PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניבה

Eagle_K
03-08-09, 23:41
היי חבר'ה,
אני חדש בפורום והייתי רוצה הלתייעץ איתכם לגבי קניית ג'יפ.

תקציב: אם אמצא ג'יפ סביר אמכור את הקטנוע (12000) מה שיחד עם עבודה קבועה וחסכון משאיר אותי עם 15-17K.
מטרה: למצוא ג'יפ שיהיה- או במצב טוב שדורש ממני תפעול חודשי מינימלי (סטודנט) או במצב סביר שדורש ממני השקעה ויישור קו.. כמו כן שיהיה נוח ושטח אני אראה פעם בשבועיים חודש...

חבר שלי אומר שכדאי לי סמוראי .. אני נוטה לכיוון הלאדה הן מבחינת נוחות, הן מבחינת העובדה כי הסמו במחיר כזה יהיה ישן ולא ישאר כסף לכלום והן מבחינת הרצון שלי לקבל ערך מוסף מטיפול עצמאי ברכב..

נ.ב
תגובות כגון: "תחכה, תחסוך ותקנה משו אחר.." או "תקרא מה רשמנו בשרשור קודם" כבר קראתי ולמרות זאת אני מבקש עזרה...

תודה רבה מראש..

יגאל

RAMURAI
03-08-09, 23:51
אני יכול להגיד לך רק דבר אחד!!!

מה שיכול לתת לך סמוריא ישן(התקציב שלך מדבר על 87-89)
לא תקבל את זה בלאדה 96-97. הכוונה שלי לאמינות בלבד.

ואני אומר את זה בתור אחד שהיה לי את שנהם.
תחשוב טוב. ואגב. החבר שלך צודק.;)

lior_b.s
04-08-09, 07:03
אני יכול להגיד לך רק דבר אחד!!!

מה שיכול לתת לך סמוריא ישן(התקציב שלך מדבר על 87-89)
לא תקבל את זה בלאדה 96-97. הכוונה שלי לאמינות בלבד.

ואני אומר את זה בתור אחד שהיה לי את שנהם.
תחשוב טוב. ואגב. החבר שלך צודק.;)

כמה זמן הייתה לך ניבה וכמה השקעת בה לעומת הסמוראי....????
תסכים איתי ש-90% מאמינות של רכב שטח ישן זה התחזוקה של הבעלים...
אני מכיר את זה מהצד השני, כמו כל צעיר מתלהב חלמתי על סמוראי והיה לי אחד שנת 87 כשהם עוד היו במצב טוב..מכרתי אחרי חודש , זה עדיין לא אומר כלום על הרכב.
אני נוסע היום על ניבה כבר מעל 11 שנים, מעולם לא קרה שהרכב לא הניע ככה סתם, מעולם לא חזרתי מטיול על גרר, למעט פעם אחת שהאלטרנטור החזיר נשמתו ולא רציתי ליסוע על מצבר בלבד.לא הייתי מגיע פשוט. אחרי 11 שנה בבעלותי עשיתי ראש מנוע וזה פעם ראשונה שהמנוע נפתח בחייו וזה אחרי 350000 ק"מ.. הכל עדיין מקורי ברכב חוץ ממשאבת מים שהוחלפה בגלל הק"מ ושוכבת ספייר במחסן, עבדה עד רגע הפירוק, אני חושב שזה מספיק אמין לרכב ישן, תתחזק אותה כמו שאמורים לתחזק רכב , בלי קומבינות ועם חלפים מתאימים והיא תהיה אמינה כמו כל רכב אחר ואפילו יותר..ועל נוחיות אין מה לדבר בכלל..

סמוראי ישן ייתן לך גם 2 טסטים בשנה, ז"א כאב ראש כפול נוסף על כאבי הגב...בניבה מהשנים שציינת לא תידרש אפילו לאישור בלמים , וגם תקבל מנוע מוזרק בנפח 1700 סמ"ק.

אנחנו יכולים לעשות פה השוואות עד מחר, מי שייסע ברכב זה אתה !!

בלי קשר ובלי להיכנס לויכוח הזה בכלל. ניבה , סמוראי, סיקס או כל ג'יפ אחר שתחליט לקנות בתקציב הזה ידרוש ממך ללמוד קצת מכונאות כדי לטפל ברכב בעצמך כי אלו יהיו כמעט תמיד כלים של תפרנים שגם הם טיפלו בהם בעצמם...
סע על 2 הרכבים ותחפש כאלו במצב הכי טוב שתמצא לשם השוואה ותחליט מה הכי נוח בשבילך...
אני הייתי באותו מצב וקניתי ניבה פשוט כי היה לי יותר נוח בפנים, יותר מרווח והרבה פחות קופצני על הכביש, את רוב הזמן אתה תבלה על הכביש אז לא רק יכולות שטח חשובות...למרות שגם אם זה רכב שעיקרו טיולים, עדיין את רוב הדרך לשטח אתה עושה על הכביש..וטיול לדרום מסתכם ביותר ק"מ בכביש מאשר שטח...
אם שיפורים מעניינים אותך בעתיד אז בלי לחשוב אפילו תקנה סמוראי!!

ליאור

Eagle_K
04-08-09, 08:02
סמוראי ישן ייתן לך גם 2 טסטים בשנה, ז"א כאב ראש כפול נוסף על כאבי הגב...בניבה מהשנים שציינת לא תידרש אפילו לאישור בלמים , וגם תקבל מנוע מוזרק בנפח 1700 סמ"ק.
מנוע מוזרק 1700 זה בויליג' לפי מה שהבנתי :confused:.. ואני חושב שאולי עדיף לקחת ניבה ולא ויליג' הן מבחינת מחיר וחופש פעולה כספי לאחר הקנייה והן מבחינת פשטות המערכת, במידה וארצה (וגם אם לא ארצה) ללמוד ולהכיר את האוטו...

אם שיפורים מעניינים אותך בעתיד אז בלי לחשוב אפילו תקנה סמוראי!!השאלה לאיזה שיפורים אתה מתכוון?
ככלל, אני לא מחפש מפלצת שטח אלא ג'יפ טוב שיטייל איתי בארץ ותהיה לו עבירות בינונית+ ולכן גם אין לי צורך בשיפורים קיצוניים למיניהם.. עם זאת, אולי ארצה להגביה טיפה ולהחליף מתלים/קפיצים (מחק את המיותר.. כי אני לא הכי מבין בזה) ולכן אין לי צורך קריטי בסוג המרכב של הסמו'.

העניין הוא שאין לי ידע במכונאות.. אפילו לא סביר.. עד כמה אני אוכל לטפל ברכב לבדי ואם אוכל כמה זמן זה יקח לי?
כמו כן, מנסיון שלך מה עדיף: ניבה סבירה+ במלוא התקציב או ניבה זוועה ב4-6K שאוכל להשקיע בה עוד 5-8K ולהביא אותה למצב טוב(:?)? האם המשופצת תוכל אי פעם להגיע למצב של הסבירה?
לגבי חלודה- מהם האיזורים הקריטיים והאם יש טיפול יעיל?

תודה שוב, יגאל

lior_b.s
04-08-09, 11:18
1700 מוזרק זה מסוף שנת 95 ..אלא אם החליפו לקרב' כמו חלק שראיתי...המערכת הזו מאוד פשוטה ואין מה להסתבך איתה...אם אתה רוצה את שיא הפשטות אז זה עד שנת 93 אפילו 94...

לגבי שיפורים, התכוונתי לנעילות ויחסי העברה..למרות שזה קיים גם לניבה וצריך להזמין מחו"ל בדיוק כמו לכל רכב אחר , ..יש נעילות ויש יחסי העברה לטרנס' ולסרנים, יש ציריות מחוזקות, יש שיפורים למנוע..יש הכל!!...זה פשוט לא כלכלי להשקיע חצי מעלות הרכב אלא אם אתה מתכוון להחזיק אותו שנים..
לניבה יש עבירות טובה מאוד במצב הסטנדרטי שלה..הגבהה קלה תשפר אפילו עוד יותר, יש לה מהלך מתלה אחורי מצויין ועברתי איתה הרבה מסלולים ביחד עם רכבים משופרים ובלי להתקע..

לטפל לבד זו לא בעייה, יש ספר רכב שמתאר בצורה טובה הכל, כלי עבודה בסיסיים וחוש טכני זה מהצד שלך..

לגבי מה עדיף, אני קניתי את הניבה הכי טובה שמצאתי בזמנו, במשך 3 שנים לא היו לי שום תקלות , אחרי 3 שנים החלפתי קלאץ'...
לקנות נבלה שחוטה ולהתחיל להשקיע מצריך הרבה ידע וגישה לחלקי חילוף , זמן, עצבים וסיבולת...אני מאמין שתתיאש לפני שתביא אותה למצב סביר..
עדיף לקנות אחת במצב סביר+ ולהשקיע כמה שפחות אחרי הקנייה..רק שצריך סבלנות כדי למצוא אחת...
יש לך פה באתר מדריך לקניית ניבה תחת קטגוריית מדריכים...
אל תקנה את הניבה הראשונה שאתה רואה, תראה כמה (ניבות או סמוראי לא משנה) , תיסע ברכבים, תחזור להתייעץ פה ורק אז תחליט...הכסף שלך ואתה קובע מה לעשות בו, אל תקנה בלחץ..

ליאור

Eagle_K
04-08-09, 11:43
1700
אל תקנה את הניבה הראשונה שאתה רואה, תראה כמה (ניבות או סמוראי לא משנה) , תיסע ברכבים, תחזור להתייעץ פה ורק אז תחליט...הכסף שלך ואתה קובע מה לעשות בו, אל תקנה בלחץ..

ליאור

ראיתי איזה ניבה אחת בשביל להבין מה זה ניבה בכלל.. היא היתה משופצת למשעי.. אבל (!!!) רק מבחינה קוסמטית.
חוץ מזה היה לה אגזוז מולחם עקום.. חלודה מתחת לצבע.. מלא בוץ שלא נוקה שבועות..
בנסיעה- היא צווחה (כולן כך?), היו רעידות אוטמות אוזניים והרגשתי שיש פגר מתחת לרגליים שכן היו שם שקשוקים לא נורמליים.. גםהתיבה עשתה רעש מיותר לדעתי..
השאלה מה סביר ומה קיצוני בניבות משנים כאלה..

מצטער על עומס השאלות.. אני ממש ירוק בתחום ו.. וזהו..
תודה

lior_b.s
04-08-09, 11:50
כל הניבות קצת צווחות בנסיעה, אפשר לשפר את זה אבל זה לעולם לא יהיה כמו פרייבט או ג'יפ מודרני...אבל גם אפשר לחיות עם זה ברמה הסבירה..אף ניבה לא יוצאת מהמפעל עם רעידות ולכן זה לא דבר טבעי..
לפי התיאור רד מהניבה הזו...

Eagle_K
04-08-09, 20:34
היי, שוב אני...
הייתי רוצה לדעת, אם אפשר להגדיר את זה בצורה גסה- מהן הבעיות הסבירות ה"מחלות" המוכרות של הניבה שניתן לחיות איתן או שלא פוסלות רכב מקנייה..
כמו כן, איך אפשר לטפל בחלודה והאם יש מקומות ואיזורי חלודה ששוללים ניבה על הסף..?

תודה רבה, שוב

יגאל

lior_b.s
04-08-09, 21:38
היי, שוב אני...
הייתי רוצה לדעת, אם אפשר להגדיר את זה בצורה גסה- מהן הבעיות הסבירות ה"מחלות" המוכרות של הניבה שניתן לחיות איתן או שלא פוסלות רכב מקנייה..
כמו כן, איך אפשר לטפל בחלודה והאם יש מקומות ואיזורי חלודה ששוללים ניבה על הסף..?

תודה רבה, שוב

יגאל

כמו שכתבתי קודם, יש פה באתר מדריך שכולל היכן בדיוק לחפש חלודה ושאר מריעין בישין..אם אתה הולך לקנות ניבה תדפיס וקח איתך..
מחלות שאפשר לחיות איתן אתה קובע...אתה מחליט עם מה אתה יכול לחיות ועם מה לא...

ליאור

Eagle_K
04-08-09, 23:56
כמו שכתבתי קודם, יש פה באתר מדריך שכולל היכן בדיוק לחפש חלודה ושאר מריעין בישין..אם אתה הולך לקנות ניבה תדפיס וקח איתך..
מחלות שאפשר לחיות איתן אתה קובע...אתה מחליט עם מה אתה יכול לחיות ועם מה לא...

ליאור

תודה רבה ליאור על כל התשובות.. בינתיים אני מתלבט בין הניבה לבין סובארו אז עדכונים/ שאלות בהמשך..
בינתיים תודה...

יגאל

zagi
05-08-09, 12:53
רק תזכור דבר אחד , אין מה להשוות בין הסחירות של הסמוראי לזו של הניבה .
יום אחד גם תרצה למכור .... אולי .

שגיא .

nirs
06-08-09, 22:26
לי היו 2 ניבות... הראשונה נגנבה! השניה שירתה אותי בנאמנות במשך 4 שנים עם תקלות סבירות וללא דופי( ותוך שבועיים נמכרה).
כפי שנאמר, חשוב למצוא את הרכב השמור שבעליו השקיע וטיפל בו כייאות.
רבים לא מכירים, אך לניבה עבירות טובה ומפתיעה.

-->