PDA

צפייה בגרסה מלאה : אסמבלי של 2 גלגלי שיניים בעלי קוטר שונה.

natu
09-08-09, 19:09
שלום,

אני כבר שבוע מנסה לעשות אסמבלי עבור 2 גלגלי שיניים בעלי קוטר שונה (אך בעלי מודל זהה חשוב לציין) ולא מצליח, כל פעם שאני מנסה הם לא מסתובבים טוב אחד ביחס לשני.
לעשות אסמלבי עבור 2 גלגלי שיניים בעלי קוטר זהה אין לי בעיה.
אשמח להסבר על אך לעשות זאת.

תודה

נמרוד
09-08-09, 22:46
מה אתה מנסה לעשות? ממש לסובב את גלגלי השיניים על ידי מגע של השיניים? אתה יכול להעלות תמונות מסך של ההרכבה שלך, עם מה שאתה קורא אסמבלי של גלגלי שיניים שכן מסתובבים כמו שאתה רוצה?

natu22
09-08-09, 23:40
מה אתה מנסה לעשות? ממש לסובב את גלגלי השיניים על ידי מגע של השיניים? אתה יכול להעלות תמונות מסך של ההרכבה שלך, עם מה שאתה קורא אסמבלי של גלגלי שיניים שכן מסתובבים כמו שאתה רוצה?

שאני עושה הרכבה בין 2 גלגלי שיניים אני עושה לכל אחד מהם ציר סיבוב ועושה MATE ביניהם בעזרת פונקציית Gears שיסתובבו אחד ביחס לשני.
כאשר 2 הגלגלי שיניים הם באותו הגודל אז היחס סיבוב בין אחד לשני הוא 1:1, כאשר יחס הגדלים בין הגלגלי שיניים הוא 2:1 יחס הסיבוב הוא 1:2.

שאני מגדיר את יחס הסיבוב בין גלגלי שיניים בגדלים שונים כאשר אני מתחיל לסובב את אחד הגלגלים, השיניים לאחר רבע סיבוב בערך עולות אחת על השנייה.

אשמח לשלוח לך את ההרכבה במלואה למייל אם תתן לי אותו בפרטי.

תודה

נמרוד
09-08-09, 23:50
בשמחה. שלחתי לך ה.פ.

natu22
11-08-09, 09:15
בשמחה. שלחתי לך ה.פ.
היי נמרוד קיבלת את המייל?

נמרוד
11-08-09, 10:06
ראיתי. מה שעשית בסדר גמור, קישרת בין שני גלגלים בקוטר שונה עם mate של Gear שבו אתה קובע את יחס ההעברה. מבחינה פונקציונאלית השגת את מה שצריך. אם אני מבין נכון, הדבר שמפריע לך עכשיו זה שהשיניים "עולות אחת על השנייה". זו כבר בעייה אחת. מבחינת סולידוורקס, סוג הMate הזה מתבצע בין שני גלילים, השיניים עצמן לא מעניינות אותו. הן גם בדרך כלל לא מעניינות אותך בתור מעניין - כמו שההברגה של בורג לא מעניינת אותנו ואנחנו לא טורחים למדל אותה. אנחנו רק דואגים למיקומים הנכונים של החורים. הההברגה בבורג, כמו גם סוג השן והפסיעה, מוגדרים על פי סטנדרטים ונבחרים להתאים מתוך קטלוג של חלקים מוכנים בדרך כלל.

אם הכוונה שלך היא לייצר בעצמך גלגלי שיניים פיזיים, פונקציונאליים, ולא לקנות מוכנים - זה כבר סיפור אחר לגמרי שלא מומלץ להכנס אליו אם לא חייבים.

natu
11-08-09, 12:02
ראיתי. מה שעשית בסדר גמור, קישרת בין שני גלגלים בקוטר שונה עם mate של Gear שבו אתה קובע את יחס ההעברה. מבחינה פונקציונאלית השגת את מה שצריך. אם אני מבין נכון, הדבר שמפריע לך עכשיו זה שהשיניים "עולות אחת על השנייה". זו כבר בעייה אחת. מבחינת סולידוורקס, סוג הMate הזה מתבצע בין שני גלילים, השיניים עצמן לא מעניינות אותו. הן גם בדרך כלל לא מעניינות אותך בתור מעניין - כמו שההברגה של בורג לא מעניינת אותנו ואנחנו לא טורחים למדל אותה. אנחנו רק דואגים למיקומים הנכונים של החורים. הההברגה בבורג, כמו גם סוג השן והפסיעה, מוגדרים על פי סטנדרטים ונבחרים להתאים מתוך קטלוג של חלקים מוכנים בדרך כלל.

אם הכוונה שלך היא לייצר בעצמך גלגלי שיניים פיזיים, פונקציונאליים, ולא לקנות מוכנים - זה כבר סיפור אחר לגמרי שלא מומלץ להכנס אליו אם לא חייבים.

תודה רבה על העזרה והתשובה המפורטת!

-->