PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם תקלה בקודנית יכולה לשגע את הגיר ברכב?

-Lidor-
31-07-09, 13:54
אז ככה הרכב הוא סוזוקי ג'מני 99 אוטו', הסיפור הוא כזה לפני כמה ימים הגיר לפתע השתגע ללא כל התרעה מוקדמת באמצע נסיעה הגיר נכנס לניוטרל ללא יכולת לזוז מלבד רוורס, לאחר כמה ניסיונות נסיעה הגיר נכנס למצב חירום ונתקע על הילוך 2 בלבד.

כיביתי את הרכב שהגעתי לבית וירדתי לאחר כמה שעות על מנת לראות אם התקלה עוד קיימת להפתעתי לא יכלתי להניע את הרכב הקודנית שווקה חיים ופשוט אי אפשר להכניס קוד או להניע את הרכב. הזמנתי את שירותי הדרך שמגיעים לי מהביטוח, המכונאי פשוט עקף את הקודנית הרכב הניע והכל עובד כרגיל! גם ההילוכים עוברים חלק כתמיד ללא כל בעיות או הפרעות, חיש מהר נסעתי לי למוסך על מנת לבדוק את העניין עם הגיר רק כדי להיות בטוח + להזמין קודנית חדשה.

המוסך התחבר עם המחשב למנוע ולגיר ונאדה, שום תקלה לא במנוע ולא בגיר הכל ניראה כשורה עולים לסיבוב מבחן לראות את הערכים של הגיר תוך כדי נסיעה, גם תוך כדי נסיעה מאומצת בכוונה הנתונים ניראים תקינים , קיק דאון מתקבל בכל דרישה והכל עובד , חום תיבת ההילוכים הראה בין 100-105 מעלות מנהל המוסך טען שזה תקין ואילו המכונאי של המוסך טען שזה גבולי מה דעתם על החום הזה האם הוא תקין? (מחיפוש באינטרנט התברר לי שהחום עבודה של תיבת הילוכים צריך להיות 220 מעלות פרנייהט , בערך 105 מעלות).
בקיצור נסעתי משם והזמנתי קודנית חדשה שהגיע היום לבנתיים נסעתי מספר ימים והכל עבד ותפקד כרגיל ללא כל זכר לאותה תקלה מוזרה בגיר, בכל מקרה היום הותקנה קודנית חדשה לאחר ההתקנה נסעתי הביתה חזרה (בערך חצי שעה נסיעה) וממש ליד הבית התקלה בגיר חזרה על עצמה ולא יכלתי לסוע הגיר כאילו במצב N ואני ב-D כמובן, כיבתי את הרכב הקשתי את הקוד והנעתי חזרה והופ הכל חזר להיות תקין והגיר מתפקד רגיל .

מישהו פה נתקל בתקלה כל כך מוזרה? מה ניתן לעשות זה ניראה כאילו משהו בקודנית או הניתוקים שלה עושים לי בעיות.

raanan
01-08-09, 16:07
לא יודע איזה קודנית מורכבת אבל,
לדעתי אין קשר ! (בד"כ קודנית מנתקת משאבת דלק והצתה)
כנראה יש לך איזה חיישן סורר או נתק בחיווט.
ליתר בטחון, בקש ממתקין הקודנית לנתקה, סע שבוע שבועיים ותראה אם התקלה חוזרת.

רענן

-Lidor-
02-08-09, 20:14
אז כמו שכתבתי הקודנית הייתה מנותקת ליומיים בערך ונסעתי ללא כל בעיות ברגע שהרכיבו את הקודנית חזרה החלו הבעיות בנוסף הקודן עצמו מצפצף באמצע נסיעה אין לי מושג למה

omri_t
02-08-09, 21:07
אז כנראה שקשר כלשהו בין התקלה לבין הקודנית קיים.

איפה התקנת את הקודנית? אצל מתקין? במוסך מורשה? מרכזי?

יתכן, ובטעות, חיברו חוט כלשהו של הקודנית למקום לא נכון או שישנו מגע רופף כתוצאה מהתקנה וכו'.

בכל מקרה, צריך לבחון לעומק את הנושא.

חשמלאי רכב טוב, רצוי אחד שמכיר את הרכב, כנראה יוכל לקדם אותך לקראת פתרון.

בכל מקרה, לדעתי, יש קשר, גם אם הוא רק נסיבתי.

שיהיה בהצלחה!

מורי
02-08-09, 21:13
יש סיכוי שחיבורי החשמל של הקודנית מחוברים על אחד החוטים שמחוברים אל הגיר וזה גורם לבעיות הנ"ל.
בקש מהמתקין לשנות את מקור המתח של הקודנית.

-Lidor-
02-08-09, 22:17
הבנתי כניראה מחר אני ילך אליו חזרה, העבודה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי.
כמו שציינתי הבעיה החלה מהקודנית הקודמת, אחרי שהגיר עשה את הבעיה שתיארתי פה הקודנית הקודמת התפגרה פשוט, ניתקו לי אותה והבעיה לא חזרה עד שהרכבתי קודנית חדשה שהורכבה על אותו ניתוק כמו הישנה, אני יכול לנסוע משהו כמו חצי שעה נורמלי ופתאום הבעייה חוזרת ואני נאלץ לכבות את הרכב ולהקיש את הקוד מחדש ואז הכל מסתדר, עוד משהו מוזר זה שהקודנית מצפצפת מידי פעם באמצע הנסיעה אין לי מושג למה.

עוד דבר בהיסטוריה של הרכב רשום שבערך לפניי שנתיים וקצת הוחלף חיישן TCC של הגיר, מה תפקידו של החיישן? (אני מניח שלפי השם שלו זה משהו שקשור לממיר מומנט) והאם יתכן שהוא יגרום לבעיות כפי שתיארתי?

מה צריכה להיות טמפ' העבודה של גיר אוטו'?

סוזי המשתוללת
02-08-09, 23:33
tcc זה לא חיישן לא ראשי תיבות של קלאץ ממיר מומנט או באנגלית torqe converter clutch
חום גיר של 100-105 תקין לחלוטין וגם מעבר לזה

sos4u
03-08-09, 05:22
שמע,
לפני שנים , טרום תקופת הסלולרי, הייתה אצלי באוטו קודנית, שמשום מה הפסיקה לתפקד. ניתקתי אותה, אבל הקודנית הייתה פעילה [ לוחצים על הכפתורים והיא מתקתקת כאילו עובדת ... אבל כיוון שהיא לא מחוברת האוטו מניע בין אם תקיש קוד וגם אם לא ...] רק מה , לא משנה איזה קוד תקיש אף פעם לא תקבל את הצליל של "הצלחה " ....
אממה, אישתי בדיוק נשארה בלי אוטו, ואני בחו"ל, לקחה את האוטו שלי .... מקישה את הקוד פעם ראשונה, נאדא. פעם שניה, גורנישט... עכשו היא יודעת שאחרי שגיאה בפעם השלישית, העסק ננעל ל5 דק' ... הסעיף השתחרר הרהיטים זזים .....
ו ....
חבוב, חצי מינכן הייתה על הרגליים, שלא לדבר על כל צוות המלון, בנק אוף גרמניה, והצי השישי.... MI5 איחדו כוחות עם המוסד, והחמאס הסכימו להשלים עם הפתח. בסוף מצאו אותי ... ב...

אז אתה מתפלא שקודנית משגעת לך רק את הגיר ?!

barakts
06-08-09, 21:33
SOS קרעת אותי!!!

:D:D:D

-->