PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה עולה לרכוש ולהחזיק אופנוע שטח?

tzurlis
12-08-09, 19:23
ג'יפ כרגע לא בכיוון, אין כסף.
הליכה עם תרמיל - בשנים האחרונות נפלתי לערימת בעיות גופניות וזה כרגע לא אפשרי.
מה נשאר? אופנוע שטח ואהבה למכונאות עצמית.
מה לא נשאר? כסף.
כמה עולה לקחת כלי דו"ש קטן, נפח מנוע שאפשר לחיות איתו, ולהשמיש אותו לבד?
מה עלויות הרשיון ומה העלויות השנתיות השוטפות?
הערכה כללית לעלות שיפוץ וממה כדאי להזהר?

חנן-ג'יפולוג
12-08-09, 19:56
DR600 שעושה כ30000 ק"מ בשנה, עלות חלפים כ600 ש"ח בחודש, נכון לשנת 98.

six 4 life
12-08-09, 20:03
ביטוח חובה בסיסי משהו שנע בין 4000 עד ל4800 ש"חים לשנה לכלי מעל 50 סמ"ק. הנתונים משתנים לפי גיל וותק וכו'.

mate
12-08-09, 21:03
אם בחשבון גם נסיעות בכביש, וטיולי שטח רגועים בכיף,
אני בחרתי בxr650 שנת 97. נוח בשטח אמינות מוכחתץ
ניתן למצוא כלי טוב סביב 14-15k.
תגדיר תקציב ורשיון, ונעזור יותר.
אגב, הxr650 נכנס בקטגוריה של "עד"500 מבחינת רשיון נהיגה נדרש
רז

יוש
12-08-09, 21:16
אגב, אם כבר הזכרת את המצב הגופני, יש לציין שרכיבה על אופנוע שטח - בשטח, מצריכה כושר גופני גבוה והיא פעולה מאמצת ולא פשוטה לאורך זמן שצריך להערך לה.

מה דעתך על טרקטורון?

רן סיטון
12-08-09, 21:48
הכל תלוי כמובן לאיזו רמה אתה מכוון.
אופנועי שטח עובדים מאוד קשה, ואחזקתם די יקרה. הממוצע בחבורה שלנו הוא בסביבות 2000 ש"ח לחודש, וזה לכלים שלא רוכבים בכביש אף פעם!
זה כולל הכל, כולל ציוד רכיבה שמתבלה, צמיגים , וכמובן טיפולים.
לאורך השנים תמיד הוצאתי יותר כסף על אופנועים מג'יפים.
מישהו לפני הזכיר את נושא הכושר הגופני, ואני חייב להצטרף לדבריו, רכיבת שטח רצינית דורשת כושר ברמה טובה +,
אלא אם תגביל את עצמך לקצב רגוע על שבילי קק"ל.

אדמון
13-08-09, 00:48
הי צור,

נראה לי שאתה מתכנן מסלול להרפתקה יקרה. :)

כפי שאני מכיר אותך, אתה אדם ישר ופרפקציוניסט, לכן:
אם תקנה דו"ג אז בודאי תקנה כלי חוקי, תרכוש ביטוח, מיגונים לגוף וכו'.

החלקי חילוף יקרים מאוד, גם אביזרי הבטיחות שהם חובה מאוד יקרים.
כמו כן עלויות הביטוח, עלויות המיגון, נגרר במידה ורוצים לטייל באזורים רחוקים מהבית.
חשוב לזכור שמחיר "הטעות" באופנוע שטח היא יקרה מאוד........:oops:
היתרון הוא עלות זניחה של דלק, חופש אינסופי, אדרנלין מטורף שאי אפשר להשיג אותו בג'יפים.
(חוקי הפיזיקה וכוח המשיכה שונים לחלוטין :p)

היות והג'יפ אצלי הוא מקצוע, רכשתי לאחרונה כתחביב אופנוע שטח.
מסקנה חד משמעית היא שעלות של אופנוע שטח כולל אחזקה היא יקרה מאוד, אפשר להגיד יותר מאחזקת סופה (בהנחה שהכלים משמשים לטיוים בלבד).

בכל אופן אם תחליט להכנס לתחום - לא תצטער לרגע - זה ממכר מאוד.

בהצלחה

tzurlis
13-08-09, 01:02
אהמ. יותר יקר ממה שהאשה מרשה.
תודה לכל מי שענה
נשארו שתי אפשרויות: טרקטורון או כלום.
צריך לחשוב על זה.
הרי בלי שטח לגמרי אי אפשר :mad:

nissany
13-08-09, 08:33
אהמ. יותר יקר ממה שהאשה מרשה.
תודה לכל מי שענה
נשארו שתי אפשרויות: טרקטורון או כלום.
צריך לחשוב על זה.
הרי בלי שטח לגמרי אי אפשר :mad:

סמוראי יכול להיות פשרה מצויינת .
קל וזול לתחזוקה לבד
צריכת דלק נמוכה
עביר מאד

lioresi
13-08-09, 09:33
אם תחליט להשאר עם אופנוע יש לי KTMלמכירה,אבל אחזקה של אופנוע(נכונה בכל אופן)זה הרבה כסף,לך על באגי חד מושבי,תאמין לי מומלץ!

דרור ברלי
13-08-09, 19:29
מסקנה חד משמעית היא שעלות של אופנוע שטח כולל אחזקה היא יקרה מאוד, אפשר להגיד יותר מאחזקת סופה (בהנחה שהכלים משמשים לטיוים בלבד).

סופה זו לא דוגמה לכלום.
אם יש לך חוש טכני מינימלי אחזקת סופה יכולה להיות זולה יותר מפרייבט...

אופנועי שטח בנפח בינוני ומעלה בישראל זה סיפור יקר. רק ביטוח-חובה יעלה לך כמו ארבעה חודשי דלק בסופה...
חלקים עולים כמשקלם בזהב. גם אם תתחזק את האופנוע לגמרי לבד עדיין תוציא המון כסף.

תחביב מטורף ומדהים ולא לתפרנים.

GodsFather
13-08-09, 20:02
אחזקה יקרה רק אם הוא נכנס לתחום הטכני ברצינות. אם זה רק לשבילים, האחזקה זולה וסבירה, במיוחד לכלים נפוצים כמו XR650 או לחילופין DRZ400, גם אם הבנאדם פדנט. (שוב, כל עוד לא מדברים על טיולים בסגנון תחרותי/ראלי וכד')

מיגונים קונים משומש, יש כמו זבל בפורומים השונים וביד 2. כל עוד אין כוונה להתחרע, אין סיבה לבהלה. אם רוצים, אפשר למנות פה את רוב הדברים ומחירים לידם, מצבי צב דרך מגפיים ועד מגן כליות.כמובן שגם שרשראות ומנעולים נכנסים לתמונה, והרבה מהם...

לפני 6 שנים היה לי XT500 98 (מחירון היה 23), שהיה כלי לא רע בכלל לשבילים והחזיק יפה גם 120 בכביש, הוא גם עף באויר כמה פעמים בשטח ובכביש והעלויות לתיקון היו מינוריות (אני מדבר על שבירת רגלית הילוכים במקרה הרע וחתיכת פלסטיק במקרה הטוב). קניתי אותו אחרי חיפושים סבלניים מאדם ששמר עליו (מיותר לציין שסבלנות היא התשובה כשמחפשים כלי רכב ואין הרבה שפיל לטעויות) וגם טרחתי לעשות לו בדיקה, כאן יאמר שיש כמה חבר'ה שעושים בדיקות בצורה נורמלית בתחום הזה, להבדיל מתחום המכוניות/ג'יפים...אני יודע את זה כי גם כשקנו אותו ממני עשו בדיקה וגם הבודק ההוא היה הוגן וישר ולא ניסה לכסת"ח את עצמו.

אעיד על עצמי שלא היה לי בזמנו מושג קלוש בתחזוקה וגם לא היה לי הזמן הפנוי לזה ולמעט בדיקת שמן תקופתית ושימון השרשרת, הכל הייתי עושה במוסך אופנועים רגיל בת"א (כלומר, לא גורו או "מתמחה" וכד'), העניין הוא שלא היה מה לעשות למעט טיפול תקופתי שעלה גרושים. וזה בלי קומבינות כלל.

חווית הרכיבה הייתה מהנה ביותר, שונה לחלוטין ממה שאני עושה היום עם הג'יפון שלי וממה שעשיתי עם הCJ שהיה לי לפני האופנוע ולכן גם ירדתי ממנו בסופו של דבר.

בקיצור, השד לא כזה נורא. יש כלים לא רעים בכלל בכבישי ארצנו שיכולים לעשות את העבודה ובמחיר שפוי לרכישה ותחזוקה - לא ממליץ ללכת לסוחרים, אני מניח שזה מובן.
אממה, עניין הרפרומה בביטוח יכול להפיל, אני לא יודע מה העבר התעבורתי של צור ולכן אי אפשר לחרוץ בוודאות אם הוא ישלם את המחיר הגבוה של הביטוח או הנמוך.

asafk
13-08-09, 20:24
אתה יכול גם להחזיק אופנוע בלי ביטוח וטסט. זה לא מומלץ. אבל עם עגלה שתגרור מאחורי הטנדרון עד השטח, כנראה תחסוך כך די הרבה כסף. אני לא מבין גדול באופנועים, אבל XR650 נשמע גם לי בחירה טובה שתאפשר לך להחזיק אופנוע יחסית בזול.

אסף.

GodsFather
13-08-09, 20:26
מה אתה מציע אסף ? טנדר ואופנוע ? הוא אומר שהוא רוצה לקצץ עלויות...

דרור ברלי
13-08-09, 21:44
לגבי הרפורמה בביטוח - הרוב המוחלט ישלמו יותר, הרבה יותר.
כי המפקח על הביטוח רוצה - ולצערי גם יצליח בסופו של דבר - לחסל את הענף הדו-גלגלי בישראל.

הפרמטרים לחישוב הם גיל, הסטוריית התאונות ועבירות התנועה בעבר.
מה שיקרה בפועל זה שכמעט כולם ישלמו עשרות אחוזים יותר. מי ישלם פחות? בני 60-70 ללא עבירות תנועה רשומות כלל וללא אף תאונה מעולם - אולי הם ורק הם. מכיר כאלה?

עידו לוריה
13-08-09, 23:42
ג'יפ כרגע לא בכיוון, אין כסף.
הליכה עם תרמיל - בשנים האחרונות נפלתי לערימת בעיות גופניות וזה כרגע לא אפשרי.
מה נשאר? אופנוע שטח ואהבה למכונאות עצמית.
מה לא נשאר? כסף.
מה עלויות הרשיון ומה העלויות השנתיות השוטפות?
הערכה כללית לעלות שיפוץ וממה כדאי להזהר?

צור שלום
אני הרבה שנים בתחום וזה נכון מה שאמרים בתגובות , זה מאוד תלוי איך אתה מתכוון לרכב עם בתחרויות או ברגוע זה משנה את העלויות מן הקצה אל הקצה, אני לא ממליץ על נפח יותר גדול מ 400 סמ"ק , הם הרבה יותר ידידותיים למשתמש ו"סלחנים".
ועוד דבר ששוה מחשבה אופני הרים (אני לא צוחק) אין שום כלי שטח שמשתווה לאופנים אבל צריך כושר (גם באופנוע ) אבל זה ניבנה עם הרכיבה .
עידו

אדי
14-08-09, 10:00
ועוד דבר ששוה מחשבה אופני הרים (אני לא צוחק) אין שום כלי שטח שמשתווה לאופנים אבל צריך כושר (גם באופנוע ) אבל זה ניבנה עם הרכיבה .
עידו

תקשיב לעידו, שווה לחשוב על אופניים. טיולי האופניים קצת הרגיעו את הג'וק של הג'יפים, אבל זה עדיין לא עבר :-) ... גם טיול וגם קצת כושר. זה באמת יכול להיות רעיון טוב.

ליאור מ
25-08-09, 21:09
אהלן צור,

כתבת בהתחלה שלא תטייל ברגל בגלל בעיות בריאות שונות...
אופנוע שטח ממש לא בשבילך!
מנסיון שלי עם dr650, ועם הרבה שנים בג'יפים, אחד ההבדלים הגדולים זה שבאופנוע אתה חייב יכולת גופנית גבוהה, וסיכוי לא קטן לנפילות כואבות. למשל, תנסה לעלות ולרדת מעלה עם בורות ודרדרת- כולם נופלים עד שצוברים נסיון.
יש אצלי בבית פלטינה לרגל, זיכרון לנפילה כואבת בשטח.

מצטרף להמלצות על סמוראי ועל אופני שטח.

adam12345
04-09-09, 00:44
אגב, הxr650 נכנס בקטגוריה של "עד"500 מבחינת רשיון נהיגה נדרש
רז

לדעתי אתה טועה.
אופנוע עם מעל 500 סמ"ק יהיה בקטגוריה של מעל 500 סמ"ק, נשמע הגיוני לא?
ואופנוע עם פחות מ500 יהיה בקטגוריה הבינונית.
אם האופנוע הוא משנת 2007 והלך אז ניתן להגביל אותו לפי כוח סוס (ואז לא משנה הנפח), שהכוח סוס זה בעצם השיטת הגבלה החדשה, אבל שוב מדובר רק על אופנועים משנת 2007 (או 2006 אני לא זוכר בדיוק)
זאת אומרת שאופנוע שנת 97 כמו שלך הוא אך ורק לבעלי רשיון בלתי מוגבל.

מי שעשה רישיון אחרי שיצאו החוקים החדשים יהיה מוגבל ל33 כ"ס (לאופנועים שנמכרו משנת יציאת החוק כמובן) ואם הוא רוצה לרכוש אופנוע ישן יותר אז הוא מוגבל לנפח של 400 סמ"ק.

מי שהיה לו כבר רשיון ביניים לפני יציאת החוק יכול לרכוש אופנוע לפי הגבלה של 500 סמ"ק או 54.4 כ"ס, זה רשום ברשיון נהג.

אבל אם האופנוע שלך מיוחד מאיזה שהיא סיבה אז אני מאוד השמח לדעת על זה אני בעבר הייתי חם על הXR המגודל אבל התעצלתי להגדיל את הרישיון שלי:(

R-IK
05-09-09, 23:47
תקשיב לעידו, שווה לחשוב על אופניים. טיולי האופניים קצת הרגיעו את הג'וק של הג'יפים, אבל זה עדיין לא עבר :-) ... גם טיול וגם קצת כושר. זה באמת יכול להיות רעיון טוב.

מסכים בהחלט כל עוד אין בעיה גופנית שמגבילה אותך. אצלי האופניים ניצחו ביג טיים.

יונתןמצפה
05-09-09, 23:57
מסכים בהחלט כל עוד אין בעיה גופנית שמגבילה אותך. אצלי האופניים ניצחו ביג טיים.

ודבר נוסף שראוי להוסיף- כמות האדרנלין שאופניים (מה שמתאים לך ונקרא: "all mountain") יכולה לספק גבוהה אפילו ממה שמספק סמוראי בחרמון אילת ;)... הכל תלוי בכוונות ומה אתה מתכוון לעשות איתם.

אם בכל זאת אתה חושב על זה, תרים טלפון. אשמח לעזור

R-IK
05-09-09, 23:57

לגבי דו"ש, אני דווקא לא הייתי הולך על ה XR. מדובר באופנוע מעולה וחזק אבל, תצטרך להשקיע הרבה זמן עד שתמצא אחד ראוי ורוב רובם שחוטים ודורשים יישור קו אכזרי.

אם כבר אז אולי דו"שון ממשפחת ה 250 סמ"ק, כאלה שרכבו איתם לעבודה ומקסימום בשבילי קק"ל.

R-IK
06-09-09, 00:00
ודבר נוסף שראוי להוסיף- כמות האדרנלין שאופניים (מה שמתאים לך ונקרא: "all mountain") יכולה לספק גבוהה אפילו ממה שמספק סמוראי בחרמון אילת ;)... הכל תלוי בכוונות ומה אתה מתכוון לעשות איתם.

אם בכל זאת אתה חושב על זה, תרים טלפון. אשמח לעזור

אני חייב להגיב ולומר שהכיף הזה עלול לעלות לך בעוד נזקים גופניים :rolleyes:

-->