PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפון למתחילים

Dror123
24-07-09, 02:05
שלום לכולם,
לאחר קריאת כמה וכמה כתבות באתר גיליתי שאני מחפש ג'יפון ולא ג'יפ. לכל קהילת הג'יפולוגים המקצועית - נא לא להתבאס.. :)
* אני מעוניין להשקיע כ 60000-70000 שח.
* הרכב יהיה בשימוש יום יומי ולכן כדאי שהעלויות שלו יהיו לא רחוקות מזה של פרייבט.
* הרכב צריך להיות 5 דלתות ואוטומטי.
* טיולי שטח בינוניים ומטה.
מחיפושים שעשיתי עולה כי הג'יפים שיכולים להתאים הם:
סוזוקי גרנד ויטרה 2002 (2 ליטר, 5 דלתות) - אבל אין כאלה למכירה!?
קיה ספורטאז' 2003 (2 ליטר, 5 דלתות) - אבל בזבזני בדלק.

אשמח לחוות דעת על הרכבים שציינתי כאן וכן המלצות לגבי דגמים מוצלחים אחרים. מאוד קל למצוא ביקורת על רכב 2009 אבל לך תמצא חוות דעת על רכב שנת 2002-2004..

תודה
דרור:confused:

גיא
24-07-09, 12:19
סובארו פורסטר מהשנים שציינת.
יש אוטומטי וידני ויענה על הצרכים שלך

חסכוני
פרייבטי
שבילים פלוס
מרווח
הכל

Dror123
24-07-09, 19:06
תודה על התגובה.
הרכב שהמלצת אכן עונה על הקריטריונים שציינתי. אבל הוא מכוער נורא (לטעמי כמובן). נראה כמו סטיישן ואני אצטרך 2 מקומות חניה כדי להחנות אותו.. :)

האם יש אופציות נוספות?

ofer23
24-07-09, 22:01
תודה על התגובה.
הרכב שהמלצת אכן עונה על הקריטריונים שציינתי. אבל הוא מכוער נורא (לטעמי כמובן). נראה כמו סטיישן ואני אצטרך 2 מקומות חניה כדי להחנות אותו.. :)

האם יש אופציות נוספות?
באופן אישי אני לא חושב שיש מקום להשוות בין קאיה לויטרה.
ויטרה מעל בכמה רמות.

raanan
25-07-09, 07:14
אכן זוג הג'יפונים הם המובילים בקבוצתם.

אישית מעדיף הגראנד ויטארה בגלל,
תצרוכת דלק
יכולת שיפורים (בעתיד) זולה ופשוטה(נעילה, הגבהה)
קהילת סוזוקי פה ובצהוב תומכת
אחזקה יותר פשוטה וקלה למנוע.
חסרונות
דפרנציאל קידמי רגיש , שילדה יותר עדינה מהקאיה .

בהצלחה בבחירה
רענן

Dror123
30-07-09, 09:42
שלום ותודה לכל המגיבים,

אני רוצה להוסיף דגם נוסף לשולחן ולשמוע מה דעתכם עליו - הונדה CRV.
מבחינת אמינות, עלויות ביטוח, בזבוז דלק, שטח.

תודה,
דרור

whisky
30-07-09, 11:10
שלום ותודה לכל המגיבים,

אני רוצה להוסיף דגם נוסף לשולחן ולשמוע מה דעתכם עליו - הונדה CRV.
מבחינת אמינות, עלויות ביטוח, בזבוז דלק, שטח.

תודה,
דרור

זה אתר ג'יפים!? ;)

דעתי עליו טובה, אמא שלי החזיקה כזה, אבל מדובר ברכב שאינו מיועד לשטח, אמין יחסית.

בזבזן דלק לא קטן. מאוד נוח ומרווח. לגבי עלויות ביטוח, אתה פשוט יכול להתקשר לחברות הביטוח לבקש הצעה, אפילו שלא קנית עדיין ולקבל רושם ממקור ראשון, לביטוח יש מספר משתנים ספציפיים לנהג ולרכב, ולכן המספרים שתקבל כאן נכונים לאנשים שכתבו אותם (גיל, מספר נהגים, נהגים חדשים/צעירים, היסטוריית נהג וביטוח, סוג הביטוח וסוג הכיסוי, שמשות, רדיו, גרירה).

Dror123
02-08-09, 21:12
שלום שלום,

רכב ההונדה CRV ירד מהפרק בגלל שהוא לא רכב שטח.. (אומנם אני לא מחפש ג'יפ מקצועני אבל לפחות רכב שיעשה כאילו..)

אני אשמח מאוד לשמוע השוואה בין הדגמים הבאים:
סוזוקי גרנד ויטרה 5 דלתות - הדגם הישן (שנת 2000-2002)
או טויוטה ראב 4 5 דלתות - (שנת 2001)

תודה רבה רבה,
דרור

יואב - ויטארה
05-08-09, 15:45
מה עם דייהטסו טריוס? לצרכים שלך נשמע שהרכב מתאים "בול". (הדגם החדש בעיקר). הוא גם זןל יותר כך שבאותו תקציב תוכל לרכוש משנתון חדש יותר

kobiarava
05-08-09, 16:17
יואב, הבחור אמר:

שלום שלום,

רכב ההונדה CRV ירד מהפרק בגלל שהוא לא רכב שטח.. (אומנם אני לא מחפש ג'יפ מקצועני אבל לפחות רכב שיעשה כאילו..)
דרור

אז אתה מציע:

מה עם דייהטסו טריוס? לצרכים שלך נשמע שהרכב מתאים "בול". (הדגם החדש בעיקר). הוא גם זןל יותר כך שבאותו תקציב תוכל לרכוש משנתון חדש יותר

טריוס הוא לא רכב שטח, או לפחות, לא יותר רכב שטח מההונדה. איך אומר הסלוגן-העיר היא השטח שלו, הוא מצליב על מדרכות בגובה בינוני ואין לו הילוך כח, שלא לדבר על אפשרות לשיפורים, הגבהה או צמיגים נורמליים...
גם ה-RAV4 נכנס לאותה הקטיגוריה, אבל לגבי הגראנד ויטארה-כבר יש על מה לדבר, לרכב יש הילוך כח, ניתן לשפר מתלים בקיטים הקיימים על המדף, בארץ וברשת, ולנעול אותו בלוקרייט עולה גרושים. כמו כן, הגראנד הוא רכב נוח ומרווח (יחסית לג'יפונים), וביצועי הכביש שלו (וגם עלויות האחזקה) דומים לשל משפחתומטית יותר מאשר לג'יפ

בהצלחה-קובי

Dror123
06-08-09, 11:47
גרנד ויטרה נגד ראב 4:
1. לויטרה יכולות שטח טובות (משמעותית??) יותר מהראב 4.
2. ויטרה זול יותר.
3. אין כמעט מכירה/קנייה של ויטרות 5 דלתות משנים 2000-2002.
4. דגם זה של ויטרה לא מיוצר יותר ואני חושש להיתקע עם רכב ישן שלא מייצרים או מייבאים עבורו יותר חלקי חילוף.
5. ראב 4 עדיין מיוצר.
6. ראב 4 מרווח יותר.
7. עלויות תיקונים / אחזקה / ביטוחים ??

אכן הגרנד ויטרה (5 דלתות) בעדיפות ראשונה אבל הראב 4 זמין ומזמין יותר.
נראה מה ייפול לי לידיים בסוף..

-->