PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים בייתיים מה מותר ולא צריך אישרים ..?

a_shirom
17-08-09, 15:30
האם מותר מבחנת הרשויות והטסט ליצר מוט הגה לבד?
והאם צריך אישור לפגוש קידמי ואחורי מצינורות ואם צריך אישור מסויים לכננת...?

nickya
17-08-09, 17:50
האם מותר מבחנת הרשויות והטסט ליצר מוט הגה לבד?
והאם צריך אישור לפגוש קידמי ואחורי מצינורות ואם צריך אישור מסויים לכננת...?

למיטב ידיעתי ובערבון מוגבל בלבד:
כן
לא
ולא

כמובן שכיאה למדינה ה"מפותחת" שלנו.. תלוי מי בודק אותך ואם הוא קיבל בלילה. :roll:

whisky
17-08-09, 18:26
התשובה האמיתית היא יותר מורכבת:

מוט הגה, בעקרון אסור לעשות לבד, השאלה היא מי ישים לב.

פגושי צינורות, בעקרון אסור לעשות לבד, בפועל מעט מאוד בודקים את זה.

כננת, צריך אישור, היום בעצם היחידים שיכולים לאשר הם המתקינים עצמם שזה אומר שהם גוזרים עליך קופון ואין לך הרבה ברירות אחרות, בודקים את זה ולא מעבירים על זה טסט!!!

אם אתה רוצה את האמת היבשה את החוק היבש את המילה הכתובה, אז על פי חוק אסור לך לעשות כלום לרכב!!! למעט תיקונים שנדרשים לצורך חילוץ הרכב מצד הדרך (החלפת גלגל בערך וזהו) כל דבר אחר שעושים לרכב, החל מהחלפת ונטיל ועד לבניית פגוש הוא אסור לפי חוק, ברור לך שאתה גולש באתר הזה שהדברים מתנהלים במדינה קצת אחרת, אבל אף פעם אי אפשר לדעת על איזה שוטר, בוחן רכב, חברת ביטוח, טסטר תיפול מחר.

פעם אישרו מידות צמיגים מסוימות לדיסקו ולסמוראי והיום כבר לא, פעם לאף אחד לא הזיז למי יש פגוש חזירים, היום כן. פעם היית יכול להתקין כננת ולאשר בעמדה מספר 1 היום כבר לא.

פעם לסבתא היו גלגלים, אבל אז באו בדואים וגנבו לה את הסופה...

אין בשום דבר שנכתב כאן למעלה כדי להמליץ או להביע באיזה שהוא אופן הסכמה או אישור לביצוע הדברים הללו, כל העושה כן עושה זאת על רצונו על אחריותו ועל חשבונו. אני כותב את זה לא סתם, תקראו לי מתחסד תקראו לי שפן. זה המצב המחורבן היום, אלו החיים ועצוב לי שאני צריך לכתוב את זה.

whisky

nickya
17-08-09, 19:05
כננת, צריך אישור, היום בעצם היחידים שיכולים לאשר הם המתקינים עצמם שזה אומר שהם גוזרים עליך קופון ואין לך הרבה ברירות אחרות, בודקים את זה ולא מעבירים על זה טסט!!!

whisky

טעות שלי. :rolleyes:
כננת אכן רשומה ברישיון הרכב.
אגב אם רשומה כננת ואתה נוסע בלי גם יכולים לשים לך צינור. :!:

WILD 1
17-08-09, 19:27
גם וו גרירה.....

כננת נשלפת.......פתרון אלטרנטיבי...

גם יש משהו פחות לגנוב ולונדל בעיר וגם לא צריך משרד רישוי

a_shirom
17-08-09, 21:25
ברמת העיקרון חשבתי לחתוך צינור חצי צול לאותו להלביש ולרתך את הכל יפה יפה אם השוטר א יודע איך זה ניראה אצל טרטפר זה לא אמורה להיות בעיה
אבל עדיין לאהבנתי לגבי הפגוש אם אני לא מכניס את אלמנט הכננת זה צריך להיות רשום ברשיון או לא .?

תודה רבה לכל המגיבים אתה עוזרים והרבה

nickya
18-08-09, 08:32
אבל עדיין לא הבנתי לגבי הפגוש אם אני לא מכניס את אלמנט הכננת זה צריך להיות רשום ברשיון או לא .?

לא.

whisky
18-08-09, 12:48
אתה צריך להבחין בין שני דברים:

1. מה רשום ברישון: מדיות צמיגים, מודל מנוע, כננת, מספר מושבים, וו גרירה, ועוד...
2. מה חוקי ומה לא? על פי לשון החוק היבשה, אסור לאדם לבצע כל עבודה על הרכב שלא במוסך מורשה, זה החוק, עכשיו תסתכל טוב באתר הזה תראה שבו נגיד בלשון עדינה, אם זה לא משהו דרסטי (וגם זה לא תמיד) אז אף אחד לא יבדוק לך בציציות.

מצד שני, לפעמים משרד התחבולה (כך במקור) עושה כל מני מבצעים מוזרים ושינוי תפיסה, למשל פתאום החליטו שלא מאשרים טסט לרכב שיש לו פגוש חזירים, אי אפשר לרשום את זה, זה לא קשור לרישום ברישיון, פשוט את השיפור הזה הם לא מוכנים לקבל. דברים כאלו יכולים פתאום לקרות בלי שיש לנו יכולת השפעה. באופן עקרוני יכול בוחן תנועה לבוא ולהגיד הפגוש הזה לא תיקני, אני משבית את הרכב עד להחלפתו, או שחברת הביטוח בעת תאונה תגיד שהיא לא משפה אותך בגלל שיש שיפורים אסורים ברכב שאינם תיקניים. ושוטרים ובוחני תנועה משביתים רכבים על שטויות קטנות מזה בהרבה (אבל עוד לא שמעתי שהשביתו רכב על פגוש לא תיקני). מצד שני, כמו שאמרתי אם תסתכל באתר, זה לא אומר שאנחנו לא עושים את זה, אנחנו פשוט מודעים לזה.

whisky

a_shirom
18-08-09, 16:46
טוב אחרי כל התשובות הנחמדות האלה אני הולך להתיל לעבוד על הפגוש יהיו תמונות בהמשך

-->