PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע קופץ\מצליף

mor@n
23-07-09, 13:56
שלום לכולם
מדובר בניבה 92 מקורית ללא שינויים.הרכב מבחינה מכנית לאחר ראש מנוע,טיימינג,רינגים ושיפוץ קרבורטור,שמנים פלגים וכדומה
יש מצבים בהם אני נוסע ברכב (על כביש ישר) ולעיתים קרובות אני מרגיש שמשהו מצליף ברכב כתוצאה מכך הרכב קופץ ומקרטע עד אשר אני לוחץ על המצמד ואז הרכב"נרגע".
לעיתים זה קורה כאשר אני במהירות נמוכה ונוסע בהילוך שני ולעיתים כאשר אני מתחיל להאיץ.
המכות הן חזקות והן לסירוגין לא באופן קבוע(זה מתסכל:() , נראה שהן מאיזור הגיר או הטרנספר(עדין לא עליתי על זה במדויק).

בפורום מצאתי את ההודעה הבאה(משנת2004) ללא מענה אבל הסימפטומים דומים:

"אחרי עליה על באמפ או סלע המנוע מתחיל לקרטע. לא מדובר בהשתנקויות או גימגומים אלא ממש מכות עצבניות מכיוון המנוע.
רק לחיצה על הקלאץ' או פול גז מיישרות את המנוע.
זה לא משאבת דלק, זה לא חשמל, זה לא רויר.
מה זה?"

ממה יכולה לנבוע הבעיה?
יש לציין שבניבות אחרות שאני מכיר אין את הבעיה הנ"ל
תודה מראש מורן.

יגאל81
23-07-09, 16:16
הי מורן,

תוודא שהדיפרנציאל הקדמי מחובר למנוע כמו שצריך. ייתכן שהברגים שם השתחררו ודורשים חיזוק.

יגאל

mor@n
24-07-09, 00:42
הי מורן,

תוודא שהדיפרנציאל הקדמי מחובר למנוע כמו שצריך. ייתכן שהברגים שם השתחררו ודורשים חיזוק.

יגאל

תודה על התגובה,אתה מתכוון לחיבור של הדריישפט והסרן הקידמי?(לביצה)

nadler
24-07-09, 00:44
לדעתי מדובר בבעיית דלק או חשמל:
דלק: משאבת דלק בסוף חייה נוטה למעשים שובבים כאלה (בעיקר בעליות). בפעם הבאה שזה קורה עצור בצד ועטוף את משאבת הדלק בסמרטוט רטוב במים. אם זה הפסיק חפש לעצמך משבאת דלק חדשה כי המצב לא ישתפר אלא רק יחמיר.
חשמל: במודל 92 מדובר במערכת הצתה רגילה עם פלטינה. לפעמים הדיסטריבוטור עצמו שחוק ולכן הפתיחה של הפלטינה לא אחידה (בדרך כלל לא בתזמון אלא ברווח הפתיחה). גם זה יכול לגרום לקרטועים של המנוע. הפטרון הוא להחליף את הדיסטריביוטור. הבעיה שזו משימה לא קלה למצוא אחד כזה חדש. ניתן גם להמיר אותו בהצתה אלקטרונית אך מדובר בהוצאה גדולה יותר שלא מביאה עימה יתרונות משמעותיים.
נסה קודם את משאבת הדלק כי יותר קל להסיג ועולה לדעתי פחות מ- 200 ש"ח וקל להחליף לבד. אם לא מצאת מקורית ניתן להשאיר את הישנה במקומה ולחבר את הצינורות למשאבה חשמלית שגם היא זולה והתקנתה פשוטה.
לגבי דיסטריביוטור, אולי מישהו בפורום יוכל לעזור לך.

mor@n
24-07-09, 00:51
לדעתי מדובר בבעיית דלק או חשמל:
דלק: משאבת דלק בסוף חייה נוטה למעשים שובבים כאלה (בעיקר בעליות). בפעם הבאה שזה קורה עצור בצד ועטוף את משאבת הדלק בסמרטוט רטוב במים. אם זה הפסיק חפש לעצמך משבאת דלק חדשה כי המצב לא ישתפר אלא רק יחמיר.
חשמל: במודל 92 מדובר במערכת הצתה רגילה עם פלטינה. לפעמים הדיסטריבוטור עצמו שחוק ולכן הפתיחה של הפלטינה לא אחידה (בדרך כלל לא בתזמון אלא ברווח הפתיחה). גם זה יכול לגרום לקרטועים של המנוע. הפטרון הוא להחליף את הדיסטריביוטור. הבעיה שזו משימה לא קלה למצוא אחד כזה חדש. ניתן גם להמיר אותו בהצתה אלקטרונית אך מדובר בהוצאה גדולה יותר שלא מביאה עימה יתרונות משמעותיים.
נסה קודם את משאבת הדלק כי יותר קל להסיג ועולה לדעתי פחות מ- 200 ש"ח וקל להחליף לבד. אם לא מצאת מקורית ניתן להשאיר את הישנה במקומה ולחבר את הצינורות למשאבה חשמלית שגם היא זולה והתקנתה פשוטה.
לגבי דיסטריביוטור, אולי מישהו בפורום יוכל לעזור לך.

לרוב אני נוסע בכביש אולם נתקלתי בבעיה גם בעליות מסוימות,למה לעטוף בסמרטוט רטוב? מה זה אמור למנוע?
לגבי משאבת הדלק אצלי היא חשמלית של גסטי אם אני לא טועה. יש מצב שהפלטינה שחוקה? איפה אפשר לשפץ מפלג,מישהו יודע?
תודה מראש מורן

ד ו ר ו ן
24-07-09, 14:12
לרוב אני נוסע בכביש אולם נתקלתי בבעיה גם בעליות מסוימות,למה לעטוף בסמרטוט רטוב? מה זה אמור למנוע?
לגבי משאבת הדלק אצלי היא חשמלית של
תודה מראש מורן
אם המשאבה מתחממת יש לך נעילת אדים בצנרת ואז יש גמגומים כמו שתארת, גם במשאבה חשמלית זה קורה אבל פחות- תבדוק כמה קרובה המשאבה למנוע.

mor@n
24-07-09, 15:30
אם המשאבה מתחממת יש לך נעילת אדים בצנרת ואז יש גמגומים כמו שתארת, גם במשאבה חשמלית זה קורה אבל פחות- תבדוק כמה קרובה המשאבה למנוע.

שלום דורון.
המשאבה נמצאת בתא המנוע מתחת לגלגל ספייר, קרוב מידיי?
לעיתים זה קורה גם כשהרכב קר,עדין זה תוצר לוואי של המשאבה?
תודה מורן

ד ו ר ו ן
24-07-09, 18:44
מתחת לגלגל ספייר זה יכול להיות גם ליד הבלוק-במקום חם.

ממה שזכור לי בניבה היו לא מעט "רוחות רפאים" חשמליות, גם אצלי היו קרטועים כאלו- הרחקת המשאבה למקום פחות חם עזרה לתקופה ואז משהו אחר הפריע..

אם אתה בטוח בתקינות המשאבה ובנקיון מע' הדלק באזור הקרבורטור אז זה יכול להיות יותר בכיוון של בעיה חשמלית.

mor@n
24-07-09, 20:48
מתחת לגלגל ספייר זה יכול להיות גם ליד הבלוק-במקום חם.

ממה שזכור לי בניבה היו לא מעט "רוחות רפאים" חשמליות, גם אצלי היו קרטועים כאלו- הרחקת המשאבה למקום פחות חם עזרה לתקופה ואז משהו אחר הפריע..

אם אתה בטוח בתקינות המשאבה ובנקיון מע' הדלק באזור הקרבורטור אז זה יכול להיות יותר בכיוון של בעיה חשמלית.

|OK אבדוק את הנושא הנ"ל,מה לגבי מכלולים אחרים כגון: דריישפט לא מאוזן,סרנים או תושבות יבשות,האם זה גם יכול להיות קשור לבעיה? אני שואל זאת משום שכאשר אני לוחץ על המצמד ומפריד את הגיר מהמנוע הרכב "מתאזן"
הקרטוע שקורה זה כאילו מנסים להניע את הרכב בדחיפה ובמצב כזה הרכב כמעט מניע
(זה התיאור הכי טוב שאני מוצא לתאר את הבעיה אם לא מרגישים אותה :))

lior_b.s
24-07-09, 21:59
תצלול מתחת לרכב ותבדוק את הקופלונג שנמצא בין הגיר לטרנס'...יש מצב שהוא קרוע ואלו התופעות אם כן...

ליאור

mor@n
24-07-09, 23:00
תצלול מתחת לרכב ותבדוק את הקופלונג שנמצא בין הגיר לטרנס'...יש מצב שהוא קרוע ואלו התופעות אם כן...

ליאור

סליחה על הבורות אבל מה זה קופלונג|? אתה מתכוון ל"תושבת" שבתוכה הצלב?
תודה מורן

lior_b.s
24-07-09, 23:09
הלן..
כנס למדריך לבדיקת ניבה שנמצא פה באתר...
אני אחסוך לך את החיפוש..
http://www.jeepolog.com/417.html
יש שם תמונות של הקופלונג המדובר..חפש סדקים או במידה וחסרה חתיכה אתה תראה את זה ישר...

ליאור

mor@n
24-07-09, 23:14
הלן..
כנס למדריך לבדיקת ניבה שנמצא פה באתר...
אני אחסוך לך את החיפוש..
http://www.jeepolog.com/417.html
יש שם תמונות של הקופלונג המדובר..חפש סדקים או במידה וחסרה חתיכה אתה תראה את זה ישר...

ליאור

תודה אבדוק זאת מחר ואעדכן
מורן

mor@n
25-07-09, 08:56

ליאור

בוקר טוב
צללתי מתחת לרכב והחשש לגבי הקופלונג נעלם כלא היה,הקופלונג שלם ואין עליו סדקים.
מה לגבי הדריישפט|? כלומר בהנחה שיש חופש בצלבים הסימפטומים זהים|? איך אני בודק חופשים הין הדריישפטים לסרנים?
מורן

lior_b.s
25-07-09, 10:00
אוקיי..
אז בעיה אחת שללנו, מכאן הייתי הולך כמו שיעצו לך לכיוון של אספקת דלק...למרות שלדעתי יש יותר סיכוי ללכלוך בתוך הקרב' (למרות ובגלל שכתבת שעבר שיפוץ)...
עוד דבר שאתה יכול לבדוק זה את צנרת הוואקום שיוצאת מהסעפת יניקה, יש צינור עבה שהולך לבוסטר בלמים (ד"א, כשאתה לוחץ על דוושת הבלם, יש שינוי בסל"ד?)..ויש עוד כמה צינורות קטנים יותר שהולכים לקרב' ולמפלג...תנסה לנער אותם קצת כשהמנוע עובד, אולי יש סדק שנפתח המצבים מסויימים..

את הפלגים החדשים ששמת, בדקת שזה הדגם המתאים?..תוציא פלגים ותסתכל מה מצבם, אפילו תעלה לפה תמונה, פלגים אומרים הרבה על מצב המנוע או כיוונים שצריך לעשות...

ליאור

mor@n
25-07-09, 11:45
אוקיי..
אז בעיה אחת שללנו, מכאן הייתי הולך כמו שיעצו לך לכיוון של אספקת דלק...למרות שלדעתי יש יותר סיכוי ללכלוך בתוך הקרב' (למרות ובגלל שכתבת שעבר שיפוץ)...
עוד דבר שאתה יכול לבדוק זה את צנרת הוואקום שיוצאת מהסעפת יניקה, יש צינור עבה שהולך לבוסטר בלמים (ד"א, כשאתה לוחץ על דוושת הבלם, יש שינוי בסל"ד?)..ויש עוד כמה צינורות קטנים יותר שהולכים לקרב' ולמפלג...תנסה לנער אותם קצת כשהמנוע עובד, אולי יש סדק שנפתח המצבים מסויימים..

את הפלגים החדשים ששמת, בדקת שזה הדגם המתאים?..תוציא פלגים ותסתכל מה מצבם, אפילו תעלה לפה תמונה, פלגים אומרים הרבה על מצב המנוע או כיוונים שצריך לעשות...

ליאור

כרגע אני מריץ את המנוע כי הרינגים חדשים לאחר 500 ק"מ בערך אחליף שוב שמן ופילטר וגם את הפלגים.
לגבי הפלגים,דגם מתאים?
הלכתי לחנות חלפים עם הפלגים שפירקתי מאצלי והראתי לו אותם ומה שהו נתן לי נראים זהים.
לגבי מערכת הדלק נראה לי שלפני שאני רץ להחליף משאבה אחליף מסננים,צינורות,ותוסף לדלק, דרך אגב את הלכלוך שמצטבר בקרבורטור מנקים בעזרת ספרי קרבורטור או שצריך אזיה חומר מיוחד?
וכמובן לגבי הכיוונים : שסתומים וקרבורטור כדי לבצע זאת לאחר ההרצה ובהתאם לצריכת הדלק של הרכב או תוך כדי?
מורן

lior_b.s
25-07-09, 12:18
בוא נתחיל מפלאגים..
אם אתה עם מערכת הצתה ישנה (פלטינה וקבל), הדגם הכי נפוץ וגם רשום בספר הכחול שהגיע עם הרכבים זה BOSCH W7DC, אם אתה עם הצתה אלקטרונית אז זה מדגם WR7DC ...

לגבי מערכת הדלק בהחלט יתכן שאחד הצינורות מתפורר ומכניס לכלוך לתוך תא הדלק בקרב' , את זה אתה לא יכול לנקות בעזרת ספריי, זה מצריך פירוק...
לגבי הכיוונים, שסתומים וקרב', אתה שואל אם לעשות אחרי הרצה..???
לא עשית כיוונים כשהרכבת/ם את המנוע????
שסתומים לא מכוונים משפיעים על תפקוד המנוע ועל צורת העבודה שלו, צריכת הדלק זה החלק הזניח...אחרי ראש מנוע חובה לכוון שסתומים וטיימינג במדוייק ! ! !
ואת זה עושים לפי הספר ולא לפי צריכת הדלק..קרב' תכוון במכון אם אתה לא בטוח במה שאתה עושה..

ליאור

mor@n
25-07-09, 13:18
בוא נתחיל מפלאגים..
אם אתה עם מערכת הצתה ישנה (פלטינה וקבל), הדגם הכי נפוץ וגם רשום בספר הכחול שהגיע עם הרכבים זה BOSCH W7DC, אם אתה עם הצתה אלקטרונית אז זה מדגם WR7DC ...

לגבי מערכת הדלק בהחלט יתכן שאחד הצינורות מתפורר ומכניס לכלוך לתוך תא הדלק בקרב' , את זה אתה לא יכול לנקות בעזרת ספריי, זה מצריך פירוק...
לגבי הכיוונים, שסתומים וקרב', אתה שואל אם לעשות אחרי הרצה..???
לא עשית כיוונים כשהרכבת/ם את המנוע????
שסתומים לא מכוונים משפיעים על תפקוד המנוע ועל צורת העבודה שלו, צריכת הדלק זה החלק הזניח...אחרי ראש מנוע חובה לכוון שסתומים וטיימינג במדוייק ! ! !
ואת זה עושים לפי הספר ולא לפי צריכת הדלק..קרב' תכוון במכון אם אתה לא בטוח במה שאתה עושה..

ליאור

לא ניסחתי נכון,כמובן שהטיימינג והשסתומים כוונו כאשר המנוע הורכב,כוונתי הייתה האם צריך לכוון שוב לאחר ההרצה?
מורן

lior_b.s
25-07-09, 14:30
אחרי 500 ק"מ יש צורך בחיזוק נוסף של ברגי הראש ולכן יהיה צורך בפירוק הקאמשפט, מן הסתם בהרכבה רצוי לכוון שוב שסתומים..

ליאור

davidbu3
25-07-09, 16:22
שלום לכם ! לא ציינת אם הקרבורטור מקורי ? לי הייתה בעייה כזו ולאחר אין סוף התעסקויות במאייד המקורי זה ניגמר בהחלפתו במאייד של פיאט פיורינו !!! וראו איזה פלא האוטו נוסע חלק יותר ומהר יותר !!!

mor@n
25-07-09, 16:48
שלום לכם ! לא ציינת אם הקרבורטור מקורי ? לי הייתה בעייה כזו ולאחר אין סוף התעסקויות במאייד המקורי זה ניגמר בהחלפתו במאייד של פיאט פיורינו !!! וראו איזה פלא האוטו נוסע חלק יותר ומהר יותר !!!

כן הוא מקורי לא חשמלי(שנת 92).
ומה השינויים הדרושים שצריך לבצע בהנחה ואני רוצה להחליף את המקורי?

mor@n
25-07-09, 16:51
אחרי 500 ק"מ יש צורך בחיזוק נוסף של ברגי הראש ולכן יהיה צורך בפירוק הקאמשפט, מן הסתם בהרכבה רצוי לכוון שוב שסתומים..

ליאור

אז לבינתיים אחליף את הצינורות דלק והמסננים ואסיים את ההרצה ונקווה שהתופעה אכן תעלם.
אבצע את השינויים ואחזור לעדכן.בינתיים תודה לכולם.
מורן

mor@n
01-09-09, 15:49
צהרים טובים

אומנם עבר הרבה זמן מאז שהעלתי את הבעיה אבל בשבוע שעבר החלפתי:
1. מסנני דלק.
2. צינורות דלק
3.הרחקתי את המשאבה מהמנוע ככל האפשר.

נכון לעכשיו הבעיה נפתרה ומקווה שהיא לא תחזור.
תודה לכל היועצים והעוזרים :)

מורן

-->