PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במערכת בלמים

hem
03-08-09, 12:20
תקלה משונה שנתקלתי ואין לי פתרון. להזכירכם מדובר בבלייזר שנת 90 בנזין.
לפני כחודש לערך נדלקה בלוח השעונים נורית אזהרה של מערכת הבלמים. בבדיקה של המערכת, לא היה חוסר של נוזל בלמים, וגם בדיקת חיישן בולם היד לא הראתה תקלה.
כפי שכתבתי כבר בפורום...במהלך נסיעה רגילה בכביש נתפסו הבלמים הקדמיים והשתחררו רק לאחר כשעה של התקררות. לפני שבוע דוושת הבלמים החלה להיות נמוכה מאוד ורכה ובזמן לחיצה על הדוושה היא יורדת לאט..לאט מטה...כלומר מאבדת לחץ. החלטתי לבדוק אוויר במערכת וכאן יש תופעה משונה...בבלמים הקדמיים לא נראתה בעיה ולא היה אוויר. כשניסיתי לנקז אוויר בבלמים האחוריים...לא יוצא כלום....לא שמן ולא אוויר...בשני הצדדים...והדוושה נשארת קשה ולא יורדת עם פתיחת הניקוז..כלומר ..לחץ שמן לא מגיע למערכת האחורית. בנוסף הבחנתי בתופעה מוזרה...בזמן לחיצה על דוושת הבלמים...במיכל השמן שנמצא על המשאבה המרכזית..יש סילון של שמן כלפי מעלה...ממש כמו מיזרקה..
בשיחות עם בעלי מקצוע...אני מקבל מכל אחד אבחנה שונה...החל ממשאבה מרכזית שאינה תקינה...דרך משאבות בבלמים האחוריים...שסתום וויסות לחץ...בקיצור...נראה לי שאף אחד לא ממש יודע לאבחן את התקלה...וממש לא בא לי להוציא סכום עתק על החלפת כל המערכת..
אשמח ליעוץ..הכוונה...או כל רעיון אחר. אגב אני מנתניה..כך שניתן להיפגש על מנת לאבחן.
תודה על תשומת הלב והעזרה.

eran4x4
03-08-09, 12:27
1. רצוי להמשיך בשרשור הישן ולא לפתוח חדש.

2. אתה מודע לזה שנוזל הבלמים מעכל את הצבע ומיצר חלודה? חובה לשטוף במיידי כל חלק של הרכב שבא במגע עם הנוזל - במיוחד חלקי פח - המזרקה יכולה ליצר הרבה נזק!

hem
03-08-09, 12:47
1. רצוי להמשיך בשרשור הישן ולא לפתוח חדש.

2. אתה מודע לזה שנוזל הבלמים מעכל את הצבע ומיצר חלודה? חובה לשטוף במיידי כל חלק של הרכב שבא במגע עם הנוזל - במיוחד חלקי פח - המזרקה יכולה ליצר הרבה נזק!
צודק...טעות שלי.

-->