PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ סרן אחורי

shlomic
22-07-09, 22:58
שלום לכולם!

מתוכנן לסופ"ש הקרוב שיפוץ סרן או יותר נכון לפתוח את הביצה ולראות מה הולך שם ולהמשיך משם.

בכל אופן עברתי על המדריך של היינס ועל הכתבות באתר אבל אני בטוח שיש כאן יותר מאחד שפירק את הביצה שלו ויכול לתת לי " טיפ של אלופים" בקשר לדברים שעליי לקנות/להכין/להצטייד.

ושאלה נוספת,
משהו מכיר מצב שבו הדרייבשאפט מסתובב אבל הגלגלים לא(הדריבשאפט לא מקבל התנגדות כלשהי מהביצה ויש רעש של מייסבים.

שלומי

RAMURAI
22-07-09, 23:01
שלום לכולם!

מתוכנן לסופ"ש הקרוב שיפוץ סרן או יותר נכון לפתוח את הביצה ולראות מה הולך שם ולהמשיך משם.

בכל אופן עברתי על המדריך של היינס ועל הכתבות באתר אבל אני בטוח שיש כאן יותר מאחד שפירק את הביצה שלו ויכול לתת לי " טיפ של אלופים" בקשר לדברים שעליי לקנות/להכין/להצטייד.

ושאלה נוספת,
משהו מכיר מצב שבו הדרייבשאפט מסתובב אבל הגלגלים לא(הדריבשאפט לא מקבל התנגדות כלשהי מהביצה ויש רעש של מייסבים.

שלומי

מה מהחלקים אתה צריך עוד אי אפשר להגיד(עוד לא רואים כלום). אבל ממה שאתה מסביר יכול ליהיות ש"טחנת" קורונה ופיניון? וזה הרעש?

itay
22-07-09, 23:03
שלום לכולם!

ושאלה נוספת,

שלומי

מה בדיוק אתה רוצה לעשות?

איתי.

shlomic
22-07-09, 23:37
מה בדיוק אתה רוצה לעשות?

איתי.

אז זהו שאני לא בטוח עדיין
נפתח ונראה מה קורה שם איך מתקדמים

אני לא יודע בדיוק מה הבעייה כי האמת אין לי יותר מדיי נסיון
אבל יש רצון ללמוד אז אני ילמד תוך כדי תנועה

מה שמדאיג אותי זה הזיהוי של הבעיה במידה וזה לא יהיה משהו שישר רואים
אבל בשביל זה יש פורום ויש מצלמה לא?

שלומי

ישי.פ
23-07-09, 01:52
מה הבעיה כרגע? יש רעש? הרכב לא זז? וכו?
מנסיון רע שלי דיפרנציאל צריך לדעת לכוון (זה די מסובך!)
לכן אם אתה מתכוון לפרק הכול שים לב ההרכבה והכיוון חשובים ביותר!

itay
23-07-09, 08:02
מה הבעיה כרגע? יש רעש? הרכב לא זז? וכו?
מנסיון רע שלי דיפרנציאל צריך לדעת לכוון (זה די מסובך!)
לכן אם אתה מתכוון לפרק הכול שים לב ההרכבה והכיוון חשובים ביותר!

+1

איתי

raanan
23-07-09, 08:25
מה מהחלקים אתה צריך עוד אי אפשר להגיד(עוד לא רואים כלום). אבל ממה שאתה מסביר יכול ליהיות ש"טחנת" קורונה ופיניון? וזה הרעש?

אפשרות נוספת , נגזרה ציריה .

רענן

מורי
23-07-09, 08:28
ושאלה נוספת,

שלומי

אין ספק שטחנת איזשהוא מכלול בדיפ'.
החל מסייד גיר,שיניים של הצירייה,דרך פיניון וקורונה.
ללא ידע במכלולים האלו,יהיה לך קשה למקד ולטפל בבעיה.

בהצלחה.

GodsFather
23-07-09, 09:12
ידע טכני יש לך ?

הוצאת ה"חבר השלישי" מחייב התעסקות גם עם מערכת הבלמים בגלל שליפת הציריות, לא משהו לזלזל בו.

הרכב נוסע עכשיו או שהוא מושבת ? האם רעשי גריטה נשמעים כשהוא נוסע?

מציע לך לא לעשות את זה לבד אלא עם חבר שמבין.

יש באתר כתבה על החלפת סרן אחורי, שם יש את רוב החלקים שצריך, לא כולל חלקים ל"חבר השלישי". מיסבים בציריות לא בטוח שצריך להחליף אז ממליץ לא לקנות לפני שמפרקים ורואים מה הבעיה, זה לא זול.

sherifon
23-07-09, 09:22
מציע לך לשקול להתקין נעילה אחורית אם את הכבר פותח את הדיפרנציאל ...
למרות שלא עושה רושם שזה יכול לעזור בפתרון הבעיה ,השיפור יהיה שווה.

GodsFather
23-07-09, 09:26
מציע לך לשקול להתקין נעילה אחורית אם את הכבר פותח את הדיפרנציאל ...
למרות שלא עושה רושם שזה יכול לעזור בפתרון הבעיה ,השיפור יהיה שווה.

איך זה קשור בדיוק ?

חוצמזה , למיטב הבנתי כבר יש לו אחת.

בעצם כשחושבים על זה... בוא תחליף את הסרן האחורי לסרן של טויוטה, זה בטוח יועיל :D

shlomic
23-07-09, 20:29
טוב חברים יאמר לחובתכם שקצת הורדתם אותי מהקטע
חשבתי שזה יהיה יותר פשוט (או שזה כן פשוט ואני לא ידע אם אני לא ינסה לבד)

אגב לשאלתכם :
הרכב נוסע כרגע כי הורדתי לו את הדרייבשאפט האחורי (כדי להגיע איתו הביתה) ולא נשמע רעש חריג ואני יכול להגיד "שלא לציטוט כמובן" שגם דיי נהנתי מהנסיעה בהנעה קידמית.

יש שם בעיה עם נעילה שהתחרבשה או משהו כזה ואני לא יודע כי עדיין לא פתחתי את הביצה ולכן אני חושש
בכל מקרה אני חייב לזוז אבל ימשיך להתחבט באפשרות לעשות לבד (כי ממש בא לי )

שלומי

GodsFather
23-07-09, 20:40
שלומי,
אין מניע מכך שתעשה את הדברים לבד ואין זו הייתה כוונת המשורר.

אנחנו רק רוצים להזהיר שאין לקחת את הדברים בקלות ראש.

כיול מערכת בלמים.

כיוון קורונה פיניון.

אם הנעילה הלכה או שצריכה כיוון מחדש, גם לזה צריך ידע, אחרת המצב יכול להחמיר.

כמובן שחוץ מידע צריך גם כלים מתאימים. סטנדרט אצל רובנו, אבל אותך אנחנו לא מכירים עדיין.

אם אתה משוכנע שיש לך היכולת לפרק את הדברים, תגיע לשלב הזה ואז תעלה לכאן את הממצאים.

אם תרצה ,אני אשמח לקפוץ לעזור, רק צריך לתאם זאת (בה"פ כמובן או בטלפון)

אמיר

jzuk
23-07-09, 20:48
אני אומר תעשה לבד. צריך להתחיל ממשהו וזה לא כזה מסובך. יכול להיות שיקח לך קצת יותר זמן ממי שעשה את זה כבר, אבל בסופו של דבר אם אתה רוצה לעבוד לבד על הרכב ויש לך הבנה טכנית בסיסית רוב הסיכויים שתעמוד במשימה.
תוודא שאתה יודע איך להרכיב את הבלמים (צלם תמונה או שתיים לפני הפירוק), נקז אוויר כמו שצריך, תתחיל לאט וסע לשלום.
בקשר לפתרון הבעיה, קשה להגיד עד שלא תפתח ותראה מה קורה בפנים. סה"כ פיניון שמחובר לגל ההנע מסובב את הקורונה שמסובבת את הדיפרנציאל והציריות. קליפ קטן ב-howstuffworks.com מסביר את העיניין יפה מאוד.

בקיצור, אחרי שתפתח אם אתה לא מוצא לבד את הבעיה תפנה שוב לפורום ואני בטו שישמחו לעזור.

אל תפחד. כולם מתחילים מהפעם הראשונה.

vitrak
23-07-09, 20:55
בהנחה שאתה רוצה לעבוד לבד אז יש כתבה כבר אמרו קודמי על שיפוץ סרן אחורי מאוד מפורטת ושווה לקרוא ולעבוד בצמוד לכתבה חוסך בלגאן בהרכבה.
יש תחושה מדבריך שפרקת צירייה בכל מקרה במידה ופרקת בדוק מיסבים (עלות 4 מיסבים 820 ש"ח) מחזיר שמן 35 ש"ח, אום 10 ש"ח צריה?.....
העבודה לא מפחידה כמו שהיא נישמעת
בהצלחה
בני

ישי.פ
23-07-09, 21:57
אני אומר תעשה לבד. צריך להתחיל ממשהו וזה לא כזה מסובך.

בקשר לפתרון הבעיה, קשה להגיד עד שלא תפתח ותראה מה קורה בפנים. סה"כ פיניון שמחובר לגל ההנע מסובב את הקורונה שמסובבת את הדיפרנציאל והציריות. קליפ קטן ב-howstuffworks.com מסביר את העיניין יפה מאוד.

בקיצור, אחרי שתפתח אם אתה לא מוצא לבד את הבעיה תפנה שוב לפורום ואני בטו שישמחו לעזור.

אל תפחד. כולם מתחילים מהפעם הראשונה.

ממש לא משהוא להתחיל אית.ו סה"כ קורונה ופיניון?! שצריך לכוון בשני צירים אם לא שלושה
בדיוק של מאית המילימטר אבל... :confused:

DooM3
23-07-09, 23:38
איפה אפשר למצוא מידות וכיוונים של הדיפ' עצמו (קורונה ופניון)

כמה שימסים לשים ומה המרווחים

האם הכיוונים מתאימים לסרן אחורי גם של ויטרה

GodsFather
24-07-09, 09:01
בספר רכב

DooM3
24-07-09, 09:18
אם תוכל לתת לי את הפרק והפסקה אני הודה לך מאוד
כי מה שאני רואה בספר זה פירוק והרכבה של הדיפ' כמכלול פרק 8 פיסקה 17

תודה נראש.

-->