PDA

צפייה בגרסה מלאה : בסופה בנזין רמת CO גבוהה 4.8%

שי ברנר
18-06-04, 15:49
זקוק לעזרה טכנית בסופה בנזין, רמת CO גבוהה מאוד 4.8% לעיתים יש באק פייר בבלימת מנוע.
מה לבדוק ?
מזרקים, חישן חמצן, טמפ' מי קירור?

חימושניק
18-06-04, 19:55
תן עוד פרטים כדי שנוכל לעזור לך!

מה המודל של האוטו?
קילומטראז?
יש חיישן חמצן?
מצב המנוע?

פרט ככל שתוכל כדי שנוכל לתת לך תשובה עניינית.

שי ברנר
19-06-04, 09:39
1995, רכב מוסדי ק"מ לא ידוע, יש חישן חמצן

קיד
19-06-04, 10:35
בבקשה לבצע בדיקה ויזואלית של סעפת הפליטה, כולל סדקים בשופרים, דוד, והצינור האחורי...
כדי שנוכל לצמצם אפשרויות.
בברכה,

שי ברנר
19-06-04, 14:15
סעפת פליטה סדוקה.

חימושניק
19-06-04, 14:28
אז תחליף אותה!

שי ברנר
19-06-04, 18:02
זמנה יגיע אבל החלפתה לא תשפיע על הבעיה הנוכחית.....

קיד
19-06-04, 23:36
שלום שי,
בוא נראה, סעפת פליטה סדוקה בסופה מושכת אויר טרי פנימה, וזה אומר הרבה חמצן מגיע לחישן חמצן, מתורגם לתערובת ענייה ע"י המחשב. מכאן המחשב מוסיף דלק לתערובת, והתערובת נעשית עשירה מאוד. בהחלט יכול לגרום ל-CO גבוה.
אם יש לך מכשיר 4 גזים תבצע את הפעולה הבאה:
בדוק רמת CO2 האם באיזור 13.5%???
כמה PPM אדי דלק???
במידה וה-CO2 תקין, ואדי דלק לא שרוף בשמים, נתק את חישן החמצן, ובדוק האם משתפר ה-CO.
בדיקה זו לוקחת 5 דקות ואינה עולה גרוש. לא לשכוח לבצע את הבדיקה במנוע חם.
דרך אגב, איך אתה יודע שיש לך CO גבוה?
בברכה,

שי ברנר
19-06-04, 23:53
CO גבוהה הסתבר לי מהמבחן השנתי (טסט). שאר ערכי הגאזים היו תקינים.
להצעתך כי סעפת הפליטה מכניסה אוויר טרי ומשבשת כך את קריאת חישן החמצן, נראה לי כי יש כל הזמן לחץ חיובי בסעפת הפליטה, כך שסעפת הפליטה לא תכניס אוויר חיצוני.
בברכה
שי

חנן א.
20-06-04, 00:52
שי, ההגיון שלך נשמע סביר, אבל בפועל, בק-פיירים הם בהמון מקרים סימן של חור או משהו משוחרר במערכת הפליטה.
עובדה.
אפשר לנסות להבין למה, ולהתווכח על זה, אבל זו עובדה, זה הדבר הראשון שאני בודק כשיש לי תופעה כזו, וזה כמעט תמיד הגורם.

שי ברנר
20-06-04, 06:32
בנושא בק-פייר אני מסכים איתך ב-100%
הבעיה שאני מחפש לה פיתרון היא CO גבוהה

העובדה שאין ממיר קטליטי ויתכן כי חישן החמצן פגום לא מסבירה אחוז כל כך גבוהה של CO
אני חושב לבדוק בכיוון של לחץ דלק גבוהה וניקוי מזרקים

eran4x4
20-06-04, 12:33
שי

יכול להיות שהסדק מתנהג כצינו וונטורי ולכן למרות הלחץ החיובי באגזוז נכנס דרך הסדק אויר טרי עשיר בחמצן שמבלבל את המחשב.

eran4x4
20-06-04, 12:34
כצינו =כצינור

אדי
20-06-04, 16:33
שי, שמעתי על מקרה דומה של צריכת דלק גבוהה בסופה עם חיישן חמצן וסעפת פליטה סדוקה. החלפת הסעפת לסעפת תקינה שיפרה את המצב. כנראה שבכל זאת נכנס אוויר (שחלקו חמצן) לסעפת הפליטה שמשפיע על קריאת חיישן החמצן.

אדי

שחר-סופה
20-06-04, 22:55
שי ברנר כתב : " העובדה שאין ממיר קטליטי ויתכן כי חישן החמצן פגום לא מסבירה אחוז כל כך גבוהה של CO
אני חושב לבדוק בכיוון של לחץ דלק גבוהה וניקוי מזרקים".

שי, בצעת קריאה של קודי תקלות ? כדי לקבל אינדיקציה ראשונית ...
21 =חיישן חמצן לא תקין .דווח.

לטעמי, אין כל קשר בכיוון של לחץ דלק גבוהה.ניקוי אינג'קטורים...
יש מצב / כוון.
לפני כחצי שנה פרקתי אצלי בסופה את בית המצערת וניקיתי את חיישן בית המצערת ומנוע הצעדים.כמות של ג'יפה עצומה יצאה משם(לפני כן הג'יפ היה עולה
יורד בטורים בסרק).כמו כן פרקתי את חליל האינג'קטורים ווסת הדלק (לא לפני שקניתי מראש סט גומיות חדש לאינג'קטורים +לווסת)השרתי אותם בטינר וגם כאן כמות המשקעים והסירחון חגגו.
יכול להיות שזה אולי משהו ששווה לך לעשות / לנסות בתקווה שתפתר הבעיה.

שחר.

שי ברנר
21-06-04, 05:27
שחר
אין קודי תקלות (12, 33,55)
ניקוי מנוע צעד יבוצע
לחץ דלק גבוה יגרום לכמות דלק גדולה מן הנדרש....
שי

שחר-סופה
21-06-04, 21:54
שי,
לא רק את מנוע הצעדים...שווה ונכון לעשות ב"מכה" אחת הכל ולדעת
שהבאת לישור קו את כל מה שקשור כמעט למע' ההזרקה / דלק ולהיות שקט.
קח לך את שבת לדוגמא או כל יום פנוי אחר- שעתים שב על זה ואתה מסיים.
אם תתקע באמצע עם בעיית מזרק דולף וכד' ...יש לשאולי (חבר) מזרקים
חדשים במחיר מצחיק.
בהצלחה , שחר.

קיד
21-06-04, 22:09
שלום שי,
בעזרתה של סיגריה סטנדרטית (לא אחת ממולאת) דולקת תוכל לבדוק את השמועה שפירסמתי בקשר ליניקת הסדק. הדלק את הסיגריה וקרב אותה לסדק. אם יונק, תנתק את חיישן החמצן וגש לטסט. אם אני טועה והסעפת לא יונקת, אז תבוא אלי הביתה שאני אראה במו עיני מנוע שעובד הפוך.
בכל אופן לא נהוג לפתור בעיות הזרקה, ללא בדיקה מקיפה של 4 גזים ולחצי ההזרקה, וזאת עקב מחירם הגבוה של החלפים. שתי בדיקות אלו לוקחות 2 דקות כל אחת. תקלת הזרקה יכולה להגרם ממשאבה לא תקינה, מסנן, וסת לחץ, מרססים, מחשב, חיווט.
חשוב מאוד----מזרקים נוזלים גורמים קשיי התנעה עצומים, הרבה לפני שהם גורמים ל-CO גבוה, וזאת משום שלאחר כיבוי המנוע הם מטפטפים לסעפת ובעצם גורמים להצפה. היית מתלונן על קשיי התנע הרבה לפני הטסט. דבר זה בודקים עם שעון לחץ.
לשחר, מרססי דלק לא מנקים עם טינר, משום שהוא מכיל חומרים אורגניים שעלולים ליצור לכות וגלזורה. לשם כך יש חומרים מבוססי אמוניה, וצורת האפליקציה היא למנוע עובד, דרך החיבור במרכז צינור ההזרקה.
בברכה,

שחר-סופה
22-06-04, 20:47
קיד כתב : " לשחר, מרססי דלק לא מנקים עם טינר, משום שהוא מכיל חומרים אורגניים שעלולים ליצור לכות וגלזורה. לשם כך יש חומרים מבוססי אמוניה, וצורת האפליקציה היא למנוע עובד, דרך החיבור במרכז צינור ההזרקה.
בברכה,".

קיד, את העבודה ביצעתי בבית ולכן אין לי את הפריבילגיה שיש למכון שעוסק אך ורק בזה (חומר ניקוי יעודי, מכונה וכד'). אני חולק עליך על האפליקציה של
מנוע עובד.( אתה מתכוון לשיטה / צורת ניקוי שונה לחלוטין).אתה מדבר על המכונה ששופכים לתוכה פחית חומר ניקוי של ג'סטיס ברדרס או כל מתחרה אחר
שפועלת מול מנוע עובד.המכונה מריצה פנימה דרך הונטיל שעל חליל האינג'קטורים את חומר הניקוי וע"י משחק של טמפ' מקפיאים את סעפת היניקה
והחומר (זאת הטענה) מצליח לפרק גם משקעים כבדים ועקשניים.לא תודה....לא
בישבילי....(בלי לפגוע ולזלזל בשיטה הנ"ל ובאף אחד) רק חשבת לאן בדיוק
כל הג'יפה נזרקת....??? ניחשת נכון .!!!
למיטב הבנתי ,במכון יעודי הם מפרקים את החליל והאינג'קטורים +ווסת הדלק
מחברים למכונה / משאבה שמריצה פנימה את חומר הניקוי בסירקולציה של כחצי
שעה לערך,מחליפים גומיות לאינג'קטורים ולווסת הדלק וזהו.
מבירור שאני ערכתי,אין כל מניע להשתמש בטינר להשרייה ולטעמי הוא עשה
עבודה מדהימה וזאת ניתן היה לראות עפ"י כמות הסירחון וציחצוח החלקים השונים.(הניקוי התבצע גם עם מסיר שומנים יעודי).
נפתרה לי התקלה של גימגום מנוע הצעדים בסרק,צריכת הדלק השתפרה (בלי לספר לאף אחד,כן ? :lol: ) ליטר ל 8.5 - 9 ולמי שראה את הסופה שלי זה מכובד...
תגובת המנוע החלטית ורציפה...אם זה "הנזק" שנגרם ....מתאים לי . :twisted:
בכל מקרה ,תודה על המידע הנ"ל מתגובתך : " משום שהוא מכיל חומרים אורגניים שעלולים ליצור לכות וגלזורה. לשם כך יש חומרים מבוססי אמוניה, ".
שחר.

קיד
22-06-04, 21:42
למיטב הבנתי ,במכון יעודי הם מפרקים את החליל והאינג'קטורים +ווסת הדלק
מחברים למכונה / משאבה שמריצה פנימה את חומר הניקוי בסירקולציה של כחצי
שעה לערך,מחליפים גומיות לאינג'קטורים ולווסת הדלק וזהו.

שלום שחר,
אני לא מכיר את אפליקציית ההקפאה, ואני לא מבין איך אפשר להקפיא את הסעפת?? יש שם 5 ק"ג אלומינים המחוברים ל-300 ק"ג פלדה. צריך כמות עצומה של קרר. לכן ארחיב בנושא הניקוי עם חומרים מבוססי אמוניה.
על מנת לנקות מרססים, יש להפעיל אותם - קרי לפתוח את המעבר בהם. מנוע אשר עובד בסל"ד סרק של 700 סיבובים, פותח את המרססים כ-350 פעמים בדקה!! מיכל אחד של חומר ניקוי מספיק בים 5 ל- 10 דקות. דמיין לך את הפעולה הידנית שהיית צריך לבצע, על מנת להתחרות עם 3500 פתיחות מרסס. לכן אין שום טעם לפרק מרססים על מנת לנקות אותם. איך אתה מתכוון לפתוח את הנחיר שלהם?
למה אמוניה? אמוניה הוא ממס המפרק את הפיח ולא מסיר אותו. במקום שיהיו לך גרגירי פיח, יש לך פיח מומס. פיח מומס זה יעבור בשמחה את השסתומים יפלט לאגזוז, שם תתנדף האמוניה, וישקע לך 0.5 גרם פיח בדוד. בדרכה, האמוניה תעבור בשסתומים, שם תסיר מהם פיח, מיד לאחר מכן תסיר גם את הפיח מתושבות השסתומים, ובכך תרוויח קירור טוב יותר הן של השסתומים והן של התושבות.
בקשר לערכת הניקוי: לא צריך מכון ניקוי. צריך רק חבר שמוכן להשאיל לך את הערכה. הערכה כולל צינור גמיש עם חיבור לסעפת ההזרקה, בצידו השני מורכב ברז כדורי המחובר לווסת לחץ. חומר הניקוי מגיע במיכל חד פעמי (כמו מיכלי גז קטנים) המכיל את חומר הניקוי וגז דוחף. מבריגים את המיכל לערכה, מכוונים את הלחץ, מכבים את משאבת הדלק החשמלית!! ולא שוכחים לחסום את צינור העודפים היוצא מהסעפת עם צבת אמריקאית (פלייר פטנט). וזהו, פותחים את הברז הכדורי ומניעים את המנוע. כאשר כבה המנוע הסתיים הפרוייקט. עלות הניקוי? מיכל 1.

בנושא בית מצערת, ללא ספק, מעבר סרק נקי, מאוד משפיע על פעולת המנוע.
לנתק שקעים של בית המצערת -לשים לב לזוית חיישן המצערת, לפרק 4 ברגים, ולהרים את הבית. לנקות עם כל ממיס שיש.למשקיעים, לפרק גם את מנוע הצעדים. לקמצנים ביותר, להשרות חצי שעה בשמן מנוע נקי (השמן יהיה הממס) ואז לשטוף היטב עם בנזין.
בברכה,

שחר-סופה
23-06-04, 18:55
קיד,
נהנתי לקרוא את תגובתך....
אני מצרף לך את הלינק הנ"ל מדיון שהיה בנושא ,עידן (קונדסון) חבר בפורום
וסוכן של חב' ג'סטיס ברדרס מסביר על התהליך.
כפי שציינתי כבר קודם ,ראיתי בעבר את פעולת הניקוי מבוצעת על סופה שעמדה במוסך בזמן שהגעתי לקחת מ"ס חלקים.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2729

כל טוב , שחר.

שי ברנר
04-07-04, 23:12
עדין לא פתרתי את התקלה.
בדקתי לחץ דלק , ניקיתי מזרקים, בית מצערת, מנוע צעדים.
נשארה סעפת פליטה סדוקה, סעפת תקינה עוד לא איתרתי -אבל עם הבעיה נגרמת בגלל שיבוש עבודת המחשב בחוג סגור עם חישן החמצן ניתוק חישן החמצן צריך להביא שיפור?.

קיד
04-07-04, 23:30
בוא קח סעפת אחרי ריתוך ותנסה.
יעלה לך 2 שעות עבודה, ונסיעה לגדרה. את האטם אל תחליף.
קיד.

שי ברנר
07-07-04, 19:19
ניתוק חישן החמצן לא הביא את השינוי המיוחל.

קיד
07-07-04, 21:56
שי, מה היה לחץ הדלק? כמה CO?
האם לאחר ניתוק החיישן, ניתקת גם את מצבר??
נא לבדוק צנרת וואקום: לווסת לחץ דלק, ל MAP ,ל PCV ולמפעיל של האוורור דרך קיר האש.
תגיד, מה היה ערך CO2 ? ומה היה ערך PPM דלק?
בברכה,
קיד.

שי ברנר
08-07-04, 21:01
לחץ דלק במדידה היה גבוה ב-8 PSI מהערכים התקינים (עם ובלי ואקום)
בוצע ניקוי חליל+מזרקים + וסת דלק (הניקוי התבצע באמצעות תוסף ניקוי )
לחץ דלק אחר הניקוי 33 PSI ואקום מחובר 41 PSI ואקום מנותק הפרש של שני PSI מהערך בספר-זה הבדל סביר בהתחשב בשגיאת המדידה של שעון הלחץ שהשתמשתי בו.
תוצאות מדידת גאזים אין ברשותי, בסימפטומים שאני יכול לבדוק אין שינוי- עדין יש באק-פייר בעזיבת גאז, יש ריח של דלק לא שרוף,יש עישון קל בהאצה.
ניתוק חישן חמצן -בצעתי את הניתוק לא ניתקתי את המחשב מן המצבר, אני אבדוק את זה מחר.
צינורות ואקום נראים תקינים צינור ואקום של וסת דלק בודאי תקין -ראה תוצאות מדידה.
שי

חימושניק
08-07-04, 23:25
יש לי תחושה של בעיית לחץ דלק גבוה מדי.
האם יש לך את כל תוצאות בדיקת 4 גזים? (הכי חשוב זה כמה PPM של HC יש לך, כדי לאמת את כיוון המחשבה הזה).

asafk
09-07-04, 00:14
ניתוק חיישן חמצן לא דורש קיצור הרגליים במחשב דרך נגד?

אסף.

חימושניק
09-07-04, 10:34
הקצר לא מתבצע דרך נגד. משתמשים בחוט רגיל.

שי ברנר
09-07-04, 16:00
האם יש צורך לנתק את המצבר לפרק זמן על מנת לאפס את הזכרון?
האם יש להכניס גשר מקצר על סיגנל החישן?
שי

קיד
15-07-04, 17:28
האם יש צורך לנתק את המצבר לפרק זמן על מנת לאפס את הזכרון?
האם יש להכניס גשר מקצר על סיגנל החישן?
שי

למיטב ידיעתי, לנתק את החיישן, ולנתק לרגע את המצבר. אין צורך לקצר רגליים בתקע.
בברכה,
קיד.

yanivcj
15-07-04, 20:16
אהלן שי.
כמו שכבר כתבתי לך בעבר בפורום jeeptrip על אותה הבעיה, תבדוק בעזרת 4 גזים, זו הבדיקה הדרושה, ללא הבדיקה הנ"ל, כל ניסוי ותהייה יעלה לך כסף ו/או עבודה מיותרת של פרוק והרכבה, אלא אם אתה נהנה מזה ויש לך זמן מיותר.
מאוד קשה לדעת ללא התוצאות האחרות של גזי הפליטה מה באמת קורה שם, מהנסיון שלי במוסך, כאשר יש לך CO כל כך גבוה, זה בגלל תערובת עשירה. ואז גם תוצאות ה HC צריכה להיות גבוהה מהרגיל, משהו כמו מעל 500 PPM, וכמו שכבר אמרתי, בטסט לא מעניין אותם תוצאות הגזים האחרים, (מעניין אותם רק CO ) לכן אני לא מאמין שהתוצאות היו תקינות כמו שכתבת.
תערובת עשירה יכולה לנסוע מ:
1. פילטר אויר סתום.
2. לחץ דלק גבוה.
3. מחשב שנותן זמן הזרקה ארוך מדי.
4. סדק בסעפת פליטה בהחלט יכול לתת ערכים שגויים של חיישן חמצן ולשגע את המחשב (שינוי בזמן פתיחת המזרקים).
ברכבים ישנים ללא מחשב וחיישני חמצן, היתי נתקל בתופעה, שבמכשיר 4 גזים היתי מקבלCO תקין או נמוך, HC תקין, ו 02 גבוה מאוד, היתי מחפש סדק בסעפת הפליטה, מאחר וברכב שלך יש מחשב וחיישן חמצן העובדה שיש (אם יש?) סדק בסעפת משנה את הקריאה של חיישן החמצן, שמעביר את הקריאה למחשב וזה משנה את נתוני ההזרקה.
אני ממליץ לך להכנס למוסך/חבר שיש לו מכשיר 4 גזים ולבדוק.
יש כאן באתר מספיק אנשים שלאחר מידע זה יוכלו לקבל תמונה הרבה יותר טובה ולתת עצות יותר רלונטיות לפתרון הבעיה, לצערי אני בשלבי הקמה של המוסך שלי ואין לי עדיין מכשיר 4 גזים (הוא מכשיר יקר מאוד) אחרת היתי מזמין אותך אלי לבדיקה ללא תשלום, על מנת לקבל תמונה ברורה יותר של החולה.
יניב.

yanivcj
15-07-04, 20:21
שי, רק עכשיו ראיתי שאישרת שהסעפת סדוקה, תחליף ותבדוק, אבל תבדוק במכשיר 4 גזים.
יניב.

שי ברנר
16-07-04, 07:02
יניב
תודה,
אכן מדובר בתערובת עשירה, חוץ מCO גבוה יש תופעה של בק-פייר כאשר סוגרים מצערת לסרק .
תיאוריית חישן החמצן צריכה לצערי ליפול מפני שבשלבי חימום המנוע,האצה או האטה המחשב עובד בחוג פתוח ואינו משתמש בנתוני חישן החמצן.
שי

קיד
16-07-04, 21:51
תגיד שי,
יכול להיות שמותקן אצלך מחשב חדש- קרי זימון הזרקה ארוך לספיקה נמוכה, ואילו בסעפת מותקנים מזרקים ישנים -קרי לזימון קצר והספיקה גבוהה??
ובפועל המחשב נותן אות הזרקה ארוך, והמרסס נותן ספיקה גבוהה ..ובייחד הא לך עודף דלק?
קיד.

שי ברנר
16-07-04, 23:58
תודה
עודף דלק יש, חיישנים למיטב בדיקתי תקינים הכיוון שאתה מציע נראה מבטיח, איך ניתן להבדיל בין סוגי המזרקים?

קיד
18-07-04, 13:49
שי אני ממש לא זוכר את המק"ט של המרססים החדשים.
זה הזמן לשאול את החבר'ה מהצבא.
לפני שנתיים הזמנתי 6 מרססים, יש לי מחשב ישן (זימון קצר), וקיבלתי בטעות מרססים של מחשב חדש (ספיקה נמוכה), המנוע סבל מחוסר כוח ומהתחממות עקב תערובת ענייה. ספק המרססים בזמנו, לא ידע על מה אני מדבר כאשר אמרתי לו שיש שני סוגי מרססים.
על המרסס, ליד חיבור החשמל, בצד הפונה לרדיאטור, יש מספר.
33007127 או 124 הם מרססים לספיקה גבוהה.
אין לי כל מושג לגבי מקט"ים נוספים.
בברכה,
קיד.

חימושניק
18-07-04, 20:32
מבדיקה בקטלוג של מצל"ח אין שני דגמים של מזרקים.
אבל אני אנסה את הקטלוג הדיגיטלי שיש ברשת הצבאית ואני אבדוק מה יש שם.

-->