PDA

צפייה בגרסה מלאה : המרת סובארו 2X4 ל4X4- ההיית או חלמתי חלום?

Eagle_K
04-08-09, 22:13
http://www.auto.co.il/archive-3842.aspx
"המרת טנדר 2X4 לכפול הנעה מסתכמת בהחלפת גיר, הוספת גל הנע, דיפרנציאל וצירים אחוריים, סך הכל כ- 3000 ש^ח בלבד"
בכתבה הנ"ל מציין הכתב כי שידרוג של טנדר סובארו מהנעה 2X4 (אחורית או קידמית?) להנעה כפולה הינו פשוט וזול (יחסית)..
האם הכתב לא ביקר בח"ח בעשור האחרון או שמא הצעתו אכן אפשרית?
האם לדעתכם הוא מדבר רק על טנדר או כל סובארו ליאונה ?

יגאל

טל חסיד
04-08-09, 22:33
לדעתי הוא ציין רק את מחיר החלקים בלי העבודה, מחיר החלקים יקר במציאות ויותר קרוב ל10.000 ש"ח. עדיף לקנות אוטו שלם שהוא כבר 4X4 מאשר לבנות כזה מכוון שיהיה בעית רישוי לרכב כזה.

טל

kobiarava
04-08-09, 22:50
יגאל, ביקשת לא לשמוע את זה אבל אני אכתוב בכל זאת... אם אין לך כסף-אל תקנה ג'יפ. רכב שנקנה בכמה אלפים, ע"י קונה בלי ניסיון רב בתחום, סופו שיוציא לך את הנשמה, את החשק ואת הרוח מהמפרשים, ישאיר אותך מבואס, מרושש ורחוק מתחום הג'יפים. אני זוכר 2 חבר'ה בתקופה האחרונה, אחד רק רצה להיפטר מניבה שהוא קנה חודש לפני כן, השקיע כמה אלפים וברח כמו מאש, השני עדיין כאן, רצה סמוראי בזול (84), המלצנו לא לגעת, הבחור קנה בכ"ז, הלך מנוע, ניסה אובראול, המשיך להסתבך וכרגע מנסה למכור, אפילו בחלקים...
אז כמו שלא רצית לשמוע, שים את הכסף בצד, תחסוך עוד קצת, תנסה לגרד מפה ומשם, ותתחיל, לטובתך, לפחות מ-25-30K שקלים, ככה תוכל לקנות כלי במצב סביר, מתוחזק כהלכה, שתוכל ללמוד אותו תוך כדי הפאן ולא בהמתנה במוסך.
ולבסוף-תתרחק מקומבינות. סובארו מוסבת ל-4X4 היא קומבינה. ניבה שחוטה יד 13 בידיים של אדם חסר ניסיון היא קומבינה. סמוראי 84 (במיוחד עם מנוע גוסס) הוא קומבינה. קנה רכב שיש לעוד אנשים, שאפשר להתייעץ או להשיג חלפים כשצריך, שלא יסבך אותך במכון הטסטים עם שינויים מול רישום, שתוכל לשפר ביום מן הימים...

בהצלחה-קובי

דרור ברלי
04-08-09, 23:38
http://www.auto.co.il/archive-3842.aspx
"המרת טנדר 2X4 לכפול הנעה מסתכמת בהחלפת גיר, הוספת גל הנע, דיפרנציאל וצירים אחוריים, סך הכל כ- 3000 ש^ח בלבד"
בכתבה הנ"ל מציין הכתב כי שידרוג של טנדר סובארו מהנעה 2X4 (אחורית או קידמית?) להנעה כפולה הינו פשוט וזול (יחסית)..
האם הכתב לא ביקר בח"ח בעשור האחרון או שמא הצעתו אכן אפשרית?
האם לדעתכם הוא מדבר רק על טנדר או כל סובארו ליאונה ?

יגאל

הוא חי בסרט.

תאורטית הכל נורא פשוט והמקלדת סובלת הכל.
טכנית, ניתן גם לשתול מנוע STI טורבו, להצמיד לטנדר כנפיים ולנסות להמריא איתו. ממש קלי קלות.

בתכל'ס - הסבה מ-2X4 ל-4X4 אינה חוקית בישראל וזו אינה קומבינה שקל להסתיר או לזייף. לגבי מחירי חלקים אין לי מושג, כנ"ל גם למחיר העבודה. כל מה שנראה פשוט על הנייר או על המסך, קצת יותר מורכב במציאות = עוד כסף...
עם כל הסימפטיה לטנדר המיתולוגי - זה לא באמת רכב שטח, ומי שכל כך מוכרח טנדר סובארו 4X4 - שיתאזר בקצת סבלנות וימצא אחד כזה עם מערכת הנעה כפולה מקורית ולא מושתלת. למרות שהם כבר די עתיקים, זה אוטו עם מיליון נשמות שאם נותנים לו מינימום של תחזוקה הוא פשוט לא נגמר, ומסתובבים עדיין לא מעט כאלה.

סוזי המשתוללת
05-08-09, 01:01
לגבי מחיר החלקים אני לא יודע
מה שכן הייתי עד לביצוע שכזה ועוד בתוך כמה שעות
משהו שהתחיל כבדיחה ביום חמישי הסתיים עם גביע בראלי של שבת!!!
ביום חמישי בערב הוכנס סוברו ליאונה הצ'בק לסדנת שיפורים של חבר שני אנשים וכמה שעות אח"כ הוא יצא 4x4 בגדול שינוי המבנה הכי משמעותי היה חיתוך חור ברצפה ליד ההנדברקס לטובת ידית תיבת העברה
כל השאר בולט און !!

Eagle_K
05-08-09, 01:03
עם כל הסימפטיה לטנדר המיתולוגי - זה לא באמת רכב שטח, ומי שכל כך מוכרח טנדר סובארו 4X4 - שיתאזר בקצת סבלנות וימצא אחד כזה עם מערכת הנעה כפולה מקורית ולא מושתלת. למרות שהם כבר די עתיקים, זה אוטו עם מיליון נשמות שאם נותנים לו מינימום של תחזוקה הוא פשוט לא נגמר, ומסתובבים עדיין לא מעט כאלה.

אתה אומר שכדאי כזה שכבר בעל הנעה כפולה..?
העניין הוא שדווקא אלה המחירון שלהם יותר גבוהה מהסמוראי (:confused:)... אז אני בהתלבטות..
מה אתה חושב הסדר גודל של הסבה כזו? מבחינת חלקים? רשיונות וכו'?

אז כמו שלא רצית לשמוע, שים את הכסף בצד, תחסוך עוד קצת, תנסה לגרד מפה ומשם, ותתחיל, לטובתך, לפחות מ-25-30K שקלים, ככה תוכל לקנות כלי במצב סביר, מתוחזק כהלכה, שתוכל ללמוד אותו תוך כדי הפאן ולא בהמתנה במוסך.
...
בהצלחה-קובי

העניין הוא שאני לא מחפש רכב שאני ישחט אותו בשטח אלא טיולים בינוניים+.. אז השאלה אם באמת המטרה הזאת מחייבת טיפולים רבים והוצאות כמו שהתכוונת?

לגבי מחיר החלקים אני לא יודע
מה שכן הייתי עד לביצוע שכזה ועוד בתוך כמה שעות
משהו שהתחיל כבדיחה ביום חמישי הסתיים עם גביע בראלי של שבת!!!

כל השאר בולט און !!

העניין הוא...:rolleyes: שאני לא מומחה בתחום אז אני לא באמת יודע מה זה דורש ממני.. הן מבחינת כסף? ידע? רישוי? חלקים? וכו'...
כמו כן, אני לא מחפש רכב לראלי אלא רכב לטיולים.. כאמור..

תודה,
יגאל

סוזי המשתוללת
05-08-09, 01:31
אל תיכנס לזה
קח אחד חוקי למהדרין ובכסף שנותר תטפל בו יפה

ש01
05-08-09, 16:43
אם חשוב לך טנדר, חפש מיצובישי באפלו, אחד במצב טוב.
המחירון מתחת לרצפה, הרכב אמין מאוד, לנהג ולנוסע די נוח ויכולות שטח מצויינות יחסית.
הבעיה, מחירון כל כך נמוך שבעלי הרכבים הללו פשוט לא מוכרים...

kobiarava
05-08-09, 17:04
אתה לא צריך לשחוט אותו בשטח, גרוטאות מתקלקלות גם מהעמידה בחניה ליד הבית, וגם נסיעה לסופר ליד הבית או דייט לסרט יכולים להיגמר בתקיעה, ואם אתה לא מכיר מספיק כדי לתקן... אח"כ אתה מפחד לצאת לטייל איתו, כי הוא יכול להיתקע לך באמצע הנגב... מהר מאוד מתעייפים מזה, או מתרוששים מזה, ואז אתה מגלה שגם אי אפשר להיפטר מהנבלה...
אתה יכול לנסות ולטעות, לא אסון גדול להפסיד כמה אלפי שקלים, אבל באמת עדיף ללמוד מניסיונם של אחרים.

קובי

idan.hb
05-08-09, 17:14
יגאל, הדבר אכן אפשרי. לפני מספר שנים אבא שלי עשה דבר כזה ע"י הרכבת קיט 4*4 מטנדר סובארו אחר. הבעיה היתה שלא היה אפשר להעביר אותו טסט וזה חרץ את דינו למכירה ללא הקיט (שדרך אגב בדואי מהדרום ממש התחנן שנמכור לו את הערכה).

דרור ברלי
06-08-09, 17:56
ונניח שמצאת אחד מקורי וחוקי...

אני יודע שעכשיו חסידי הסובארו 4WD יעוטו עלי, אבל להלן עובדות:
בגדול זה פרייבט - יוניבודי עדין מפח דקיק, ללא שילדה, עם מתלים של פרייבט - לא מסיביי םבמיוחד, עם מהלך גלגל לא גדול. אם כבר פרייבט - כמו רוב המכוניות היפניות הישנות משנות ה-80, זה אוטו רע ממש בכל פרמטר דינמי ובטיחותי.
נחזור לשטח - זויות הגישה והנטישה של הסובארו מחפירות ממש, והגלגלים שלו קטנים ממש - ג'נט 13' עם צמיג 155 זה משהו פיצפון באמת. אז מחפשים ג'נט 14' או אפילו 15' מפיז'ו 505 (היחיד שמתאים למעגל החלוקה הייחודי של סובארו) אבל כמה גדול כבר יכול להיות הצמיג שתוכל להכניס לתוך בית הגלגל של סובארו כזה? צמיג 185R15 של טנדר פיז'ו? או צמיגים 185R14 של טרנספורטר T3? על הסובארו זה אולי ייראה לך גדול - אבסולוטית עבור רכב שנוסע בשטח זה עדיין קטן. קטן מדי.
גרוע מזה - זה לא ג'יפ/סמוראי/דיפנדר שאתה יכול לפצות על הגדלת הגלגל באמצעות החלפת יחסי ההעברה שבדיפרנציאלים. גם בכתבה הנושא הזה הוזכר - אתה מגדיל גלגל ומאריך מאד את יחס ההעברה הכללי, ומכיוון שלא מדובר במפלצת-מומנט, הרכב הופך לעצל, שותה יותר דלק, זמינות הכוח יורדת...
גם מה-LOW שלו אני לא מתפעל. זהו לא הילוך כוח אמיתי אלא הילוך "נמוך" מאד סמלי (משהו כמו1.4:1) שיכול לעזור אם גוררים בעלייה או משהו דומה, וממש לא מיועד לזחילה על סלעים. אפילו סלעים קטנים.

לזכותו של הטנדר הזה ייאמר שהוא רכב מדליק עם אופי ונשמה - משהו לא טריוויאלי בכלל כשמדובר בתוצרת יפן. כמובן שאי אפשר שלא להזכיר את הפשטות המכנית של סובארו של פעם, ואת האמינות האגדית שלו. לטעמי הוא גם אוטו ממש יפה, אפילו אחרי 20 שנה...

לסיום, שים לב גם לסמנטיקה - היפנים החכמים שתכננו וייצרו אותו קראו לו "4WD" ולא "4X4", זה בכלל לא במקרה וממש לא בטעות - בשביל שבילים/דרכים בוציות/מושלגות, אפילו קצת חולות, זה רכב מצויין. אבל לא לשטח כמו שאנחנו מכירים.
גם העובדה שהוא היה חביבם של הבדואים פעם לא אומרת שום דבר לגביך או לגבינו. המציאות של הבדואי שונה - אצלו כל רכב, כולל קורולה וסיוויק, הוא קודם כל רכב -שטח. אם/כאשר מתקלקל/נשבר וכבר אי אפשר עוד לתקן, הוא מפרק ממנו כל מה שאפשר, וגונב מיד רכב אחר במקומו. רוב הסובארואים כבר נגנבו והתפרקו? אז עוברים לגנוב מגנומים. נגמרו המגנומים? עברו לגנוב סופות.

-->