PDA

צפייה בגרסה מלאה : אגן שמן TDI300

gali
21-06-04, 16:35
מישהו יודע איזה ברגים מורכבים על אגן השמן (22 ברגים)? עושה רושם של M8.
יש בין האגן לבלוק אטם או רק חומר אטימה? אני מתכונן לפירוק האגן בטיפול הקרוב.

באותו נושא, אני לפני טיפול וקיימת נזילה מבית פילטר השמן. יש איזשהו אטם שכדאי להתכונן איתו או רק האטם שמגיע עם פילטר השמן?

תודה מראש לעונים.

מוני דיסקו
22-06-04, 09:08
יש אטם לקרטר.
אין אטם נוסף לפילטר השמן מעבר לאטם שהפילטר מגיע איתו.
כדאי שתבדור את האטם של טרמטסטט השמן ועוד יותר חשוב את הצינורות של קירור השמן. עם השנים הם בד"ח נוזלים או "מזעים" וזה מגיע לבית הפילטר.

gali
22-06-04, 10:42
מוני שלום,

שאלה ראשונה, טרמוסטט השמן נמצא על תושבת הפילטר שמן?
שאלה שניה, אם ישנו אטם למה מצויין בפר להשתמש בשני מילימטר סיליקון? בנוסף לאטם?

מוני דיסקו
22-06-04, 11:30
1. הטרמוסטט אכן נמצא על תושבת בית הפילטר ליד יוניט לחץ השמן. מפרקים שני ברגים והבית שלו מתפרק. יש שם O RING שיתכן ואצלך הלך לעולמו.
2. בדקתי בספר ו - אכן אתה צודק הם כותבים שם למרוח 2 מיל של חומר אוטם (סוג של סיליקון). מוזר אבל אם כתוב כנראה שזה נכון :roll:

יואב אלון
22-06-04, 11:37
עד שמוני יענה לך, היוניט לחום שמן אינו ממוקם על תושבת הפילטר. תכניס את הראש מאחורי הפילטר, איפה שצינור לחץ השמן עוקף את הפילטר ותראה אותו מתחבר לבלוק מוסתר בצד שמאל מעל הפילטר. בגלל הנזילה שלו כמעט החלפתי את צנרת הלחץ... בסופו של דבר, החלפת היוניט הזה פתרה הבעיה של נזילה. ממליץ לך להרכיב עם 2 שיבות הידוק מנוחשת+ה-O רינג המצורף ליוניט החדש, תזהר מהידוק במוממנט גבוה מידי...( לא צריך להוציא שמן לפני ההחלפה)
מחיר החלק 40-50 ש"ח.
בהצלחה

מוני דיסקו
22-06-04, 12:00
וכתוספת להערתו של יואב.
לעיתים די קשה לדעת מהיכן יש נזילה.
אני לדוגמה החלפתי צינורות שהולכים לקולר השמן (כי חשבתי ששם הנזילה) וזאת לאחר ששמעתי בעצתו של מוסכניק "מבין" ממוסך מורשה לנדרובר. בסוף התברר שהנזילה בכלל היא ממשאבת הווקום :lol:
יכולים להיות מספר מקורות לנזילה, אני ארשום אותם לפי ההסתברות שיזלו (עד כמה שאני מכיר את העסק)
1. משאבת הווקום - אם הנזילה רצינית (משאיר שלולית קטנה בכל מקום כל צד המנוע מלוכלך ) בשמן סביר להניח שזו המשאבה
2. צינורות בין המנוע לקולר השמן - אים יש הזעה תמידית עד כדי שלולית קטנה ליד ומסביב קצוות הצינורות
3. משאבת הדלק (ללחץ הנמוך) אים יש נזילה סביבה - פתרון - אטם או להחליף משאבה (תלוי במצב)
4. יוניט לחץ שמן או ה O RING אם יש באופן לוקלי מסביבם.

איך לדעת? נקה טוב את המנוע מכל השמן והליכלוך. סע קצת - ואז תראה איפה מציץ השמן. לפעמים זה די בעיתי אבל אם קצת נסיון אפשרי

אגב בקשר ליוניט - אם הוא מתפקד אין צורך לקנות חדש, פשות קנה דיסקית נחושת חדשה שתאטום. אם הנזילה מהיוניט עצמו - קנה חדש.

cj big
23-08-04, 21:26
הנזילה היא בדרך כלל מהשסתום שבבית מסנן השמן , יש להחליף את ה O רינג - הנטייה שלו היא להתיבש , ה O רינג יוצא בצורת משולש והחדש מגיע עגול ומתאים את צורתו אי לקח ובהתאם לזאת לא מומלץ לשים O רינג רגיל אלא מקורי החומר שונה ,יש לחזק לא חזק מאוד לבית מאלומיניום יש נטייה להישבר.

-->