PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית קל גגון לבד - יש עוד מישהו שמעוניין ?

גיא
28-07-09, 14:54
עשיתי חלק מהברורים, אחרי שכבר הפנמתי שאין לי ברירה והפתרון הוא או לקנות טולה וחבריו באלפי שקלים או לבנות לבד, אז אני אבנה לבד.

החלק המסובך ביותר מבחינתי היה הדבק שמחבר את הקונסטרוקציה לרכב.

היום קיבלתי תשובה סופית והזמנתי את הדבק המתאים.
בסוף השבוע אני אבדוק ואקדם את עניין חלקי ה PVC.

האם יש עוד כאלו פה שיש להם את הבעיה שיש לי עם גגון ומעוניינים להצטרף לפרוייקט ?

zivo
28-07-09, 17:38
גיא,
מכיוון שאתה מתעקש לעשות לבד ;), אז אני רוצה לזרוק לך רעיון, שמעולם לא ניסיתי, אבל במחשבות שלי על הגגון שלי (קל-גגון, זוכר?), הגעתי.

להערכתי החלק המסובך הוא לא הדבק, זה חיפוש ומוצאים. החלק המסובך זה הכנסת חיזוקי האלומיניום "והזרקת" הפוליאוריטן לחיזוק. גם זה לא מסובך, זו פשוט מיומנות שצריך ללמוד אותה. אבל כאמור אני רוצה להעלות רעיון אחר.

לגבי העיגון לגג, אין שינוי, בחרת בהדבקה, לך על זה.
תדביק קרוב (25-30 ס"מ) ותיצור שתי קורות אורך כמו שהיו לי בטרופר (צירפתי תמונה לאשכול הקודם).
עכשיו אתה צריך את הקורות רוחב - חשבתי להשתמש באלומיניום של תריסים :rolleyes:
יש פרופילים מאוד חזקים (משמשים במקום סורגים במקומות שהביטוח מחייב). היתרון - זה חומר, חזק, פרופיל נמוך (רוח \ רעש) זמין, וקל לעבוד איתו.
הייתי שוקל לכסות את כל הגג על גבי שתי הקורות אורך ולסיים אם כנפון קטן מקדימה.
התוצאה - גגון נמוך מאוד, התנגדות טובה לרוח. שטח גדול לקשירה. בגלל שכיסת את כל הגג, ברב המקרים הלחץ מתפזר. יכול להיות שלא תוכל לעמוד על גגון כזה, אבל 70-80 ק"ג מפוזרים זה יחזיק בלי בעיה.
כאמור, הייתי שוקל לבנות "תריס שלם" ולמתוח אותו על כל הגג ברצף (אני מנחש, שחתיכה אחת ארוכה תעשה פחות רעש (רוח) וגרר, משתיים , שלוש קורות. נוחות הקשירה הרבה יותר גדולה.
החיבור בין המוטות אורך (קל-גגון) והאלומיניום- כמו בקל-גגון, חצי חבק פלסטי עם שני ברגים.

אם אתה רוצה תמיכה הקפית (אותה היתי עושה מתפרקת). לי יש מסגרת כפולה (של קל-גגון) שהפסקתי להשתמש, אני נוסע כל הזמן רק עם "המשטח" של קל-גגון (ראהה תמונות באשכול הקודם).

הערה אחרונה - בשום מקרה של תעיז להדביק \ לגעת בגג, שלא לאורך צדדי הגג, מעל לקורות.
כל מקום קרוב יותר למרכז, יכניס לך רעשים שאתה לא רוצה לסבול, ולהערכתי גם יגרום לפגיעה בגג (כיפוף).

רכס חיים
28-07-09, 20:20
לא מציע לך לבנות על הדבקה מהרבה סיבות. תחשוב רק על הנזק למכונית שמאחוריך כשהגגון עף לאחור.השתמשתי בחומרים האלה אצלי במפעל ופסלתי אותם עקב מיומנות יישום מיוחדת שנדרשת לביצועם,ולכן לא מציע לך להתנסות על הגגון שלך.

בדוק את העבר המשפטי של המוצר ותבין טוב את הסיבות.

ולסיום - ניראה לי שהמוצר הזה כבר לא מיוצר עקב בעית בטיחות. אבל אבדוק.

eysham
28-07-09, 20:58
גיא,

הייתי שוקל לכסות את כל הגג על גבי שתי הקורות אורך ולסיים אם כנפון קטן מקדימה.
התוצאה - גגון נמוך מאוד, התנגדות טובה לרוח. שטח גדול לקשירה. בגלל שכיסת את כל הגג, ברב המקרים הלחץ מתפזר. יכול להיות שלא תוכל לעמוד על גגון כזה, אבל 70-80 ק"ג מפוזרים זה יחזיק בלי בעיה.
כאמור, הייתי שוקל לבנות "תריס שלם" ולמתוח אותו על כל הגג ברצף (אני מנחש, שחתיכה אחת ארוכה תעשה פחות רעש (רוח) וגרר, משתיים , שלוש קורות. נוחות הקשירה הרבה יותר גדולה.

אתה מתכוון למשטח שלם? אז אני מציע לפחות לחבר לו חוט וזנב. ואם כבר אז לצבוע צבעוני שיהיה עפיפון יפה.

בקיצור, לא נראה לי רעיון חכם.

בלי לפגוע.

איל

גיא
28-07-09, 21:08
אני מכיר אישית שלושה רכבים שיש להם כזה גגון כבר כמה שנים טובות.

כולל אחד מהם (טראנו) שנוסע עם הגלגל חילופי וההייליפט על הקל גגון.
והוא נוסע יותר שטח מכביש.

רכס חיים
28-07-09, 23:28
גיא , הבעיה בהדבקה אינה בכושר המיכני שלה ,שהוא בדוק מעבדתית מעל ומעבר. גם הצלעות בכנפיים של האירבאס מודבקות והכל עובד.הבעיה שבעבודה סדנתית לא ניתן להגיע לתוצאות מוחלטות כמו במפעל מטוסים ואם ההצלחה בסדנא טובה עומדת אפילו על 98% עדיין שני גגונים מתוך מאה יעופו על המכונית שמאחוריך ואת התוצאות של אירועים כאלה ניתן לראות בבתי המשפט.

פשוט מאוד - בהדבקה כמות המשתנים של ההצלחה רבים מספור,מנסיון מעשי במפעל. סוג הדבק,סוג משטח ההדבקה,ניקיון המשטח ,טמפרטורות השחקנים,לחות האויר,טמפרטורת ההתקשות, גיל הדבק ,זמן ההתקשות ,עומסי ההטרחה, כיווני ההטרחה ,ובטח שכחתי עוד עשרה דברים.

לגבי המוצר האורגינלי ניראה שהסדנא אינה עובדת יותר - לפחות במקום ובטלפון שמוצג באתר.

אני מקווה שתחליט על הרכבה במחברים מתכתיים שאין כל מחלוקת שהם בטוחים לחלוטין.

zivo
28-07-09, 23:41
אתה מתכוון למשטח שלם? אז אני מציע לפחות לחבר לו חוט וזנב. ואם כבר אז לצבוע צבעוני שיהיה עפיפון יפה.

בקיצור, לא נראה לי רעיון חכם.

בלי לפגוע.

איל

פרט נמק והסבר.....אני יודע שזה לא שיגרתי, אבל תחשוב טוב ותראה שלפי כל פרמטר זה נכון:
1 - שטח מכסימלי של גגון. הגנה מלאה על הגג מחפצים שמונחים על הגגון.
2- גרר מינימלי (שיש לך שתי קורות יש לך גרר כמעט כפול מאחת).
3- פרופיל נמוך - פחות רעש, פחות גרר, נכנס בחניונים.

ובונוס אחרון - עוצר קרינה על הגג ומוסיף שיכבת אויר לבידוד.

מצורפת תמונה להמחשת הכיוון. ואתה מוזמן לענות ענינית ולהתמודד עם העובדות.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16921&d=1247215331

גיא
28-07-09, 23:58
אם אפשר בבקשה תמונות תקריב של הגגון ?

זה יחסוך ממני לנסוע לראות אצלך חברים שלא גרים קרוב איך זה מחובר.

החלק שעדיין ניסתר ממני איך הוא קורה, זה החיבור של התושבות.

בסופ"ש אני אבקר בחנות שמוכרת את השרף שמחבר את הצנרת.
יש אפשרות שהצינור יהיה בקוטר 40 מ"מ ואז פרופיל 35 מ"מ ניכנס בול בפנים.
חוזק מבני יותר מהדרוש.
אני אברר מחירים מדוייקים.

אם יש מי שמעוניין להצטרף לחגיגה, נא ליצור קשר.

גיא
29-07-09, 00:06
גיא , לגבי המוצר האורגינלי ניראה שהסדנא אינה עובדת יותר - לפחות במקום ובטלפון שמוצג באתר.

אני מקווה שתחליט על הרכבה במחברים מתכתיים שאין כל מחלוקת שהם בטוחים לחלוטין.

חיים יקירי,

המוצר המקורי ניכשל בעיקר בגלל היצרן ולא בגלל המוצר. אני מכיר את שניהם הרבה שנים.

לגבי מוצר מברזל ? ...
אם היית רואה את הגגון שבניתי לדיסקו .. היית יודע שאני חובב ברזלים מכוערים וחזקים ... ( גם הפגוש של הדיסקו וכל מיני זיוודים לסמוראי ) - אבל אין איפה לחבר את זה !!
פשוט דפקו אותי היפנים מספרד.

( והפעם אני לא מייצר שנורקל לאוטו המסכן :-) )

zivo
29-07-09, 12:09
אם אפשר בבקשה תמונות תקריב של הגגון ?

בבקשה.

amirk
29-07-09, 13:22
גיא , הבעיה בהדבקה אינה בכושר המיכני שלה ,שהוא בדוק מעבדתית מעל ומעבר. גם הצלעות בכנפיים של האירבאס מודבקות והכל עובד.הבעיה שבעבודה סדנתית לא ניתן להגיע לתוצאות מוחלטות כמו במפעל מטוסים ואם ההצלחה בסדנא טובה עומדת אפילו על 98% עדיין שני גגונים מתוך מאה יעופו על המכונית שמאחוריך ואת התוצאות של אירועים כאלה ניתן לראות בבתי המשפט.

פשוט מאוד - בהדבקה כמות המשתנים של ההצלחה רבים מספור,מנסיון מעשי במפעל. סוג הדבק,סוג משטח ההדבקה,ניקיון המשטח ,טמפרטורות השחקנים,לחות האויר,טמפרטורת ההתקשות, גיל הדבק ,זמן ההתקשות ,עומסי ההטרחה, כיווני ההטרחה ,ובטח שכחתי עוד עשרה דברים.

גיא, לאחר שחוויתי המראה של "קל גגון". אני ממליץ לך בחום לקחת לתשומת ליבך את ההמלצה של חיים.
בהצלחה.

גיא
29-07-09, 14:52
אתה יכול לפרט בבקשה ?

amirk
29-07-09, 15:35
אתה יכול לפרט בבקשה ?
כן בבקשה:
קניתי קל גגון, ההתקנה התבצעה על ידי קל גגון.
לאחר כחודשיים, הגגון התנתק מהגג במהלך נסיעה, כאשר חלק מהתושבות מתנתקות לגמרי מהגג וחלק נשארות מודבקות לגג.
למזלי, הגגון יותר התנתק ונפל ופחות המריא. חוץ משריטות קלות ברכב שלי לא נגרם כל נזק.
לאחר המקרה חקרתי קצת את הנושא ומצאתי עוד כמה מקרים דומים ואף מקרים בהם נפגעו מכוניות חולפות מהגגון והמטען שהיה עליו.
כפי שכתבת למעלה ישנם גם כאלה שחיים טוב עם קל גגון ומעבידים אותו קשה, לכן ההסבר של חיים נראה לי נכון.
מעבר להדבקה, גם החומר עצמו - צנרת PVC כפי שהוא, אינו מתאים לעומסים של גגון, אתה מוזמן להתקשר לחברת פלסאון ולהתייעץ איתם.

גיא
29-07-09, 18:37
תודה

כמו שכתבתי למעלה כבר הייתי איתם בקשר וגם עם החבר שבנה קל גגון לבד.
ידועות לי נקודות כשל ופתרונות שנימצאו להן.

אני לא מתכנן לרוץ ולהתפרע, אני לומד את הנושא לאט ומשתדל לומק.

תודה על המידע.

( כמו שכתבתי גם קודם - אני מכיר את המוצר המקורי ואת היוצר המקורי - מכיר .. לטוב ובעיקר לרע - באופן אישי , זה בסדר. )

גיא
29-07-09, 18:44
בבקשה.

או קיי , בחנתי את התמונת, זה לא עוזר לי כי אין לי את הפסי אורך.
אם היו, הייתי בוחר בפתרונות אחרים שאינן מבוססי פלסטיק ודבק.

אני מחפש את הנושא של החיבור לאוטו. ישירות לגג.

אני אבקש מחבר לצלם ואעלה לפה.

תודה.

amirk
29-07-09, 19:12
אני רואה שאתה מבין לאן אתה נכנס.

אתה מוזמן לקבל את כל מה שנשאר מהקל גגון שלי.

גל שחם
29-07-09, 22:14
גיא
"אדם חכם לומד מהניסיון, אדם חכם מאד,לומד מנסיונם של אחרים".

עזוב אותך מלפרט ומלהסביר, אל תשתמש בגגון המורכב על הרכב ע"י הדבקה בלבד, נקודה.

בלי להסביר ובלי לפרט ושלא תגיד שלא הזהירו אותך.

אין סוף סיבות,כאשר העיקרית שבהן, זה שאין סיבה אחת,יש רצף של השפעות על מערכת הדבק וההדבקה.

א. איכות הצבע למשל,דבר שאף אחד לא הזכיר.הצבע משמש כתשתית להדבקה,מי מבטיח לך כי לא תתקלף שכבה מקרונית יחד עם הדבק החזק ביותר בעולם.

ב.התפשטות טרמית של המתכת בגג לעומת התפשטותו הטרמית של הדבק החזק הזה שאתה בטוח בו כל כך.

ג.טמפרטורת הגג בחודשי הקייץ, בשמש, או בחודשי החורף בקרה. הדבק יודע לעמוד בשניהם ?

בקיצור, מבחינה טכנית הנדסית,לא מספיק שהדבק חזק בבדיקת מעבדה לשליפה,יכול להיות שהנתונים האלו מרשימים.

בקיצור, רד מיזה ואל תחסוך כסף במקום שיעלה לך הרבה יותר אם יקרה משהו. גגון זה לא משהו שהייתי מהמר אליו.

גל שחם.

eysham
29-07-09, 23:30
שמעתי שיש דבק חדש להדבקת הג'אנט לתוף.
מי צריך ברגים???....??...

zivo
31-07-09, 01:56
גיא,
(אם אפשר לשאול), איזה מודל הטראנו שלך?
אני שואל, כי היום נתקלתי בטראנו הזה, ולפי מה שאני רואה, אין שום בעיה לישם את מה שכבר הציעו לך בשרשור הקודם, כלומר חבק שתופס את הבליטה (עם הגומי) של החלון רוח מאחור (החלון רוח לא החלון הסגור בסוף). ברגע שיש לך את הקורות, העריסה זה סיפור אחר.
אני כאמור משתמש בעריסה של קל-גגון, ומרוצה, אבל אם לייצר לבד הייתי בוחר באלומיניום.

לגבי הדבקה - אם בבאר-שבע, תל-אביב וצפת אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון גם אם לא שתית כלום :rolleyes:

גיא
31-07-09, 08:03
98
וזה נראה ממש ככה, גם אם בצבע אחר.

אני אצלם היום את הגגון על האוטו. ולא הוא לא מתאים.

אם מישהו יוכל להראות לי איך הוא כן מתאים, לא יהיה מאושר ממני בעולם.

גיא
01-08-09, 21:00
הנה זה.

בחלק הקדמי, יש את החלון גג. אני לא יכול להכניס את הרגליים פנימה כי זה עולה על החלון וזה גם קעור בצורה מסויימת.

בחלק האחורי ... אה ? ... גם אם הייתי מכופף את זרועות, זה לא מגיע למקום הנכון.

או שאני שיכור ?

רכס חיים
01-08-09, 21:37
גיא, תפסיק עם השטויות. טראנו 98 ודיסקו 95 זה כבר כמעט אותו דבר.

אצלי בדיסקו לא היתה כל נקודת עיגון. וזה לגגון ממש מסיבי מבירצ' ימי. הרכבתי 4 תושבות בפינות הגג - קדחתי בכל פינה 4 חורים בקוטר 5 מ''מ מעל קורות הרוחב - שאצלך סמויות מתחת לריפוד, וחיברתי עם 4 ניטים אטומים לרטיבות - והכל עובד נפלא.

אם אוריד את הגגון, אאטום את החורים ב-16 ניטים דקורטיביים ואטומים שיוסיפו יופי לגג.

ברכב שלך יש בערך 30,000 חורים. עוד 16 זה ממש כלום.

ותפסיק לפחד לקדוח בגג - כי זה לא נהוג,היות ומיליוני מטרים של גגות מתכת קדוחים לצורך יישום חיפויים,ואתה צועד מתחתם יום יום.

יש מספיק בעיות - לא צריך להמציא חדשות.

גיא
01-08-09, 21:41
חיים ידידי היקר.

על מה אתה מקשקש ??

קודם כל, אם אני אהפוך את הטראנו הגברי היפה שלי לכוסית לסבית כמו הכרכרה שלך ... יפסיק ללכת לי עם בנות וזה מצב ביש !!

שנית, לדיסקו שהיה לי, היו מרזבים מסביב כל האוטו בעובי שיכול להחזיק את הגשרים של מחוז מדיסון ( או של כביש 6 )
ושם היה לי גגון עם עריסה שבנתי לבד והיה מאוד מסיבי. הייתי יכול לשבת עליו או לעמוד עליו כשצדתי חזירי בר.

לכוסון החתיך שלי אני לא עושה חורים ולא ריתוכים ולא מקלקל כלום.

:-)

לעומת זאת, אם בא לך לייצר משהו שעולה פחות מהאלפים שעולים מה שכבר יש .. אני אשמח לשמוע.

נחום
01-08-09, 22:03
כל כך ישראלי וחסר אחריות העניין הזה שממש מעורר גועל נפש.
באים אנשים רציניים שמזהירים אותך לא להתעסק עם השיטה הזו כי זה עלול לעוף ולסכן את הסביבה ואתה עוד ממשיך ????
כל מה שמעניין אותך זה יותר מאלפיים או פחות מאלפיים ???

דיי מספיק כבר עם הברדק הזה.

גיא
01-08-09, 22:11
נכון כי מה שעושים בחנות / סדנה / מוסך זה תמיד יותר טוב ויותר איכותי ואין תקלות .. נכון ?

מה בדיוק אתה מחפש באתר הזה ?

וחוצמיזה, אם יש לך איזו בעיה עם ההחלטות שלי, יש צורה להגיד. ההתלהמות שלך שווה אתה יודע למה.

"באים אנשים רציניים ..." מי רציני ? מי שמפרק את האוטו ומרכיב אותו לבד בסדנה שלו ? למשל ... ( חיים אל תעלב - אני איתך ! )

כל האתר הזה בנוי מאנשים שעושים הכל לבד. גם בלמים / גם ריתוכי שלדה ... אז מה אתה בדיוק רוצה ממני ?

23FZ1
01-08-09, 22:35
האמת שגם אני בחנתי לאחורה את הפיתרון של קל גגון, לא הספקתי להרים טלפון אבל ניראה כלא אקטואלי לפי הדין כאן.

מדוברר על פאגרו Q וכן יש מרזב אבל הגגונים והמסילות פשוט יקרים $$$$

ראיתי מישהו שחיבר שני מסילות אורך לQ, אולי חבר פורום אן ישנם אנשים אחרים אם ניסיון כזה, קידוח בגג צריך להוות בעיה הטסט?

zivo
01-08-09, 22:56
הנה זה.

בחלק הקדמי, יש את החלון גג. אני לא יכול להכניס את הרגליים פנימה כי זה עולה על החלון וזה גם קעור בצורה מסויימת.

בחלק האחורי ... אה ? ... גם אם הייתי מכופף את זרועות, זה לא מגיע למקום הנכון.

או שאני שיכור ?

זה שאתה שיכור כבר סיכמנו מזמן (אחרת לא היית שוקל דבק...);)
הגגון שיש לך פשוט לא מתאים, אבל הייתי בודק משהוא.

שחרר את הזרוע מהרגלית, ותנסה לתפוס את הזרוע, על הגומי, בחלק האחורי של החלון רוח.
נסה למשוך כלפי מעלה ולכיוון מרכז הגג (אפילו ע"י קשירת חבל), לדעתי זה יחזיק חזק. אם זה המקרה, הייתי מאריך את הזרועות (ע"י חיתוך באמצע וריתוך פלח מגולוון 1.5-1.2 מ"מ). מן הסתם, אחרי הארכה, תצטרך לכופף את זה לפי השוליים של הגג.

רכס חיים
02-08-09, 20:49
גיא. קבע איתי לשעה בסדנא שלנו ,ונמצא פתרון שתוכל לעשות לבד.

חקרתי את הנושא הזה שנתיים שלוש והגעתי למספר מסקנות.

בו קבל את הידע בחינם.

גיא
03-08-09, 08:38
תודה חיים.
:)

dudu
03-08-09, 13:00
גיא וחיים שלום
אני מאוד מקווה שתמצאו פתרון ראוי לבעיית הגגון
אך תעשו טובה ושתפו אותנו בפתרון אלא אם כן זה הולך להיות מוצר מסחרי

תודה

גיא
03-08-09, 15:53
חיים נימחק לי כל הפלאפון
שלח לי בבקשה מספר טלפון עדכני.

תודה

amirk
03-08-09, 16:41
"במבט" ראשון הרעיון של קידוח בגג נשמע מרתיע משהו, אבל . . .
מסתבר שיש לזה גם פיתרון מסחרי: http://www.yakima.com/racks/rack-systems/permanent-installation.aspx

אני משתמש הרבה שנים במוצרים של החברה הזאת ומנסיוני מדובר במוצרים איכותיים ביותר. אם ב YAKIMA קודחים בגג כנראה שזה לא נורא כמו שזה נשמע.

רכס חיים
03-08-09, 17:05
טלפון 0544354505. רכס

kimron
04-08-09, 10:00
מחברי ה T על ה"קל גגון " הם מחברי צנרת ?

poo27
04-08-09, 11:12
קידוח בגג לא משפיע בטסט
ההצעה של חיים לקדוח בגג ניראת הכי נכונה
גאי הדבקה של שני חומרים שונים בעלי משתנים כל כך גדולים מסוכנת מאוד אני מאמין שאם הייתה יכול לאבטח את הגגון בעוד דרך אז הפתרון נכון אבל דבק לבד קצת מסוכן מכל מני סיבות שהוזכרו למעלה (ללא ההתלהמות כמובן)
דרך אגב אתם ניטים שרכס מדבר עליהם הם פיתרון נהדר אני משתמש בהם אצלי ביאכטה והם לא מחלידים והכי חשוב אטומים

גיא
04-08-09, 11:28

כן

-----

סליחה שאני אשאל משהו, אמרתם את דעתכם על ההדבקות. קראתי - הבנתי ... מה עכשיו ?

בלי התלהמות, אבל כל אחד פה משחק עם הרכב שלו בניגוד לכל החוקים בישראל. הגבהות, צמיגים, בניות, מודיפיקציות ועוד אלף דברים. עד כדי קומבינות של חיבור חלקי רכב מאוטו אחד לתוך אוטו אחר לפעמים לא מאותו יצרן ולא מאותו דגם.

אם אני אהרוג מישהו עם הגגון שלי יעוף "ישר לתוף פרצוף שלו" ... זה בעיה שלי. לא שלכם. לפני שזה יקרה, אז איזה סבתא תנהג ב 5 קמ"ש בנתיב השמאלי לתוך האוטו שלכם ונהג שיכור רוסי יתהפך לתוך האוטו שלכם וערבי מתלהב יסע נגד הכיוון אחרי קו לבן לתוך האוטו שלכם ואיש עשיר עם רכב יקר לא יעצור לתוך האוטו שלכם.

מה נידלקתם עלי ?

קראתי, הבנתי. אפשר לעבור הלאה.

amirk
04-08-09, 11:32

כל ה "קל גגון" עשוי מוצרי צנרת.
ראה קובץ בתגובה #13 בשרשור.

eysham
04-08-09, 11:44

בלי התלהמות, אבל כל אחד פה משחק עם הרכב שלו בניגוד לכל החוקים בישראל. הגבהות, צמיגים, בניות, מודיפיקציות ועוד אלף דברים. עד כדי קומבינות של חיבור חלקי רכב מאוטו אחד לתוך אוטו אחר לפעמים לא מאותו יצרן ולא מאותו דגם.

נכון, עושים.
אני לא אומר שכולם תמיד חכמים, אבל זה לא עושה את הנורמה לנכונה.
כמו כל דבר, גם את זה צריך לעשות עם שכל.

מה עדיף? לעקוף על קו מקווקו כשאין ראות קדימה או על קו לבן רציף כשרואים קדימה שבטוח שאין תנועה נגדית?...?...

ה-"חוק" הוא טוב ויפה אבל אישית אני מעדיף לעשות משהו לא חוקי שהוא הגיוני, חכם ומחושב מאשר דבר חוקי שהוא אידיוטי ומסוכן.

איל

גיא
04-08-09, 12:00
מותר לי מה שמותר לך ?

מבחינתי קל גגון זה מוצר סביר מאוד. שאני מכיר מספר דוגמאות שלו שעובדות נהדר מספר שנים תחת עומס יום יומי.

וזה אני חושב ממצה את הנושא לחלוטין.

לפחות מבחינתי.

Juv
04-08-09, 12:11
כן

-----

אם אני אהרוג מישהו עם הגגון שלי יעוף "ישר לתוף פרצוף שלו" ... זה בעיה שלי. לא שלכם. לפני שזה יקרה, אז איזה סבתא תנהג ב 5 קמ"ש בנתיב השמאלי לתוך האוטו שלכם ונהג שיכור רוסי יתהפך לתוך האוטו שלכם וערבי מתלהב יסע נגד הכיוון אחרי קו לבן לתוך האוטו שלכם ואיש עשיר עם רכב יקר לא יעצור לתוך האוטו שלכם.

מה נידלקתם עלי ?

קראתי, הבנתי. אפשר לעבור הלאה.

אם תהרוג מישהו זאת תהיה בעיקר הבעיה שלו, לא שלך.
אתה באמת לא מבין למה נדלקנו (כן, גם אני)?
יש הבדל בין דברים לא חוקיים אך הגיוניים ומקובלים לדברים חוקיים שאינם נכונים מקצועית. דווקא כאן, באתר הזה, חשבתי שההבחנה היא על בסיס מקצועיות. כל איש מקצוע שכתב כאן בנוגע לגגון הזה "המליץ" לך לרדת מהרעיון, לא כי הוא לא חוקי אלא כי הוא אדיוטי.

גיא
04-08-09, 12:16
דעתך נירשמה
תודה.

poo27
05-08-09, 00:22
גאי הרעיון של הגגון הוא טוב אבל למה לא לאבטח אותו?

בשביל השקט הנפשי שלך תבדוק עוד רעיונת תדביק עם הדבק ותאבטח בעוד דרך זה הכל
ההדבקה לבד יכולה להיות מסוכנת כי הצבע לא טוב,כי באותו יום של ההדבקה היה חם מידי,כי לא ניקת אבק כמו שהיצרן דורש כי...כי... יש יותר מידי דברים שיכולים להשתבש בדרך.
ואז גם הביטוח שלך חס וחלילה ינצל את הפרצות שאתה משאיר לו.

eran4x4
05-08-09, 11:08
גיא

כמה תמונות מאתמול
טרנו ארוך בלי מסילות
אם חשוב לך אני יכול בתאום עם בעלי הרכב לצלם גם איך חוברו האוזנים לקנט.

יכול להיות ששילוב בין אוזנים כאלו להדבקה או אוזנים כאלו על 3 הדלתות יכול לתת לך פיתרון.

אתה יכול לדוגמה לבנות גגון עם 6 נקודות תמיכה \ השענות על הגג ו 4 נקודות מתיחה לרגליות שכאלו.

גיא
05-08-09, 15:34
יכול להיות, רק שלא אין דלתות אחוריות ...

אבל אם אפשר צילום של החיבור שת האוזניים זה יהיה נחמד.

אולי יתן רעיון ...

תודה !

גיא
05-08-09, 19:33
הכוונה - לי אין דלתות אחוריות.

אני אבל מחפש פתרונות ובעוד מספר ימים אצור קשר איתך חיים. היה שבוע עמוס בעבודה.

eran4x4
05-08-09, 20:11
יכול להיות, רק שלי אין דלתות אחוריות ...

זה ברור לכן כתבתי 3 דלתות

אשתדל לצלם - כאמור דורש תיאום עם בעלי הרכב

גיא
05-08-09, 20:33
אכן במבט נוסף - לא יודע למה היה ניראה לי שיש שם 4 דלתות.

בקשה כן, תבדוק ותצלם לי אם אפשר.

eran4x4
05-08-09, 20:43
רכב המצולם הוא אכן ארוך - 5 דלתות

מה שכתבתי לך שאולי אפשר לאמץ את הרעיון על 3 דלתות כאשר 2 או 4 אוזניים על הדלתות הקידמיות ושתי אוזנים על הדלת האחורית

בנוסף רגלי תמיכה מעל שני החלונות האחורים שיושבות עם גומיות על הגג מעל חלונות הצד האחורים

-->