PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ פתוח + חניה פתוחה בבניין משותף = לילות ללא שינה?!

Erann
27-07-09, 07:25
בוקר אור לכולם.
לכל בעלי הג'יפים הפתוחים , האם כדאי לרדת מהרעיון של רכב פתוח אם אני גר בבניין משותף בכפר סבא ואני משאיר את הג'יפ בחניה בזמן שבהלך היום אני בעבודה?! (יכול להגיע רכב ולהעמיס אותו בלי שאף אחד ישים לב תיאורטית)

דעתכם ?!

תודה.

חנן-ג'יפולוג
27-07-09, 07:59
רכב יכול להעמיס גם ג'יפ סגור.

החזקתי ג'יפ פתוח ברחוב הרבה שנים, כמעט ללא בעיות. מעט הבעיות שכן היו לא היו בענייני פריצה/גניבה אלא ילדים שמשחקים, וגם את זה ניתן להפחית בעזרת כיסוי לרכב.

יוש
27-07-09, 08:15
חבר מחזיק סמוראי פתוח (סגור עם ברזנט אמנם) כבר למעלה משנתיים בבנין דירות בצנטרום של עיר הפשע והרשע חולון (לא להעלב) ומעולם לא ניסו להתעסק לו עם הרכב, טפו טפו.

Erann
27-07-09, 08:29
תודה לכולם.
אם ככה , לא לפחד לרכוש כלי פתוח ?
זמין לגניבה בדיוק כמו כלי ?!
פשוט לא לרכוש מערכת אודיו טובה ?! :rolleyes:

UNIX
27-07-09, 09:05
החזקתי ג'יפ פתוח הרבה שנים מתחת לבית בבניין משותף ברחוב
פעם אחת גנבו לי דיסקמן מתא כפפות נעול באמצע היום
חוץ מזה הדבר היחיד שמעצבן זה החתולים שנכנסים בלילה.
בתכלס לא אמור להיות הבדל בין פתוח לסגור מבחינת גניבות
אבל כן אתה לא תישן בלילה !

ינון
27-07-09, 09:16
יש לי ג'יפ סגור ואני לא ישן בלילות.
והאמת שהייתה גם אונו חבוטה שנגנבה אפילו 2 שהיו לחברים שלי
וכמעט שכחתי מיצובישי לנסר ישנה בקיצור או ביטוח מקיף לרכב או שאלוהים יהיה בעזרתך.
בהצלחה

דרור ברלי
27-07-09, 09:47
מי שירצה לגנוב את הג'יפ - יעמיס על משאית או גרר גם ג'יפ סגור בשלמותו, וחוץ מזה - פוטנציאל הנזקים בפריצה לרכב - גדול שבעתיים בג'יפ סגור!

אבל אסור להתעלם מהסכנות האורבות לג'יפ פתוח, כל רכב פתוח בעצם:

גניבות - ג'יפ פתוח תמיד יסבול מגניבות של חפצים שלא מרותכים אליו. לא תוכל להשאיר בג'יפ אפילו בקבוק מים או קופסת גפרורים בלי שייעלמו. אני כבר לא מדבר על רדיו דיסק (אפילו רדיו-טייפ עתיק ייגנב) מכשיר קשר, רמקולים וכו'... ציוד חילוץ וכלי עבודה תצטרך לאכסן בארגזי כלים מתכתיים למיניהם אותם תצטרך לרתך או לחבר בחיבור קשיח אחר לרכב, ולנעול במנעולים כבדים.

חתולים - סביר להניח שיאמצו את הג'יפ ויהפכו אותו למשכן קבע בלילות. מלבד כמויות עצומות של שיער ואחרי תקופה גם ריח לא נעים מהריפודים, הם לא מזיקים ולא מפריעים - עד שחתולה בהריון תבחר להמליט דווקא על מושב הנהג שלך. די מגעיל לנקות את כל הטינופת אחרי המלטה.... וגם לגלות אחרי שעתיים (ותוך כדי נסיעה) שגור אחד צווחן ומסכן נשאר בג'יפ... עברתי גם את זה.

משחקי ילדים - בעייה קשה שעלולה להיות מסוכנת (ונעזוב לרגע נזקים קשים שהם יגרמו לג'יפ ללא כוונה כמו שבירת סוויצ'ים וכאלה) ילדים לומדים מהר מאוד איך לשחרר בלם חנייה ולהעביר מוט הילוכים לניוטרל וחמור מזה, משחק בטרנספר והעברתו לניוטרל כללי - אם הג'יפ חונה בשיפוע הוא עלול להתדרדר ולפגוע במכוניות אחרות או חמור מזה - באנשים.

ונדליזם - הבעיה הכי קשה. היום כל נער משועמם מסתובב עם סכין בכיס ומחפש אקשן - יחתכו לך ברזנטים וכיסויי מושבים. ינפצו לך מחוונים, קודניות וכו'. שכנים ועוברי אורח ישליכו זבל בתוך הרכב, החל מבדלי סיגריות ועטיפות של ארטיקים ועד שקיות מלאות באשפה ביתית... ילדים ישפכו לך בתוך הרכב כל מיני נוזלים דביקים, מסריחים וכו'.
מה שהכי גרוע בונדליזם זה שהוא לעולם לא נגמר. אתה לא תישן בלילות ותקפוץ למשמע כל רחש. עיר היא מקום רע מאוד לחיות בו מכל הבחינות - בוודאי בהקשר של ג'יפ פתוח.

נימי
27-07-09, 11:05
משחקי ילדים - בעייה קשה שעלולה להיות מסוכנת (ונעזוב לרגע נזקים קשים שהם יגרמו לג'יפ ללא כוונה כמו שבירת סוויצ'ים וכאלה) ילדים לומדים מהר מאוד איך לשחרר בלם חנייה ולהעביר מוט הילוכים לניוטרל וחמור מזה, משחק בטרנספר והעברתו לניוטרל כללי - אם הג'יפ חונה בשיפוע הוא עלול להתדרדר ולפגוע במכוניות אחרות או חמור מזה - באנשים.

ונדליזם - הבעיה הכי קשה. היום כל נער משועמם מסתובב עם סכין בכיס ומחפש אקשן - יחתכו לך ברזנטים וכיסויי מושבים. ינפצו לך מחוונים, קודניות וכו'. שכנים ועוברי אורח ישליכו זבל בתוך הרכב, החל מבדלי סיגריות ועטיפות של ארטיקים ועד שקיות מלאות באשפה ביתית... ילדים ישפכו לך בתוך הרכב כל מיני נוזלים דביקים, מסריחים וכו'.
מה שהכי גרוע בונדליזם זה שהוא לעולם לא נגמר. אתה לא תישן בלילות ותקפוץ למשמע כל רחש. עיר היא מקום רע מאוד לחיות בו מכל הבחינות - בוודאי בהקשר של ג'יפ פתוח.

תעבור דירה וכמה שיותר מהר!
אני שלוש שנים עם הגיפ שלי, אומנם יש לו דלתות ברזל אבל מאחור הוא עם ברזנט, כיום הוא חונה במקום די ניסתר אבל שנתיים הוא עמד די רחוק מהבית ברחוב, מקווה שאני לא פותח פה לשטן אבל מעולם לא נילקח לי מהגיפ דבר, לא בקבוק מים, לא דיסק חיתוך שהשארתי על מושב הנוסע, לא הכיסאות של הילדים (שאחד מהם הוא בוסטר ואינו מחובר אפילו בחגורת בטיחות) ולא מחצלת שקבוע נמצאת מאחורי הכיסאות הקדמיים.

נכון שהעיר זה לא המקום האידיאלי לחיות בו, אבל זה רחוק מאוד ממה שאתה מתאר, לפחות מהניסיון שלי ושל עוד מספר חברים שגרים בערים ויש להם גיפים פתוחים

Erann
27-07-09, 11:16
יש לי ג'יפ סגור ואני לא ישן בלילות.
והאמת שהייתה גם אונו חבוטה שנגנבה אפילו 2 שהיו לחברים שלי
וכמעט שכחתי מיצובישי לנסר ישנה בקיצור או ביטוח מקיף לרכב או שאלוהים יהיה בעזרתך.
בהצלחה

ניתן לעשות מקיף לרכב שנת 92 ?

דרור ברלי
27-07-09, 12:29
תעבור דירה וכמה שיותר מהר!
אני שלוש שנים עם הגיפ שלי, אומנם יש לו דלתות ברזל אבל מאחור הוא עם ברזנט, כיום הוא חונה במקום די ניסתר אבל שנתיים הוא עמד די רחוק מהבית ברחוב, מקווה שאני לא פותח פה לשטן אבל מעולם לא נילקח לי מהגיפ דבר, לא בקבוק מים, לא דיסק חיתוך שהשארתי על מושב הנוסע, לא הכיסאות של הילדים (שאחד מהם הוא בוסטר ואינו מחובר אפילו בחגורת בטיחות) ולא מחצלת שקבוע נמצאת מאחורי הכיסאות הקדמיים.

נכון שהעיר זה לא המקום האידיאלי לחיות בו, אבל זה רחוק מאוד ממה שאתה מתאר, לפחות מהניסיון שלי ושל עוד מספר חברים שגרים בערים ויש להם גיפים פתוחים

לא יודע באיזה עיר אוטופית אתה גר.... במרכז רכב פתוח הוא מטרה קורצת לכל דיכפין.

אני בחולון. כבר דירה שלישית, והנזקים בפתח בכל הזדמנות.
ב-CJ הראשון היו נזקי ילדים וחתולים - המלטה אחת, שפיכת שוקו ומריחת גלידות על ההגה והחלונות, אשפה בתוך הרכב, דברים שכאלה - באמת בקטנה.
מה שיותר חמור מזה - החנייה היתה בשיפוע, פעם אחת מצאתי את הג'יפ בתוך השיחים שבתחתית החנייה. בלם חנייה משוחרר, הגה נעול כמובן, מוט הילוכים נעול ברב בריח בהילוך ראשון, אבל הטרנספר בניוטרל... מזל שאחרי השיחים היתה גדר בטון שעצרה אותו ללא נזק.

עם ה-CJ השני כבר גרתי בדירה אחרת. שם היו בעיקר גניבות קטנות - פעם אחת גנבו מחצלת, לפעמים סיגריות, כלי עבודה שנשכח, בקבוקי מים, דברים כאלה. פעמיים חתכו את הברזנט והיה צריך לעשות טלאים. החנייה היתה ישרה כמו פלס אז הילדים ששיחקו בו (ושיחקו, אוהו כמה שיחקו) לא הזיזו אותו.

עכשיו אני בדירה שלישית. עם הסופה הסגורה כבר אין ונדליזם. באוטו סגור עם אזעקה וכו' אתה כבר משאיר חופשי חפצים, אבל נסיונות פריצה מסבים נזקים חמורים יותר לרכב סגור וכמובן יקרים בהרבה... לסופה פרצו כבר פעמיים. פעם אחת ניסו לקחת את הרכב. לא הצליחו, וגרמו לו נזקים כבדים מאוד. בפעם השנייה סתם לקחו רדיו דיסק.

הלילה נפרצה מונית של שכן. לא גנבו כלום, סתם שברו לו חלון בשביל הכיף. בחולון יש גוף מיותר ויקר שנקרא "סיירת בטחון עירונית", וזה גם עולה לא מעט כסף (תוספת לארנונה). כמה חבר'ה עם מדים, מסתובבים בעיר בטנדר. יושבים בפיצוציות ולא עושים כלום. תפנה אליהם ויסבירו לך שזה לא תפקידם אלא תפקיד המשטרה.... תתקשר 100 ויענו לך בגסות האופיינית שזה לא התפקיד של המשטרה לסייר ברחובות ושתפנה לסיירת הבטחון....
אין מה לדבר. מגניב. ומה שקורה כאן לא יוצא דופן. תנסה להחנות ג'יפ ברחוב בבאר שבע למשל.

שלמי
27-07-09, 15:12
אם אתה רוצה ג'יפ פתוח, ואתה רוצה, תלך על זה. אין כמו ג'יפ פתוח וההנאה שהוא נותן בטיולים, זה הדבר האמיתי (סמוראי, CJ, סופה -לא חשוב).
אני עברתי לג'יפ סגור רק עם הרחבת המשפחה, ועד אז החזקתי CJ פתוח ואחריו סופה פתוחה ברחובות הצפופים של לב תל אביב, לאורך כמה שנים טובות הנזקים הסתכמו בדלת אחורית של הסופה שפורקה באיזה לילה. מדי פעם היה ביקור של חתול, וחוץ מהדלת לא לקחו כלום.
בכל מקרה, גם אם היו משחררים את ההנדברקס ומעבירים את הטרנספר לניוטרל, הג'יפ לא היה יכול לזוז יותר מ 10 ס"מ לכל צד, בזכות בעיות החניה בת"א :).

גיא
28-07-09, 07:01
לי היו גונבים תמיד את הסוכריות מהתא כפפות ....
מעצבן לגמרי.

אבל דרור באמת חיי במקום מיוחד. .... :-(

ש01
28-07-09, 11:41
תעברו למושב...
כאן גם המפתחות נשכחים לעיתים בסוויץ' והסופה לא משנה כתובת...
(בניגוד לאקסנט והאוקטביה...)

whisky
28-07-09, 12:05
תעברו למושב...
כאן גם המפתחות נשכחים לעיתים בסוויץ' והסופה לא משנה כתובת...
(בניגוד לאקסנט והאוקטביה...)

וואללה גרתי במושב, פרצו לי לבית שלוש פעמים, קובי ערבה גנבו לו את הסופה מהקיבוץ, חברים שלי ממושב בצפון, נעלם להם הרכב עם שלוש פרות.

לכל מושב היום יש שער חשמלי שצריך ארבעה D9 בשביל להזיז אותו, ועדיין גונבים שם בלי הכרה.

אבל מה, ככה לפחות לא יגנבו לך את הסיגריות מהרכב.

זה מזכיר לי את הרס"פ שלי:

כמו כולם היינו עסוקים ב"השלמת ציוד", ברדוגו אחד מהחיילים בפלוגה באר לארכדי הרס"פ עם איזה שלל מפלוגה אחרת, שואל אותו ארכדי: "מאיפה הבאת את זה"

"מהקיטבג שהיה בסוף האוהל, חתכתי אותו ורוקנתי"

"אדיוט למה לא הרמת את כל הקיטבג" עונה לו ארכדי

קיצור, שים ברזנט טוב, יש אזעקות שמתפקדות גם עם ברזנט, הרעש מרתיע את הילדים הנודניקים. גנבים רציניים כבר יגנבו גם את הרכב וגם סטריאו אם הם רוצים אפילו אם הרכב מחובר למערכות התרעה של נאס"א עם כבלים מוסווים של סיירת מטכ"ל, עם מערכת איתור לוויינית של צבא ארה"ב. אנשים מתמודדים עם זה יום יום, עם אופנועים, טוסטוסים רכבים פתוחים וגם... ג'יפים פתוחים. מקסימום אם אתה לא מסיע את הרכב לזמן ארוך, או אפילו לחורף תכין לו כיסוי פיבר או תקנה ואז לא יגנבו לך גפרורים. זה לא מה שצריך להסיר שינה מעיניך.

אם כבר ההוצאות שיהיו לך בשיפורים שלו צריכים להדאיג אותך יותר...

ilan.sch
28-07-09, 21:13
חחח

לי יש פתוח
אין שום סכנה איך אומרים תעזוב אותך באמאש'ך.

שים מנעול הילוכים, מנעול הגה ותמיד יש קודנית בדרך כלל לא ? ויאללה לדרך.
חתולות זו בעייה אני פשוט שם איזה משהו על הכסאות בדרך כלל בקבוקי מים שיושבים על הרצפה

לי גנבו רדיו-דיסק שבא עם האוטו ולא שמתי משהו אחר עד עכשיו.. אני צריך באמת להשיג איזה רדיו טייפ מהישנים האלה ולשים אותו. אבל זו הבעייה היחידה, ברגע שמישהו רוצה להתלבש לך על האוטו ולקחת משהו אז זה ייקרה, יכולה לעבור שנה, אפילו שיהיה לך לפטופ באוטו, עד שיגיע הבחור שייקח אותו. דרך אגב את אותו בחור אוטו סגור לא בדיוק יעצור :)

mixael
31-07-09, 01:04
תנסה להחנות ג'יפ ברחוב בבאר שבע למשל.
:pהאמת, מכיר סמוראי כזה, שנים עומד באחת מהשכונות הדרומיות. עם חזות מספיק מוזנחת, כל הרעות ה"קטנות" כבר לא מזיזות לו

-->