PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית סמוראי

עינב
19-06-04, 19:43
שלום, ברשותי 20 אלף שקל, והכנסה קבועה של כ- 4000 ש"ח. האם כדי לרכוש סמוראי? מאיזה שנה? האם הוא מתפקד גם כרכב כביש? איך הוא בשטח? האם לא עדיף cj?

mushkina
19-06-04, 19:55
אז קודם כל סחטין על ההחלטה
בקשר לסמוראי זה רכב חמוד מאוד בעיקר לשטח יש לו עבירות מדהימה
בנוגע לכביש קצת כאבי גב אבל אפשר להתגבר (הרכב די קופצני ) בסך הכל מאוד מומלץ
אם את מהצפון את יכולה להרים לי טלפון ותוכלי מתי שהוא להצטרף אם בא לך
משה 064877597

אלון_ק
19-06-04, 21:10
נא בטובך, שוטטי קצת בפורום הזה ובפורום לג'יפאים מתחילים - השאלה נשאלה רבות בעבר, ויש תשובות להכל. ישנו גם מנוע חיפוש שיקל על העבודה.

כל רכב יכול לתפקד גם כרכב כביש. לרוב תמצאי סמוראי ברשות דלי הכנסה למינהם, שרוצים רכב אחד לטיולים ולכביש. הרכב מאפשר רמת עבירות סבירה בתצורה סטנדרטית וטובה עם שיפורים. נוחות הכביש איננה גבוהה, בהמעטה, אבל בהשוואה לCJ זה לא כל כך נורא. בכלל, אני חי עם זה מצויין ואני עושה כ60 ק"מ ביום.

האם לא עדיף CJ?
זו שאלה כללית מדי. עבור מה? כרכב שני העושה ק"מ נמוך מאוד בשנה (גובל באפסי ביום, נאמר 10-20 ק"מ ביום) כן. זהו הדבר האמיתי, עם כח, מראה ופוטנציאל שיפורים נהדרים. אבל הוא אוהב דלק. מאוד. צריכת דלק ממוצעת בקירוב ליטר לשישה ק"מ, אפילו ליטר לחמישה. סמוראי צורך בממוצע ליטר לעשרה ק"מ.
אם את כמו רובנו, סטודנטית/צעירה שנוסעת כמה עשרות ק"מ ביום לעבודה/לימודים/חברים אז הסמוראי הוא האופציה הריאלית. עם 4000 ש"ח בחודש את תעמדי גם בCJ בקלות, אבל לא יישאר הרבה עודף. חישוב מקובל לCJ הוא שקל לק"מ רק בדלק, וזה לפני תיקונים, אחזקה שוטפת, ביטוח וכד'. אם את עושה 12K ק"מ בשנה (רוב האנשים עושים הרבה יותר) זה כבר 1000 ש"ח בחודש.

את צריכה לספק הרבה יותר מידע ע"מ לקבל תשובה אמיתית. כמה ק"מ בשנה? את תטפלי באוטו לבד, או תלכי למוסכים? יש משפחה, או רק את?

gily2k
20-06-04, 02:08
החיסרון של הסמוראי
- הוא זמינות של חלקי חילוף תחליפיים או משומשים.
דבר זה גורם לרוב התיקונים ליהיות יקרים מעבר להגיון לפעמים (כי חייבים לקנות חדש ומקורי)

לעומת הCJ שהחלקים בו זמינים לרוב ונמצאים יחסית בשפע

מצד שני ביפני (הסמוראי ) מה שהוחלף יקח לו הרבה זמן להתקלקל

ואילו ל חלפים של הCJ , באמת שאין לי מושג (אני מחזיק סמוראי )

נב
אני כרגע מתלבט בדיוק באותה השאלה

shermenz
20-06-04, 08:46
החיסרון של הסמוראי
- הוא זמינות של חלקי חילוף תחליפיים או משומשים.

?!
:shock: ממתי?! מישהו יכול לאמת את דבריו?
נקסוס? מישהו?

gily2k
20-06-04, 12:37
שאל את עצמך מספר שאלות פשוטות :
1. מתי בפעם האחרונה ראית סמוראי בפרוקים ?? אני עד היום לא ראיתי (ומדובר ב3 שנים )
2. לרבים מהחלקים אין אח ולא אחות בשוק החליפיים - לפחות במה שניתקלתי עד היום :
מיסב גלגל אחורי - לא ניתן למצוא חלופי ומחירו בחברה רק 360 ש"ח ליני מע"מ
מגבר בלם , משאבת בלם ושאר מיני דברים קטנים אך מעצבנים.

ושוב לגבי מה שכתבתי על הCJ ששם החלפים זמינים וזולים יותר זה על פי סיפורים והסברים של חברים טובים שמנסים לשכנע אותי לעבור לCJ - אני עדיין לא החזקתי CJ

אך עדיין גם ללא שום השוואה יחסית עצם העובדה שאין /קשה מאוד להשיג תחליפיים או משומשים מעיקה מאוד על עצם מחיר התחזוקה.

נ.ב
אלון עסוק בלימודים אך אני די בטוח שהוא יגבה אותי בנושא

itayhi
20-06-04, 20:29
גילי
אני לא מגבה אותך....בכלל
עד היום, בודדים חלקי החילוף שקניתי מקורי של הסמוראי (אני חושב)
הכל השגתי תחליפי, כולל צלב, משאבות בלם קדמיות+אחוריות, מייסבים קדמיים, מיסב אחורי, משאבת דלק (מכנית, לא חשמלית) ועוד היד נטויה
המקורי שקניתי הייתה משאבת מים ו....בקליט.

יכול להיות שזאת טעות לשים הכל תחליפי, אבל זאת כבר בעיה שלי (או של הקונה העתידי).

איתי

נמרוד
20-06-04, 20:31
גילי
אני לא מגבה אותך....בכלל
עד היום, בודדים חלקי החילוף שקניתי מקורי של הסמוראי (אני חושב)
הכל השגתי תחליפי, כולל צלב, משאבות בלם קדמיות+אחוריות, מייסבים קדמיים, מיסב אחורי, משאבת דלק (מכנית, לא חשמלית) ועוד היד נטויה
המקורי שקניתי הייתה משאבת מים ו....בקליט.

יכול להיות שזאת טעות לשים הכל תחליפי, אבל זאת כבר בעיה שלי (או של הקונה העתידי).

איתי

זאת לא טעות. בכלל. זה שהיצרן דפק חותמת על משהו לא אומר שום דבר, כל מקרה לגופו. ב90% מהמקרים אין שום חסרון לתחליפי, וגם כשיש, בד"כ הוא זניח ביחס להפרש במחיר.

אלון_ק
20-06-04, 20:46
גילי, הפעם אתה טועה. מיסב לגלגל אחורי=200 ש"ח, 150 אם מחפשים ממש טוב - וזה לשני המיסבים (יש שניים על כל ציריה).

אני בכלל לא מסכים איתך. חלקי החילוף זולים ונפוצים מאוד. הם לא נפוצים כמו של CJ וגם לא זולים כמוהם, אבל הם כן נפוצים. אני עוד לא נתקלתי במשהו שאני לא יכול למצוא. ראה דוגמה את הנעילה הקדמית שלי - הייתי צריך בית 4 סטליטים. זה יש רק מפירוקים או חדש. לקח לי שעה אחת למצוא. למה לעזאזל אתה לא מרים טלפון ושואל אם יש לי משהו בשבילך? אני יודע שאתה טחון, אבל בכ"ז...

איתי, דווקא צלב זה אחד הדברים הבודדים שכדאי לקנות מקורי ב220 ש"ח ושיחזיק כמה שנים טובות (3 ועדיין רץ...) מאשר זבל ב70 ש"ח שיחזיק 1/2 שנה. חוץ מלדרייבשאפט הקדמי.

אני כן מסכים עם גילי בנושא תדירות הקלקולים - אבל מסיבות אחרות. נהג חדש לוחץ על גז, ועם 180 כ"ס ומומנט נכבד שמגבה אותם קל לשבור חלקים בCJ. לשבור בסמוראי זו אומנות. חלקים ישנים יתקלקלו באותה התדירות בנסיעת כביש - והם יותר זולים בCJ. בקיצור, עם סגנון נהיגה סביר ובלי להתחשב בדלק, CJ וסמוראי נמצאים באותה קטגוריית אחזקה. לדעתי.

גילי, תעשה לי חתול.

נמרוד
20-06-04, 20:55
אני כן מסכים עם גילי בנושא תדירות הקלקולים - אבל מסיבות אחרות. נהג חדש לוחץ על גז, ועם 180 כ"ס ומומנט נכבד שמגבה אותם קל לשבור חלקים בCJ. לשבור בסמוראי זו אומנות. חלקים ישנים יתקלקלו באותה התדירות בנסיעת כביש - והם יותר זולים בCJ. בקיצור, עם סגנון נהיגה סביר ובלי להתחשב בדלק, CJ וסמוראי נמצאים באותה קטגוריית אחזקה. לדעתי.

גילי, תעשה לי חתול.

אם לשבור בסמוראי זו אמנות, אז אני כנראה אמן... מיתוס, סתם אגדה. סמוראי נשבר כמו כל דבר אחר.

אתה כן צודק לחלוטין במסקנה - סמוראי וCJ נמצאים בדיוק באותה קטגורית עלות אחזקה, למעט הדלק. ואני יכול לומר לך שסופה נמצאת גם היא בסביבה, ואני חושב (הזמן יגיד) שהיילקס בהחלט גם. וגם דפנדר. לכולם יש מנועים פשוטים, מכלולי ברזל, שני סרנים בריאים, מעט חשמל, אין אביזרי מותרות בכלל.

אלון_ק
20-06-04, 21:16
אתה לא נכנס לקטגורייה רגילה, נמרוד. משחקי העבירות שלך הם לא בדיוק משחקי העבירות של רוב האנשים. כנ"ל סוזי, אני, חנן ורוב מי שהצליח לשבור משהו על איזה סלע.

אם לרגע נתתי את הרושם שזה רכב בלתי שביר, אני מתנצל. הוא ממש ממש לא. אבל הכח של הCJ יחד עם יכולת העבירות המהוללת שלו גורמים לנזקים, בעיקר אצל נהגים חדשים. ציריה גזורה זו אומנות עם סמוראי. עם CJ זה הרבה יותר פשוט.

שבירות כתוצאה מהשתוללות חסרת שחר כמו חור בדיפ' הקדמי אחרי פגישת סלע ב50 קמ"ש הם תוצאה של נהג. זה יקרה לשני הרכבים באותה רמה, אבל עודף הכח כן מוסיף מקום לטעויות.
לדוגמה: תזחל עם סמוראי, תן מכת גז על הקיר האנכי, האוטו צוחק ונכבה. CJ מסתער קדימה בלהט. דהיינו, יותר עביר. דהיינו, אם נתת יותר מדי גז... אתה יודע למה אני מתכוון. היו לך את שני הרכבים.

והתיקון שלך במקום. סמוראי בהחלט שביר כמו כולם.

נמרוד
20-06-04, 21:31
אתה לא נכנס לקטגורייה רגילה, נמרוד. משחקי העבירות שלך הם לא בדיוק משחקי העבירות של רוב האנשים. כנ"ל סוזי, אני, חנן ורוב מי שהצליח לשבור משהו על איזה סלע.

אם לרגע נתתי את הרושם שזה רכב בלתי שביר, אני מתנצל. הוא ממש ממש לא. אבל הכח של הCJ יחד עם יכולת העבירות המהוללת שלו גורמים לנזקים, בעיקר אצל נהגים חדשים. ציריה גזורה זו אומנות עם סמוראי. עם CJ זה הרבה יותר פשוט.

שבירות כתוצאה מהשתוללות חסרת שחר כמו חור בדיפ' הקדמי אחרי פגישת סלע ב50 קמ"ש הם תוצאה של נהג. זה יקרה לשני הרכבים באותה רמה, אבל עודף הכח כן מוסיף מקום לטעויות.
לדוגמה: תזחל עם סמוראי, תן מכת גז על הקיר האנכי, האוטו צוחק ונכבה. CJ מסתער קדימה בלהט. דהיינו, יותר עביר. דהיינו, אם נתת יותר מדי גז... אתה יודע למה אני מתכוון. היו לך את שני הרכבים.

והתיקון שלך במקום. סמוראי בהחלט שביר כמו כולם.

אני משתדל לדבר לגופו של עניין - לגופו של רכב. אני לא נכנס לשיקולי נהג בכלל. הדיון הופך לחסר טעם ברגע שמתחילים להתפלסף על נהיגה בסגנון כזה או בסגנון אחר, ובדרך כלל מהר מאד גולשים לפסים אישיים, כי הרי כולללללם נהגים מצויינים...

נהג של שבת שלא משתולל, לא ישבור צירייה לא בסמוראי ולא בסיקס. ונהג נותן בגז שנכנס עם הראש בקיר, תרתי משמע, ישבור גם סרנים של ריאו. אז בוא נוציא את הגורם האנושי מהמשוואה, ונדבר על הברזלים.

AvigdorAharon
21-06-04, 07:17
נקסוס כתב:

נהג חדש לוחץ על גז, ועם 180 כ"ס ומומנט נכבד שמגבה אותם קל לשבור חלקים בCJ

רק לדייק:
ב CJ (על פי הספר) יש 105 כ"ס, בסופה יש 176 כ"ס. כל CJ מעבד קצת מכח המנוע, לכן 180 כ"ס לא היו ולא יהיו לו אף פעם (למעט V8 ועוד אי אלו מוטציות).
כמו שציינתם קודם, ה כ ל שאלה של נהג!!!

אביגדור

yoav
21-06-04, 16:29
אביגדור- רק כדי להיות בטוח שקראתי נכון- ענית פה לשאלה בחמש לפנות בוקר?!
אחחחח- יש אנשים שיודעים לנצל את כל היממה... :lol:

אלון_ק
21-06-04, 23:14
אביגדור, 105? לא נפל שם מס'? ידעתי שהסופה בסביבות ה180, לכן הנחתי שעל אף ההזרקה וחדשניות המנוע ההפרש לא יהיה גדול יחסית לCJ, בייחוד עם 200 סמ"ק נוספים.

105???

חנן א.
21-06-04, 23:39
כן, נקסוס, צר לי אם אני שובר לך מיתוס, אבל הסיקס הוא ג'יפ בעל מנוע חלש.
בריון בטורים נמוכים, גלגל תנופה כבד מאוד, אבל שני האלמנטים האלה תורמים מעט מאוד להספק בהאצה, ואף פוגמים בו.
הספק זו כפולה של מומנט בסל"ד, וגלגל תנופה כבד גונב חלק נכבד מההספק לצרכי תאוצה (לא בא לידי ביטוי במדידת הספק בשיטה של בלימה BHP ) .

-->