PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעין גב לכנף ובטיחה 7.8.09

zagi
06-08-09, 01:17
מישהו עשה את המסלול הזה מעין גב לכנף ובטיחה ויכול לספר לי קצת עליו ?

אנחנו עולים 3 רכבים ללינת לילה בכנרת ובשבת בבוקר מתכוננים לעשות את המסלול .

יש משהו שאני צריך לדעת על המסלול הנ"ל ?
האם דרגת הקושי היא באמת " קשה" ?
האם זהו המסלול האדום שמופיע בעמוד ענן ( הקו האדום לא תמיד נמצא על השביל , מפוזר כזה ) ?

ד"א מי שרוצה להצטרף מוזמן !

בתודה , שגיא .

אלעד הריס
06-08-09, 01:32
אני לא יודע על איזה מסלול ספציפי אתה מדבר,אבל אם תרצה ליצור איתי קשר אתה מוזמן אני מקומי,אז מניח שאוכל לעזור לך קצת...
בכללי כל המסלולים לא קשים מדי, ואפילו לא בכלל בתנאי שאתם עם ג'יפים טובים, ולא צעצועים (נגיד טיריוסים למינהם, שעלולים למצוא את העלייה של נחל סמך מאתגרת)
בקשר לבטיחה- לדעתי זו טעות להיכנס אליה בתקופה הזאת מאחר והיא מלאה בטיולי ג'יפים מסחריים, ופקוקה לגמרי(לא כל הזמן, אבל אין לדעת מתי תיתקל שם בשיירה...)
אלעד 0502880440

zagi
06-08-09, 01:46
אני לא מכיר מסלולים באזור שם , אם יש משהו יפה בדרגת עבירות בינוני + אני פתוח להצעות .
מה יש בבטיחה שיש שם טיולי ג'יפים מסחריים ?

שגיא .

boondocks
06-08-09, 07:48
הבטיחה,איזור שופע (לא היום) מים,והנסיעה בג'יפ במעברי מים כשהסבך העצים והשיחים סוגר עליך מימין ומשמאל,היא אטרקציה בטיולי ג'יפים מסחריים.
עם הכוון שציינת,הצעתי:
כנסו מהכביש המזרחי עוטף כנרת,ימינה לרמות.לפני שאתם מגיעים לישוב עצמו כנסו לשטח שמאלה לתוך מטעי מנגו באיזור,לא משנה מאיזו כניסה.רדו לנחל סמך,נחל כנף,
ועלו חזרה אל הכביש ממש מול מצפה אופיר.
כנסו לתצפית ממצפה אופיר,ותמשיכו הלאה דרומה דרך השטח,המון אופציות לחזרה אל כביש ההתחלה,עוטף כנרת ממזרח.ירידה לאורך המדרון,מרהיב.
הגעתם חזרה לכביש,תצפינו לאורך הכביש עד הכניסה שמאלה אל הבטיחה,לא אטרקציה בימים אלו
ותצפינו עד היציאה לכביש.שמאלה קטן על הכביש ומיד ימינה,נכנסתם לדרך המכס המובילה אל בריכת המשושים.באמצע הדרך (תראו סימון,ושילוט),עצרו,תנעלו,ורדו לבריכה.
תמשיכו הלאה,עד היציאה לכביש ושם ימינה.תגיעו לצומת הראשון T,שמאלה,ועברתם דרך שער בקר,בסוף תגיעו לג'ילבון ומשם הלאה לפ'גר ולעין תינה
ועשיתם אחלה טיול מים ליום א של הטיול.

zagi
06-08-09, 08:34
כמה זמן אורך המסלול הזה , ואיזה דרגת עבירות ?
ואיפה נמצאים הקטעים היותר קשים במסלול הזה ?

תודה , שגיא .

amirk
06-08-09, 10:17
תתחילו בטיפס לביר א-שקום (בני יהודה הישנה), לא יודע מה מצב המים במעין שם.
משם צפונה למרגלות מצפה אופיר, עד לכביש הראשי, כשני קילומר על הכביש לכיוון הכנרת ולפנות ימינה לשטח לפני המטעים (ממש אחרי מסעדת מור וקינמון).
ירידה עד לחציית הסמך. או עם קצת עבירות אז כשני קמ אחרי הירידה מהכביש לפנות ימינה לכיון נחל אלעל, אחרי חצית נחל אלעל ישנם קירות גיר לבנים מרשימים.
בשתי האפשרויות לאחר חציית הנחל לטפס לכיוון אום אל קנטיר, מאום אל קנטייר צפונה עד לגשר הסורי - פינה יפה עם צל ומים מתחת לגשר. מהגשר לטפס עד לשיא השלוחה בצומת T עם מנע בקר לפנות שמאלה ובפניה הבאה ימינה, אחרי כ 300 מטר פני ימינה בדיוק לפני שער כניסה למטעים לפנות שמאלה לכיוון נחל כנף, על הגדה הצפונית של נחל כנף יש בוסתן עם צל מצד שמאל לשביל כ 500 מטר אחרי חציית הנחל ובהמשך מעיין כנף, המיים טריים טריים.
יציאה לכביש הגישה למושב וכ500 מטר אחרי שער הכניסה למושב לפנות שמאלה לכיון חרבת כנף, מחרבת כנף ירידה לכיון הכנרת ישנה אפשרות לרדת עד צומת מעלה גמלא, תסתכל במפה זה דיי ברור.

אם אתה רוצה לעבור בבטיחה אז מצומת מעלה גמלא לפנות לכיוון מערב וב T ימינה ואתה בכניסה
לבטיחה. שמור על כיוון צפון עד כביש 92.
כפי שציינו לפני הבטיחה בעונה זו ובעיקר בסופשי שבוע גדושה מטיילים, למרות החויה של לנסוע במים ובסבך הייתי נמנע בעונה זו.

מאוד חשוב לסגור שערים, תהנו.

zagi
08-08-09, 20:36
amirk תודה לך ולכל העונים , הלכנו לפי המסלול שהמלצת עליו , היה מאוד נחמד .
הרחצה מתחת לגשר במים הקרים היתה ה"שוס" של המסלול !

לא אתגרי אך בהחלט דרושה זחילה ברב המסלול ( קופצני משהו ...)

ידוע לך אם בחורף המסלול הזה נהיה בוצי ?

תודה שוב , שגיא .

23FZ1
08-08-09, 21:02
אם יש לך קובץ TWL אשמח אם תעלה אותו.

amirk
09-08-09, 08:14
amirk תודה לך ולכל העונים , הלכנו לפי המסלול שהמלצת עליו , היה מאוד נחמד .
הרחצה מתחת לגשר במים הקרים היתה ה"שוס" של המסלול !

לא אתגרי אך בהחלט דרושה זחילה ברב המסלול ( קופצני משהו ...)

ידוע לך אם בחורף המסלול הזה נהיה בוצי ?

תודה שוב , שגיא .

בבקשה.
המסלול בוצי בחורף, ישנן כמה נקודות כמו הירידה לסמך, והדרך לאורך המטעים אחרי שעולים מהגשר הסורי שיכולות לעשות שמח.

בחורף הייתי משנה קצת את המסולו ומתחיל בצומת כורסי ומטפס את הסמך עד כביש כורסי - בני יהודה וההמשך אותו דבר.

zagi
09-08-09, 12:42
23FZ1 שלום , אני מצטער אבל לא .

ואמיר ... זה למעשי מה שעשינו בפועל ( התחלנו מכורסי )

שגיא .

amirk
09-08-09, 15:19
עצרתם בבית קפה?
(כשהדרך יוצאת מהסמך מייד אחרי עיקול ימינה יש מימין שלוחה בזוית חדה עם אחלה נוף)

zagi
09-08-09, 17:20
לא , לא יצא לנו לעצור שם .

-->