PDA

צפייה בגרסה מלאה : אתמול ראיתי ניבה...

Eagle_K
08-08-09, 14:25
ויש לי כמה שאלות אליכם..
ככלל, איני מבין רבות בג'יפים ובכלל במכלולי רכב. אבל, הפעם לפני שנסעתי לראות את הרכב עיינתי במדריך לפני קנייה. למרות שאני לא מכיר את כל המושגים ניסיתי לבדוק את הרכב הכי טוב שאפשר.

אז התחלתי נסיעה. הרכב נסע בסדר והעברת הילוכים נקייה. אבל לפני שהחלפתי עם הנהג הרכב נכבה. כמו כן, הנהג טען כי גם נעילה וגם לואו צריך להעביר במהירות נמוכה. :confused:

לתדהמת הנהג ביקשתי להכנס מתחת לרכב. איני מבין גדול בשמות. אך מספר דברים קפצו לי לעין:
1. גרמושקה ימנית איננה ובמקומה מתנדנד איזשהו גליל (צילינדר) על המוט. לא מחובר לגליל הקבוע.
2. חלודה, ככלל, ברכב לא רצינית (שנת 96) אבל זה רק מבחינת החוץ. מתחת לרכב- בית הגלגל הימני קדמי חלוד וסדוק. הקורות חלודות מעט אך יש פגיעה בשתיהן ליד החורים(?) והן מעט עקומות.
2. אגזוז חם וזה גורם לכוויות! מסקנה: לא לנסוע לפני בדיקה.:):):)

מבחינת מנוע איני ראיתי דברים חריגים. חוץ ממצבר חדש אבל יש רטיבות מתחתיו.
בפנים הרכב- פלסטיק משמאל לדוושות שבור. כסא ליד הנהג מתנדנד. חוץ מזה פנים הרכב נראה סביר+.
שמתי לב שבתחילת נסיעה מוטות ההילוכים וכל החלק של המוטות (בתוך הרכב) רועד. האם לא מחובר טוב?

אשמח אם תענו לי האם בעיות האלה שציינתי קריטיות או שאפשר לתקן אותם? אם כן האם זה סיפור מההפטרה (גם מבחינת כסף) או שמא- מעט כסף ועבודה יסדר את זה?

תודה רבה, יגאל

יגאל81
08-08-09, 15:25
להילוך נמוך מעבירים רק כשהרכב עומד! לא בנסיעה, גם לא איטית.
נעילה אפשר (יש אומרים שגם רצוי) להעביר במהירות נמוכה.

פלסטיקה פנים הרכב זה יחסית שטויות. ההרכבה מראש לא הייתה כזו איכותית. אבל זה כן יכול להעיד משהו על איך שמרו על הרכב. כסא מתנדנד גם בטח לא סיפר לחזק. מדובר סך הכל על שני ברגים. יש כאלה שמחליפים לכל מיני כסאות של רכבים אחרים. לא על זה הייתי פוסל רכב.

אני לא יודע לגבי שאר הדברים. אבל ככלל מומלץ לראות יותר מרכב אחד. לקבל תמונה כללית יותר. ככה יהיה לך בסיס כלשהו להשוואה.

גיא
08-08-09, 17:16
עצור !!

מושב ימני קידמי מתנדנד =

הטרנספר בניבה מחובר עם 4 אומים קטנים שמתחברים לברגים שמקובעים לפח של הרכב.
בניבה שלא מתוחזקת נכון, יש המון ויברציות בטרנספר ( לא מאוזן ) בזמן נסיעה.

הויברציות הללו גורמות לשיחרור הברגים ו/או לסדיקת הפח המאד דק שמחזיק את הברגים. הפח בזמן שניסדק מתחיל להקרע ואז הברגים המוטבעים שמחזיקים את המושב עצמו או חסרים ו/או תלושים.
זה ניתן תיקון ( אני תיקנתי את זה ) אבל זה לא פשוט ולא כיף.

כדאי להמנע מאוטו כזה.

תבדוק שוב.
תזחל מתחת לאוטו, תסתכל על תיבת ההעברה ( הגיר הקטן ) מצד ימין שלו ( צד נוסע ) אם הפח שם לא סדוק / תלוש / חלוד / שבור / משהו

זה סרט לא נעים אם כי לא קלטני.

lior_b.s
08-08-09, 19:24
בוא נצא מנקודת הנחה שניבה חדשה לא תמצא...
רעידות בטרנס' זה אומר שהוא לא מיושר עם הגיר, או שהקופלונג יבש/סדוק...כמו שגיא כתב הויברציות האלו משחררות ברגים וקורעות את הפח...ויכול להיות גם שהכיסא מתנדנד פשוט כי זה רכב 2 דלתות וכשמישהו רוצה להיכנס למושב האחורי מרימים את הכיסא , ואני לא מכיר אחד שמוריד אותו בעדינות כל עוד שזה לא הרכב שלו ולכן המסילות של הכיסא מתפרקות...זה באמת לא משהו שצריך לפסול רכב בגללו...
לגבי החלודה שציינת, לא הבנתי בדיוק איפה , תמונה הייתה עוזרת להבין ולייעץ יותר טוב...
חלודה תמצא בכל ניבה, וכל ג'יפ ישן כמעט, השאלה היא באיזה כמות..

ליאור

Eagle_K
08-08-09, 20:13
בוא נצא מנקודת הנחה שניבה חדשה לא תמצא...
רעידות בטרנס' זה אומר שהוא לא מיושר עם הגיר, או שהקופלונג יבש/סדוק...כמו שגיא כתב הויברציות האלו משחררות ברגים וקורעות את הפח...ויכול להיות גם שהכיסא מתנדנד פשוט כי זה רכב 2 דלתות וכשמישהו רוצה להיכנס למושב האחורי מרימים את הכיסא , ואני לא מכיר אחד שמוריד אותו בעדינות כל עוד שזה לא הרכב שלו ולכן המסילות של הכיסא מתפרקות...זה באמת לא משהו שצריך לפסול רכב בגללו...
לגבי החלודה שציינת, לא הבנתי בדיוק איפה , תמונה הייתה עוזרת להבין ולייעץ יותר טוב...
חלודה תמצא בכל ניבה, וכל ג'יפ ישן כמעט, השאלה היא באיזה כמות..

ליאור

אני מניח שהבעיה במושב הינה פשוטה ופנימית בלבד.
מה לגבי הגרמושקות.

חלודה, כאמור ישנה במספר מקומות אך המקומות בהם זה מהותי זה בבית הגלגל הימני קדמי. מה שגרם לסדקים לא קטנים. כמו כו, מכות והתעקמות בקורות האורך (אלה עם החור מאחורה) וחלודה באיזור המכות האלה.

השאלה מה המשמעות הכספיצ של בעיות אלה?

יגאל

lior_b.s
08-08-09, 20:22
אני מניח שהבעיה במושב הינה פשוטה ופנימית בלבד.
מה לגבי הגרמושקות.

חלודה, כאמור ישנה במספר מקומות אך המקומות בהם זה מהותי זה בבית הגלגל הימני קדמי. מה שגרם לסדקים לא קטנים. כמו כו, מכות והתעקמות בקורות האורך (אלה עם החור מאחורה) וחלודה באיזור המכות האלה.

השאלה מה המשמעות הכספיצ של בעיות אלה?

יגאל

זה בדיוק מה שכתוב במדריך...גרמושקות קרועות מעידות על הזנחה מצד הבעלים, כל בעל רכב שטח יודע שגרמושקה קרועה מקצרת את חיי הצירייה עקב כניסת בוץ ולכלוך והתייבשות הגריז..אף אחד לא ייסע ככה אם רכבו יקר לו..
אבל גם זה בר תיקון בעלות לא גבוהה...
לגבי החלודות, אם זה באיזורים שמוגדרים קריטיים במדריך, יהיה צורך בתיקון מקצועי , מעיכות בקורות האורך מעידות על רכב שאכן היה בשטח ולשם כך הוא מיועד ...אבל הדבר מעיד גם על התעללות מצד אחד מהבעלים הקודמים, המעיכות האלו לא קריטיות במידה והן בגבול הסביר, אין מה לעשות רכב שנוסע בשטח גם חוטף מכות לפעמים...
שוב , ללא תמונות קשה מאוד להמליץ לכאן או לכאן..

ליאור

-->