PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות בהגה וצרות אחרות בטרנו 2001

egooli
14-08-09, 13:43
שלום לכולם,

קניתי טרנו קצר 2001 לפני שבוע ויש שני דברים שמטרידים אותי שרציתי לקבל עליהם חוות דעת.

הראשון הוא שההגה ולמעשה כל הרכב מתחיל לרעוד מאוד חזק כאשר עוברים את מהירות ה-100 קמ"ש. אני יודע שג'יפ איננה מכונית מרוץ, אבל כן ציפיתי שאפשר יהיה לנסוע בו בנוחות בכביש מהיר. האם זה אמור להיות ככה, או שצריך לעשות כיוון כלשהו? האם הציפיה שלי של נסיעה נוחה ב-120 קמ"ש היא מוגזמת לסוג הרכב?

העניין השני הוא התנהגות המתלים. זה הג'יפ הראשון שלי ואני לא יודע מה אמורה להיות ההרגשה בדיוק, אבל התחושה היא שהוא קופץ הרבה יותר מדי, אפילו על בורות ועל פסי האטה שלא לדבר בשטח. על רוב הפרייבטים שיצא לי לנסוע בהם אפשר לעבור פסי האטה ב-80 קמ"ש כמעט בלי להרגיש, והטרנו קופץ כמו משוגע אפילו ב-30. האם זה אמור להיות ככה, או שיש איזו בעיה עם המתלים?

Pageup
14-08-09, 15:25
הוא לא אמור לרעוד. הבעיה יכולה להיות בצמיגים, באיזון גלגלים ובכוון פרונט.
זה גם יכול להגם מבוץ יבש על הג'נטים מבפנים (פחות סביר מאחר והחורף מזמן
עבר חלף לו).
תתחיל מללכת לצמיגיה שיעיף מבט על הצמיגים (אם אתה לא יודע אם הם תקינים או לא)
ויעשה לך איזון גלגלים, אם זה לא יעזור, לך על כוון פרונט. אם גם זה לא יעזור אז
למוסכניק הקרוב לביתך (אבל סביר שזה יעצר בכוון פרונט).
לגבי הקפיצות, רכב שטח זה לא פרייבט. הוא מתנהג אחרת לגמרי. אם הרכב
קופצני במיוחד יתכן והבולמים שלך גמורים והייתי מעיף מבט גם על הקפיצים.
פה זה כבר עולם ומלואו.

shachar
14-08-09, 15:26
הראשון הוא שההגה ולמעשה כל הרכב מתחיל לרעוד מאוד חזק כאשר עוברים את מהירות ה-100 קמ"ש

זה לא צריך להיות ככה, הדבר הראשון שמתחילים ממנו הינו איזון גלגלים, בנוסף יש לאתר חופשים אחרים. ממליץ לערוך חיפוש בפורום על רעידות בהגה

העניין השני הוא התנהגות המתלים. על רוב הפרייבטים שיצא לי לנסוע בהם אפשר לעבור פסי האטה ב-80 קמ"ש כמעט בלי להרגיש, והטרנו קופץ כמו משוגע אפילו ב-30.
נתחיל בזה שאם לא הגזמת עם ה 80 יש לך בעייה התנהגותית
אני לא מתכוון לכך שאם שמו פסי האטה המהירות בטח צריכה להיות מתחת ל 50 קמש ובשטח בנוי.

בעייה שנייה שאני מאתר היא ההבנה של הרכב בו אתה נוסע - קצר עם מרכז כובד גבוה ומהלך מתלים לא קטן.

בחינה של מצב המתלים שלך צריכה להעשות בהשוואה לרכב דומה אחר
מצד שני בטח אחרי שתשווה תרצה להגביה את הרכב ולפגום עוד ביציבות שלו על ידי הגבהות עוד לפני שלמדת אותו ואת ההתנהגות שלו

קניתי טרנו קצר 2001 בנזין לפני כשבוע.
הבנתי ששיפורים ושינויים יותר יקר ויותר בעייתי לעשות במוסכים רשמיים.

בהצלחה

והתנצלות מראש אם הרושם הראשוני שלי מוטעה

torchak
14-08-09, 15:44
אל תתיאש אם הבעיה היא לא איזון גלגלים. אני אומר קודם כל תנסה לאבחן את הבעיה נכון. נסה להבין מה מקור הרעידות, מה רועד לפני מה? איפה אתה מרגיש את הרעידות חזקות יותר?
למה אני מתכוון? יש רעידות שמתחילות מההגה, שההגה מתחיל לרעוד במהירות ימינה שמאלה וזה כמובן מביא לרעידות בכל הרכב. דבר כזה, סביר להניח נובע מאיזון גלגלים קדמי או חופשים למניהם בחלקי מערכת ההיגוי (תשובות קרועות, משחוררות וכו).
לחליפין, יש רעידות שאתה מצליח להרגיש שהם מגיעות כאילו מהמרכב, יותר דומה לוויברציות מאשר לרעידות של ממש. דבר כזה יכול לבוא הרבה פעמים מאיזון דריישפטים ו/או חופש בצלבים.
בכל אופן, תמיד כדאי להתחיל מהדברים הקלים והזולים. נסה איזון גלגלים, אם הם יהיו מאוזנים אתה תראה זאת מייד ותבין שאין בזה צורך ולא זאת התקלה. גש למכון פרונט, שוב, אם הפרונט יהיה בסדר הם יגידו לך. שם גם יוכלו לבדוק לך את הכל מערכת ההגה.
אגב, לפני איזון גלגלים אתה יכול לנסות להחליף את הגלגלים האחוריים עם הקדמיים, זה בחינם.
יש הרבה סיבות לרעידות ברכב וייתכן שתאלץ לעבור שלב שלב עד לבידוד של התופעה. על תתיאש - במקרה הגרוע ביותר לך למוסך עם ניסיון, שם בוודאי יוכלו למצוא תיק תק את מקור הרעידה.

בהצלחה,
נועם.

dudu
14-08-09, 16:52
קודם כל תתחדש

א. רעידות לא צריכות להיות גם לא ב120 קמ"ש זה לא תקין למרות שזה רכב שטח ולא פרייבט

ב.טראנו גם ארוך וגם קצר באם לא שופרו/שונו הם מטבעם רכים מעט וקופצניים בסגנון רכבים אמריקאים ישנים אם זה מפריע ניתן לשנות את זה

ג.פסי האטה שמם נובע מיעודם לפחות כך נאמר לי

המון בהצלחה

-->