PDA

צפייה בגרסה מלאה : רואים למיצובישי את השלדה

tzurlis
27-07-09, 00:51
0:34, ובהמשך יש עוד כמה קטעים בהם נחשף חלק זה או אחר מבפנים.
למרות כל מה שהיה להם בדקאר, הם עדיין יודעים לעשות מכוניות מירוץ.
הקפיצות שהרכב הביא מעניינות. פגם, או ככה זה אמור להיות?
ובכל מקרה, אחד מסרטי אימון הראלי היפים ביותר שראיתי עד היום (וגם דוגמא טובה איך צריך לעשות סרט כזה). אגב, גם שם סדנת ראלי ארט מופיעה בקרדיטים.

עושה חשק ליסוע למרוקו ולחפש הגה...

http://www.youtube.com/watch?v=Wmut2fmo1dM

Tom Bril
27-07-09, 01:26
אם כבר ברכבי ראלי רייד עסקינן

חוץ מהרכב המוצלח יש גם אחלה סאוונד : ) בסרטון

http://www.youtube.com/watch?v=0f_ZnggWfME&feature=related

הצפרדע
27-07-09, 08:28
אני לא יודע לגבי הסאונד, אבל אני יודע מה אני רואה - רכבשמתנהג לא טוב ולא יעיל.

הוא כל הזמן מנתק מגע עם הקרקע, סוגר מהלכים, מנתר וקופץ, פשוט משונה.

אין לי הסבר לזה, פרט אולי למהלכים קצרים מאד, אבל עדיין זה נראה רע.

הרכב בטוח אמין ושורד הכל, אבל לפי הסרט מתנהג גרוע.

מוזר.

רני דקל
27-07-09, 08:49
באמת נראה כאילו יש לו נטייה מוגזמת לנחות על האף. מעניין אם לכיתוב DID על הצד יש קשר לזה ;).

tzurlis
27-07-09, 10:14
ברוך, הקפיצות - זה מה שהפריע גם לי
גם אבדן המגע וגם ה "קנגורו" שהוא עושה שם
רכב ראלי כזה לא אמור להיות מאוזן יותר?
חלוקת משקל לא נכונה? או מבנה שלדה לא נכון?

הצפרדע
27-07-09, 12:14
בעקר מבנה המתלים.

באמת תמוה.

גל שחם
27-07-09, 16:24
הצפרדע, רני וצור ליסבונה, גם במיצובישי וגם בסיטרואן משתוקקים למהנדסים כמוכם,
ישמחו לקבל הצעה רצינית. אני חושב שאפשר גם במייל וגם ביונת דואר...

קופץ לא קופץ, באימא שלכם,צפרדע, בנה לי אחד כזה (בדיוק) !!!

גל

Tom Bril
27-07-09, 16:40

מוזר.

על תשכח שזה סרטון, ברוב המקרים ווידאו לא מעביר את פני השביל ואת המהירות באופן מציאותי, (בדרך כלל המהירות נמוכה והשבילים פחות מחורצים)

שים לב שהרכב הזה לא נוסע 70 קמ"ש, יותר כמו משהו בסביבות ה150, ב150 קמ"ש רכב עם מהלכי מתלה קצרים יחסית הוא רוב הזמן באוויר, לי לא ניראה שיש משהו לא טריוויאלי

רני דקל
27-07-09, 17:16
הצפרדע, רני וצור ליסבונה, גם במיצובישי וגם בסיטרואן משתוקקים למהנדסים כמוכם,
ישמחו לקבל הצעה רצינית. אני חושב שאפשר גם במייל וגם ביונת דואר...

גל
העובדה שהרכב נוחת קצת על האף (לדעתי הלא מלומדת יש לציין, סיבה חלקית לכך בגלל שיש לו מנוע דיזל כבד לפני הקבינה) לא אומרת שלא מדובר בכלי משחית. כל מה שזה אומר הוא שלמהנדסים האמיתיים (והמוכשרים לכשעצמם) יש עוד מה לעשות. זה טוב, הרי אם לא היה נשאר מה לשפר לא היה צורך להעסיק אותם :). אגב נקודה ישראלית בסיטרואן היא שאת הגרסה המקורית שלו עיצב ישראלי משלנו שהיום מעצב אוטובוסים: http://www.padwa-design.com/products.php?pr_id=12&cat_id=1

בקשר לסיטרואן, אפשר לראות מהסירטון את ההתקדמות האדירה שנעשתה בתחום בולמי הזעזועים לאורך עשרים השנים האחרונות. כל סרט ראלי גרופ B
(למשל http://www.youtube.com/watch?v=jA4jqpgBnAM&feature=fvsr)
ממחיש את זה עוד יותר - המכוניות נותנות זוגיות (לפעמים עד כדי חזרה לאוויר) לאחר כל קפיצה בעוד המכוניות של היום סופגות את הקפיצות בלי להרגיש בכלל.

נמרוד
27-07-09, 21:43
איזה רכב מתנהג לא טוב, הZX ראלי או הלנסר? אתם יכולים לקשר בבקשה לקשר לדוגמאות של רכב שכן מתנהג טוב על אותה סקאלה, פשוט כדי שנבין את הסטנדרטים שלכם?

חנן גולומבק
27-07-09, 22:04

מוזר.

לא מבין על מה אתה מדבר. רכב מדהים, טס , שומר על כיוון ונראה מצויין . מנתק מגע עם הקרקע ? הוא עף מעל באמפים , מה אתה רוצה ? זה לא באגי ולא TT עם מנוע מרכזי או אחורי יש לו מנוע קדמי הנעה 4 על 4 עם הרבה משקל מקדימה ומהלכי מתלה יחסית קצרים . ברוך אתה רואה יותר מדיי סרטים על באחה 1000 :wink:. זה לא המקרה כאן.

UNIX
27-07-09, 22:05
לא יודע מי\מה גורם לקפיצות והנחיתות האלו
אבל או שהנהג מדהים או שהרכב מדהים
נראה כאילו אי אפשר להפוך אותו

Tom Bril
27-07-09, 23:11
דעתי הייתה מופנית לZX, חנן לפי זכרוני הZX היא בעלת מנוע מרכזי אחורי ולא קדמי, אותו רכב הוא פליט של אותם רכבים שהתחרו במרוצי הראלי קטגוריית הגרופ B ,גם ההספק של המנוע גבוה מאותם רכבים שקיימים היום

בכל אופן, על הרכב בסירטון יש מדבקה של ראלי optic משנת 2000, ככה שאני בספק שסט הבולמים שמורכב על הרכב הוא מיושן

הנה סרטון של בניית הרכב(דגם ישן יותר)
http://www.youtube.com/watch?v=os3Hkaoi7nQ&feature=related

הצפרדע
27-07-09, 23:36
חנן, אם אתה לא מבין על מה אני מדבר, אז יש לך באמת בעיה גדולה בהבנת הנושא.

אתה שחולם על קלאס 1, והולך על רכב שעושה קולות של רכב באחה בדרך, לא מבין על מה אני מדבר?!?

שב תסתכל היטב שוב ושוב בסרטון של הלנסר, ואולי ירד לך האסימון.

אם זה עדיין ייראה לך מדהים, אז יופי טופי.

אין לי יותר מה לומר בנושא ואין לי חשק להיגרר לעוד ויכוח מיותר.

נמרוד, הסיטרואן נראה לי הרבה יותר טוב מאשר המיצובישי, שפשוט נדהמתי מחוסר הגיהוץ שלו, הקופצנות וניתוק המגע מהקרקע באופן מאד תמוה.

כל רכב באחה נורמאלי, קלאס 1 או TT צוחק מהבאמפים האלה שפשוט מעיפים את המיצובישי באויר.

רני דקל
27-07-09, 23:38
דעתי הייתה מופנית לZX, חנן לפי זכרוני הZX היא בעלת מנוע מרכזי אחורי ולא קדמי, אותו רכב הוא פליט של אותם רכבים שהתחרו במרוצי הראלי קטגוריית הגרופ B ,גם ההספק של המנוע גבוה מאותם רכבים שקיימים היום

בכל אופן, על הרכב בסירטון יש מדבקה של ראלי optic משנת 2000, ככה שאני בספק שסט הבולמים שמורכב על הרכב הוא מיושן

הנה סרטון של בניית הרכב(דגם ישן יותר)
http://www.youtube.com/watch?v=os3Hkaoi7nQ&feature=related

אופטיק 2000 זה השם של החברה שספינסרה את ראלי טוניסיה שנים. היא קיימת תחת השם הזה משהו כמו 40 שנה. המכונית בסרט היא מהגרסה השלישית שהוצגה ב92 והתחרתה עד הצגתה של האבולוציה הרביעית שהוצגה ב1994.

ככה אתה מכיר אותי תום?

Tom Bril
27-07-09, 23:45
אוווה אתה רואה, אז הבדיחה על חשבוני, בכל אופן, אני לא חושב שהרכב מתנהג " רע " ביחס לשנה בה הוא מיוצר,

ולאחר צפיה ממושכת בסרטון אכן ניראה שהמתלים לא מרסנים ביעילות המקובלת ברכבים של היום אולם יכול להיות שהסיבה היא המהירות הגבוה מאוד

הנה מה שמקובל כיום

http://www.youtube.com/watch?v=97Rcecy6Yhc

חנן גולומבק
27-07-09, 23:47
כל רכב באחה נורמאלי, קלאס 1 או TT צוחק מהבאמפים האלה שפשוט מעיפים את המיצובישי באויר.

נו ??? אבל הרי זה בדיוק העניין.

זה לא רכב באחה .
זה לא רכב אמריקאי.
זה לא TT.
זה לא באגי .

זה רכב שנבנה במיוחד לדאקאר .

ואני מדבר אך ורק על הלאנסר.

הצפרדע
28-07-09, 00:00
גל שחם ידידי ויקירי,

אל תכעס שאני משתמש(די בקביעות לאחרונה:cool:) בביטויו האהוב של נכפולגר - אתה פשוט אדיוט!!

אם היית טורח לעמוד במילתך, דבר שאני מבין שמאד קשה לך או שפשוט לא חשוב לך, והיית מגיע אלי לביקור שאותו אתה מבטיח כבר שנתיים, אולי היית מתחיל להבין.

אני חושב שגם לא מספיק לשמוע מה ארז אומר על הרכב ואיך הוא מתנהג, צריך לשבת בו על מנת לחוש ולהתחיל להבין את ההבדלים ואת מה שרכב מירוצי מדבר אמיתי יודע לעשות.

אלא מה? אתה לא טורח לבקר, לא טורח להצטרף לאיזה אימון או אפילו לראות ולקבל הסבר על הרכב הבא שאני בונה, שיעשה צחוק גם מהרכב הקיים שארז נוהג בו וגם(אני מאמין) משאר כלי הרכב שאתה מכיר.

אני מעריך שאחרי שהיית מתנסה בכל הנ"ל, לא היית אומר את מה שאמרת.

לעניות דעתי, עידן המיצובישים בארץ חלף, אלא שהם עדיין לא יודעים את זה בגלל שכלי הבאחה עדיין בשנה הראשונה שלהם במירוצים, וחלקם עוד בבניה.

וכבר אמרתי לך בהזדמנות קודמת - הפטרון שלך לא היה מוכר לך את הרכב מיצו שלו ולא היה בונה רכב שהוא חצי רכב באחה ומתחיל להתחרות איתו, אלמלא חשב גם הוא שלרכב כזה יש יתרונות, לא רק בבאחה אלא גם בנגב של ישראל, שם יתקיימו(נרצה או לא נרצה) רוב אם לא כל המירוצים בארץ.

נחיה ונראה, ואני מניח שגם אתה תיוכח בזה ואפילו תודה בכך תוך זמן לא רב.

הצפרדע, רני וצור ליסבונה, גם במיצובישי וגם בסיטרואן משתוקקים למהנדסים כמוכם, ישמחו לקבל הצעה רצינית. אני חושב שאפשר גם במייל וגם ביונת דואר...

גל

Tom Bril
28-07-09, 00:10
שוב חוזרים לאותו ויכוח של אופי הרכבים ואופי המרוצים, כמו שרכב באחה עושה צחוק מאותם הבאמפים שמעיפים את המיצובישי ככה אותו מצובישי עושה צחוק מכל סיבוב שרכב הבאחה "ינופף בגלגליו ויעשה פרצוף חמוץ" ,

הכל זה עניין של פשרות

ימים יגידו מה היה

והצוחק אחרון , לא הבין את הבדיחה

tzurlis
28-07-09, 01:39
נמרוד
הקפיצות של הלאנסר. לא טוב. צריך להיות יותר מחובר לרצפה ולגהץ.
גם הקנגורואים לא בסדר.
בקטעים המסולעים הרכב לא פיתח מהירות כמצופה.
מה שיפה בעיני זה לראות את השלדה הערומה של רכב דקאר ייעודי מהרמה העליונה, אבל משהו שם מתוכנן לא נכון. ברוך ישר הבין.
הנהגים בסרט מדגימים את הבעייה עם היד למהנדסים כמה פעמים. להדיוט כמוני זה נראה כמו משהו יותר יסודי מסתם מהלך מתלה.

גל שחם
28-07-09, 07:48
ברוך
ראשית אני אומנם הדיוט וגם אין לי כל בעיה שאתה קורא לי אידיוט.
אולי לא כולם יודעים, אבל אני מבין שהרוח טובה והחברות ביננו תישאר .עד כאן בנושא הכינויים.
תום הגדיר זאת וסיכם טוב מאד, השאלה איזה סוג רכב מתאים לבאחה ישראל, פרעונים, באחה איטליה,ספרד ,פורטוגל ואולי הונגריה. לשם אני מכוון ולשם אני אגיע !!!
לא לבאחה 500,1000. כנראה שאני לא מסביר טוב את אשר על ליבי (אולי כי אני אידיוט),נכון,
הרכב שאתה בונה והרכב שבנית והרכב של פטרוני,מורי ורבי, הם רכבים שמגהצים הרבה יותר טוב באמפים. נקודה, אין על כך ויכוח.כנס לאתרי הבאחה האלה ותראה איזה רכבים משתתפים ומנצחים.
אשמח לצאת לבית קמה,חוות פיליפ,הקפה של 12 ק"מ מול ארז ומול הפטרון, משהו בקטנה, 12 ק"מ 23 פניות...
רק תגיד מתי,ניתן לשעון לדבר ואנחנו נהיה בשקט..........................הרבה זמן.
גל שחם.

savyon
28-07-09, 08:32
אי לא רוצה לחמם :twisted: :twisted: :twisted:

אבל אני מקווה שתקבעו את האימון מעל דפי הפורום ביום נוח...

שוב פעם, חשוב לי לציין שאני לא רוצה לחמם ולהגיד שלו או לזה יש יותר גדול :oops:

סביון
(שמוכן להפעיל את הסטופר, לצלם ולתעד...)

הצפרדע
28-07-09, 10:07
ברוך
ראשית אני אומנם הדיוט וגם אין לי כל בעיה שאתה קורא לי אידיוט.
אולי לא כולם יודעים, אבל אני מבין שהרוח טובה והחברות ביננו תישאר .עד כאן בנושא הכינויים.
גל שחם.

גלינקה, לא הבנת!!

הכינוי "אדיוט" פה בפורום(ולא הדיוט) הוא כינוי חיבה עם נטיה לנזיפה כשצריך, סטייל מה שאבא מסור היה אומר לבנו הקטן והאהוב שעושה(או מדבר) שטויות.....:cool:

אתה הרי יודע שאני מאד מחבב אותך, אם כי לי עצמי אין מושג למה :p

אדבר עם ארז על מפגש כזה.

האמת? אני יותר מחכה למפגש העתידי, בו ישתתפו ארז עם ה TT, אתה עם המיצושפריצי, אני עם הרכב הבא, וכמובן כל מי שירצה להשתתף בנוסף.

אז, אולי, יסתיים סופסופ הויכוח העקר לגבי מה עדיף.

לגבי השאלה למי יש גדול יותר, זה כבר הוכרע - שלי הכי גדול :!:

יריב קלר ברוך
28-07-09, 12:34
לדעתי הכול עיניין של מהירות על קצה יכולת הרכב לתנאי השטח וכל רכב היה מתרומם בקפיצות במהירות הזו!
:shock: גם רכב באחה

עידו לוריה
28-07-09, 23:06
גם רכבים אמריקאים יודעים לתת זמן אויר אבל איכותי:D
אבל ברצינות לפי דעתי זה לא מקום להשוואה בגלל הבדלים טכנים מאוד גדולים בבנית הרכבים
עידו

http://www.youtube.com/watch?v=39FCp7dw4lk

-->