PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות-צבע איכותי לפרוייקטים מבוססי ברזל!

לביא סמו וסומו
14-08-09, 19:28
לאחרונה החלתי מסכת פרויקטים לסמי...מסכת דיגומים.

כמובן שהחומר שאיתו אני עובד זה עם ברזל מה שמחייב צביעה מספיק טובה נגד חלודה וכו'

אשמח אם תמליצו על דרכי צביעה ועל סוג צבע ואיפה לקנות.

מה שכן אני לא מצויד במיכשור כלל אני מדבר על צביעת מברשת...(אני חייל חי מהיד לפה מקסימום תיכנון , 100 אחוז עבודה עצמית וידנית + חיסכון בכיס והמון אהבה וגאווה בתוצאות)

כרגע הגגון שעשיתי צבוע בספריי צבע שחור (2 שכבות) כמצופה זה החזיק בדיוק שבועיים.

תמליצו חברים הסתכלתי בפרוייקטים שעשו אבל אף אחד לא פירט לגבי הצביעה..

אופיר נדיר
14-08-09, 19:48
לצביעת ברזל תשתמש בהמרייט. לא תחליף מקומי אלא המרייט אורגינלי. מוכרים בהום סנטר. אני מניח שגם במקומות אחרים.

לא צריך צבע יסוד. יתכן ותצטרך יותר משכבה אחת.

kobiarava
14-08-09, 20:49
היי לביא

המלצה ראשונה-אל תשתמש בהמרייט. במה כן להשתמש-קודם כל יסוד איכותי עשיר באבץ, אני משתמש ב"אנטירוסט" של טמבור אבל יש גם דומים אצל יצרנים אחרים, ומעליו 2 שכבות של צבע עליון איכותי, למשל "פוליאור" של טמבור לגימור מט או "סופרלק" לגימור מבריק. אם אתה מעוניין לצבוע ישירות וללא יסוד אז לטמבור יש את "צביעה אחת ודי", אבל עם צבע שכזה צריך לצבוע בכיסוי מלא, לפחות 2 שכבות וחשובה עוד יותר עבודת התשתית.
לגבי תשתית לצבע-חשוב מאוד להכין את השטח לפני הצביעה, ההקפדה פה חשובה לא פחות לאיכות העבודה והגימור, וכמובן שלעמידות הצבע לאורך זמן. ההכנה כוללת ניקוי יסודי של כל פני השטח הנצבע בעזרת ממיס חזק, יש מי שמסתפק בבנזין, אני עובד עם טינר 21 (חשוב לעבוד במקום מאוורר היטב). אחרי הניקוי רצוי לתת ליטוש קל בנייר זכוכית גס\בינוני כדי לאפשר אחיזה טובה יותר של הצבע. אחרי הליטוש מנקים בסמרטוט יבש או לחץ אוויר, וצובעים מיד.

בהצלחה-קובי

לביא סמו וסומו
15-08-09, 01:17
תודה על העצות חברים...
קובי מהרצה ראשונית מדובר בהרבה כסף ל"אנטירוסט" ולסופרלק
אתה מכיר מקום שמוכרים אותם במחיר סביר(אם אתה זוכר תמחירים יותר טוב)?

ושאלה כללית האם כדאי להשקיע ב"פיסטולט" אבל הזול ביותר של ה-120 שקל כדי להרויח כיסוי שטח יותר טוב וכדי לתת גימור ללא משיחות מברשת?.

WILD 1
15-08-09, 08:34
היי לביא

המלצה ראשונה-אל תשתמש בהמרייט. במה כן להשתמש-קודם כל יסוד איכותי עשיר באבץ, אני משתמש ב"אנטירוסט" של טמבור אבל יש גם דומים אצל יצרנים אחרים, ומעליו 2 שכבות של צבע עליון איכותי, למשל "פוליאור" של טמבור לגימור מט או "סופרלק" לגימור מבריק. אם אתה מעוניין לצבוע ישירות וללא יסוד אז לטמבור יש את "צביעה אחת ודי", אבל עם צבע שכזה צריך לצבוע בכיסוי מלא, לפחות 2 שכבות וחשובה עוד יותר עבודת התשתית.
לגבי תשתית לצבע-חשוב מאוד להכין את השטח לפני הצביעה, ההקפדה פה חשובה לא פחות לאיכות העבודה והגימור, וכמובן שלעמידות הצבע לאורך זמן. ההכנה כוללת ניקוי יסודי של כל פני השטח הנצבע בעזרת ממיס חזק, יש מי שמסתפק בבנזין, אני עובד עם טינר 21 (חשוב לעבוד במקום מאוורר היטב). אחרי הניקוי רצוי לתת ליטוש קל בנייר זכוכית גס\בינוני כדי לאפשר אחיזה טובה יותר של הצבע. אחרי הליטוש מנקים בסמרטוט יבש או לחץ אוויר, וצובעים מיד.

בהצלחה-קובי

בנוסף יש לדלל ברמות גבוהות עדיף לצבוע מספר פעמים על היתקלפות מכל מכה.

אני גם משתמש ב פרופיל מגולוון כי בכמויות למיגונים ודיגומים זה לא ממש מיקר אבל חוסך עבודות הכנה רבות וגם זו הגנה טובה - אין חלודה.
יש מקומות שלא צריך צבע ,רק צבע אבץ בריתוכים .........

WILD 1
15-08-09, 08:43
תודה על העצות חברים...

ושאלה כללית האם כדאי להשקיע ב"פיסטולט" אבל הזול ביותר של ה-120 שקל כדי להרויח כיסוי שטח יותר טוב וכדי לתת גימור ללא משיחות מברשת?.

כדי שיצא טוב בפיסטולט צריך קודם כל ללמוד לצבוע
שזה צבע נכון,דילול נכון ,יד נכונה שנירכשת בשנים של ניסיון ובטוח לא פיסטולט זול.....

אז עדיף מברשת יקרה..................

לביא סמו וסומו
15-08-09, 09:04
את שלב המיגונים כבר עברתי לשמחתי....

כעת עברתי לפרויקטי דיגום חיצוניים :
סיימתי גגון וומערכת פרוז'קטורים ובדרך עוד איזה 3 פרוייקטים שרצים על לוח השירטוט.

מאיפה כדאי לקנות פרופיל מגולוון ואם מישהו מכיר מחיר - אני מדבר על פרופיל מלבני 4*4 ס"מ

עובי דופן לפחות 2 מ"מ..........מקום טוב מאיזור המרכז?

וגם צבע איפה ניתן לקנות במחירים טובים (ומה המחיר אם מישהו זה טרי לו בראש)....?

אין בעיה לרתך מתכת מגולוונת נכון?

Viper
15-08-09, 09:41
אין בעיה לרתך מתכת מגולוונת נכון?

לרתך ברזל מגולוון- בגדול אין בעיה.
אבל שים לב לעשות זאת במקום מאוורר. (אם יש לך ריתוך רב- יש להשתמש במסיכה מתאימה).
הברזל המגלוון פולט גזים רעילים בעת הריתוך. (הגילוון למעשה נשרף).
תריץ חיפוש בפורומים על הנושא ותמצא לא מעט חומר.

רון נחמן
15-08-09, 19:01
אם אתה רוצה צבע איכותי ועמיד, אתה תצטרך לשלם קצת יותר...
אני ממליץ לך לצבוע בפריימר בריסוס, ואח"כ לצבוע בצבע איכותי לרכב.
אם אין לך גישה לפיסטולט וקומפרסור גדול אני ממליץ לך ללכת למקום שיכול לייצר לך ספריי מצבע טוב -
"טופ קולור" (יושבים ליד מוסך פליקס בת"א) יכולים לבקבק לך ספריי איכותי עם פיה טובה. מאוד רחוק מספריי זול ומצ'וקמק, שמים צבע לבחירתך עם מקשה בפנים. בכלל, הם מאוד מקצועיים וחביבים.
קניתי אצלם מספר פעמים בעקבות המלצה של מרצה שלי. בנוסף הם עושים הנחות לסטודנטים - יש מצב שהם יעשו גם לך כחייל.
אני צבעתי 2 אופנועים עם צבעים בספריי מהם, יצא ממש טוב ועמיד.

kobiarava
16-08-09, 19:17
תודה על העצות חברים...

לביא, בכותרת ביקשת המלצות לצבע איכותי, ולא לצבע זול. אם אתה רוצה בזול, תמשיך לצבוע בספריי של 15 שקל מהום סנטר, אבל את איכות התוצאה אתה כבר מכיר. בטח כבר למדת איכותי הוא לא זול וזול הוא בד"כ לא איכותי...
בכל מקרה, הצבעים שציינתי לא יקרים מאוד, אם זכרוני אינו מטעה אותי אני משלם בד"כ 120 +מע"מ לגלון של היסוד וקצת יותר מ-200 לפני מע"מ לגלון של פוליאור\סופרלק. הצבע של "צביעה אחת ודי" עולה קצת יותר, אבל לא מצריך יסוד ולכן חוסך בעקיפין חלק מהעלות.
לגבי פיסטולט, אין מה לגעת באחד של 120 ש"ח כי התוצאות איתו לא יהיו טובות בהרבה מהמברשת. אם אתה קונה אחד, תכוון לאיזור ה-400, בסכום כזה תוכל לקנות כלי "חצי מקצועי", שייתן תוצאות טובות למדי (בשימוש נכון!) בתנאי המשתמש החובב, אני צבעתי את הג'יפ הצהוב (ז"ל) עם אחד כזה והתוצאה לא נפלה בהרבה מעבודה של בית מלאכה. עוד דבר חשוב בצביעה בריסוס זה עניין המדחס, אם אין לך אחד גדול ורציני מספיק רד מהעניין מראש.

בהצלחה-קובי

לביא סמו וסומו
17-08-09, 17:19
מדחס יש לי ואחד רציני......

אבל ירדתי מפיסטולט נעשה את זה עם מברשת.

מאיפה אתה קונה את הצבעים??

-->