוא בכלל לא עולה על המדרגה לא?
הבנתם בכלל מה אמרתי?
ותגידו עוד משהו, אני יודע ש215\75 לסמוראי זה הצמיג הכי טוב... אני מתאר לעצמי שגם לג'ימני נכון?
ומה ההבדל בין הצמיגים המקוריים שבאים עם הג'ימני לבין ה215\75 מבחינת צריכת דלק?
ולא מצאתי בחיפוש, אבל האם יש חסרונות לאוקלונים?

אלון_ק
18-06-04, 17:18
מה שאתה מתאר זה נכון וטוב, אם אתה יכול לעשות את זה. דהיינו, אם פני השטח מאפשרים גישה כזו. אז עדיין יהיה שיפשוף, אבל הוא יהיה מינימלי.
ומה תעשה אם אין לך מקום לתמרון כזה? ואל תשכח שזה אומר שאתה חייב להכנס לשפ"צ. גם בירידה. מפנק!

לאוקולונים יש חסרונות, העיקרי שבהם - אבדן מהלך מתלה. זניח לדעתי במקרה של ג'ימיני, שם החלופה היא יקרה באופן מגעיל. הם גם נשחקים עם הזמן, אבל היי - כל פתרון וחסרונותיו.

את השאר אני משאיר לבעלי ג'ימיני.

אגב, אתה תמיד יכול לבדוק למה צריך הגבהה ל215 בג'ימיני. אם הפגוש הוא הבעיה ואתה מחליף אותו ממילא... תשאל בעלי ג'ימיני.

asafk
18-06-04, 17:56
החבר עם הג'ימני שמטייל איתי באופן קבוע (כשהוא לא בחו"ל), החליף ל215- צמיגי בוץ- בלי הגבהה, ואין בעיות. וזה השיפור הכי משמעותי שהוא עשה עד היום (השיפור היחידי, בעצם...).
לגבי הפלסטיקים- הכל כבר מחובר באזיקונים וברגי פח. כל העסק התפרק בשטח כבר כמה פעמים. בגישה למכשול קצת גבוה, הפגוש (חזק, זה אומר גמיש) נכנס בגלגל.

אסף.

shermenz
21-06-04, 12:29
מממ.. עוד שאלה שניזכרתי... פגוש ARB זה זה?
http://www.gatos.co.il/img_srv/qtpyzk34_s.jpg
כמה עולה כזה פגוש?
זה בעצם הפיתרון לבעית הזווית גישה של הג'ימני, וגם שמעתי שזה לא מפריע לאף חיישן בין אם יש או אין...
אני צודק?

אלון_ק
21-06-04, 23:18
כן, זה זה. יש גם פגושי TJM, פגושי אספיר וכד'. נדמה לי שכולם חיקוי של TJM, אני לא בטוח. זה גם לא משנה.

דבר עם ארז, ראיתי פגושים דומים שהוא בונה.

shermenz
22-06-04, 01:52
איך אני מגיע אליו?

shermenz
22-06-04, 01:59
לא משנה... :roll:

-->