PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוח חניה - הגדרה של שוליים

eran4x4
10-08-09, 11:02
מה ההגדרה של שוליים בחוק?

הרכב חנה במרחק של שמונה מטרים מהכביש, בניצב לכביש (הפגוש הקידמי שהיה החלק הקרוב ביותר לכביש היה במרחק של 8 מטר מהכביש).

יש על הכביש הספציפי שלט אין עצירה - לא ראיתי אותו אבל זה לא רלוונטי - הרכב כאמור היה רחוק מהכביש - אשמח לדעת מה ההגדרה של שוליים והאם הדוח חוקי.

הדוח הוא של מועצה אזורית

המון תודה
ערן

יונתןמצפה
10-08-09, 11:24
עד כמה שאני זוכר שולי הכביש מוגדרים במרחק של 3 מטר מהקו הצהוב.
אם יש תעלת ניקוז במרחק הקטן מ-3 מטר, השוליים נגמרים בתעלת הניקוז.

בכל מקרה, כדאי לבדוק את מה שאני אומר.

eysham
10-08-09, 14:00
לא יודע מה ההגדרה החוקית
אבל ההגדרה המעשית היא שמי שרשם את הדוח הזה הוא שמוק.

איל

eran4x4
10-08-09, 18:30
תודה

שמיל?

מישהו אחר שמכיר את לשון החוק והתקנות?

zivo
10-08-09, 19:09
http://www.drivebitton.com/qa1.html

ת' 27 - אותו דבר, 3מ' או תעלת ניקוז.

עמי
10-08-09, 19:15
תקנות התעבורה תשכ"א-1961, תקנה 1 :

"שול הדרך": השטח שאין לצדו מדרכה הסמוך לשפת הכביש, עד לרוחב של שלושה מטרים או עד לקצה תעלת ניקוז, כאשר דופן התעלה מצוי פחות משלושה מטרים משפת הכביש.

azora
10-08-09, 20:43
מה ההגדרה של שוליים בחוק?

הרכב חנה במרחק של שמונה מטרים מהכביש, בניצב לכביש (הפגוש הקידמי שהיה החלק הקרוב ביותר לכביש היה במרחק של 8 מטר מהכביש).

יש על הכביש הספציפי שלט אין עצירה - לא ראיתי אותו אבל זה לא רלוונטי - הרכב כאמור היה רחוק מהכביש - אשמח לדעת מה ההגדרה של שוליים והאם הדוח חוקי.

הדוח הוא של מועצה אזורית

המון תודה
ערן
ייייאי, גם אתה חנית בחוף הלא מוכרז דרומית לצאלון? :lol: :twisted: :evil: :roll: :???: :-| :( :cry:

shmil
10-08-09, 22:25
עמי הביא את ההגדרה.
צילמת את הרכב כשראית את הדוח?
אם כן ואם לא, כתוב מכתב לגורם שנתן לך את הדוח, עם העתק ליועץ המשפטי של אותו גוף, ופרט בו את המקרה, וצטט את החוק, ודרוש שיראו לך תמונה, אם קיימת..
מאמין שיבטלו לך גם אם אין לך צילום.

eran4x4
11-08-09, 00:20
תודה

האם יש צורך לבדוק את החוק העירוני?

וכן הרכב צולם על ידי

מדובר במועצה אזורית עמק חפר והרכב חנה ליד חוף צוקי ים

עמי
11-08-09, 10:15
האם יש צורך לבדוק את החוק העירוני?

הדוח חייב לכלול התייחסות להוראת החוק אותה הפרת כביכול. מה רשום בדוח?

עם העתק ליועץ המשפטי של אותו גוף

אם אכן מדובר ברשות מקומית, יתכן שהיועץ המשפטי של הרשות הוא לא הכתובת הנכונה. אתה צריך לנסות לאתר את התובע העירוני / התובע של הרשות המקומית (לעיתים הוא גם היועץ המשפטי) ולפנות אליו - הוא היחיד שמוסמך לבטל דוחות.

בהצלחה.

eran4x4
11-08-09, 11:00
הדוח חייב לכלול התייחסות להוראת החוק אותה הפרת כביכול. מה רשום בדוח?

הדוח מתיחס לחוק העזר לעמק חפר (העמדת רכב וחנייתו) - תשכ"ב - 1962
העמדת\החניית את הרכב במקום שהחניה אסורה, בנסיבות...
סעיף 1 - במקום שהחניה נאסרה ע"י ראש המועצה והאיסור מסומן ע"י תמרור (סעיף 2 בחוק העזר)

כאמור התמרור נמתא לאחר הצומת שלפני המקום שחניתי בו - של אין חניה\עצירה צמוד לכביש.

האם יש מצב שחוק העזר מגדיר את השוליים אחרת או כל משהו אחר שיגדיר את החניה במרחק 8 מטר מהכביש כלא חוקית?

eran4x4
11-08-09, 11:22
מצאתי את חוק העזר
http://www.moin.gov.il/Apps/PubWebSite/MIMunLaw.nsf/OpenFrameSet?OpenAgent&unid=BD403E00743A63C8422569CD004622CCget Flag=YES

הוא כמובן צמוד לתקנות התעבורה

למי שיש טיפים נוספים ו\או מידע קונקרטי בהקשר של הגורמים הרלוונטים במועצה הספציפית ועל איך לפעול לביטול הדוח מעבר למה שנכתב ע"י המגיבים כאן - אשמח לקרוא.

המון תודה
ערן

shmil
11-08-09, 23:51
מצאתי את חוק העזר
http://www.moin.gov.il/Apps/PubWebSite/MIMunLaw.nsf/OpenFrameSet?OpenAgent&unid=BD403E00743A63C8422569CD004622CCget Flag=YES

הוא כמובן צמוד לתקנות התעבורה

למי שיש טיפים נוספים ו\או מידע קונקרטי בהקשר של הגורמים הרלוונטים במועצה הספציפית ועל איך לפעול לביטול הדוח מעבר למה שנכתב ע"י המגיבים כאן - אשמח לקרוא.

המון תודה
ערןדבר איתי בה"פ בשישי, תקבל שמות ופקסים של יועמ"ש (פרילנסר חיצוני), ראש מחלקת גבייה, ועוד גורמים רלבנטיים.

eran4x4
20-04-10, 12:30
עדכון

לשימחתי הדוח בוטל

אין כל פרוט מה הסיבה לביטול

מעניין עם עדכנו משהו בהנחיות \ הוראות \ הדרכה לפקחים.

אנסה לבדוק את הנושא עם מבקר המועצה שפנה אלי בזמנו לדעת עם קיבלתי תגובה לדוח.

הניחוש שלי שממשיכים לחלק דוחות בצורה דומה באזור זה בשיטת המצליח....

מעניין כמה כסף לא חוקי גובים שם בשנה \ שבת.

עצמאות שמח

ערן

יונתןמצפה
20-04-10, 12:52
ומעניין לעניין, ובאותו עניין:
לפני כחודשיים החניתי את הרכב באילת, מול אקווא-ספורט, ממש בסמוך לארומה שיש שם.
יש שם מגרש חניים קטן, מקביל לכביש בצד המערבי, שבו אבני הספה היו תמיד צבועים באפור.
באותו מקרה גיליתי להפתעתי שצבעו את המדרכה לכחול-לבן, אך בניגוד לכל מקום אחר בעיר הזאת, לא היה שום שלט המפרט את השעות שבהם החנייה בתשלום, הימים וכו'.
במגרש חנייה סמוך מעבר לכביש, הצבוע בכחול לבן כן היו מפוזרים שלטים כאלו. החניתי ולעצרי קיבלתי דו"ח חנייה על חנייה בניגוד להוראות במקום....
שומר בכניסה למלון שהיה צמוד למגרש החנייה הזה טען שצבעו שם לפני שבוע ומאז הפקחים חוגגים שם. לדבריו כששאל את הפקח מה פתאום מחלקים דוחות כשאין שלט, הפקח ענה לו "אתה צודק- מה אני יכול לעשות"...
לצערי טרם היה לי את הכח לשלוח מכתב. אין ספק ששוב מדובר בנסיון "לגנוב" כסף מתיירים תמימים שמיגים לאילת ומשאירים בבתי העסק שלה את מיטב כספק. כסף שמאפשר לעיר הזו להתקיים!
פשוט חוצפה!!!

OFF-RoaD
21-04-10, 01:02
יונתן, זה שברוב המקומות באילת יש שלטים שמפרטים את השעות, לא אומר ששלט כזה הוא חובה.
במידה ואין שלט כזה, החניה בתשלום במשך כל שעות היום והלילה.
אולי הסחבת מעצבנת, אבל הפקח עשה את עבודתו, ועל כך אין מה להתרעם...
נכון, דוח חניה זה דבר נורא מעצבן, אבל אולי תסתכלו על עצמכם לפני שאתם מקללים את אמא של עובד העריה?
ולא, אין לי שום חבר/קרוב/מכר שעובד במקצוע...

יונתןמצפה
21-04-10, 02:06
שמע, אני חושב שאתה טועה...
עד כמה שאני יודע, כחול-לבן פירושו חנייה בהתאם להסדרי החנייה המקומיים של הרשות המוניציפלית.
לדוגמא- אני מכיר הרבה ישובים קטנים בהם יש סימו כחול-לבן שגם אם הייתי רוצה לשלם לא היה למי/איך.
אגב, גם הפקידה שענתה לי לטלפון בלשכת סמנכ"ל הערייה הסכימה איתי בהחלט כי לא היה מקום לדו"ח אך לטענתה הדרך היחידה לבטל את הדו"ח היא ע"י פנייה בכתב לתובע העירוני.
כפי שאמרתי, טרם מצאתי את הכוחות להתחיל את המסע הבירוקרטי הזה בשביל 120 ש"ח אבל כנראה שאעשה זאת...
אגב, בשיחה עם אותה מזכירה הצגתי את עצמי כמדריך תיירים המביא תיירים לעיר. (מה שבאמת היה נכון). העברתי לה את התחושה שהייתה בי, כי הערייה יורקת לי בפרצוף על כך שאני מביא לה כסף (והאמן לי שהמשפחה שהדרכתי יכולה להשאיר הרבה מאד מאד כסף...). מיילה שהערייה לא משאירה מקום אחד בעיר שבו אפשר לחנות ללא תשלום, אבל לבלבל את האזרחים (הלא מקומיים) בהסדרי חנייה לא ברורים ועוד לתת להם דוחות על-כך?! למשמע הטענות שלי כלפיה לא נותר לה אלא להסכים.
ואגב, האמן לי שהחנייה נעשתה בתמימות מוחלטת. 15 מטר משם יש רחבת כורכר ענקית ללא שום הסדרי חנייה. אם היה לי אפילו ספק אחד קטן לגבי חוקיות החנייה שם הייתי מחנה 15 מטר משם.

-->