PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ שמן ???

אליKO
19-06-04, 15:36
לחץ שמן ברכב שלי CJ 6 הראה משהו בסביבות ה50 לאחר נסיעה קצרה היה יורד הלחץ
ל0 או קרוב לזה.
החלפתי יוניט שמן חדש (נרכש אצל ינוביץ') וכיום הערכים במד לחץ השמן עומדים על משהו
בסביבות ה38-35 הן שהמנוע קר והן שהוא חם הן בסיבובים מהירים והן בסיבובי סרק.
בשירשורים שונים בפורום הבנתי שלחץ השמן אינו אחיד כלומר בסיסובי סרק הוא יורד ובסיבובים מהירים הוא מגיע לערכים מקסימלים.
המנוע עובד אצלי בצורה חלקה גם לאחר נסיעות ארוכות ולאחר מאמץ אז מה לא בסדר כאן?

yanivcj
20-06-04, 00:17
אני לא בטוח אבל אני חושב שלחץ שמן בסיקס אמור להיות 5 לכל 1000 סל"ד.
אל תתפוס אותי במילה.
האמת שזה נשמע לא הגיוני, כאשר הרכב קר צמיגות השמן גבוהה יותר ולחץ השמן גבוה יותר, כאשר הרכב מתחמם צמיגות השמן יורדת ולחץ השמן יורד, יכול להיות שהיונית של השמן לא תקין. אני היתקנתי אצלי בסיקס שעון לחץ שמן מכני, שגם רכשתי אצל ינוביץ, הוא אמור להיות יותר אמין, אצלי הוא עובד קרוב ל 3 שנים ואף פעם לא היתה לי תקלה.
תבדוק לחץ שמן עם שעון לחץ, ואם אתה רוצה להיות שקט כנס למוסך שיש לו שעון לחץ עם מתאם מתאים ותבקש לבדוק לחץ שמן. אם אתה גר באזור המרכז, כנס ליורם מאפק, הוא יבדוק לך ביסודיות.
יניב.

חנן א.
20-06-04, 00:39
זה באמת נשמע מוזר ולא אופייני.

שחר-סופה
20-06-04, 22:40
חשבת אולי שהשעון מזייף ?
אם ניתן לבדוק את שעון לחץ השמן כמו בסופה, אז זה הליך קצר ופשוט.
שחר.

enakar
20-06-04, 23:56
אם מד לחץ השמן שלך חשמלי, זו יכולה להיות בעיית חשמל. אצלי בג'יפ מד לחץ השמן קופץ כאשר המזגן דולק, אורות עובדים ושאר צרכני חשמל טורפים. בדוק מגעים היטב, לא רק של מד לחץ השמן אלא של כל מערכת הטעינה ובדוק קורלציה בין טעינה לא סדירה ללחץ שמן לא סדיר. יש לי מד לחץ שמן מכאני שקניתי אצל יאנוביץ' ועדיין לא התקנתי כי הבעיה נעלמה כאשר ניקיתי מגעים, אבל זה הפתרון העדיף ביותר. אם כבר החלפת למכאני אז אתה בדרך הנכונה, והבעיה כנראה אחרת.

-->