PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממיר קטליטי בסופה ??

skhaikin
20-06-04, 00:00
שלום,

בסופה החדשה שלי ישנם באק-פיירים (לא חזקים אמנם) כשהאוטו עומד בניוטרל. מי שמכר לי את הסופה טוען שזו תופעה שקורת בגלל שבמקור תוכנן להיות ברכב ממיר קטליטי, אך לא הותקן בפועל. האם צריך לבדוק עוד גורמים אפשריים ? יש מה להיות מוטרד מהעניין ?

תודה !

אדי
20-06-04, 16:36
בדוק סדקים במערכת הפליטה (סעפת, דוד, צינורות).

karlos
26-06-04, 00:54
כמה זמן היא אצלך?(כמה זמן נמשכים התסמינים)
יש תופעות נוספות?(גימגום? סל"ד לא יציב?)
רק בניוטרל?

skhaikin
26-06-04, 11:13
הסופה אצלי בסה"כ שבוע. לא, אין תופעות אחרות - האוטו נוסע אחל'ה (טפו טפו טפו), וכן, שומעים את זה רק בניוטרל בעמידה.

שחר-סופה
26-06-04, 14:05
קודי תקלות הוצאת / בדקת ?
נסה לברר עם הבעלים הקודם מהיתה צריכת הדלק.
בדוק ויזואלית ,כמו שאדי כבר הציע לך את כל מע' הפליטה ,צנרת,דוד,סעפת.
מאד יכול להיות שמשהו שם "אכל" מכה ,סדוק,שבור,מעוך.

שחר.

skhaikin
26-06-04, 20:15
לא, לא בדקתי עוד קודי תקלות - אצטרך קודם ללמוד לעשות את זה (אני יודע שזה לא סיפור קשה). לגבי הבעלים הקודם - זה בחור שקנה את הרכב מהמכרז, שיפץ ומיד מכר לי אותו. אז לא היה לו יותר מדי נתונים על צריכת הדלק. המדידה היחידה שעשיתי עד כה יצא לי 1 ל 6 (בנסיעה מעורבת - כביש / עיר וקצת בשטח ). האוטו גם לא היה בשטח מאז השיפוץ, אז קשה לי להאמין שיש נזקים פיזיים במערכת הפליטה. אבל אנסה לבדוק את זה.

asafk
26-06-04, 20:20
נשמע לי שהבחור מכר לך, ביחד עם הסופה, מעט "גזי פליטה"...
רוב הסופות הן בלי ממיר, ולא מוציאות בקפיירים.

איזה שנה הסופה?
יש חיישן חמצן?

האוטו גם לא היה בשטח מאז השיפוץ, אז קשה לי להאמין שיש נזקים פיזיים במערכת הפליטה
ולפני השיפוץ, היה בשטח?? :twisted:

אסף.

זאביק
26-06-04, 20:26
קודי תקלות של הסופה
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3978

skhaikin
26-06-04, 20:42
אסף,
הסופה היא שנת 1998. עכשיו לגבי גז הפליטה שהוא מכר לי - אולי... אני מקווה שלא. האמת היא (אולי תצחק אולי לא), אבל את העסקה בניתי על העובדה שהרגשתי שאני יכול לסמוך על הבן אדם, הרי אני לא מבין יותר מדי כרגע - אז לא הייתה לי בררה, חוץ מלעבור על הדף של בדיקת הרכב מהאתר, ולראות שהאוטו נראה סה"כ ממש ממש בסדר ונוסע טוב. ראיתי גם איך הוא עובד על הרכבים האחרים - פירוק מלא של המרכב, זיפות וצבע על כל הרכב, טיפול מלא, מעבר על כל המכלולים - מה שנקרא "שיפוץ עמוק". בדקתי על הבן גם בעזרת אנשים טובים מהאתר, והוא נמצא מוכר בתחום כבן אדם יסודי ואמין - אז זהו, קניתי (אה, כן, זו סופה ארוכה כמו שאתה יודע שחיפשתי - ולא מצאתי יותר מדי כאלה ובטח לא במצב הזה). לאט לאט אני אלמד, מזל שיש לי את JEEPOLOG ![/quote]

skhaikin
26-06-04, 20:44
אה, ולגבי חיישן חמצן - אני לא יודע איך בודקים אם ישנו או לאו דווקא, ואם ישנו אז אם תקין או לא... נו טוב - עוד דבר שאצטרך ללמוד.

asafk
26-06-04, 20:47
עוד קצת כדי לברר...
שנת 98- עם דשבורד של סופה או של רנגלר? (או- דגם מיוחד של כוחות הבטחון בלי חיישן, או דגם אזרחי עם חיישן? )

אסף.

skhaikin
26-06-04, 20:55
אסף, אני ממש מתבאס שכל התשובות שלי "לא יודע" - אבל זו התשובה גם הפעם. מה שאני כן יודע שזה היה של מג"ב, זה רכב פתוח (ברזנט) - אולי זה יעזור לך להבין יותר על מה מדובר ?

איך אני מבדיל בין דשבורד של סופה לזה של רנגלר ?

שחר-סופה
26-06-04, 21:15
אם השעונים הולכים בטור משמאל לימין (אורכי) לכיוון הנוסע שליד הנהג , אז
זהו לוח שעונים רנגלר.
לוח שעונים-סופה , כל השעונים מרוכזים מול הנהג.ההסבר הוא בפשטות כמובן
רק לצורך הבנה ראשונית.
לגבי חיישן החמצן,הוא ממוקם על צינור סעפת הפליטה בצד שמאל (הנהג),אי
אפשר לפספס.יוצאים ממנו 4 חוטים אשר מתחברים בהמשך לקונקטור.
בבדיקת קודי תקלות ,חיישן חמצן תקול = 21.
תצטרך עזרה נוספת לגבי איך בודקים וכד',אתה מוזמן להרים טל' 568074-050

שחר.

skhaikin
26-06-04, 21:20
אוקי, אז יש לי לוח שעונים של רנגלר אם ככה (לא ברור איך זה קשור לחיישן חמצן - אבל אסף כנראה יודע יותר טוב). שחר - תודה, אני אבדוק מחר ואם צריך אתקשר.

asafk
27-06-04, 15:47
זה קשור, כי אם יש לוח שעונים של רנגלר, וחזית רנגלר, זה אומר שזו סופה עם מפרט של סופה אזרחית (גם אם היא עשתה את הסדיר שלה במשטרה או מג"ב). זאת אומרת שבטוח יש בה חיישן חמצן.

תבדוק אם הוא תקין.

ושוב- אין שום קשר לממיר.

אסף.

skhaikin
28-06-04, 00:15
אסף - צדקת. המחשב מראה תקלה (יחידה למזלי) למספרה 21 - חיישן חמצן. מה עלי לעשות בשביל לסדר את זה ?

asafk
28-06-04, 00:26
א. תבדוק שהוא באמת שם. (כמו שהסבירו לך קודם) אולי יש רק חור של החיישן ואין חיישן, אולי יש סעפת בלי חור...
ב. אם הוא שם- תבדוק שכל החוטים מחוברים. יש סוג עם 3 חוטים, יש סוג עם 4 (יש גם חיישן בלי חימום, שני חוטים בלבד, לא ראיתי כזה מקורי בסופה).
ג. אם כל החוטים מחוברים, ועדיין יש תקלה, ספר לנו ונמשיך הלאה בבדיקה.

אסף.

skhaikin
28-06-04, 08:29
אוקי, אז דומה שיש חיישן, אבל לא מחובר בכלל (קונקטור שלו קטוע, והכבל עם 4 גידים מונח על המנוע) - תודה לשחר שעזר לי לאתר אותו בטלפון. אולי גם מה שיש שם זה לא חיישן אלא סתם איזו שהיא סתימה במקומו. בכל מקרה, החלטתי לקנות את החיישן אם אין שם. כנראה שאצטרך לבקש את עזרתו האדיבה של מישהו ממביני עניין כאן בצפון בשביל להתקין את החיישן, לא נראה לי שכדאי לי להתעסק עם דברים כאלה כשיש לי אפס נסיון בינתיים...

שאלה: איפה בצפון אפשר לקנות כזה חיישן וכמה הוא אמור לעלות ?

קיד
28-06-04, 22:58
חיישן חמצן ניתן לקנות אצל ינוביץ' (תחנה מרכזית ישנה ת"א). מחיר? לא פחות מ-300 ש"ח.
אם אתה מוצא בפחות, תקנה 2.
במידה ואין לך חיישן / החיישן שבור / מקולקל / מנותק, והתקע של הצמה המגיעה מהמנוע, אל החיישן מנותק, אז לא צריכה להיות לך בעיית מנוע. בבקשה אך תשקיע 300 ש"ח בחיישן , משום שזאת לא התקלה.
המנוע יכול לעבוד מצויין בלי חיישן, בתנאי שהתקע מנותק (פתוח). תוודא שלא נשארו בתקע חוטים לא רצויים. בהזדמנות...הרצאה על ניהול מנוע במעגל סגור ופתוח.
בתנאי שאתה משוכנע שסעפת הפליטה שלמה, ומהודקת למקומה היטב, הייתי מתחיל לבדוק, מצתים, חוטי הצתה וכובע מפלג.את מערכת הדלק הייתי בודק בשלב השני.
בברכה,
קיד

-->