PDA

צפייה בגרסה מלאה : TBI או קרבורטור?

RAMURAI
28-07-09, 04:18
בסיקס שלי מורכב מערכת TBI. יש לי כל מיני גימגומים (לא יציב בסרק) ועשן שחור בטורים גבהים.
כמובן שבאופציה לטפל בזה אבל רציתי לדעת לפני שאני משקיע.
אני מאד רוצה קרבורטור(כי בעיני זה יותר אמין ופשוט לטיפול).
בגלל חוסר הכרות שלי אם הJEEP אני לא יודע מה לעשות.
במה אתם היתם בוחרים?
TBI?
BBD?
מוטורקרפט?
WEBER?
יש עוד כל מיני.......
או להישאר עם מה שיש לי?

tzagi
28-07-09, 06:45
תקן את הבעיה,
אין שם כל דבר מסובך, זאת מערכת טיפשה לגמרה.
תצתרך ספר ומולטימיטר, וקצת יכולת קריאה וסבלנות, יש לך חברים עם לפחות אחד מאלה.....באחריות.

RAMURAI
28-07-09, 12:14
תקן את הבעיה,
אין שם כל דבר מסובך, זאת מערכת טיפשה לגמרה.
תצתרך ספר ומולטימיטר, וקצת יכולת קריאה וסבלנות, יש לך חברים עם לפחות אחד מאלה.....באחריות.

תודה לך tzagi
אני מאד אוהב שטח טכני קשה(אקסטרים אפילו היתי אומר) ואני יודע שבמצבים כאלה תמיד טוב מוזרק. בזמן האחרון התחיל לעניין אותו קצת דיונות גם. בגלל זה אני שואל מה יותר(הכי) טוב לשתי הקטגוריות?

נימי
28-07-09, 14:09
נוסע מוזרק בערך שנתיים, לרוב טכני קשה, לעיתים נדירות דיונות, בכל מקרה לא רואה שום יתרון לקרבורטור על המערכת הזאת פרט לכך שהוא יותר פשוט (כלומר ללא מחשב חיישנים וצמת חשמל), מהניסיון שלי ושל כמה חברים מוזרקים המערכת הזאת אמינה פשוטה ועובדת, לא קיים דבר כמו מנוע נכבה, עובד לא עגול או לא מניע עקב שיפוע כזה או אחר

לא היה לך סמוראי?

eyallvy
28-07-09, 15:33
אם אתה מעוניין לתקן את הקיים, אני יכול להמליץ לך על בעל מקצוע מעולה, מנוסה, אמין ולא יקרן. אני התקנתי בעצמי לפני כמה שנים קרבורטור של מוטוקרפט שהזמנתי מארה"ב. הוא אף פעם לא עבד כמו שצריך - נושא של תערובת ענייה. בסופו של דבר הגעתי למצב של השבתה, ואז התברר לי שהפריט שסופק לי הוא כנראה מודל קצת גדול מדי לג'יפ שלי. התבשר שלי שאכלתי אותה ושאין לי ברירה אלה לזרוק אותו ולהתקין אחר, יותר מתאים. אז המליץ לי מישהו על בעל המקצוע הזה, שניקה ושיפץ את הקרבורטור, הגדיל קצת את הדיזה עד שמד הפליטה שלו הראה שהתערובת נכונה, ביצע שיפור גם למערכת שמגבירה את זרימת הדלק במהירות גבוהה - הכל ב-600 ש"ח והרכב נוסע עכשיו כמו גדול! והוא עוד אמר לי תודה על כך שהחזרתי אותו בנוסטלגיה עשרות שנים אחורה וסיפקתי לו שעשוע להתעסק שוב עם קרבורטור מעניין במקום כל ההזרקות של היום.

הפרטים:
זר משה - קרבורטורים והזרקות
רח' הרכב 5, אזור התעשייה סגולה, פתח תקווה
טל: 03-9341320

RAMURAI
28-07-09, 16:09
נוסע מוזרק בערך שנתיים, לרוב טכני קשה, לעיתים נדירות דיונות, בכל מקרה לא רואה שום יתרון לקרבורטור על המערכת הזאת פרט לכך שהוא יותר פשוט (כלומר ללא מחשב חיישנים וצמת חשמל), מהניסיון שלי ושל כמה חברים מוזרקים המערכת הזאת אמינה פשוטה ועובדת, לא קיים דבר כמו מנוע נכבה, עובד לא עגול או לא מניע עקב שיפוע כזה או אחר

לא היה לך סמוראי?

הגיע הזמן לגדול לא?;)

RAMURAI
28-07-09, 16:14
אם אתה מעוניין לתקן את הקיים, אני יכול להמליץ לך על בעל מקצוע מעולה, מנוסה, אמין ולא יקרן. אני התקנתי בעצמי לפני כמה שנים קרבורטור של מוטוקרפט שהזמנתי מארה"ב. הוא אף פעם לא עבד כמו שצריך - נושא של תערובת ענייה. בסופו של דבר הגעתי למצב של השבתה, ואז התברר לי שהפריט שסופק לי הוא כנראה מודל קצת גדול מדי לג'יפ שלי. התבשר שלי שאכלתי אותה ושאין לי ברירה אלה לזרוק אותו ולהתקין אחר, יותר מתאים. אז המליץ לי מישהו על בעל המקצוע הזה, שניקה ושיפץ את הקרבורטור, הגדיל קצת את הדיזה עד שמד הפליטה שלו הראה שהתערובת נכונה, ביצע שיפור גם למערכת שמגבירה את זרימת הדלק במהירות גבוהה - הכל ב-600 ש"ח והרכב נוסע עכשיו כמו גדול! והוא עוד אמר לי תודה על כך שהחזרתי אותו בנוסטלגיה עשרות שנים אחורה וסיפקתי לו שעשוע להתעסק שוב עם קרבורטור מעניין במקום כל ההזרקות של היום.

הפרטים:
זר משה - קרבורטורים והזרקות
רח' הרכב 5, אזור התעשייה סגולה, פתח תקווה
טל: 03-9341320

ממה שאני מבין אתה מציע לי לעבור לקרב??? או לסדר את הTBI שלי???:confused:

נימי
28-07-09, 16:38
אכן הגיע הזמן, תתחדש ושיהיה במזל

יש כאלו שמעדיפים את הפשטות של קרבורטור (אפילו שהזרקה חד נקודתית היא די פשוטה וחלקי חילוף אפשר למצוא בגרושים) ויש כאלו שאוהבים את היתרונות של ההזרקה, בדרך כלל אילו שנוסעים עם קרבורטור לא ניסו הזרקה, אילו שעברו להזרקה כן ניסו קרבורטור ....

לפי דעתי, ההזרקה עדיפה

eyallvy
28-07-09, 16:51
ממה שאני מבין אתה מציע לי לעבור לקרב??? או לסדר את הTBI שלי???:confused:

כנראה לא הבנתי אותך כהלכה, אבל הייתי ממליץ לך, אם הרכב נוסע ואתה לא גר רחוק מדי, לקפוץ ולקבל ממשה חוות דעת לגבי אופי הבעיה ומה מומלץ לעשות בקשר אליה.

בהצלחה

RONI
28-07-09, 17:44
סחטיין עליך.
דבר עם סיקס לחיים! מה אתם ברוגז?
לדעתי אין כמו פשוט לטיפול ואחזקה.ככה אתה יכול לבד לתקן או לפחות לנסות.
אין מה לדבר הזרקה זו ליגה אחרת ממש ,תשאל את ברוך..
אבל אני ,אני נשאר עם המוטורקראפט החדש שלי,פשוט גיליתי שיש לגיפ חיים חדשים...
תצליח בכל אשר תפנה רמי..

ערן המסוקס
28-07-09, 22:38
גם קרבורטור וגם הזרקה עובדים מושלם. בלי גמגומים ובלי כלום. לקרבורטור יש רגישות לזויות. וזה בערך מסכם את ההבדלים ביניהם מבחינת ביצועים לדעתי. בעיות, גמגומים, קרטועים ושאר דברים קורים כאשר המערכת לא מורכבת/מכוונת כמו שצריך. גם בהזרקה וגם בקרבורטור.

המוטוקרפט לא רגיש כלכך לשיפועים של עליה ירידה. הBBD רגיש, ודורש מיומנות מסויימת בזויות חדות. חוץ מזה, שניהם עובדים מצויין על המנוע, ונותנים ביצועים דומים כאשר מדובר במנוע סטנדרטי.

הBBD אמין ופשוט יותר לטעמי. יש לו פחות חלקים, ואין לו שום חלק/שסתום/ממברנה מגומי. החלק היחידי מגומי הוא הגומיה של הבוכנה של משאבת התאוצה. והחלק הזה חי לנצח פחות או יותר.

בדיונות אני מעריך שכל המערכות יעבדו היטב ודומה. בשטח טכני ההזרקה תעבוד כנראה הכי טוב, אח"כ המוטו (בהפרש קטן או בלתי מורגש) אח"כ הBBD (בעיית שיפועים).

אם כבר יש לך מערכת הזרקה, הייתי נשאר איתה ועושה סדר או אוברול כולל לכל המערכת. ככה אתה לומד אותה היטב מכל הכוונים, ואין יותר מה לחשוש. זאת המערכת הטובה ביותר מהשלושה מבחינת ביצועים.

אם אתה פריק של קרבורטורים ואתה מעדיף קרבורטור (שזה גם אחלה ועובד היטב), תעשה סיבוב על רכבים כאלה (לא על רכבים מקרטעים, אלא מכוונים היטב), בשטח טכני, ותראה אם זה נראה לך.

סיקס כחול
28-07-09, 23:11
אם מיכל הדלק שלך נקי, תחליף מסננים ושים תוסף, יתכן שיש בעיית פיח או לכלוך.

tzagi
28-07-09, 23:12
הBBD אמין ופשוט יותר לטעמי. יש לו פחות חלקים, ואין לו שום חלק/שסתום/ממברנה מגומי. החלק היחידי מגומי הוא הגומיה של הבוכנה של משאבת התאוצה. והחלק הזה חי לנצח פחות או יותר.

פחות חלקים ממה? מיג21 או מעבורת חלל?

בחיית ערן, לפחות תעשה שעורי בית ותשוה תפוחים לתפוחים.
אני לא רוצה להכנס לאותו ויכוח ישן......אבל באמת...

UNIX
28-07-09, 23:15
זה שערן מסכים שה bbd הוא הכי גרוע מכל האופציות כבר הישג

RAMURAI
28-07-09, 23:19
תודה לכל העונים.
גם לאלה שסתם "דפדפו" בשרשור.

לאחר התלבטות אני והTBI נישאר ביחד(אפילו שהמוטורקרפט קורא לי)
כמובן נסדר אותו פיקסססס.:p

תודה רבה.

ערן המסוקס
29-07-09, 07:43
אנשים פשוט לא מפרקים את החלקים הקטנים. זה סיפור אחר.

אתה רוצה תרשים פיצוץ של 2 הקרבורטורים בשביל להשוות מספר חלקים בעלי אפשרות פרוק?

אל תשכח שהBBD בארץ הוא נטול כל מערכת בקרת זיהום, נטול מנוע צעדים ועוד.. קרבורטור ערום. לכן הוא הקרבורטור הפשוט ביותר, וגם האמין.

בהצלחה עם שיפוץ ההזרקה. אני חושב שעשית בחירה נכונה.

נימי
29-07-09, 09:23
בדיונות אני מעריך שכל המערכות יעבדו היטב ודומה. בשטח טכני ההזרקה תעבוד כנראה הכי טוב, אח"כ המוטו (בהפרש קטן או בלתי מורגש) אח"כ הBBD (בעיית שיפועים).

אם כבר יש לך מערכת הזרקה, הייתי נשאר איתה ועושה סדר או אוברול כולל לכל המערכת. ככה אתה לומד אותה היטב מכל הכוונים, ואין יותר מה לחשוש. זאת המערכת הטובה ביותר מהשלושה מבחינת ביצועים.
לך.

בהצלחה עם שיפוץ ההזרקה. אני חושב שעשית בחירה נכונה.

ערן? זה אתה? אני קורא ולא מאמין :D זה שירשור שאני אזכור

six_1986
29-07-09, 09:43
רמי כמו שהספקתי להכיר אותך נראה לי תשאר עם ההזרקה :)
אם לא היה את המערכת עדיף קרבורטור מבחינת פשטות אחזקה ותיקון , אבל מכיוון
שהמערכת מותקנת בג'יפ , תסדר אותה אתה תהנה ממנה ;)
ד"א , מה קרה עברת לסיקס ומכרת את הסמוסיקס :?::?:
ראיד

ערן המסוקס
29-07-09, 23:36
בדיוק מהסיבה שראיד אמר. כבר יש מערכת מורכבת על הג'יפ. אז עדיף להשאר איתה. מקסימום בהמשך, אם לא תמצא חן בעיניך תמיד תוכל לפרק ולעבור לקרבורטור.

היום עבדתי על גראנד צ'ירוקי. נזכרתי למה אני מעדיף קרבורטור :confused:

cj64
30-07-09, 02:55
להלן פירוט..[ממה שאני זוכר היו לי מורכבים]cgשנת 64 6 ציל" 4300 משודרגת!!!!!!!!!!
BBD אפשר לחיות איתו ,לטייל ולהנות איתו יצרכו קצת שיפורים.:(
weber נחמד קצת יותר, לא יעיל ממנו ,חסכוני וקצת חזק.:roll:
motor craft עולה ליגה יותר טוב בשיפועים [חייב מתאם]:p
יש הולי [לא זוכר מה הדגם]מצערת כפולה זהה מאד ל bbd חבל על הזמן,חזק ומגיב מהר מעולה יותר משלושת המאיידים שכבר ציינתי מעלה .מתאים בול למאניפול סיקס[קשה להשגה].:confused:
הולי גדול 4 לועות ,[חייב מתאם+מע פליטה משופרת ]650 cfm ליגה לאומית חסכוני יותר מכולם ,אבל רק בכביש]בשטח נותן בראש לכולם ,משיפועים קצת בעיתי דורש כיוונים מקצועיים,מניפול 4 לועות קליפורד, בטורים נמוכים מעלות זחילה,גם צריך לשים עין .הכי תותח למהירות ודיונות.:rolleyes:
רוצסטר 4 לועות ,חזק ואמין [במקור אני חושב של וונדורה]חלקי חילוף בעייתים ,סוס בשטח ללא כל מתח, כיונים טובים של המצוף ואיין בעיות כלל , דורש מניפול גדול + מתאם[הליגה העילית]!!:lol:
אדל ברוק 4 לועות ,אמין במיוחד ,קל לכיוונים ושיפוץ ,מושלם לגיפ [חזק בכל מומנט] חייב מערכת פליטה משופרת[צרכן טוב של מנטה ואלונית]חייב מניפול מותאם,אופנהוזר למשל.מעולה בשיפועים!
חזק במעלות שצריכים כח קבוע ואיטי,מומלץ:lol::lol:
הזרקה T\B\I שקט ושלווה מומלץ ,לא חזק יותר מהמאיידים ,אך משתלם בשיפועים .כמו שרשמו קודמיי,:mrgreen: [כל זה לעניות דעתי ומתוך נסיון אישי]!!!!!!!!
אבל בסופו של עניין ,צריך לדעת בכולם אייך פשוט ללחוץ על הדוושה![ומתי לעזוב].גל CJ64,
רמי תשאיר את מערכת ההזרקה בבקשה ממך [תפסיק לחפש בעיות]!!!!!!!!!!!

RAMURAI
30-07-09, 19:16
תודה לכל העונים.
גם לאלה שסתם "דפדפו" בשרשור.

לאחר התלבטות אני והTBI נישאר ביחד(אפילו שהמוטורקרפט קורא לי)
כמובן נסדר אותו פיקסססס.:p

תודה רבה.

הנה עוד הפעם לכל אלה שלא היתי ברור!!!!!!:evil:

RAMURAI
01-08-09, 00:18
לעט לעט המצב מתחיל להסתדר. הצינור השקוף שאני מחזיק אותו ביד היה מחובר למשאבת הדלק באותו הזווית מה שאומר שיש מצב שהיה חוסר דלק(ניראה לי) וגם נזל ממנו. הניפל שמונח לייד הצינור השקוף זה אחרי חריטה קלה (מ-14 מ"מ ל-8 מ"מ) ולמה היה הצינור השקוף הזה???. בגלל סיבה פשוטה, "לשדך" 8מ"מ ל14 מ"מ. עכשיו היציא מהמיכל דלק וכניסה למשאבה אותו קוטר(8מ"מ). כמובן גם צינור דלק חדש+מיקום זמני של המשאבה(נעביר אותו למקום אחר אחרי שנפתור את כל הבעיות). הוחלפו גם 6 פלגים+מחשב(חינם. לא תקח??:p) תודה לגל CJ64
כל זה קיבל שיפור אבל זה עוד לא הסוף. התגלו עוד בעיות. בסירטון ביו טיוב(עד שהצלחתי...).
נסדר גם את זה.

http://www.youtube.com/watch?v=bexDEqmTMOw

ערן המסוקס
01-08-09, 20:23
אוהו.. משתדרג עם הוידאו.

יש רעשים מוזרים מהמנוע או מהמערכת? מה זה התיקתוקים האלה?

cj64
01-08-09, 20:57
אוהו.. משתדרג עם הוידאו.

זה יסודר מחר בבקר ,מרימים כיוון שסתומים אוליי?סמוך על רמי סיגיראי.חח.ח:cool:

RAMURAI
01-08-09, 21:43
אוהו.. משתדרג עם הוידאו.

לזה אני עוד אפנה את זמני(טיקטוקים).
לפי מה שאני שומע זה נשמע כמו אחד המרימים(ליפטר).
אבל לך תדע מה אני מבין בזה?:confused:

סוזי המשתוללת
01-08-09, 22:36
זה העונש למי שמחליף סמוראי בנבלה !!!!
אתה עוד תחזור

cj64
01-08-09, 22:52
:p
זה העונש למי שמחליף סמוראי בנבלה !!!!
אתה עוד תחזור
למה אתה לא מפרגן לבחור?
אני חושב עשה בחירה יפה
לקח גייפ עם פוטנציאל חבל"ז
מתאים למידות שלו [האמת גם דומה לו]
רמי :pבהצלחה!!!!!!!!!!
כל שתרצה ממני חפשי !
רק בקש כבר על האש!

shimixx
07-08-09, 19:29
אין כמו הזרקה
הרבה בריאות לסיקס
אני נהניתי ממערכת כזו על הסיקס שלי שהותקנה ע"י ברוך
שכבר הספיק לטחון את המערכת הזו וללמוד אותה על בוריה ונהניתי מכל רגע
מההנעות הקלות הזויות ובכלל מעבודה יותר חלקה
איזו משאבת דלק מותקנת ?טבולה ?חיצונית? הספקים מתאימים?
המלצה קטנה שקיבלתי במידה ואתה משתמש במשאבה חיצונית תוסיף פילטר לפני המשאבה .
ופילטר דלק של הזרקה לא הציקמוק הקטן שקיים לקרבורטור

cj64
24-08-09, 14:45
נו מה נסגר לבסוף??????????
השמיע קול!!

-->