PDA

צפייה בגרסה מלאה : פגיעה באחריות...

im_ri
31-07-09, 15:03
יש לי ג'מני שעדיין נמצא באחריות יצרן.
אני רוצה להתקין בקרוב נעילה אחורית אוטומטית.
ביררתי עם מכשירי תנועה אם הדבר פוגע באחריות.
במכשירי תנועה אמרו לי שההתקנה מבטלת את האחריות לנזק שיכול להגרם בגלל נסיעה עם נעילת דפרנציאל.
השאלה שלי היא כזאת... האם זה שיקול שצריך לקחת? איזה נזק לדעתכם ירד מהאחריות? כל הקשור לסרן האחורי? זה יגרום להם להתנער באחריות בכל הקשור לסרן האחורי בטענה שהנזק נגרם בגלל הנעילה? או שזה לא סביר?
חוצמזה... האם נעילה אחורית מגבירה את שחיקת הצמיגים? בהנחה והרכב נוסע גם בכביש ולא רק בשטח.
דבר אחרון שקשור לנעילות אוטומטיות... יש איזשהי השפעה על גרירת עגלה עם נעילה אחורית אוטומטית?

lizard
31-07-09, 16:23
לדעתי הם יבטלו לך את כל האחריות, גם על המצת והמאפרה.

אם הייתי במקומך לא הייתי מתקין נעילה כרגע אלא מחכה לסוף האחריות. אם אתה עושה טיולים שמצריכים נעילה אז כנראה שמתישהו אתה תשבור משהו ומאחר ומדובר על רכב חדש אז עלות התיקונים עלולה להיות גבוהה. לכן אני במקומך הייתי שומר על האחריות כמה שרק אפשר ומחכה עם הנעילה, בטח ובטח אם לא קנית אחת עדיין.

נדב42
31-07-09, 16:54
הי,

היתה לי ויטרה מוגבהת וזה לא מנע ממני את מימוש האחריות על דיפרנציאל קדמי שהתפוצץ (למרות שאפשר לטעון שההגבהב מגבירה את העומס או חרטא כזה).

זה תלוי בעיקר עד כמה המוסך שלך חזק מול היבואן. עצתי לך: התייעץ עם המוסך המורשה שבו אתה עושה את הטיפולים במסגרת האחריות.

נדב.

im_ri
01-08-09, 22:20
מה לגבי גרירה?
האם לנעילה אוטומטית יש השפעה על גרירת נגרר ?

raanan
02-08-09, 00:16
מה לגבי גרירה?
האם לנעילה אוטומטית יש השפעה על גרירת נגרר ?

\כן , לטובה !
פשוט הנעילה "תרצט"/תשתחרר בכל סיבוב בגלל העומס וההצמדה על החלק האחורי.

רענן

רפי לין
02-08-09, 17:36
לפי הסכם שנחתם בין יבואני הרכב לבין הממונה על ההגבלים העסקיים, יבואן רכב לא יכול להסיר האחריות לכל הרכב בגין חלק או שרות לא תקינים אלא הוא יוכל רק להתנער לאחריות עבור אותו החלק שנפגם בגלל חלק לא מתאים או טיפול לא נכון וכו'. ההסכם כאן ופרק ג' דן בנושא אחריות יבואן לרכב (באתר איגוד המוסכים בישראל):
http://www.iga.org.il/assets/drivers/law6.html
בברכה - רפי לין

taxronen
04-08-09, 12:10
שלום,
גם אני התלבטתי בנושא ולבסוף התקנתי נעילה בג'מני חדש באחריות. הנעילה עובדת מעל לשנה ולשביעות רצוני המלאה.
זהו הג'מני השני שלי וסה"כ נסעתי מעל ל 2000000 ק"מ בשניהם , ובנהיגה שפויה לא נגרם נזק כלשהו ולא נקלעתי להוצאות מעבר לטיפולים שוטפים ובלאי סביר (משאבת מים, צנורות ואקום ,תושבת מנוע, מחזיר שמן).
אני מתייחס לנעילה כעל מיגון. מכיוון שלדעתי הנעילה אף שומרת על שאר מכלולי הרכב מכוון שחוסכת את הצורך לנהוג באגרסביות ע"מ לעבור מכשולים (כמובן ששכל שהרכב יותר משופר רמת המכשולים עולה...) ומונעת נזקי פח שלדה ומכלולים שנפגעים כשנוהגים בצורה אגרסיבית ומנסים מספר פעמים לעבור מכשול שעם נעילה עוברים לאט ובאלגנטיות.
לגבי בלאי צמיגים , סביר שיש יותר בלאי, אבל זניח מכוון שמימלא אם נוסעים בשטח הצמיגים לא מחזיקים 80000 ק"מ וארבע שנים..., אלא בערך חצי מזה במקרה הטוב.
מה גם שסביר שאם רכשת רכב חדש בסכום הגון לא תתעלל בו כמו ברכב ישן וחבוט.
רונן

taxronen
04-08-09, 13:09
בהשפעת החום ברח לי אפס רק 200,000 ק"מ... למזלי ולמזל העצמות בגופי
רונן

-->