PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי עבודה נחוצים לטיפול בסמוראי

אביעד פ.
24-07-09, 11:06
שלום לכולם!
בכוונתי לקנות בעתיד הקרוב סמוראי ובכוונתי לטפל בו, לשפץ אותו ולשפר אותו לבד.
אני עוקב כבר כמה חודשים אחרי הפורומים, וקראתי את כל הכתבות הרלוונטיות באתר.
שתי שאלות שעלו לי עוד בטרם התחלתי את התהליך הן:

1. ספר רכב, אני יודע שנדונו על זה פה הרבה, אך לא מצאתי בשום מקום האם צריך ספר רכב קנוי מקורי בעותק מוצק?, או מספיק עותק שנמצא על המחשב וניתן לעיין בו, כזה כבר יש ברשותי, והוא מוביל לשאלה הבאה;

2. כלי עבודה. עיינתי מעט בספרי הרכב של הסמוראי לקבלת מושג כללי, ונתקלתי בתחילת הספר של היינס ברשימת כלי עבודה (ראה תמונה מצורפת) שלא נתקלתי בהם מעודי. קראתי את הכתבות באתר ואני יודע שלטיפול בסמוראי אני אזדקק למד מומנט, סט בוקסות איכותי, וכלי עבודה בסיסים וטובים. כמובן שחלק מהציוד ברשימה של היינס יש ברשותי והוא מוכר לי היטב, אך החלק השני, המוזר, והלא מזוהה של הכלים העלה בליבי תהיות האם יש צורך להצטייד בכלים אלו? מהם, מהרשימה המצורפת, הם הכלים הנחוצים לעבודה עצמית על הסמוראי? היכן ניתן להשיג אותם והאם יש למישהו סדר גודל של מחיר לגביהם?

תודה מראש,
אביעד פארן.

Saar
25-07-09, 08:32
הי,
לדעתי הכלים הנחוצים ברוב המקרים הם:
סט בוקסות איכותי, סט מפתחות פתוח/סגור איכותי,
לום קטן, סט מברגים, פליירים (שפיץ ורגיל),זוג "בוקים" (רגלי מוסך),
ידית מומנט היא תוספת ברוכה.
חולצים למינהם קונים בעת הצורך.
WD40 הוא חלק חשוב מכלי העבודה ברכב ישן.

גיק עגלה הוא כלי שטוב שיהיה בבית. גם הג'ק הרגיל של האוטו יתאים ברוב המקרים.

לדעתי, נוח יותר לעבוד עם עותק מודפס של הספר, אבל לא חובה, אפשר להדפיס את הדפים הרלוונטיים במקרים שזה נחוץ.

סער.

lior_b.s
25-07-09, 19:49
מחזק את מה שסער כתב..
הכלים שאתה רואה בתמונה הם כלים יעודיים לעבודות מסויימות, כמובן שכל אחד היה רוצה שיהיה לו בבית סתם ככה, מכווץ רינגים, מכווץ שסתומים, מכשיר הונינג , מכשיר לניקוז בלמים ועוד כמה שאתה רואה בתמונה..שד"א אלו לא כלים כ"כ יקרים..
אבל לא כל יום/חודש אתה עושה רינגים , הונינג וכו'...
אתה צריך כלים בסיסיים לעבודה על הרכב בערך מה שסער כתב, וכשתגיע לעבודה שתדרוש ממך כלי ייעודי אתה קונה אותו במיוחד, בעיקר בשביל הנוחיות, הכל אפשר לקמבן , אבל אין תחליף לכלי ייעודי..לדעתי חבל להשקיע בכלים שאולי לא תשתמש בהם בכלל..

ליאור

אביעד פ.
26-07-09, 12:47
תודה רבה,
עזרתם לי מאוד.

אביעד.

אייל
27-07-09, 14:16
http://www.jeepolog.com/9.html

רוב הכלים היעודיים מקלים מאוד את העבודה אבל לא תמיד חיוניים (את רובם אפשר להחליף בפטיש :grin:).

בוזי
03-08-09, 02:05
מוסיף:
מפתח לפילטר שמן.
בוקסה לפלגים.
רב מודד.
פטיש - הכי כבד שנוח לך להניף...

six 4 life
03-08-09, 16:44
2 ספריי קרבורטור פק"ל ברכב
קאטר טוב
כמה גלילי איזולירבנד
10-20 אזיקונים במידה הכי גדולה והכי מאסיבית שתמצא (10-20 כי הם נמכרים לרוב בבודדים והם לא זולים)- שימושי מאוד בסוזוקונים.
2 ג'בקות גדולות
מברג דפיקה גדול ומאסיבי

יש עוד אבל אתה כבר תתארגן.

תצליח!

-->