PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול 4X4 בירדן.

חנן-ג'יפולוג
02-08-09, 14:07
צריך מדריך?
לאן מטיילים?
כמה עולה?
מה צריך להביא?
איך עוברים את הגבול?
כמה חם יהיה שם באוקטובר?
עצות נוספות?

תודה

.

idanw
02-08-09, 14:25
אהלן,

עוברים את הגבול במעבר ערבה (ליד אילת) או בנהר הירדן (ליד בית שאן).
האתרים הקלאסיים הם ואדי ראם - איזור דיונות מדהים, פטרה - לא צריך להוסיף, אבל מדובר באתר תיירותי מתוחזק, ובכניסה רגלית בלבד.
איזור נוסף ומומלץ מאוד זה איזור הנחלים שזורמים לים המלח, רובם זורמים כל השנה וחלקם אפילו במים חמים!
אם מדובר בואדי רם ופטרה בלבד (כ3 ימים) אין צורך במדריך כלל, בואדי רם פשוט מסתוסבבים עם הרכב, יש מפות סכמטיות שמקבלים בכניסה לאתר, בפטרה יש הדרכה בתשלום למי שמעוניין, בכל מקרה לא מכניסים מדריכים ישראלים אלא מקומיים בלבד.

המסלול ה"קלאסי" יוצא מאיזור עקבה דרך השטח על תוואי הגבול הסעודי לכיוון ואדי רם (יום נסיעה), ומשם לפטרה דרך הכביש, וסיום בנסיעה בואדי חסה - נחל זורם שניתן לנסיעה ברכב.
אפשר לעשות לבד אם כי מצריך ידע מסויים בניווט.

לגבי עלויות:
מעבר לרכב כולל ביטוח חובה וצד ג בצד הירדני עולה כ 400 ש"ח, אפשר לעשות גם ביטוח מקיך בצד הישראלי - נדמה לי תוספת של כ350 ש"ח, מיותר לדעתי.
תוספת מעברים של כ100 ש"ח לאדם.

עלות דלק - 0.5-1 ש"ח לליטר. דיזל או בנזין. לרכבי בנזין מוזרקים מומלץ לשקול ג'ריקנים עם בנזין מהארץ.

אם אתה צריך עוד מידע - מסלולים, נ"צ, וכל דבר, אתה מוזמן : 052-4626239

עידן

eran4x4
02-08-09, 20:15
אם אני זוכר נכון ואם אני מעודכן עד 6 מטילים כולל לא צריך מדריך ירדני
מעל אתה צריך מדריך ירדני ושוטר מקומי - התאום בד"כ מול סוכן בארץ או בירדן
מן הסתם קראתה\שמעתה את התאור של הטיול של צחי ואריק את רוב הנתונים לטיול הם קיבלו ממני
אתה כמובן גם מוזמן
ערן

airzax3
02-08-09, 20:45
מכיר אתר ג'יפולוג? יש שם אחלה כתבה עם תשובות לרוב השאלות שלך :-)
http://www.jeepolog.com/537.html

חנן-ג'יפולוג
02-08-09, 23:33
פדיחות. דווקא עשיתי חיפוש :oops: הגעתי רק לדפים של ראלי ירדן.

shachar
03-08-09, 01:29

אם ככה אז תשתמש בכתבה הזאת היא תסייע לך:

http://www.jeepolog.com/jeepolog_map.html

שעיה כליף
03-08-09, 09:35
נו ?
ואני חשבתי שיש עוד מישהו שקורא את הכתבות שלי .... חוץ ממני :)

צור
14-07-10, 20:10
במידה ותרצה מידע ווקלי ולא כתוב אתה מוזמן להתקשר - אשמח לתת תשובה לכל שאלה אני מטייל לבד בירדן כבר הרבה שנים מספר פעמים בשנה 0544608193 - צור

talilim
14-07-10, 20:52
אני הכינהניתי במעיינות החמים.
סע לשם .....הכי כיף זה בחורף, כשקר בחוץ ונעים בפנים....:p
וגם כמובן הנחלים שזורמים משם לים המלח....הגנים התלויים ......
אחרי השטפונות של השנה פני השטח מעט השתנו ויש מקומות שצריך לרדת עם חבלים, אבל הכל ברמת האפשרי.
חוויה המקום הזה.....

asafk
15-07-10, 02:24
ראשית, אני מציע שתשיג את הספר הזה:
http://www.keter-books.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7 %9C%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C+%D7%91 %D7%99%D7%A8%D7%93%D7%9F/

http://www.keter-books.co.il/catalog/images/item_1425.jpg

שנית, אם יוצאים בקבוצה ורוצים מדריך - תשיג את מי שכתב את הספר.
חזרתי מטיול בירדן עם מנחם לפני קצת יותר מחודש, ברכב שטח, חוויה מדהימה. נסענו במסלול לא סטנדרטי, אבל מיוחד מאוד. יש לא מעט אפשרויות לטיול בירדן, אני לא אפרט כאן את המסלולים כי הכל בספרים ובאתרים.
רכב בודד לא צריך מדריך, מעבר לזה זה קבוצה וצריך את כל החבילה שקשורה בזה.

אסף.

נדב42
15-07-10, 09:44

אנחנו כבר מזמן מתלוננים על החיפוש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=45640), ואין מזור ...
אולי עכשיו משהו יזוז ... :p

נדב.

חנן-ג'יפולוג
15-07-10, 10:37
האופטימיות מוגזמת. תסתכל על התאריך המקורי של השרשור.

נדב42
15-07-10, 10:42
האופטימיות מוגזמת. תסתכל על התאריך המקורי של השרשור.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
אוקיי, אז אתה היית שם לפנינו ... יש מצב לשיפור ?

חנן-ג'יפולוג
15-07-10, 10:44
אנחנו עובדים על זה.

נדב42
15-07-10, 10:52
אנחנו עובדים על זה.

יופי :p:p:p

תודה,

נדב.

גיא
15-07-10, 12:14
ואם כבר ... חנן, תן כמה מילים על ירדן ?

ד ו ר ו ן
15-07-10, 13:47
חנן,
אתה יכול לפנות לרז (MATE) כאן מהאתר, יש לו הרבה נסיון בהובלת קבוצות לירדן.

צור
17-07-10, 06:39
טוב מרוב תגובות לא רואים את המידע אנסה לתמצת:
א. מעבר או אילת או בית שאן - אני עובר לרוב בבית שאן כי אני מרוויח זמן ( לצאת מאית עולה לפחות שעתים יותר כדי לרדת מאיפה שיצאת לכביש ואחכ לעלות מחד ומאידך זמן הנסיעה בירדן כי המעבר נסגר ב 1900 תלוי ביום ותמיד מגיעים ברגע האחרון בטיסה מטרופת ומסוכנת וזה לא נעם לראות שער סגור) המעבר לוקח כ שעתיים ולהלן התהליך:
1. ממסי - תרגו רשיון ורכישת ביטוח למעונינים ( אני עושה רק לדיסקו לדיפנדר אני לא עושה) למחילפי שקלים זה המקום להמיר כסף.
כמה כסף השאלה הנצחית - 400$ למשפחה משאירה עודף בתנאי שדה.3 ימים כולל הכל.
2. משטרת הגבלולת
3. ביקורות דרכונים ולעבור
צד ירדני
1. בנק
2 משטרת גבולות להצהרה על מסלול ( לא תמיד)
3. תשלום ויזה וקלת בול בדרכון
4. בחקורות דרכונים - צילום והשארת טביעת אצבע אלקטרונית
5. ביקורת רכב - GPS כולל בסלולארי ומכשירי קשר אסורים.
ממש לא מסובך להעביר.במידה ואתה נדרש להשאיר סלולרי חשוד - אין בעיה אוספים אותו ביציאה - קרה לי פעמים כולל בטלפון מדור ראשון שרק היה לו ציור של GPS)
אבל למרות היכולת להעבי צריך לזכור שאתה לא בישראל ואתה לא יודע לאן תתגלגל ( אני באחד מטיולי נסעתי במקומות רגישים ובחזרתי נעצרתי לחקירה היום זו חוויה נעימה לספר ליד המדורה אבל אתה אף לא יודע איפה זה יכול להיגמר לא ממליץ לנסות להעביר ובמיוחד עם רוצים להמשיך להכנס) לא להתווכח ולפרק את כל המטען עפ מצב רוח הבודק - ( גם כאן פעם אחת ניסיתי לשכנע לא להוריד ארגז כלים כבד לשיקוף מה שעלה לי במסדר נוסף של חצי שעה אני חייב לציין שזה היה בוח טובה והסבר מלומד באנגלית רהוטה של קצין כי עלי להבין כי אני צריךלכבד שילטון של ארץ זרה - והוא צודק בארץ היתי מקבל כל בדיקה ביטחונית)
6. במידה ואתם מעשנים מותר לכנ יס רק פקט אחד לרכב . פקט מיותר יוחרם ולא יוחזר .
7. ביטוח רכב - משלמים ע"פ הימים ביטוח חובה ולא זול
8. רישום במשרד ( אני חושב שזה תחבורה) וקבלת מספרים החלפת מספרים
9. רישום במשרד נוסף שלדעתי הוא המכס
וזהו יציאה למחסום אחרון ששם יש וידוא כי שילמת ם נונים שם קבלה שקיבלת בודקים חותמת בדרכונים ואתם בירדן

צור
17-07-10, 06:47
אני מטייל עם 3 ספרים
1. הגדול מכולם לרכב -הינו של מנחם מרכוס - מצויין כאן קישור בשרשדור מעליץ הספר מעולה ולא תמיד קל לעקוב אחרי המסלול . אבל עם קצת תעוזה ומפה טובה ניתן לנסוע ללא בעיה מיוחד. חלק מהמקומות מצאתי רק בנסיעה שניה.
2. הספר אל קניוני מואב ואדום שוקה רווק, אבי שמידע יצא לאור ע"י הוצאת טבע הדברים, מכיל 275 עמודים טוב במיוחד להשלמת מידע והליכה ברגל
3. לונלי פלנט בירדן - משלים מידע בעיקר לערים ואתרים גדולים

צור
17-07-10, 06:54
לא הצלחתי למצוא את החוק כולל בבדיקה עם הירדנים
אני נוסע רכב בודד או 2 רכבים ללא מדריך מקומי. וללא ליווי משטרתי
כאשר נסענו מעל 2 רכב לקחנו רק שוטר אבל זה היה לפני הרבה שנים והחוק השתנה מאז.
אני ממליץ בחום לקחת ליווי של שוטר במידה ויש מקום - זה מקנה תחושת ביטחון במיוחד בהתחלה עוזר במגע עם הירדנים ובטח כשיש תקלות.
השוטר הוא בחינם מקבלים אותו במשטרת התירות במעבר הגבול- צריך לדאוג לו לאוכל ולינה ( אם אין אוהל הוא דואג לעצמו ללא בעיה) ונהוג לתת תשר שאם זכרוני אינו מטעני הינו 5 דינר לרכב.

צור
17-07-10, 07:10
מאחר ואני נוסע ללא GPS מאחר ואני רוצה לשוב והכנס לירדן אז אני חייב מפות לפחות 1:100 ולהלן הפיתרונות שיש לי:
1. מפות צבאיות לבנות ללא סימני זיהוי ומצולמות במכון העתקות שמש מכסות את כל השטח בקו של ואדי רם פטרה גרש או בעברית פשוטה את המעלות לגב ההר.-הכי כיף והכי קל לנסוע איתם כל כניסה לירדן הן נבדקות בקפדנות - נשאל שאלות מה זה אבל מעולם לא נאמר לי שאסור או דברים דומים.
2. מלאכת מופת שנעשתה בעזרת אישתי בפעם הראשונה ובעזרת חבר יקר בפעם השניה של הורדת מפות סרוקת מאתר השל אריכאולוג שהופיע בגיפ טריפ חיבורם זו לזו והדפסתם במכון העתקות הפרוקיט לקח לי המון שעות הורדה וסידור ועוד יותר שעות עבודה של הנ"ל בחבורן וממון רב בהדפסתם - לקבלת מושג- הכנת הקבצים לקחה כ 3 ימי עבודה והדפסה של כל הקבצים ( זה נעשב ב3 פעמים שונות לאורך השנים ) כ 750 שח' לפעם ( חלק אחד עשיתי צבעוני חלק אחד יצא נורא כי הבחורה במכון לא ידעה מה זה הקישקוש הזה ועשתה שמות בקובץ לא היה לי זמ לשבת לידה ופעם אחת עשיתי עוד סטים לחבר)
3. יש כמובן את אתר המפות הרוסיות שאיתו עשיתי נסיון אחד שלא צלח - יש לציי שהאשמה היא בי כי לא היה לי נסיון רב אז ולא חזרתי לבדוק את הפוטנציאל המצוי.

לגבי הניווט עם המפות הללו - יש לציין כי הכתוב הינו בערבית ולאור התוצאה מהסריקה היא אינה קריאה ומובן שאינה עדכנית יחד עם זאת הצלחתי להגיע לכל מקום שרציתי במיוחד באזורי מזרח ירדן וצפון ירדן . המלאכה הרבה יותר מסובכת מהמפות הצהליות .
כמובן שמצפן טוב לרכב הינו הכרחי - בנסיעה אחת שהובלתי ללא מצפן ראוי הגעתי לסטיות עצומות לאור המרחבים שאליהם אנו לא מורגלים וארז היה צריך להחזיר אותי כל הזמן לכיוון הנכון.

צור
17-07-10, 07:31
יש המון שמועות לגבי הענין ומיוחד לגבי מעבר ערבה כולל חבר שלא נתנו לו להעביר בקבוקי מים.
אין לי מושג מה החוק
וממה שאני יודע בנסיון - ואני עובר רק בבית שאן- מעולם לא החרימו לי מוצרי מזון כולל בירות ובשר..
הגישה בניגוד לדרכי הינה בודהיסטית מה שצריך לקרות יקרה ואני מנסה מתוך ידיעה שאם יוחרם אז הלך כמה שקלים.
לאחרונה אני עובר גם עם בשר במקרר ולוקח את הצאנס שיוחרם. וותמיד מחייך בפויקה שהכל עבר בשלום.

יונתןמצפה
17-07-10, 11:07
צור-
המידע הזה מפורט, שימושי, וכתוב בצורה ברורה ומובנת. תודה תודה!
מנהלים-
להפוך לכתבה ראשית באתר... 8-)

צור
17-07-10, 17:16
צור-
המידע הזה מפורט, שימושי, וכתוב בצורה ברורה ומובנת. תודה תודה!
מנהלים-
להפוך לכתבה ראשית באתר... 8-)

בשמחה ואם יש רצון לעוד יש לי מה לכתוב
לינה
תיקון תקלות
מסלולים
ועוד

גיא
17-07-10, 18:42
בהחלט יש רצון - ותודה :)

תמשיך !

צור
18-07-10, 18:36
אין שום בעיה לישון בר בשטח בכל ירדן.
יותר מפעם אחת רכב בודד עם כל ילדי ישנו בחוץ - מהמצודות בצפון דרך קא'קאפר וכלה באל מדאורה.
באופן כללי הלינה בחוץ שלא במקום מוכרז מותרת.
לגבי מקומות "בפנים"
לא אכנס לשמות של מלונות אל אדבר בכללי
בעמאן ישנתי בגסט האוס ( ויש הרבה ובכל הרמות והמחירים) הרכב היה קרוב מאוד - הילדים לא הרגישו הכי נוח אבל בגדול היה סביר
במדבא ישנתי פעמיים במלונות עי הכנסיה ( מפת מדבא) המחירים זולים הרכב בחוץ עם הציוד היה מים חמים במקלחות והחדרים היו נקיים.
בפטרה - ואדי מוסה כמובן כל הסוגים והרמות כיאה לאחד מפלאי עולם בד"כ באכסניה גם כאן מים חמים ונקי ניתן לישון בחוץ כאשר נוסעים לכייון פטרה הקטנה - נקב נמלה בצד צפון של הציר יש מלא מקומות נחמדים מוגנים מרוח ממולץ בעיקר בליל ירח..
קא גאפר - אחד המקומות הנפלאים ביותר ללינה בחוץ - 2 בעיות - הראשונה שאתה לא יודע איפה להתמקם אין עץ / סלע / חריץ שעוזרים לך להתמקם במרחב- הבעיה היותר גדולה הינה רוח - רק פעם אחת סבלנו באמת ובכל יתר הפעמים או שלא היתה רוח או שהיא חלפה אחרי שעה קלה . מקומות ממוסדים אני לא מכיר באזור.
ואדי רם - לאורך דיסה יש המון מאהלים שניתן להתקלח בהם וללון באוהלים או בדואים או אוהלים כמו צבאיים האירוח כולל ארוחת ערב ובוקר בד"כ התענוג מאוד יקר ושווה לעבור בין כמה ולהשוות מחירים יכול להגיע ל 15 דינר לאדם ויותר. במידה ורוצים לישון בחוץ ממליץ בדיונות מצפון או ממזרח לדיסה
שכחתי להוסיף שני מלונות מעולים ומיוחדים שבאחד רק התארחתי ושניהם דורשים תאום מראש האחד בשמורת דנה והשני המלון האקולגי שהינו שלוחה שלו הנמצא במקום מקסים ליד עתיקות פונון שהן בקצה התחתון של נקב נמלה ליד כפר בשם גרגרה - מקום רומנטי מאוד שפעיל רק בחלק מהשנה.

צור
18-07-10, 19:21
אין בעיית זמינות של סולר ובנזין בירדן נקודה.
א. הדלק זול יותר בירדן וענין המחיר הינו משתנה ולכן לא אצטט מחיר.
ב. גריקן נוסף זה מצוין
ג. אין בעיה להשיג דלק בכל ירדן הבעיה הינה לזהות מה זה תחנת דלק - הפתרון הפשוט ביותר הוא לשאול -בכל כפר גם אין תחנה רישמית יש תחנה שאינה רשמית או שזו מכולת או שזה מוסך שיש בו סולר / דלק בגריקנים .המחיר הינו דומה מאוד לתחנה - יש כמובן פרמיה אבל היא זניחה - התדלקן אינו בעבודה מועדפת ולכן במשפך או בצינורית ימזג הנוזל הירקרק למיכל שלכם והמשיכו בנסיעתכם המהנה.
ד. יש שמועות כבדות כי מספר LR3 "פרסו" מנוע בעקבות תדלוק בתחנות פירטיות אילת שפרירי סיפרה לי על 2 דוגמאות חיות בעניין ואני חושב שג'וי בירן יוכל לתת חוו"ד מוסמכת בענין. בכל מקרה אני תדלקתי גם את ה LR3 בסולר מקומי ללא נזק- זה עדין לא הופך אותי לברסמכא בענין לקבוע כי ניתן לתדלק בכל מקום - העושה זאת על אחריותו בלבד לי זה מצליח כבר הרבה שנים ולא נתקעתי מעולם על סולר או בנזין במגוון רחב של לנדרוברים בירדן.

יונתןמצפה
18-07-10, 19:26
מעולה, תודה רבה!

בשמורת דנה והשני המלון האקולגי שהינו שלוחה שלו הנמצא במקום מקסים ליד עתיקות פונון שהן בקצה התחתון של נקב נמלה ליד כפר בשם גרגרה - מקום רומנטי מאוד שפעיל רק בחלק מהשנה.

לגבי שמורת דנה, האם המלון האקלוגי הכוונה לאוהלי הטיפי שנמצאים בתוך השמורה? אלה שהגישה אליהם היא ע"י הרכב של השמורה בלבד?
אם כן, זה באמת מקום מיוחד במינו. אנחנו היינו שם וקמנו לראות את הזריחה מההר שנמצא מעל ומשקיף לכיוון עין יהב.
מקום פשוט מקסים עם אירוח מדהים של אנשי השמורה המאד נחמדים. (שמסתבר שגם יודעים את כל השמות הלועזיים של הציפורים הרלוונטיות לאזור, תקופות הנדידה ופרטים נוספים שחביבים על צפרים בדם..)

צור
18-07-10, 20:58
לא אין הכוונה למאהל אלא למלון ולכפר הנמצאים דרומית לנקודת התצפית שממנה יוצאת המשאית שמכניסה אותך למאהל שכתבת עליו- יש מלון בדנה שגם הוא כמו במקומות נוספים נקרא טבעת א זמאן אנחנו הינו בו בחורף מושלג בשנת 1995 (עם הרנו אקספרס המוזכר בחתימתי מטה) הרעיון הינו שיפוץ כפר נטוש ואיושו עי בעלי מקצוע " אוטנטים" היתי באכסניה על ידו כמה שנים אח"כ והאוירה שם היתה נפלאה
בשמורת דנה יש שני מסלולי נסיעה האחד עולה בנחל נדמה לי שהמסלול מוזכר בספר של מרקוס יש 2 נקודות בעלות עבירות קשה אחת ליד המעין שלורנס מזכיר והשניה בתחילת המעלה הנסיעה כרוכה במעבר סבך אימתני ולדעתי הנסיעה שם אסורה היום. המסלול השני הינו ארוך ומפותל ועולה לאורך הרכס צפונית לנחל - שביל שהכניסה עליו לא הכי ברורה המסלול בלתי ניתן לעקיבה במפה אבל אין בעיה למצוא את הדרך ואין בעיות עבירות ואפילו קצת חד גוני.
המלון השני כמו שכתבי למעלה הוא האמור להיות אקולגי ונמצא כמה ק"מ צפונית לגרגרה למטה בערבה.

eran4x4
18-07-10, 23:03
בכפר המשוחזר \ משופץ - דנה יש גם מלון בשם tower בעל הבית מאוד נחמד וגם המלון והאוכל מצוינים ומומלצים

asafk
19-07-10, 22:07
בשמורת דנה יש שני מסלולי נסיעה האחד עולה בנחל נדמה לי שהמסלול מוזכר בספר של מרקוס יש 2 נקודות בעלות עבירות קשה אחת ליד המעין שלורנס מזכיר והשניה בתחילת המעלה הנסיעה כרוכה במעבר סבך אימתני ולדעתי הנסיעה שם אסורה היום. .

אכן, הנסיעה שם אסורה.

אסף.

צור
21-08-10, 08:43
בשאלה המקורית נכתבה השאלה לאן מטיילים?
עד עכשיו התיחסתי בעיקר על האיך.
צוין המסלול הקלאסי, וכמובן נכתבה המלצה כפולה על הספר של מרקוס, אבל עד שתחליט לרכוש את הספר שלו על מה אני ממליץ?
התגובה הזו תיוחד לדרום
1. הדרך הישנה שעולה מעקבה לואדי רם - צריך לתאם את הכניסה לציר עם החייל שיושב בבודקה בכניסה או ביציאה. נסעתי את הציר הזה מספר פעמים - הוא הרבה יותר יפה מהכביש במידה ויש לכם ליווי אז הכניסה היא פשוטה למרות שמעולם לא נתקלתי בבעיה - הנוף מדהים ומייצר כניסה או עזיבה " נכונה " של ואדי רם.
2. ואדי רם - נחלק את האזור ל 3
א. הצפוני - מצפון לכביש הגישה לשמורה ולדיסי הינו שטח חולי המאפשר משחקי רכב נהדרים ( ונסביר לכל המפקפים בצורה מהירה למה צריך להוריד ל 16 PSI) וכולל בתוכו את 2 הקשות ומסתיים ביציאה לכביש או עליה בראס אבו נקב
ב. הדרומי - השמורה אחד מפלאי עולם בעייני - השטח מדהים ביופיו ובהחלט נותן תחושה שניתן ללכת לאיבוד בקלות - אין בעיה לקחת מדריך מקומי בכניסה לשמורה איפה שמשלמים. ניתן בקופה להשיג מפה סכמטית או לעיין על קיר המסעדה בכפר בהמשך ( נסיעה של 5 דקות מהשער ) - ניתן להגיע לכל המקומות קצת בחיפוש או לעקוב אחרי הטנדרים עם התיירים. ולא כלכך נורא שתחזור אלינו התחושה הישנה (שלא ניתנת להשגה בארצנו הקטנה) שלהיות קצת טועה ואבוד.
ג. החלק המזרחי מסתים באל מדאורה נקודת המעבר לעולי הרגל -כפר שכוח אל שניתן למצוא בו קולה וסולר / דלק. האזור אמנם עם פחות אטרקציות אך בעיני בהחלט שווה
אבל אל מדאורה חוץ מכפר היא גם נאת מדבר קטנה שמשקה שדות ענקיים אפילו עם קונועים- בפעם הראשונה שהגעתי לשם זה היה אחרי טיול של 3 ימים וחפשנו בחוצפתנו את הנביעה שהבטחנו לילדים - לבסוף מצאנו בין שדות המלפפונים את בנין המשאבה הסגור בטון - בעזרת אחראי החווה נפתחו הברזים מולאו הגיגיות שהגיעו מהבית והחוויה היתה מושלמת . ( חוץ מהחום:) )

למעיזים אמליץ על נסיעה מהירה ומדהימה עם הכי הרבה פטה מורגנה שראיתי בחיים על הגבול המזרחי מאל מדאורה לקא-גאפר הנסיעה שתוכננה במקור ליומים ( היינו עם הרבה ילדים קטנים) לקחה יום . הבעיה העיקרית היתה לא לעבור את הגבול!! (את קו הרכס הנראה במפה כבלתי עביר חצינו בקלות)
3. פטרה - לא אפרט
4. פטרה הקטנה - מומלץ למי שכבר היה בפטרה. הכניסה חינם כיף להגיע אליה מפטרה לא דרך הכביש אלא בגיחות קטטנטות סביב לכביש .נחמד הבור המקורה לפני הכניסה שאחרי שאתה רואה אותו אתה מבין למה בור "אגד" בנחל חוורים ועוד בורות אצלנו מזוהים בכזאת וודאות כנבטים.הליכה רגלית מרגיעה ולמי שלא רוצה ללון במלון בנסיעה קצרה ( פונים שמאלה אחרי פטרה הקטנה בכביש לכיוון נקב נמלה) מסביב לציר ניתן למצוא נקודות לינה - ליל ירח מלא נותן תחושה שאתה באמת נמצא על הירח.
וזהו להשבת

asafk
21-08-10, 16:01
וגם אתר הקמפינג לפני הכניסה לפטרה הקטנה - מה"בור" יוצא שביל לכיוון הקמפינג. יש בקמפינג הזה ערך מוסף ענק לדעתי- כיוון שהוא נמצא במקום בו היה הקמפינג ה"מקורי" של הנבטים (הם לא ישנו בתוך פטרה).

אסף.

-->