PDA

צפייה בגרסה מלאה : בסיס לרכב עבודה וטיולים

S.V.
31-07-09, 04:33
שלום לכולם

אני מתלבט בין כמה (וכמה) כלי רכב שיכולים לשמש בסיס לפרוייקט של רכב עבודה/טיולים/חילוצים

דרישות בסיסיות:
מנוע חזק
עדיפות לרכב מתחת לשנת 95 בגלל בדיקות CO
יכולת גרירת עגלה במשקל כולל של 2 טון ובאורך 4.5 מ'
אפשרויות העמסה מגוונות על הרכב עצמו
הסעת 3 אנשים לפחות +נהג
עדיפות לנוחות גבוהה יותר מסמוראי
קיום מדחס אויר חזק, לניפוח כרית אויר לחילוץ
יכולת לשאת גלגלים כמה שיותר גדולים (לשטח בלבד). בכביש יסע עם גלגלים קטנים, חוקיים ולא בולטים
יעבור הסבה להנעה בגז, ובעתיד אלי גם באתנול (בייצור עצמי)
לא משאית - להמנע מהוצאות רישוי וביטוח אסטרונומיים
תקציב כולל לפרוייקט של כ75-80K ש"ח

שימוש עתידי ברכב:
"כלי עבודה" במסגרות ושיפוצים שבהם אני עוסק מדיי פעם
גרירת רכבים (שלא בתשלום = לא גרר)
טיולים ברמות שונות
חילוצים מזדמנים תמורת תשלום

הכיוונים עליהם חשבתי

סופה פתוחה.
אפשרי לבנות סגירת ברזנט מודולרית, אשר הופכת בכמה דקות ל"טנדר" פתוח. ספסלי אורך מתקפלים. יכולת לשאת סרנים כבדים, דאבל טראנספר, כננת נשלפת, אולי כננת מכאנית.
סעיף הגרירה טעון בירור מעמיק לאור מעבר לתקינה אירופאית (למיטב הבנתי, משקל הגרור כמשקל הרכב, בתנאי שהוא מצוייד בבלמים).
מחייב הסוואה לגרוטאה ומגוון מיגונים, קצת מסרבל את השימוש.

ואנדורה 4X4.
עלות רכישה נמוכה. מנוע גדול, המון מקום להכל, יכולת העמסה וגרירה גבוהות. לא גניב.
לא נוח לתחזוקה בגלל מיקום המכלולים. רכב גדול ומסורבל, גבוה ולא יציב בעליל, צריכת דלק גבוהה מאוד. מאבד את חוויית הרכב הפתוח.

סאפארי 4X4.
שילוב טוב של מנוע, יציבות (יחסית), מידות סבירות וצריכת דלק סבירה, נוחות נסיעה, שילוב טוב של מקום לציוד, אפשרות העמסת חפצים ארוכים על הגג.
מצד שני לך תמצא אחד כזה, גרסת 4*4 נדירה מאוד. רמת גניבות מסויימת המחייבת התייחסות בהתאם. ראיתי כבר כמה וכמה סאפארים אצל הבני דודים בנגב. חסרים היתרונות של ג'יפ אמיתי.

סיירה סינגל ג'אנט 4X4.
עלויות ביטוח של מסחרית, לצד יכולת של משאית קטנה. יחסית לא גניב. ארגז ענק עם הרבה אפשרויות לזיווד. חסרון גדול הוא שיותר משני אנשים לא יכולים לטייל בו.

אפשרות נוספת היא פשוט הפרדה מוחלטת של רכב עבודה מרכב שטח.
סאפארי 4X2 עם עגלה, ורכב קל לשטח נטו (סטייל המון באגי) נגרר עליה. זול מאוד לקניה, לא קורץ למטרידי ציבור שונים בנסיעה יומיומית. רכב עבודה נוח.
מסרבל מאוד את סעיף השטח, מחייב מסלולי טיול מעגליים בלבד, לא מאפשר גיחות קצרות וספונטניות שלא בסביבת הבית, מבטל חלק ניכר מהזמינות לחילוצים.

אשמח לשמוע דיעות לכאן ולכאן, או כיוונים נוספים.
נכון לרגע זה, הפרוייקט על הנייר בלבד עד שאסיים את שנת הלימודים האחרונה, ויתחיל לרקום פח ופלדה רק בעוד כשנה-שנתיים. אבל מעדיף לתכנן הכל מראש ולהמעיט בצעדים שאצטער עליהם. חוץ מזה, זו יופי של אתנחתה בין הבחינות ((:

whisky
31-07-09, 09:43
יש לי כמה תובנות בשבילך, או עוד שני רכבים שאולי מתאימים:

1. דיפנדר HD, אפשר למצוא במחירים האלו, משקל כולל 3510. הרכב מוכר במס, אפשר לטיל איתו איפה שרק רוצים, רישוי כ1,700 ש"ח, ביטוח, אתה בעצם רוצה ביטוח מקצועי אז זה שונה לחלוטין מביטוח מקיף רגיל. ניתן לנסוע על ביודיזל וניתן להפיק ביודיזל בבית, או לרכוש אצל ספקים.

2. F350, זה לא בתקציב, אבל חדשה תוכל לרכוש עם מימון, יש שנים ישנות יותר, לא יודע מה המחיר, מבחינת כושר העמסה וכושר גרירה, אין כמעט מתאים יותר בהיצע שיש היום בארץ, מצאים כמעט לכל מקום בארץ, ישנה בעייתיות עם מרחק הסרנים שמהווה מכשול בפני מסלולים מסוימים, אבל רכב שווה, אני לא יודע צריך לבדוק את הוראות היצרן לגבי שימוש בביודיזל.

whisky

whisky
31-07-09, 10:03
בגלל המשקלים שאותם אתה רוצה לסחוב,

אני מציע לך לשאול בעיקר בפורום של הFullsize, יש להם תובנות חשובות בקשר לרכבים שיכולים לשרת אותך, כי חלק גדול מהם סוחב את המשקלים האלו.

לגבי גרירה, אתה חייב להבין שאם אתה רוצה לעשות חילוצים בתשלום, הביטוח שלך לא קשור לסוג הרכב אלא לסוג העבודה! גם אם זה בקטנה פעם בחודש. אם אתה מדבר על ביטוח מקיף רגיל לרכב אז ביטוח מקיף לדיפנדר 99HD TD5 זה 3800 ש"ח.

ביטוח תלוי בהמון משתנים, כך את זה בחשבון: גיל הנהג, היסטוריה של הנהג, היסטוריה ביטוחית, שווי הרכב, נהגים נוספים (נשים, גברים, צעיר, חדש).....

whisky

zivo
31-07-09, 11:27
שתיגמור ללמוד, בהצלחה, תבין, שלא בונים עסק על רכב בן 15.....

שיקולים כמו בדיקות CO ממש לא רלוונטים לעומת לקוח אחד שלא תגיע אליו בזמן בגלל בעיה ברכב.
תחליף דיסקט -עסק זה לא משחק. אמינות בונה מוניטין. או שאתה מתרכז בעסק שלך או שאתה משחק עם גרוטאות :rolleyes:

My two cents

בהצלחה

S.V.
05-08-09, 19:39
שלום, ותודה על התגובות

וויקסי,
דיפנדר לצערי נפסל, גם בשל עלות קניה גבוהה מדיי ולא משאירה תקציב להתקנות ייעודיות (דאבל טרנספר, כננות, ועוד), וגם בגלל מנוע עצל.
פורד גם לא יכול לבוא בחשבון. הוא גדול מדיי, ויקר מדיי. תחזוקה של אחד כזה בן 5, על כל מערכותיו הממוחשבות, מחייבת אותי להיות תלוי במוסך ולא כלכלית בשלב זה. קניה של חדש עם מימון מלא - לא הסגנון שלי... אני לא אוהב להיות חייב משהו למישהו, בטח לא בסכומי עתק כאלה, גם לא לבנק או לחברת מימון. גישה לא ממש אופיינית למדינת ישראל, נכון. אבל זו דרך החיים שלי.

פולסייז בסגנון הבלייזר דווקא נראה לי כמו אפשרות נוספת סבירה למדיי. יש מנועי בנזין ודיזל חזקים ופשוטים, רכב הבסיס זול ואפשרויות שיפור בלי סוף.

ZIVO , אני מסכים איתך חלקית. רכב משנות האלפיים הוא בעייתי בדיוק מהסיבה שציינת, המתנה של יומיים במוסך על שטות ממוחשבת כלשהי יכולה להשבית אותי בזמן הכי פחות מתאים. תוסיף לכאן עלויות תחזוקה אסטרונומיות של כלי שמכונה כאן בכינוי (המוצלח והמוצדק) של "מפלצת מוצצת". וכמו שאמרתי לרכב חדש אין לי $$ , אבל צריך להתחיל ממשהו.

רעיונות נוספים?
בינתיים אתייץ גם עם אנשי FULLSIZE

S.V.
05-08-09, 20:09
נקודה נוספת שעלתה לי
סופה עם עגלה גדולה, תגרור תשומת לב מיותרת מכל לובש מדים כחולים? גם אם הדבר תואם את תקנות התעבורה?
איפה אפשר לברר באופן מדוייק את החוק הנוכחי בנוגע לנגררים? ולא, פקידה במשרד הרישוי היא לא כתובת. אני מעדיף את זה כתוב שחור על לבן, בתוך ספר תקנות רשמי

kobiarava
05-08-09, 20:13
קודם כל, סופה לא גוררת באופן חוקי 2 טון בשום מצב, אולי לפי התקנות החדשות, כטונה וחצי. עם או בלי, עגלה גדולה או קטנה, השוטרים מתים עלינו, והדבר היחיד שישמור עליך הוא להימנע מצמתים "בעייתיים" שידועים כמקום רביצה של אוכלי החינם במדים הכחולים או הסרבלים הכחולים (שהם גרועים לפחות באותה המידה). הגנה מוחלטת יש רק במזדה 3 אפורה, שדא"ג נכנסת לך בתקציב...

שאלה-למה אתה חושב שאתה צריך דאבל טראנספר? כי רוב מוחלט של בעלי הג'יפים, כולל האקסטרימיסטים ביותר, מסתדרים בלי. למעשה, בכל תולדות הפורום, לא היו כאן יותר משניים-שלושה...
עצה קטנה-תתחיל בלי, אם תרגיש שהוא באמת נחוץ, ואין לך אלטרנטיבות אחרות-לך בכיוון.
ללא דאבל טראנספר, הדיפנדר נכנס לך יופי-יופי בתקציב, וה-HD מתאים לצרכים שלך כמו כפפה.

קובי

S.V.
05-08-09, 21:51
שאלה-למה אתה חושב שאתה צריך דאבל טראנספר? קובי
1. לנסוע בכביש על גלגלי כביש קטנים, נוחים ושקטים, ולא "מזיקים" לתדמית. לרדת לשטח ולהחליף לסט גדול, בכיוון ה40 אינץ'. לשלב קבוע יחס העברה נמוך ולא לסבול מאובדן כוח טוטאלי, ולהשאר עם אופציה של יחס נמוך נוסף בעת הצורך. כן, אני אאלץ להחליף לסרנים כבדים מאוד, דנה60 לפחות. חייב להכנס לתקציב הכללי.
2. יציאת OPT לכננת מכאנית מתחת לגחון הרכב ולמדחס אויר חזק, לניפוח כרית אויר גדולה. ליכולת חילוץ של רכב כבד עד משאית קלה.
בגלל כל אלה, השאיפה היא למחיר רכישה יחסית נמוך ובמצב מכאני סביר. לא דנדש, אבל גם לא גרוטאה שכל המערכות שלא קשורות למערכת ההינע (שתוחלף ממילא) יקרסו לי בידיים בזו אחר זו. למשל, סופה או בלייזר מקורי ומתוחזק נורמלי, סביב 25-30K. מן הסתם על רכב שכבר בנוי עם סרנים כבדים אפשר לשלם יותר.

באופן כללי, חזות חיצונית צריכה להיות מה שפחות בולטת, לגנבים הרשמיים ולגנבים בחסות החוק. כל ציוד התאורה נשלף ומתקפל בעת הצורך, היעדר כננות חשמליות ענקיות על הפגוש (אחת לגיבוי, בארגז).
מבחינתי לצבוע את הרכב חיצונית בשמן גיר, לפזר חול, ולתת להתייבש בשמש עד לקבלת ציפוי קשיח בגוון קקה :p, שלא ינקר עיניים.
אוופס, אבל עכשיו הוא כבר ממש לא דומה למאזדה 3

eysham
05-08-09, 22:06
אפשר להבין לאיזה כיוון זה הולך?

לדעתי אתה קופץ רחוק מדי.
צעד צעד... את רומא לא בנו ביום אחד.

איל

shmil
05-08-09, 22:34
אני חושב שאתה קופץ גבוה מאד מאד מעל הפופיק.
הן ביכולות שאתה מפנטז עליהן, והן במחיר שתצטרך להשקיע בכזו בהמה.

קנה יונימוג.
מכלולי מרצדס. אמינים.
גלגלים גדולים מאד.
הילוכים איטיים וגבוהים. סרנים עם הפחתות.
מקום רב לכל הציוד שאתה רוצה על הכלי.
לגרור שני טון בקלות.
זול בביטוח ובטסטים - מוגדר כטרקטור.
לא גניב.
לא מוציא את העיניים לשוטרים.
עומד בדרישות התקציב שלך, כולל השיפורים.

החיסרון - נסיעת כביש מעל 90 קמ"ש - בעייתית מה.

גיפ/SUV/טנדר עם רשימת הדרישות שלך ובתקציב המדובר - קצת (הרבה) לא ריאלי.

kobiarava
05-08-09, 22:53
בקיצור, אתה מנסה לבנות "רכב חלומות", שהוא בעצם רכב פנטזיות. אין חיה כזאת, זה פשוט לא יעבוד. רוצה דוגמאות-בבקשה: כדי להכניס גלגלי 40" (!!!) לסופה, תצטרך להגביהה אותה כ"כ גבוה, שברגע שתרכיב לה צמיגי 29", או 31", או אפילו 33", היא תיראה כמו קורקינט. מגנט שוטרים, כבר אמרנו? ונניח שהיא יושבת על סרני אביר סולידיים, D70 מאחורה ו-D60 מקדימה, הרוחב? מגנט שוטרים... עזוב שוטרים, פיזית, לא תוכל להרכיב 2 טרנספרים כ"כ גדולים על סופה (205, שיתאימו לסרנים), עם מערכת PTO כ"כ מורכבת (שכמובן תצטרך לתכנן ולייצר בעצמך), כי לא יישאר מקום לדרייב שאפט אחורי של יותר מ-15 ס"מ. בנוסף, אתה מדבר על מכלולים כבדים ומסורבלים, שיוסיפו מאות של ק"ג למשקל העצמי של הרכב, ויקטינו את משקל הגרור בהתאמה.
ה-PTO, הכננת המיכנית והקומפרסור-מקומם ברכב עבודה ייעודי, גרר כבד שבד"כ לא יורד מהכביש. גם שם האפליקציות הנפוצות יותר הן מתחום הכלים ההידראולים ולא מבוססי PTO בגלל הגמישות שבמערכות הידראוליות לעומת "קשיחות". לחילוצי שטח תצטרך רכב שהוא קודם כל-עביר, מעל הכל, חסון מספיק (יחסית למחולצים ולעבודה, לא מדובר על יצוק בפלדה), אין צורך ביותר מכננת חשמלית איכותית, ונהג\מפעיל, שיודע מה הוא עושה. רכב כזה יכול גם לטייל וגם לחלץ, ואילו הקודם-לא יהיה עביר וחזק דיו לטיול (מכלולי ענק, תוספת משקל וסרבול, המנוע נשאר אותו מנוע לצרכי רישוי), ויהיה אוברקיל (אובר אובר אוברקיל) לחילוצים שמתבצעים בשטח (למעט חילוצי טנקים).
עצה שלי-תתמקד במה שאתה רוצה יותר, כי כל דבר בא על חשבון משהו אחר. לחלק מהשימושים שהזכרת ניתן לבנות כלי ייעודי (חילוצי שטח וטיולים) או לקנות מן המוכן (למשל גרר סיירה 4X4 לעבודה נטו). נראה לי, שאי אפשר להרכיב מכל אלה רכב אחד שיעשה הכל.

בהצלחה-קובי

whisky
06-08-09, 09:41
תשמע אני לא רוצה להיות האחד הנוסף שאומר לך שאתה מגזים, אבל אתה מגזים:

1. כננת מכאנית תדרוש ממך רישוי שאני לא בטוח שתצליח להשיג היום בארץ לכל אחד מהרכבים שציינת, מהמון סיבות, אני מצע שתבדוק את הנושא כמו שצריך.

2. אם אתה חושב שלבלייזר משנים כל כך מוקדמות יהיו פחות בעיות מלכל רכב אחר, אז אתה טועה.

3. HD דיפנדר דווקא נכנס לך בתקציב, ואתה אפילו יכול לקנות אחד כזה שנת 97 ומטה שנחשבים אמינים הרבה יותר מהTD5 בלי כל המחשבים.

4. אם התקציב שלך כל כך מצומצם, אולי עדיף לא להיכנס לעסק כזה, כך בחשבון שבלתמי"ם תמיד יש, אם אין אז הם עוד יגיעו, לא בונים לא עסק ולא מכונית על תקציב ברוטו נטו, אלא על תקציב שניתן להגדלה. אתה ציינת שהתקציב שלך הוא 75-80K, אז במחיר הזה נכנסות לך אולי שתי סופות, אחת תשמור לנסיעה בכביש ואת השניה תגרור :p.

5. גם אם היית רוצה, אני באמת לא מצליח להבין (אולי זו בעיה אצלי) איך תנסע עם צמיגים "נורמליים" לכביש ואיפה תשים בינתיים את הצמיגי 40" לשטח, תחליף אותם לצד הכביש תוריד תעלה, 4 צמיגים, תיכנס לשטח, תחלץ רכב ואז שוב להחליף מחדש, אתה עובד בפנצ'ריה? או שאתה נוסע לחלץ מישהו? שלא לדבר עם לשים עוד שני גלגלים ספייר אחד לכל מידה, איפה יכנס שאר ציוד החילוץ שאתה מדבר עליו? כננות, רצועות, שרשראות, שאקלים, ארגזי כלים, קומפרסור, רתכת... הכלי היחיד שהוא הגיוני עבורך הוא באמת יונימוג, או פורד, אחרת פשוט מצטער אין לך סיכוי בעולם לעשות את זה!!!

6. דאבל טרנספר, לאיזה צורך בדיוק, לאן אתה רוצה להגיע? לירח? אם רכב נכנס למקום שממנו בשביל לחלץ אותו אתה צריך רשימה כמו שאתה כותב, שום רכב סביר לא יצליח לחלץ אותו, אולי תקנה נגמ"ש?

עצה אחרונה, המשך לכל מה שרשמתי למעלה: אם אתה רוצה שעסק יצליח, תתחיל בקטן, תיקח דבר טרוויאלי, כמו סופה, בלייזר, D110 HD, תתקין עליו כננת חשמלית, כננת ספייר בתא מטען, רצועות, רתכת, שרשראות, כבלים להארכה, פנסים, ארגז כלים רציני, גנרטור קטן, כבר הגעת די קרוב לגבול התקציב שלך, תראה איך זה עובד ומקסימום תוכל למכור הכל כשתגלה שזה לא כלכלי, אם זה יהיה כל כך כלכלי, תוכל להתחיל להתרחב ולקנות לך איזה ריו צבאית משומשת או יונימוג ולהשתפר.

אולי זה רק אני, אבל בשביל חילוץ לא יספיק לך רק רכב, תצטרך כלים יעודיים, שיעלו לך הרבה כסף אם אתה מתכוון לעשות את זה בצורה רצינית, תבדוק את התקציב שלך!!!

whisky

whisky
06-08-09, 10:29
תשמע תאמין לי שאני לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל אני רוצה לעזור לך, נראה לי שאתה ממש לא מבין לאן אתה נכנס:

כך בחשבון שרק הצמיגים שלך יעלו משהו כמו 25% מתקציב הפרויקט שלך, וזה לא כולל צמיג ספייר, ואת הסט השני הנורמלי!:eek:

כך בחשבון שרכב כמו שאתה רוצה להכין יעלה לך בסביבות ה100K מהצד הגבוה שלו.

אני מציע שתלך ותתיעץ, תקרא קצת שרשורים של פרויקטים של רכבי אקסטרים לבין לאן אתה נכנס:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35189

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17303

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24948

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=36294

דבר עם ארז מאוברלנד, עם ברוך טולדאנו:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=33733

תבין על איזה תקציב אתה מדבר ומה הבעיות של רכבים כאלו, ולמה הם לא יקבלו רישוי בחיים שלהם, וגם אחרי מותם ישמשו כרכבים נגררים לצורך תחרויות בלבד.

תגלה גם שרכבי האקסטרים הישראלים אפילו הטובים שבהם לעיתים נדירות בלבד ישתמשו בצמיגים בגודל שאתה מתאר!!!

אני מתחנן בפניך, אם יש לך עוד מה לעשות עם הכסף תחזור לכדור הארץ, תתחיל כמו שצריך, תאמין לי שאני בעדך, אבל חבל לי לראות אותך נופל.

whisky

tzagi
07-08-09, 06:09
אני מתחנן בפניך, אם יש לך עוד מה לעשות עם הכסף תחזור לכדור הארץ, תתחיל כמו שצריך, תאמין לי שאני בעדך, אבל חבל לי לראות אותך נופל.

whisky

איך אתה מעיז?
לחזור לכדור הארץ?????
הרי זה ברור שפותח השרשור יודע בדדדדדיוק מה הוא רוצה,
יש לו דרישות מאד צנועות,
צמיגים 40" לשטח
OPT(חשוב מאדׂ)
יכולת גרירה של רכבים ועגלות (תחת החוק בארץ הקודש)
תקציב של פז'ו 205 משנות ה90

זה די ברור שהחוסר בתקציב של הבחור נגרם ע"י התמכרות לעישונים ושאכטות למינייהם......רוץ איתו.....למה לפסול?
מי אתה להרוס לו את החלומות?

eysham
07-08-09, 10:19
מה אתה לומד? מנהל עסקים?

גלדיאטור
07-08-09, 10:42
???????

גלדיאטור
07-08-09, 10:46
במכרז הרכבים האחרון שנערך בצריפין
היה סונומה אס10 ב29K שנת 2002
היו עוד כמה מציאות נסה לגשת לשם ולכוש לך רכב שלא היה מוזנח במחיר הכי זול שתמצא משם תחליט מה אתה רוצה לשפר

S.V.
07-08-09, 16:00
5. גם אם היית רוצה, אני באמת לא מצליח להבין (אולי זו בעיה אצלי) איך תנסע עם צמיגים "נורמליים" לכביש ואיפה תשים בינתיים את הצמיגי 40" לשטח, תחליף אותם לצד הכביש תוריד תעלה, 4 צמיגים, תיכנס לשטח, תחלץ רכב ואז שוב להחליף מחדש, אתה עובד בפנצ'ריה?
whisky
על קצה המזלג, התכנון היה ספייסרים ייעודיים להצמדת גלגל גדול אל דופן הגלגל המקורי הקיים. הרמה מהירה מהצד באמצעות כרית אויר או ג'ק הידראולי.
הכנסת טרנספר נוסף בתוך שלדת רכב קצר כמו סופה - להזיז את הטרנספר המקורי אחורה, ואל היציאה שהייתה במקור לדרייבשאפט הקדמי לחבר את הטרנספר הנוסף, הכבד, מעט הצידה מהמיקום של המקורי.
היציאה האחורית של הטרנספר המקורי תשמש כ-PTO, את הכננת המכאנית באמת אפשר ופרקטי יותר להחליף במשאבה הידראולית מאסיבית.

אבל נראה לי שהצדק עמך ואני קצת קופץ כאן מעל הפופיק, והתפרעות עם מערכות פנאומטיות והידראוליות וצמיגי ענק יבואו (אם וכאשר) בעתיד.
אגדיר מחדש את הדרישות הבסיסיות מהרכב:
חסינות ויכולות שטח סבירות+
פשטות מכאנית ואפשרות לאחזקה עצמית מלאה. ידע ונסיון במכונאות יש.
מקום ל-4 אנשיום כולל הנהג
מקום לכלי עבודה רבים, כולל קומפרסור, גהראטור וכלי חילוץ.
אפשרות להעמסת מטען ארוך על הגג או בארגז
אפשרות חוקית לגרור עגלה שמכילה רכב במידות של פרייבט ממוצע. 4-4.5 מ' אורך, משקל ה'מטען' 1000-1500ק"ג, + משקל עצמי של העגלה. רשיון ג' זו לא בעיה.
כח מנוע. עם כל הכבוד, פשוט קשה לי נפשית לנסוע ברכב נטול כוח
אפשרות להנעה בדלק אלטרנטיבי כלשהו (גז/ביודיזל/אתנול) להקטין משמעותית הוצאות נסיעה
תקציב קניה של כ-50K. שארית התקציב מיועדת לציוד החילוץ הנלווה, ויישור קו עצבני אם ידרש.

האמת שהייתי שמח ללכת על יונימוג כפי ששמיל מציע, עם רשיון של טרקטור ועלות אגרות מינימלית אשר ישמש להובלות וחילוצים כבדים בלבד. ולצידו להחזיק טנדר יפני פשוט לנסיעה מנהלתית.
אבל (וואחד אבל...) ללא אישור על היותי חקלאי, ואני לא ולא איש ממשפחתי, אין לי אפשרות לרשום על שמי אחד כזה עם רשיון טרקטור. ואיך לא, בעיה כבדה עם זמינות חלפים, וזמינות רכב כזה לקניה באופן כללי.
אם יש לך תובנות אחרות בעניין, אשמח לשמוע.

אם סופה לא יכולה לגרור את העגלה שציינתי, לצערי היא יורדת מהפרק.
ללאנד רובר ישנה אפשרות כזו? למרות שאני קצת סולד ממנו בגלל האופי העצל
מה בכיוון הנוואדה, מאמצע עד סוף המאה הקודמת? שמעתי עליה דיעות שונות ומשונות
ושוב, אולי מישהו כאן יודע, איפה אני יכול לברר במדוייק, שחור ע"ג לבן, את התקנות החדשות בנוגע לגרירת נגרר?

S.V.
07-08-09, 16:07
מה אתה לומד? מנהל עסקים?
מדעי החיים. לא קשור, אני יודע :D
התואר הזה הוא יותר בשביל הנשמה, צריך גם להתפרנס ממשהו. יעברו עוד שנים עד שאוכל להרוויח כסף נורמלי מהמסלול הזה.

צחי (??) , אני בטוח שהנובלס שמחלקים בחינם בכלא 6 איכותי הרבה יותר מהירוק שנרכש ברחוב, וגם משאיר תחושות נהדרות למשך שעות

[בידידות]

גלדיאטור,
איך בדיוק "פשוטי עם" ניגשים למכרז בסגנון הזה? באתר המכרזים הממשלתי ראיתי רק פרייבטים שחוטים ללא תגי מחיר התחלתי.
נכון שלרוב אין מה לחפש במקומות מאין אלה, וכל הסחורה האיכותית מתפזרת בין ידיים מקורבות, אבל לגשש אף פעם לא מזיק

shmil
07-08-09, 16:51
אבל (וואחד אבל...) ללא אישור על היותי חקלאי, ואני לא ולא איש ממשפחתי, אין לי אפשרות לרשום על שמי אחד כזה עם רשיון טרקטור. ואיך לא, בעיה כבדה עם זמינות חלפים, וזמינות רכב כזה לקניה באופן כללי.
אם יש לך תובנות אחרות בעניין, אשמח לשמוע.

אין שום אבל.אין שום בעייה לעירוני לקנות טרקטור וגם לא לרשום אותו על שמו..
יש לו בעייה לקנות טרקטורון שיוגדר כטרקטור חקלאי, אבל טרקטור אמיתי, או יונימוג המוגדר כטרקטור - אין שום בעייה.
חלפים? מנוע מרצדס, כל החלפים אצל יבואן מרצדס ובאיביי.

הנה, פתרתי לך את האבל הכי גדול.
לחפש לך יונימוג? נכון, נדיר, אבל יש.

gooja
07-08-09, 22:20
חבר, אי אפשר לקנות פנטהאוז צמוד קרקע בירושלים עם נוף לים.
גם וגם וגם וגם. פשוט אין.

אני הייתי מחפש סונומה דאבל קבינה.
ניתנת להגבהה ולהכנסת צמיגים סבירים. (הגבהה יקרה וכרוכה בהחלפת משולשים).
מערכת חשמלית אמינה יחסית (זהה לג'ימי, היה לי).
דיפרנציאל ניתן לנעילה.
המון המון המון כח זמין.
ניתנת להסבה לגז.
חלפים זמינים וזולים.
מחיר רכישה זול מאוד.

רכס חיים
08-08-09, 06:00
לפני שאפשר לתת ייעוץ - חייבים לדעת את הניסיון שלך בבנית רכבים ובבנית רכבי שטח במיוחד.

תוכל לפרט ?

הדרישות שהוצגו כאן - לפחות בחלקן הזויות לחלוטין. הבנתי נכון שלפני שאתה נכנס לשטח אתה מחליף צמיגים קטנים לצמיגי ענק ?

אני קורא את השרשור המוזר הזה ולא יודע עדיין אם לבכות או לצחוק.

חבר'ה - לידיעתכם - זה אתר רציני.

tzagi
08-08-09, 07:07
קודם כל לא קוראים לי צחי אז אל תקלל :-)
אמ אתה לא יודע מה השם אומר.....יש גוגל לזה.

אתה נשמע כבחור חביב עם חוש הומור בריא אז אני אהיה נחמד חזרה....
אני ביליתי פה הרבה זמן וקראתי המון שירשורים מוזרים, נקרא להם.....שרשורי חלומות.
אתה ידידי עברת בגדול את כול זקני הפורום בעניין, בחיים לא קראתי משהו הזוי ברמה כזאת.
אני ממליץ לך קודם כל להבין ולקבל שאתה (כמו רוב אלה ששורצים פה) גר בארץ הקודש ולא גר בטקסס (סתם לדוגמה)
ואתה לא יכול, מבחינה חוקית טהורה לעשות את מה(הרוב) שאתה חולם עליו. מאד ממולץ לשאול ולבדוק את החוקיות קודם לפני הכל.
שנית, נגיע לתקציב,
מה שאתה רוצה עולה כסף....ובכמויות אדירות (במיוחד במדינה שלך) ולכן, לפסול רכבים בגלל מחיר ממש הורס לך את ה street cred
שלישית,
כמו שחיים כתב, פה זה פורום רציני, שאל שאלות רציונליות, אנשים ילחמו לעזור לך, אבל תבנה מיגדלים באויר....אל תתפלא שיצחקו עליך.
עצה ידידותית: אל תכתוב תוכניות, שאל יותר שאלות, אין בושה בלא לדעת.

whisky
08-08-09, 13:28
SV

התתעייעצות שלך לגבי רכבים בסדר גודל שאתה מדבר עליהם צריכה להיות עם אנשי פורום fullsize, בגדלים הנורמליים יש רק (שאני מצליח להיזכר) את הדיפנדר HD שיכול מביחנת משקל לסחוב את מה שאתה מדבר, מבחינת מנוע, כן המנוע עצלן. יש קטגוריה שלמה של GMC ששימשו כגרר בשנים האחרנות, חלק מהם יכול להיכנס לשטח, אני באמת לא מספיק מבין בהם בשביל להמליץ.

יונימוג דווקא אולי אפשר לקנות מקק"ל או כבאית ישנה, צריך לגלות לאן הם שולחים אותם, כי שמעתי על כמה שיצאו לפנסיה אבל לא ראיתי פרסום מכירה שלהם. זה שאלה מעניינת לאן הם הולכים. אופציה אחרונה, שתשמע קצת הזויה היא אביר, כן זה שנסענו עליו בצבא, יש כאלו אזרחיים מבחינת משקלים מצוין, המנוע שלו הוא הפוך מעצלן, להעמיס אפשר בלי חשבון, קיצר רעיון.

בהצלחה בכל מקרה.

whisky

מדברון
10-08-09, 21:13
היי

הייתי הולך על רכב זה : http://www.daily4x4.iveco.com/

אין לי מושג מה עושים שם מאורים מניו זילנד... . הרכב של IVECO ולא ליבאים אותו - ביררתי במיוחד עבורך....

כן אני יודע שהוא גם לא עומד בתקציב שלך...

אבל אם השרשור הוא דחקה אחת גדולה אז למה לא איזה DAILY ?

אלדדge
11-08-09, 19:02
טוב בוא נעשה לך סדר

1. הכי מומלץ להפריד את העולמות מכול בחינה אפשרית חוץ מכלכלית
2. נוואדה הוא הרכב הכי מתאים להגדרות שלך מבחינת כוח מנוע ויכולת גרירה אבל 4 מבוגרים באופן רציף זה לא הכי נוח זה ברשיון ב'
3. אם אין לך בעיה עם רשיון ג' אז יש לא מעט משאיות 4*4 של חברת חשמל מרצדס ועוד וכמובן הפתרון האמרקאי סיירה דבל גאנט דבל קבינה תוכל למצוא 2000 אפילו 2002 במחיר הזה
4. אני מציין בפניך שיהיה ברור כול הרכבים הללו במיוחד לאור התוכניות שלך של משקל שטח חילוצים ועוד עליות התחזוקה שלך יהיו גבוההות
ויכולים להגיע גם לסכום שאתה רוצה להשקיע בקניה בשנה תלוי כמה התעללות יעבור הרכב
לכן אולי כן שווה לך ללכת על חדש כמו פורד ב 60 תשלומים ואת הכסף שאתה רוצה להשקיע בקניה הראשונית להשקיע בתשלומים

S.V.
11-08-09, 19:21
ויסקי, שאלתי בפולסייז, רק שבא בחור חביב בשם אביגדור וחסם לי את הבאסטה...
אביר אפשר גם לצבוע בירוק דמוי צבא-קקל, לכסות עם ברזנט ולהמנע מהצקות משטרתיות. הסוואה. אגב, המנוע 6.5 של אביר זהה לזה של נוואדה/בלייזר? ידוע לך במקרה מה הדגם?
האמת אני לא פוסל את הכיוון של אביר/יונימוג, אם אפול על אקזמפלר שמיש ובמחיר שפוי. בהיעדר רעיונות אחרים, כאופציה עיקרית כנראה שאתמקד בנוואדה ממודל גבוה, עם עדיפות לפשרה של רכב שכבר עבר הכנה לשטח אבל לא נאנס בצורה קיצונית.

חיים, לשאלתך אודות נסיון בניה/שיפור רכבים - במשך כמה שנים אני נובר בקרביים של יפניות שונות (בעיקר פרייבטים וטנדרים קלים), אשר חלק מהם יצא לי לפרק עד היסוד ולהרכיב בחזרה.

גוג'ה, סונומה קבינה וחצי לא יכולה להסיע יותר אנשים מסונומה רגילה. אין דאבל קבינה.

טוב, נתמקד בשאלות קונקרטיות:
איפה אפשר לברר בוודאות מה אומר החוק הנוכחי והעדכני בנוגע לגרירת עגלה??
תקנה חד-משמעית, שאפשר לצלם ולשמור ברכב למקרה של שוטר חסר מעש.
לפני כמה ימים יצא לי להיות במשרד הרישוי, על הדרך שאלתי 2 פקידות, וקיבלתי תשובות מעט שונות. כמה מפתיע.

נמרוד
11-08-09, 21:40
S.V, דבר דוגרי - אתה רציני ברשימת הדרישות שלך? כי כמו שג'ו כתב, אנשים כאן לוקחים אותך ברצינות.

ואם אתה רציני, אז רשימת הדרישות שלך היא משוואה בלי פתרון. תצטרך לוותר על חצי מהדרישות בערך כדי להתכנס למשהו אמיתי. כל פתרון אפשרי שעלה כאן - מנבאדה דרך דיפנדר HD, אונימוג ועד אביר (?) אינו עונה על הדרישות שלך. לא בעולם האמיתי בכל אופן.

S.V.
11-08-09, 23:04
כפי שכתבתי כבר באמצע העמוד הקודם, הדרישות קוצצו והוגדרו מחדש בהתאם לתקציב :

אבל נראה לי שהצדק עמך ואני קצת קופץ כאן מעל הפופיק, והתפרעות עם מערכות פנאומטיות והידראוליות וצמיגי ענק יבואו (אם וכאשר) בעתיד.
אגדיר מחדש את הדרישות הבסיסיות מהרכב:
חסינות ויכולות שטח סבירות+
פשטות מכאנית ואפשרות לאחזקה עצמית מלאה. ידע ונסיון במכונאות יש.
מקום ל-4 אנשיום כולל הנהג
מקום לכלי עבודה רבים, כולל קומפרסור, גהראטור וכלי חילוץ.
אפשרות להעמסת מטען ארוך על הגג או בארגז
אפשרות חוקית לגרור עגלה שמכילה רכב במידות של פרייבט ממוצע. 4-4.5 מ' אורך, משקל ה'מטען' 1000-1500ק"ג, + משקל עצמי של העגלה. רשיון ג' זו לא בעיה.
כח מנוע. עם כל הכבוד, פשוט קשה לי נפשית לנסוע ברכב נטול כוח
אפשרות להנעה בדלק אלטרנטיבי כלשהו (גז/ביודיזל/אתנול) להקטין משמעותית הוצאות נסיעה
תקציב קניה של כ-50K. שארית התקציב מיועדת לציוד החילוץ הנלווה, ויישור קו עצבני אם ידרש.
\?

עם 75-80K בצד השני של המשוואה.

.

נמרוד
11-08-09, 23:27
עכשיו אני אשאל אותך עוד שאלה -

זה שאתה רוצה רכב יומיומי שמתאים גם לטיולי שטח, כמו רובנו - זה ברור. אבל ה"עבודה" הזאת, של החילוץ - זה משהו רציני או איזו פנטזיה רומנטית? אתה עוסק בזה היום? אתה מתכוון אשכרה להתפרנס מזה?

S.V.
12-08-09, 00:02
להתפרנס מחילוצים - ממש לא.
אלא כאופציה להכנסה נוספת בלבד. ציינתי את זה במפורש כבר בהתחלה...

ה"עבודה" העיקרית של הרכב היא בתחום השיפוצים והמסגרות. פה ושם יש לי גם צורך לגרור ממקום למקום רכב תקול או ללא ביטוח/טסט, ומכאן הדרישה המחייבת לעגלה 2 טון.

נמרוד
12-08-09, 00:25
אוקי. אז בעצם אתה מחפש טנדר, ויש לך שתי אפשרויות:

1. טנדר יפאני - והייתי מחדד ואומר טויוטה היילקס 2001-2002 -אולי יותר חדש, מה שנכנס בתקציב - שיענה על דרישות יכולת השטח והאמינות בצורה מיטבית, יסיע ארבעה נוסעים, יכנס בתקציב, יהיה חסכוני בדלק יחסית - 8-9 קילומטר לליטר סולר - יסחוב את הציוד שלך כמו כל טנדר אחר - ויוכל כנראה לגרור עגלה עם מכונית פרטית עליה - בצורה גבולית.

או נבאדה - הרבה יותר חזק, הרבה יותר מתאים לגרירת עגלה כבדה - אבל רק שניים-שלושה נוסעים, צריכת דלק גבוהה משמעותית (5 קילומטר לליטר בנזין ביום טוב), אמינות ועלויות אחזקה לא ברמה שאתה תקבל בטויוטה.

אם אני מסתכל על המהות של הדרישות שלך - אני חושב שטויוטה היילקס, שנכנס בתקציב - הוא הבחירה הנכונה, בתנאי שאתה מוכן להתפשר על דרישות הגרירה. גם ככה ציינת שמדובר על משהו של מדי פעם, לא לב העניין.

מקווה שעזרתי.

shmil
12-08-09, 00:26
להתפרנס מחילוצים - ממש לא.
אלא כאופציה להכנסה נוספת בלבד. ציינתי את זה במפורש כבר בהתחלה...
המלצתי - וותר על ה"אופציה". אופציות אינן משתלמות תמיד, שאל את אנשי ההייטק, חלקם יגידו לך את זה.

ה"עבודה" העיקרית של הרכב היא בתחום השיפוצים והמסגרות. עכשיו אתה מדבר לעניין. אמרת טנדר.
פה ושם יש לי גם צורך לגרור ממקום למקום רכב תקול או ללא ביטוח/טסט, ומכאן הדרישה המחייבת לעגלה 2 טון.
המלצתי, לאור ה"פה ושם", שתסתפק בגרור של 750 ק"ג, ובגרירות הרכבים של "פה ושם" תזמין גרר. יצא לך זול יותר.
ועכשיו, אם ההמלצות מקובלות עליך - נתחיל לייעץ.
אם הם לא מקובלות עליך, לצערי אנחנו חוזרים ל-square one

tzagi
12-08-09, 00:57
פה ושם יש לי גם צורך לגרור ממקום למקום רכב תקול או ללא ביטוח/טסט, ומכאן הדרישה המחייבת לעגלה 2 טון.

אם אני זוכר נכון (אם אני טועה בבקשה תתקנו)
גרירת רכב על עגלה מחייבת אותך לרישיון של גרריסט ולשאת ביטוח של גרר.

UNIX
12-08-09, 02:01
נראה לי שאתה טועה
עד כמה שאני יודע כל עוד שארבעת הגלגלים באוויר (על העגלה )
מותר לגרור
אתה יודע שאם אתה מחלץ בתשלום אתה גם צריך ביטוח מיוחד לזה נכון ?

ש01
12-08-09, 11:02
משקל כולל של עגלה יכול להיות (+-) 50% ממשקל הרכב הגורר, אלה באישור מיוחד.
עגלה של 2000 ק"ג (כולל!) לא תוכל לגרר עם אף טנדר, פרט אולי לF350 או סילווראדו.
בכל מקרה, הטנדרים הרגילים אינם רלוונטיים לשימושך.
אם אין בעיית רשיון ג', נסה GMC דאבל גאנט מסוף המאה הקודמת. גם 3-6 נוסעים, גם 4X4 (6X6), גם כח מפה ועד להודעה חדשה וגם יכולת גרירה ולא פחות חשוב - בתקציב.

-->