PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ לשטח ולכביש

bizon
15-08-09, 10:29
קודם כל שמי מור נעים מאוד
אז ככה 4על4 תמיד היה חלום ועם הזמן חסכתי קצת ועכשיו אני רוצה לממש אותו פקעה סבלנותי
הבעיה שאני לא יודע מאיפה להתחיל מהסיבה שהרכב אמור לשרת אותי גם ביום יום (אני עושה 3000 קמ בחודש) ודלק בימינו זה מיצרך יקר יש בירשותי פיאט פונטו חסכוני אין ברירה שנת 2003 +20000 בצד אשמח לקבל עצת מומחים בתודה מראש ....

boba banay
15-08-09, 11:52
אני בתחילת דרכי החזקתי סמוראי כרכב יחיד יומיומי וטיולים ולאט לאט הגעתי למסקנה שיותר משתלם להחזיק פרייבט חסכונית ליומיום (אני עושה 1000 ק"מ בשבוע עם קורדובה דיזל) ולטיולים יש סיקס שעומד בבית ולא זז עד שבא לי לטייל - אחזקה פשוטה וזולה (אתה יכול לעשות את זה גם עם סמוראי ישן) ואם הוא נתקע\נשבר בשטח עדיין יש רכב להגיע ביום ראשון בבוקר לעבודה.

מבחינת עלויות מדובר בתוספת שנתית של 2500 ש"ח בשנה לביטוח חובה ורישוי אבל זה משתלם בסופו של דבר כי מרגישים את זה בחיסכון בדלק ובאחזקה השותפת (4 על 4 שנוסע יומיום על הכביש מתבלה מהר יותר וזו עובדה - יותר מכלולים עובדים כל הזמן).

בתקציב שלך אתה יכול להשאיר את הפונטו ולהוסיף יופי של סיקס או סמוראי.

יריב קלר ברוך
15-08-09, 12:03
אני בתחילת דרכי החזקתי סמוראי כרכב יחיד יומיומי וטיולים ולאט לאט הגעתי למסקנה שיותר משתלם להחזיק פרייבט חסכונית ליומיום (אני עושה 1000 ק"מ בשבוע עם קורדובה דיזל) ולטיולים יש סיקס שעומד בבית ולא זז עד שבא לי לטייל - אחזקה פשוטה וזולה (אתה יכול לעשות את זה גם עם סמוראי ישן) ואם הוא נתקע\נשבר בשטח עדיין יש רכב להגיע ביום ראשון בבוקר לעבודה.

מבחינת עלויות מדובר בתוספת שנתית של 2500 ש"ח בשנה לביטוח חובה ורישוי אבל זה משתלם בסופו של דבר כי מרגישים את זה בחיסכון בדלק ובאחזקה השותפת (4 על 4 שנוסע יומיום על הכביש מתבלה מהר יותר וזו עובדה - יותר מכלולים עובדים כל הזמן).

בתקציב שלך אתה יכול להשאיר את הפונטו ולהוסיף יופי של סיקס או סמוראי.
צודק

bizon
15-08-09, 12:33
מה לגבי טויוטה היילקס?
פשוט יש לי קצת בעיה עם רכבים קטנים אני מישתגע מספיק מהפונטו
ומה גם שהטויוטה פשוט יפה :)

boba banay
15-08-09, 21:24
הטויוטה מצוינת - אבל לא תמצא בתקציב שלך, ובמיוחד לא אחת במצב סביר.

bizon
16-08-09, 10:37
אז על מה ללכת ה סי ג'יי זולל דלק בהגזמה וכל טיול עלול לעלות לי 1000 שח רק על הדלק
הסוזוקי נורא קטן אם תוכל לתת לי עוד כמה אופציות אני ישמח

נמרוד
16-08-09, 11:47
ב20K ניתן להעמיד רכב שטח לטיולים בלבד - זה יכול להיות CJ, זה יכול להיות גם סופה, זה בהחלט יכול להיות סמוראי. עלויות הדלק משניות לחלוטין ברגע שהרכב מוגדר כרכב סופ"ש בלבד - ג'יפ כזה יגיד לך תודה אם הוא יעשה 3000 קילומטר בשנה (אם אתה תיסע בעיקר לטיולים קרוב לבית, לא תגיע גם לזה. אם תיסע לטיולים בדרום הרחוק, רוב הקילומטראג' יהיה בכביש גם ככה). בCJ זה יעלה לך שקל לקילומטר, בסמוראי 60 אגורות. ההבדל לא גדול.

האפשרות השנייה היא להעמיד רכב אחד, שיהיה גם יומיומי וגם רכב שטח - וטנדר טויוטה היילקס הוא אפשרות טובה ומקובלת. כאן הוא יעשה קילומטראג' גבוה פי 10 - 3000 קילומטר בחודש אתה אומר - תחשב 8 קילומטר לליטר סולר בממוצע - ותגיע למסקנות בעצמך.

החזקתי היילקס תקופה מסוימת כרכב עיקרי - לעבודה + טיולים. אבל אז נסעתי פחות ממך, כ25,000 קילומטר לשנה בלבד לעומת 36,000 שאתה מדבר עליהם. ואז גם הסולר היה הרבה יותר זול מבנזין.

להגיד לך את האמת, הנסיון המצטבר בפורום הזה אומר שעם הרכב הזה אמור לעשות 36,000 קילומטר יוםיומיים בשנה - אז אתה צריך פריבט חסכוני (ועדיף ליסינג מהעבודה אם זו אופציה) - ורכב משני לשטח ונסיעות קרובות בלבד.

יש חברי פורום שמשתמשים ברכבי השטח שלהם לתחבורה יומיומית, ואפילו ל40K בשנה ויותר, אבל, וזה אבל גדול - האנשים האלו הם בעלי אמצעים גדולים יותר משלך בהרבה. כלומר כאלו שהחליטו במודע, מסוגלים להעמיד רכב שטח חדש ואמין בהרבה (וגם נוח ומהיר בכביש - מה שאי אפשר להגיד על טנדר היילקס, סמוראי או CJ) ומוכנים לשלם על ההנאה שלהם של לנסוע ברכב השטח כל יום, כל היום.

אין הרבה כאלו. רוב רכבי השטח שאתה רואה משרתים בתפקיד יומיומי אך בקילומטראז' נמוך יותר - 15-25 אלף בשנה.

אז העצה הנכונה במקרה שלך - השאר את הפריבט החסכוני שמשרת אותך נאמנה, וחפש באמת רכב צעצוע, לטיולים בלבד, שתוכל להעמיד כל השבוע, לבנות ולשפר וללמוד לתקן בערבים, ולהנות ממנו בשבתות.

bizon
16-08-09, 14:30
האמת שמכת מציאות לא מזיקה מידיי פעם :) פשוט קצת מפחיד אותי הסי ג'יי אני לא יודע איך בודקים אותם ומה לחפש זה יהיה ממש מבעס ליפול עם דבר כזה מה שכן אני מעדיף אותם על הסמוראי אז מה אני צריך ליבדוק כשאני הולך ליראות אחד מבחינת רישיונות ריקבונות או במילים אחרות מה הם כללי הברזל שחייבים לשים לב אילהם

azora
16-08-09, 14:56
האמת שמכת מציאות לא מזיקה מידיי פעם :) פשוט קצת מפחיד אותי הסי ג'יי אני לא יודע איך בודקים אותם ומה לחפש זה יהיה ממש מבעס ליפול עם דבר כזה מה שכן אני מעדיף אותם על הסמוראי אז מה אני צריך ליבדוק כשאני הולך ליראות אחד מבחינת רישיונות ריקבונות או במילים אחרות מה הם כללי הברזל שחייבים לשים לב אילהם

סמוראי: http://www.jeepolog.com/151.html
CJ: http://www.jeepolog.com/163.html

boba banay
16-08-09, 22:10
תקרא את המדריכים הם רלוונטים מאד גם היום (למעט המחירים שמצוינים שם)

הרבה בהצלחה

bizon
17-08-09, 08:25
תודה רבה יופי של מדריך אני חושב שבאמת אני אלך על הסי ג'יי עכשיו נישאר רק לימצוא אחד :)

azora
17-08-09, 19:34
תודה רבה יופי של מדריך אני חושב שבאמת אני אלך על הסי ג'יי עכשיו נישאר רק לימצוא אחד :)
מקום טוב להתחיל:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=37185
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=37149
:D

bizon
20-08-09, 10:02
טוב חברים אני שמח להודיע שמחר אני פוגש את הכלה אם הכל ילך כשורה החופה ביום שני
בכל מיקרה רציתי לישאול איך אני משיג ברזנט לחורף ואם אני יכול להתקין דלתות נורמאליות
ולא שרשרת ברזל

bizon
21-08-09, 23:32
אז ככה מצאתי סיקס חמוד עד מאוד נטול תוספות אני מקווה שביום שני הקרוב הוא כבר יהיה אצלי
רציתי לדעת למי יש סיקס מדוגם שאוכל ליראות ולילמוד כמה דברים
ואם יש מישהו באיזור המרכז שמוכר תוספות במחירים סבירים

בתודה מראש מור.
שבת שלום לכולם :)

נ.ב
תודה רבה על המדריך נעזרתי בו המון

boba banay
22-08-09, 01:57
קודם כל מזל טוב וברוך הבא
לדעתי עשית את הבחירה הנכונה (אבל אני משוחד כי זאת גם הבחירה שלי)

חכה עם תוספות ושיפורים - תתחיל לסוע בג'יפ תלמד אותו ותלמד מה אתה מצפה ממנו.
לפי זה תגדיר מה אתה רוצה לשפר - זה יכול להיות שיפורים מכאניים - יותר כח, עבירות טובה יותר, או אולי שיפורי נוחות - נסיעה נעימה יותר, זיוודים.
אני למשל הבנתי שלאופי השימוש שלי בג'יפ אין לי צורך ביותר ממה שהוא מציע מכנית בצורתו הסטנדרטית למעט כמה שיפורים מינורים כדי לשפר את מצב הכיס אחרי כל נסיעה. ולכן התמקדתי יותר בשיפורי נוחות - מושב יותר טוב מתלים רכים יותר, שטח העמסה גדול יותר.

ושוב שיהיה לך המון בהצלחה
סע בדרכים טובות

רן

bizon
02-09-09, 08:51
בוקר טוב לכולם אני שמח לבשר לכם שיש כלה חדשה שנת 81 צבע אדום אשמח לחוות דעת של כולכם בתודה מראש מור :)

bizon
02-09-09, 08:57
ומעוד מבט :)

boba banay
03-09-09, 18:07
נראה טוב - נוצץ:cool:

-->