PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ לא בשימוש.

niroo
11-08-09, 20:30
שלום לכול חברי הפורום.
לאחרונה קיבלתי הצעה לקנות ג'יפ סופה במצב נוראי חוץ מהמנוע שום דבר לא עובד אצלו אותו בחור הציע לי סכום שאני לא יודע אם הוא סביך למצב כזה.
שאלתי היא האם שווה לקנות ממנו את הסופה ולתקן אותה בעצמי?
הסכום המדובר הוא 10 .

RONI
11-08-09, 20:50
לא.

תום לרמן
11-08-09, 21:03
צריך תאור יותר מדויק
בודי: רקבונות או נקי
שילדה: שברים ? סדקים? תיקונים?
ניירת: משולמת?
חלקים חסרים?

סיקס כחול
11-08-09, 22:22
גרוטאה לעולם תשאר גרוטאה

kobiarava
11-08-09, 22:37
בתור אחד ששיפץ ומשפץ גרוטאות סופה, גם חצי לא הייתי משלם, בתנאי שהתיאור שלך מתאר מצב בפועל. ליותר פרטים, תפרט קצת יותר.
דא"ג, בג'יפ ובעיקר בסופה, יש הרבה דברים יותר משמעותיים ממנוע. ג'יפ טוב, עם מנוע חרא, זרוק את המנוע לפח, שים מנוע פיקס מיבוא ב-5K, ואתה מסודר. אבל אם הגיר דפוק, הטרנספר קופץ ומקפיץ שרשרת, סרן טחון והבודי רקוב, יש לך מזל אם תצא בפחות מ-15K...

קובי

niroo
12-08-09, 01:01
הפירוט למצב של הסופה.
הבודי הוא בכלל לא רקוב רק הצבא ירד ממנו
בשילדה אני לא ראיתי שברים אבל ראיתי הרבה מאוד סדקים.
בקשר לניירות לא שאלתי אותו כי אמרתי לו שאני יחזור אליו בתשובה.
וחלקים אם חסרים שום דבר מהחלקים לא חסרים חוץ מכיסאות וחגורות בטיחות
בקשר לגיר אין על מה לדבר הוא מת,הקפיצים כולם רקובים עם חלודה.

whisky
12-08-09, 10:29
אם אפילו הצבא ירד ממנו אז תברח ממנו :)

אני מניח שהתכוונת שהצבע ירד ממנו, אבל כמו שזה נשמע ריבוי הסדקים האלו והגיר המת נראה כאילו עדיף שלא לגעת, אלא אם אתה מבין לאן אתה נכנס, משהו כמו קובי שיכול להעריך את ההשקעה והעלויות. אם לא עדיף לך להתרחק.

יש בורות שעדיף לא להיכנס אליהם.

סופה זה אחלה רכב, אבל ההרפתקה הזו נשמעת קצת מלאה במיכשולים.

שאלה חשובה נוספת שלא נשאלה ולא ראיתי שקיבלה תשובה: איזה שנה הסופה? וכמה זמן לא נסעה?

whisky

kobiarava
12-08-09, 13:47
קודם כל-אין ניירות, אין על מה לדבר. קח בחשבון, שרכב בלי ניירות לעולם לא יעלה לכביש חזרה בדרכים חוקיות, וגם בשטח יש סיכוי שיוחרם ממך יתסתבך בפלילים, כל זה בשביל רכב? מיותר. דבר שני, שלדה-אם יש סדקים, ואתה מתאר הרבה סדקים, חבל להתחיל להתעסק. סדק קטן מתקנים (צריך לדעת איך), אבל הרבה סדקים פשוט מחלישים את השלדה, וגם אחרי תיקון מקצועי היא תהיה חלשה בהרבה משלדה תקינה. לגבי הבודי-הצבא ירד ממנו, או הצבע? אם מתקלף הצבע, קח בחשבון עלויות לא קטנות באם תבחר לקחת לצביעה. גיר גמור זה שטויות, אפשר למצוא בפחות מ-2K גירים תקינים, אבל יש בעיה לקנות רכב שלא נוסע, כי אי אפשר לעלות על בעיות אחרות מבלי להניע ולקחת את הרכב לסיבוב.
בשורה התחתונה, אם אין בעיית ניירת ושלדה, צריך לשחוט במחיר, 5-8K לכל היותר, וחייבים לדעת למה נכנסים, פרוייקט כזה גדול מצריך זמן, כסף ומשאבים, כמו גם ידע מוקדם במכונאות, חשמל וצבע, ואורך רוח...

בהצלחה-קובי

niroo
12-08-09, 17:04
טעות שלי התכוונתי לצבע ולא צבא.
בקשר לידע במכונאות כל העיניין הזה יש לי ידע רב משאבים וכדומה כנ"ל לא בעיה.

שורה תחתונה, כדי לקחת את הפרוייקט או לא?

שאלו אותי כמה זמן הוא לא על כביש ואיזה שנה הוא.
הוא יותר משנתיים + לא על הכביש והוא סופה שנת 88.

בקשר

niroo
12-08-09, 17:08
בקשר לניירת של הרכב יש לו הכל, רכב חוקי.
ירד מהכביש מפני שלא עשו לו כבר הרבה מאוד שנים טסט. אם ונניח אני לוקח את הפרוייקט הזה אחרי שאני מסיים לעבוד עליו והכול אפשר לקחת אותו לטסט.

eran4x4
12-08-09, 17:42
אם לא הקפיאו רשיונות אתה אמור לשלם את כל הטסטים אחורה....

kobiarava
12-08-09, 17:57
שנת 88= CJ8 ולא סופה. סופה מתחילה ב-92. זרוק לפח, ב-10K אתה קונה סיקס נוסע עם טסט.

קובי

whisky
12-08-09, 18:18
אם לא הקפיאו רשיונות אתה אמור לשלם את כל הטסטים אחורה....

תיקון קטן אבל משמעותי: אתה צריך לשלם לו את כל הרישיונות כל השנים אחורה, טסט עולה 100-170 ש"ח רישיון עולה כ-1000 ש"ח סמנטיקה משמעותית :sad: אבל ערן צודק לחלוטין!

קיצר, לדעתי עזוב את זה, גם עם סופה או CJ תוכל להתשמש בידע שלך במכנאות ובמשאבים שיש לך, תרצה לעשות ישור קו, או לסדר תקלות כאלו ואחרות, אבל לקפוץ ממטוס כשאתה יודע שחתכו לך את המצנח, סתם אידיוטי.

מקווה שתקשיב לנו ולא תלך על ניסיויים כמו http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35304

אני באמת לא בא לזלזל, גם אני "מבין" במכונאות וחמי הוא בעל מוסך, הכוונה (שלי) לפחות היא שאתה יודע על מה מדובר מבחינת העלויות ויודע לבחון מה אתה קונה מראש לא כמו איש מקצוע, לא כמו מוסכניק אלא כמו אחד שעשה את זה פעם, כמו שאם יביאו לקובי סופה שצריך לחדש יש לו את הניסיון גם כי הוא עשה את זה וגם כי הוא יודע מה היה המחיר והוא נכנס לזה עם עיניים פקוחות.

אתה מכיר את ההבדל בין תיאורתי למעשי?

בכל אופן, זו דעתי.

whiksy

דרור ברלי
12-08-09, 20:18
שנת 88 = CJ.
הסופות הראשונות הן 92.

אם זו בכל זאת סופה, אז יש כאן קומבינה. בכל מקרה אין לערימת הזבל הזו שום ניירת שתתן לך תמונה ופירוט, אז בשביל מה זה טוב?

אין שום טעם.
ב-20-25K יש לך סופות אמיתיות, שנת 92 עם ניירת חוקית, מניעות ונוסעות וחלקן אפילו במצב סביר ביותר.

חן דן
12-08-09, 22:14
תבדוק טוב כמה שנים הרכב לא עבר טסט
יותר משנתים אם אני לא טועה שרכב לא עובר טסט- מצריך אישור מעבדה

מוני אורבך
13-08-09, 08:29
לפי כל הנתונים שרשמת.
ערך הרכב כמשקל ברזל
קרי 1K שח
יכול להיות שאפשר להציל ממנו מכלולים, אבל זה בערבון מאוד מוגבל.
אם לא עשה בשנתיים האחרונות טסט, דורש בדיקת מעבדה טכניון.
וזה סיפור לא פשוט ויקר.
בקיצור, 1K מכסימום.

נימי
13-08-09, 08:48
הדעה שלי, אם אתה רוצה גיפ

במקום הנושא של ההודעה "קניית ג'יפ לא בשימוש"
הייתי ממליץ על, קניית ג'יפ, לא בית שימוש

dtam
15-08-09, 21:26
אל תתעסק !
הזול תמיד בסוף יוצא יקר
תלמד מהטעויות שלי תחסוך ותקנה משהו במצב טוב

whisky
16-08-09, 10:01
הדעה שלי, אם אתה רוצה גיפ

במקום הנושא של ההודעה "קניית ג'יפ לא בשימוש"
הייתי ממליץ על, קניית ג'יפ, לא בית שימוש

אהבתי, חזק, אני מרשה לעצמי לאמץ

whisky

elitkh
16-08-09, 18:25
אני צריך רכב לחלקים-אם אתה לא קונה -שלח לי את הטלפון של המוכר.

תודה

-->