PDA

צפייה בגרסה מלאה : ''גם אני מיקי רוזנטל''-עצומה עם התחייבות כספית.הדבר האמיתי.

רכס חיים
22-08-09, 07:21
התביעה של עידן עופר שנועדה לדרוס את העיתונאי מיקי רוזנטל,בסך 3.5 מיליון שקל,גרמה לאנשים טובים לחשוב שיש צורך לתמוך בעיתונאי חוקר ולמנוע ממנו את מסע ההפחדות של עשיר כקורח.

לשם כך נחתמת ממש בימים אלה עצומה הכוללת התחיבות כספית לשאת בעול תוצאות התביעה בחלקו היחסי של כל מצטרף.

עד עתה הצטרפו כ-2000 איש שמוכנים לשלם מכיסם באם התובע - עידן עופר יזכה בתביעה.(הוא בטח ינסה לקנות גם את השופטים).

ערך ההתחיבות לעכשו הינה כ --.1,800 ש''ח והיא תרד עם הצטרפותם של נוספים. באם העצומה תחתם ע''י 10,000 איש - ערך ההתחיבות יהיה -.350 ש''ח.

הצטרפתי כרגע לנושא הציבורי הזה עקב הערכתי את גודל חשיבותו.

זו פעם ראשונה בהיסטוריה של המדינה שחתימה על עצומה מחייבת את החותם בתשלום כספי אפשרי,ואינה סתם חתימה שאין בצידה כלום מלבד הבעת דיעה.

הנה ניתנת לנו ההזדמנות המיוחדת לא רק לקטר,להתלונן,לברבר מבלי לשאת בחובת התוצאה של עמדתנו,ולהצטרף למסע הציבורי הצודק של אדם יקר לחברה בישראל- ואין זה משנה כלל באם הוא צודק או לא.

עשיר לא יכול לדרוס עני ואנחנו נעמוד בצד כאילו זה לא עינייננו. נקודה.

מישהו שיודע - מתבקש להכניס כאן את אתר העצומה ''גם אני מיקי רוזנטל''.......תודה.

בל ייפקד איש ממקומותינו.

itayhi
22-08-09, 09:23
לבקשת חיים, אני מעלה קישור לחתימה על העצומה,

http://www.gamanimiki.org.il/form.php

איתי

shmil
22-08-09, 10:03
בוא נסתכל על העניין מזווית מעט שונה, ואשאל כמה שאלות תם:

האם מיקי רוזנטל חולק/יחלוק איתי רווחים, בכסף ובשווה כסף, או כסף עתידי (פרסום, האדרת שמו כעיתונאי, שכר העבודה והכנסות מהקרנת השקשוקה)?
האם מיקי רוזנטל כתב את שכתב כפילנטרופיה טהורה ורק טובת הציבור לנגד עיניו, או שהיה זה מניע אחר, של עיתונאי שרוצה פרסום/קידום/ם וכד'?
האם מיקי רוזנטל התייעץ איתי לגבי איכות עורכי הדין שלקח, ולגבי קו הגנה שהוא נוקט?
האם מיקי רוזנטל מתחייב כי את מרבית סכום הפיצוי, אם יהיה, ישלם הוא וחברת ההפקות האמורה, ורק אחר כך, כשלא יוותר מה לחלק, נסייע לו אני ועוד אי אלו אנשים קטנים שלא יוצא להם מזה משהו? (אגב, למשהו הפקות כן יוצא מזה משהו).

מילא אם היו מבקשים סיוע בהגנה המשפטית, כדי לקחת את העורך דין הכי כריש במטרה לזכות בתביעה.
מילא אם היו מתחייבים שמשהו הפקות, מיקי רוזנטל והשלישי, ישלמו כל שהם יכולים, ואחר כך מבקשים סיוע על היתרה.
מילא אם היו מתחייבים שמי שישתתף בהוצאה, ירוויח בעתיד גם מההכנסות.

אבל לא ייתכן שהם עשו, פרסמו, הרוויחו, והכל היה טוב כל עוד הם נהנו, וכשעומד בפניהם איום - אני צריך לממן אותו?
אם סוציאליזם- אז עד הסוף, גם בטוב ולא רק ברע.

ושלא יובן לא נכון - אני חושב שמיקי רוזנטל עשה מעשה אמיץ, וגם נבון אם הכל שם אמת. אני חושב שאנשי ההון החזקים לא צריכים להיות מעל החוק, ויש לסרס ולעקר את קרי ההון-שלטון במתכונתם הנוכחית.
אבל אם מיקי רוזנטל יפסיד בתביעה, כנראה שבאמת היתה שם לשון הרע. ואם מיקי רוזנטל לא עשה עבודתו נאמנה ויסודית, ויפסיד עקב כך במשפט - שיאכל את מה שבישל, ושילמד להיות יסודי ולא להוציא דברים באופן חסר אחריות.
הוא, ולא אני.

רכס חיים
22-08-09, 10:21
זה בסדר שמיל,כרגע ויתרנו עליך.

רכס חיים
22-08-09, 23:29
לא מאמין שמתוך 150 קוראי השרשור לא נימצא אחד שיאמר - אני תורם למען מטרת איכות אזרחית - כי היא חשובה יותר מאלף שקל.

לא נמצאו גם תגובות כלשהן - זולתי אחת - בנוסח ישראלי ברור של ''תרמתי כבר במשרד''.....

אני מבין שהאתר שלנו מכיל הרבה אנשים צעירים שפשוט אין להם מאיפה להתחייב - וזה בסדר. אך יש ביננו רבים מאוד שכל חייהם מתפרנסים מכסף ציבורי גדול על עבודה קטנה והמחבקים אותו באהבת אין קץ מבלי להחזיר משהו לטובת הציבור המפרנס אותם.

איפה הבוגרים שביננו שגם יש להם, שגם מאמינים שזו מטרה נכונה ושממש קל להם להכניס את היד לכיס.

פעם ישראל היו ערבים זה לזה , היום לא כל כך - ואת זה מנצל עידן עופר כנגד עיתונאי שעושה את תפקידו עבורכם.

מתנצל אם זו נזיפה ,אך כך אני חש לנוכח חוסר ההיענות.

UNIX
23-08-09, 03:28
חיים כולנו בעד מיקי רוזנטל אם הוא דובר אמת ונראה שהוא דובר אמת אבל לא כל אחד יכול להוציא מהכיס 1800 שקל
סתם בשביל לעזור למישהו להביא כתבה כזו .
הכתבה הזו לא עוזרת לנו בכלום
שום דבר לא ישתנה בעקבות הכתבה\תסריט הזה .

רכס חיים
23-08-09, 07:17
ברוך ,נתחיל בזה שאם יצטרפו אלה שיכולים - ויש כאן הרבה כאלה - הסכום יירד אפילו ל-100 שקל,ואז יוכלו להצטרף גם אלה שאין להם.

הבעיה שרבים מאיתנו מצדיקים את ההתנגדות לדריסה,אך היות והיא קשורה לכיסם ,אזי זה כבר משהו אחר.תן לנו לקטר ,תן לנו להתרגז על העוול, תן לנו לברבר במסיבת יום שישי ''מה הייתי עושה להם''....אבל לשלם מכיסנו בכסף אמיתי ? השתגעת ? שישלם מי שנתבע למה אני ?

זה שהאיש שם את ראשו כדי שתדע את האמת איך מוכרים אותך ואת רכושך הציבורי בנזיד עדשים, זה שהאיש חושף את הרעלים שאתה נושם בכדי שמיליארדר יגלגל לכיסו עוד כמה מיליונים,זה שהאיש משלם בראשו בכל רשתות התקשורת,ומגיע ללחם בגלל עקשנותו לדעת איך גונבים אותך - זה עינינו,מה לי ולזה ?.

לדעתי ,האישית ,הפרטית הלא מחייבת אף אחד בכלום - זו ההההתחמקות הישראלית האופיינית בכל מקום שצריך יותר מלברבר מילים. וחסר כאן רק המשפט הכל כך ישראלי - ''מה- אני הפראייר שלו ?''

רכס חיים
23-08-09, 07:30
בדקתי עכשו.

עקב הצטרפות אנשים נוספים ירד הסיכון לכ- -.1,600 שקל והוא ימשיך לרדת בימים הקרובים.

וזכרו - מדובר רק באם המושחתים ייזכו במלוא תביעתם ,מה שעדיין לא קרה מעולם בישראל.

אל תאמר לעצמך - ''לא הייתי שם כשהדברים קרו''.

דרור הראל
23-08-09, 15:46
חיים,

מבחינתי מיקי רוזנטל הוא עיתונאי,וככזה האכסנייה בא הוא מפרסם או עובד צריכה לעמוד אחריו ולהגן עליו.

בהתחלה חשבתי גם אני להצטרף,אך קראתי עוד קצת חומרים ונזכרתי בלא מעט עיתונאים שמציגים עצמם לוחמי צדק,עד שמגיעים לכסף הגדול,להלן דוגמאות?

גיא מרוז,ואורלי וילנאי-לוחמי צדק-שברגע שקיבלו הצעה קוסמת מגאיידמק-מגדולי ה"צדיקים" שלנו-רצו לחסות בצילו יחד עם עוד עיתונאים רבים.

אמנון לוי-עיתונאי רציני בעבר,שהכסף בטלוויזיה העביר אותו על דעתו והתחיל לשלוח תחקריניות לביצוע סרטי פורנוגרפיה באיצטלה של תחקיר ועוד להראות את זה לכולנו בשעות שיא שבהן גם ילדים צופים.

מיקי רוזנטל-כשעותנאי אחר נתבע בסכום של 45 מליון ש"ח ע"י גידאמק,פנה לרוזנטל לעזרה הושבו פניו ריקם,משום שרוזנטל ערך כתבה יפה במסגרת "גברים בשחור" על גאיידמאק,ומי שערך עימו את הכתבה הוא רונאל פישר לוחם צדק בפני עצמו,שכמו כן חיבר בעצמו את כתב התביעה המופרך(שבנתיים נמשך ובוטל)נגד אותו עיתונאי.

רוצה עוד דוגמאות?יש הרבה,אנשי התקשורת לא שונים מאף אחד אחר(וכולם עובדים אצל בעל הון כזה או אחר וכנ"ל מחוברים לשלטון) ואני לא מכיר צדיק אחד מבינהם שלא ירוץ לכסף הגדול או ימכור את נשמתו ומדינתו(עיין ערך,גדעון לוי)תמורת רווח אישי כל שהוא.

מיקי רוזנטל,עיתונאי רציני וידע בדיוק מה הוא עושה וטוב שכך,אני מצדיע לו ולתחקירו ואני מניח שכל מה שהוצג בסרט על משפחת עופר הוא אמת ואם כך ומאחר ואני "מאמין" בבתי המשפט שהם "חסרי פניות" (הרשו לי לא להתעלף)אני מאמין שצידקתו מחד תצא לאור ומאידך חרפת משפחת עופר תתגלה במלוא מערומיה בכיכר המרכזית.

אין פה עניין של "ערבים זה לזה",אני לא חושב שאת האנשים האלו שעובדים במה שנקרא תקשורת,אני ואתה מעניינים-אנחנו לא מתנחלים,לא סוטים,לא פולטיקאים,לא עשירים,לא משפחת פשע,לא חרדים,לא פלסטינאים.
אנחנו לא שווים רייטניג,אנחנו עם הגיפים המעפנים שלנו,עם הזעיר בורגנות והמיסים שאנחנו משלמים והמילואים שאנחנו משרתים לא מעניינים אף אחד,לך הם לא יבואו לעזור גם לא לי,אז מבחינתי שיחפשו את החברים שלהם שיעזרו להם,מיקי רוזנטל לא חבר שלי ואני לא מעניין לו את הקצה.

דרור הראל

ינון
23-08-09, 16:28
כשהסכום ירד ל100 ש"ח אני אסתכן ואצטרף.
1600 שקל זה סט צמיגים (סליחה על חוסר הרגישות בעניין) ועדיין צריך לגרד עוד כמה שקלים.
1600=קצת פחות ממחיר חודשי של הגן לילדים
1600=קניות ל 3 שבועות
1600= 2/5 מביטוח הקטנוע וללא מקיף
1600= כמעט חצי משכורת של מורה במשרד החינוך
1600- כמעט מה שביטוח לאומי תורם לנכים
1600- משכרת שלמה של רבים מבני עמנו שצרכים להתקיים
1600 זה רק 1600 ש"ח שאותם אני כיום לא יכול להמר עליהם אולי כשאגדל.

רכס חיים
23-08-09, 18:58
ינון - אני מכבד את ההחלטה שלך ורואה בה הבטחה.

עכשו אבקש מכולם שיכתבו כאן בכמה כסף הם מוכנים להצטרף. אני אעדכן כאן את המספרים.

אין לי בעיה אם תכתוב אפילו שקל - חשוב יותר שאתה מוכן לשלם על דעותיך ולא רק לקטר.

אך עמוד בדיבורך כשהמספר שנקבת הגיע.

אנו עומדים עכשו על כ--.1,500 ש''ח.

מידבר
23-08-09, 19:34
אנחנו לא שווים רייטינג,אנחנו עם הגיפים המעפנים שלנו,עם הזעיר בורגנות והמיסים שאנחנו משלמים והמילואים שאנחנו משרתים לא מעניינים אף אחד.
דרור הראל

אחי דרור.
לא יודע אם שמת לב אבל יצא לך טוב. ממש טוב. משפט מכונן.

וכחתימה אפשר פשוט, על משקל שני הסנטים האמריקאיים, להעלות תמונה של סיקס חבוט. ;)

כבודדדדד

רכס חיים
23-08-09, 20:16
אז מה, עוד מעט נהיה כמו האתר הצהוב ?

yoav
23-08-09, 20:38
אז מה, עוד מעט נהיה כמו האתר הצהוב ?

ואפשר לחשוב שמיקי רוזנטל עשה את מעשהו "האמיץ" בשבילי או בשבילך או בשביל איזו אידיאה נעלה אחרת
דפדף קצת בהיסטוריה שלו, בתוכניות בולדוזר, בתוכנית ההזויה עם רונאל פישר וכו'... (שאחרי ששיחק את ז'אן ד'ארק בתוכנית אץ לו רץ לו לעבוד אצל הגביר עם סיומה)
כמה פעמים נתקלנו בתוכניות ה"תחקירים" האלו (ודומותיהן: שומר מסך, כלבוטק, מרוז -וילנאי)באנשים/גופים שכוחם לא מספיק כדי לעמוד ולהוכיח "שאין להם אחות" , ופשוט הרכינו ראש מול העיתונאים עד יחלוף זעם? איזה סיכוי יש למישהו מהאנשים "המתוחקרים" בתוכניות האלה לטעון את עמדתו בצורה הוגנת ושויונית כש"העיתונאי החוקר" שולט בעריכה בהגשה ובזמן המסך?? שום סיכוי!
אריק אינשטיין שר מזמן "איך אתה ישן בלילה עיתונאי קטן שלי - איך אתה נרדם אחרי שפיכת הדם..."- וזה רק נעשה גרוע עם השנים.
סוף סוף קם מישהו שיש לו את הכח לענות וענה.
אלה לא תמימים והוא לא תמים, והאמת איפהשהוא באמצע כנראה.אבל לפחות הפעם זה "כוחות".
ההופעה המגוחכת של פישר בתוכנית אז, והתגובות הפתטיות הספיקו לי.
הלוואי ותוכניות התחקירים למינהן, יפיקו לקח, שתחקיר עושים לעומק עד הסוף, לא באים עם סיפור ומנסים למצוא לו סימוכין אלא מחפשים את האמת, ומגישים לצופה/קורא את העובדות בלבד ונותנים לו לשפוט לבד, ולא עיסה לעוסה ומניפולטיבית של חצאי עובדות רק כדי להביא רייטינג
שיכרון הכח של העיתונאי- אולי סוף סוף יעלה לו ביוקר.
העיתונאים הנ"ל מעולים בלהטיח רפש חסר אחריות וביסוס (כמה נח ללחוש "לכאורה" בשקט) אבל משום מה כשקצת מחזירים להם הם זועקים "הצילו!" (ע"ע התגובה ההיסטרית של רביב דרוקר על הכתבה נגדו בזמנו תחת הכותרת "חפיף דרוקר")
רוזנטל מתנהג כמו ילד קטן. הרגיש גבר וחזק, הלך להתחיל עם מישהו חזק ממנו, וגילה להפתעתו שהוא יודע ויכול להחזיר , ואז רץ לאבא - אמא לצעוק הצילו ולהתמם.
בשפת המבוגרים - קוראים לזה נקניק.
אז די עם הטפות המוסר- ומי שלא מזדהה עם העיתונאי לא צריך לפתח רגשי ולהתנצל למה הוא לא תומך.
גם בחינם לא היתי חותם על העצומה. ואם תהיה עצומת נגד אני הראשון לחתום עליה.
אם היו חושבים בערוץ 1 לא לשדר את סרט התגובה- הייתי משלם הרבה כדי לראות אותו!

אמנון לוי, רפי גינת, מירוז פדרבוש ושאר חפיפניקים- מקווה שתפיקו לקח.

רכס חיים
23-08-09, 20:48
אני כבר מתחיל להשתכנע שכולנו נהנה לנשום את עשן האגזוזים של סמי עופר בגלל חסכון של 100 שקל.

אז עוד פעם ''תרמתי כבר במשרד '' ?.

yoav
23-08-09, 22:47
לא מבין למה אתה נרעש ידידי:
אם רוזנטל צודק- הדבר יתברר בבית המשפט , הוא יזכה להוצ' משפט, פיצויים, ובעיקר לתהילה מקצועית, (שמביאה עמה הרבה ממון- רמז:איפה גר נחום ברנע לדוגמא?) ואז כולנו נרויח כי עיתונאים אחרים יראו שאין מה לפחד כשהאמת לצידך- ויעשו עוד תחקירים רבים לרווחת כולנו. יש עוד "מזיקים" כאן בישראל חוץ ממשפ' עופר.

אם הוא טעה, והוציא לשון הרע- אז שוב כולנו נרוויח- כי בפעם הבאה שעיתונאי שיכור כח ירצה לשפוך את דמך (וזה יכול לקרות לכל אחד)- אז הוא ייזכר שכדאי לדבוק באמת ולא לסלף ולהציג תחקירים אחראיים בלבד, כי יש שכר וי שגם עונש.

לא 100 ש"ח ולא 1600 ש"ח שתשלם יגרמו לנו לנשום פחות אגזוזים

יצירת משוואה ברורה לכולם שעיתונאות אמיתית והוגנת זוכה לשכר ואילו חפפנית ומניפולטיבית לעונש- תגן עלינו עשרות מונים.
זו ראיה לטווח ארוך. ועל זה אני מוכן לשלם בכל מובן.

רכס חיים
24-08-09, 03:22
יואב - אם למרות ההסברים המפורטים לא הבנת את הפואנטה - זה בסדר. לא את הכל כולם מבינים,ובודאי לא את החובה לעשות מעשה שיעלה לי לא מעט עבור מישהו לא מוכר שיעלה לו המון .

הרי 98% מהישראלים מוכנים לגרום לך נזק של אלף שקל אם הם יחסכו לעצמם שקל וחצי.

אם אתה טוען כך בכדי להמנע מהצורך להזדהות עם מאבק לא רק במילים אלא גם בהתחייבות - זה פחות בסדר.(באם אין לך בעיה כספית- וגם זה בסדר.)

למה ?

כי השרשור נועד להזדהות חיובית עם מצוקותיו של מישהו אמיתי - אפילו אם דעתך אחרת- ומעט התגובות כאן עד עכשו הן בבחינת ''תרמתי במשרד'' בכדי להציל את הצורך לשלם על דיעה ולא רק להביע אותה.וכך התגובות כאן - המבוססות בחלקן על קמצנות כספית אישית - נותנות סיבה להרבה אנשים להיתלות בהן כדי לא להצטרף. וחבל.

כמה יש כבר בארצנו הזבה ריר כלבים אין סופי - מעשים אלטרואיסטיים לשמם שגם אותם אנו יודעים לקלקל ???

זה מזכיר לי בדיחה על יהודי בשטאעטל.

''תגיד רבי יהודי - מה אתה כל כך מחייך בתשע בבוקר ? עשית כבר איזה עסק טוב'' ??

עונה לו היהודי - ''עסק טוב עוד לא עשיתי ,אבל שלושה כבר הצלחתי לקלקל''.........

מחיר ההצטרפות לעצומה ירד ברגעים אלה ל- -.1,500 שקל.

חנן-ג'יפולוג
24-08-09, 11:27
כמה יש כבר בארצנו הזבה ריר כלבים אין סופי - מעשים אלטרואיסטיים לשמם???

עם כל הביקורת שיש לי על עמך ישראל, קפוץ לביקור ביום גיוסים ליחידות קרביות, או ליום גיוס ביחידת מילואים קרבית, ותראה מה הולך שם. אנשים מתחייבים על החיים שלהם, לא על 1500 ש"ח.

אתה קצת רץ מהר מדי עם המסקנות על כל מי שלא מצטרף אליך.

Juv
24-08-09, 11:56
גם אני חשבתי לחתום. עוד כאשר היה מדובר בהרבה פחות חותמים (והרבה יותר כסף). אבל אחרי קצת מחשבה, למה?
הזכות לתבוע על הוצאת דיבה/לשון הרע היא פחות או יותר הדבר היחיד שכל אחד יכול לעשות מול פרסום שקרי במתכוון. מדובר בשיווי משקל בין זכות הציבור לדעת לבין פרסומים פוגעניים הגורמים נזק אמיתי. אמנם במקרה הזה מדובר באילי הון, אבל מחר זה יכול להיות מישהו בשם חיים רכס או כל אחד אחר.
אם אני לא טועה, בישראל התובע צריך להוכיח שהפרסום נעשה במתכוון ע"מ לפגוע, כלומר אם מיקי רוזנטל יפסיד במשפט ויחוייב לשלם למשפחת עופר משהו - סימן שמדובר בנוכל לא יותר קטן מהם. שישלם ושאחריו יזהרו כל שאר הנוכלים שקוראים לעצמם עיתונאים.
הטיעון היחיד שנשאר הוא שלמשפחת עופר היכולת לממן ייצוג משפטי ברמה כזאת שלמעשה מבטיח את נצחונם בתביעה מול אזרח קטן, במקרה הזה מול מיקי רוזנטל. הפרקטיקה מראה שזה לא בדיוק עובד ככה.
ובכל מקרה, ובגלל שאסור שעיתונאים יפחדו לעשות את עבודתם בשל פחד מתביעה משפטית קנטרנית, אני מצהיר כאן שבמידה שמיקי רוזנטל יודיע שהוא זקוק לעזרה כספית ע"מ לממן ייצוג משפטי הולם אל מול כרישי עולם המשפט שהעופרים עומדים לשלח בו, אני הראשון שיתרום לו 2500 ש"ח. לעזור לו לשלם פיצויים למישהו שהוא פגע בו במתכוון - שיסתדר לבד.

יריב קלר ברוך
24-08-09, 12:44
גם אני רוצה להיות משפחת עופר :p
חברים לא צריך להגזים ולהפוך את משפחת עופר לפושעת מה עם כל מקומות העבודה והמשפחות שהמשפחה מפרנסת ומה אפשר לעשות כסף הולך לכסף להם יש מילירדים אז הגיוני שהם או בעלי ממון אחרים ירכשו ויבצעו ביזנס עם המדינה ועם השילטון בקיצור כדי להיות במקום של משפחת עופר צריך להיות במקום הנכון בזמן הנכון עם הממון הנכון ועם מאכר משומן היטב אבל כך זה גם אצל הקטנים וכך גם אצל המיליונרים .
ואדון רוזנטל אתמול היה בתחקיר על פועלים בירדן שמועסקים בשכר של 3 ש"ח לשעה וגרים 8 בחדר ולדעתו זה לא אנושי לא תקין ואיין להם דלת בשירותים יש רק וילון .
אז גם בארץ אחוז ניכר מהעובדים עובדים בשכר מינימום רק ההדל שבירדן שכר המינימום 3 ש"ח ולפי החוק מותר למעסיק לתת לעובדים ללון עד 8 בחדר :!:
כמובן הפרומו חרץ את הדין מראש אבל ביין השורות הכול חרטה ומה מעניין אותי הבעיות בירדן גם עם זה קשור למעסיק ישראלי אותי מעניין משפחתי וחברי חיילי צהל אזרחי מדינת ישראל לחימה בפשיעה ולא כולל ההיתיפיפות של מצב העובד הזר בירדן ;)
וכול העיתונאים מתפרנסים מכותרות רועשות שלא בהכרך מעידות על המציאות:confused:
אני לרוזנטל לא נותן שקל נקודה

דרור ברלי
24-08-09, 13:04
בזמנו הכרתי את מיקי רוזנטל מהתקופה שהיה ראש דסק וראש מחלקת חדשות ב"ידיעות אחרונות". הוא עיתונאי רציני ומקצועי שהלואי עלינו רבים כמוהו.
יחד עם זאת, המעבר למדיה המשודרת בפריים-טיים מגובה בתגמול כספי לא קטן, ואני משוכנע שכל תוכניות התחקירים של כוכבי-טלוויזיה מסוגם של מיקי רוזנטל, רפי גינת, אמנון לוי, מרוז את וילנאי ודומיהם, אינן רק לשם שמיים. רייטינג שווה הרבה כסף, ואלה כוכבים עם כל המשתמע - הם מתפרנסים בכבוד רב. בכבוד רב מאוד אפילו.
לדעתי העיסוק בחומרים נפיצים מהסוגים הללו, מחייב את הכוכב-החוקר-התורן ואת הערוץ שמאחוריו, להבטיח את עצמם גם כלכלית למקרה שנשוא התחקיר יחליט להילחם על צדקתו בבית המשפט.

אלא שבמקרה של "שיטת השקשוקה", אם אני לא טועה - מיקי רוזנטל הפיק את הסרט עצמאית, ללא הגב של ערוץ 2 או 10. הוא גם ידע שהוא מתמודד מול יריב רב עוצמה במיוחד שאם מזהה שגורמים לו נזק פוטנציאלי, לא יהסס להפעיל אמצעים דורסניים. משום מה לא נראה לי שלא לקח בחשבון שתגובתו המיידית של עופר תגיע בצורת תביעה כספית מפוצצת בבית משפט. בזמנו, אמר רוזנטל בשידור ובזחיחות שאינה אופיינית לו - ושהפתיעה גם אותי - שאם משפחת עופר סבורה שהוא משקר, שתתבע אותו בבית המשפט... אז הנה, בבקשה. חומר למחשבה.

קל מאוד להכריז שהצדק ייצא לאור בבית המשפט. מצד שני, ההתגייסות לצידו של מיקי רוזנטל נובעת מהחשש שאימת קשריה וכוחה הבלתי מוגבלים של משפחת עופר תיפול גם על בית המשפט, שלדעתי הצדק אינו תמיד נר לרגליו.
ולצערנו, בבתי המשפט של ישראל כבר היו דברים מעולם. לדעתי האישית בית המשפט רואה לנגד עיניו רק את החוק הכתוב, הזוי ומקומם ככל שיהיה, ולא את הצדק. גם זה חומר למחשבה.

לעניין גובה התרומה - מה לעשות, ואני מנחש שרוב הגולשים כאן, גם אם מזדהים לגמרי עם רוזנטל, לא ימהרו לשלוף 1500 ואפילו 1000 שקלים. במושגיו של עידן עופר זה סכום קטן וזניח - עלות ארוחת צהרים אחת או שניים-שלושה סיגרים למשל... אבל אצלי למשל זה אוכל לשלושה שבועות או כמעט חודש (וגם זה רק כי חצי שבוע אני אוכל בעבודה), או לחילופין שבוע וחצי של שכר דירה. זה סכום שאני מתקשה לשים בצד לחיסכון לרכב חדש תחת זה שנגנב בעידודה ובסיועה הפעיל של המדינה הזו. אני משוכנע שהרוב כאן, שכירים שעובדים קשה ומגדלים ילדים ונלחמים לא מעט כדי לקיים את התחביב הדי איזוטרי וממש לא זול שלנו, נמצאים במצב דומה.

סכומים של שלוש ספרות,100 או 200 שקל, יהיה קל יותר לאסוף.

ינון
24-08-09, 13:53
מיקי רוזנטל אומר את מה שידוע לכולנו המדינה מושחתת ונשלטת עלידי קומץ אנשים בעלי ממון שמחוברים אחד לשני באופן כזה או אחר להל"ן מספר דוגמאות:

1. שמעון פרס- איש ישר ללא ספק חנן את נעומי בלומנטל שעד לאחר גזר הדין לא הביע חרטה הדיחה עד והתנהגה כמו מאפיונר מכובד והציל אותה מהכלא בגלל ש(תבחרו את הסיבה:)
א. בעלה נפטר
ב. היא אשכנזיה.
ג. הכרות אישית
ד. היא הביע חרטה
ה. כל התשובות נכונות את בניזרי או אחד מאיתנו לא נראה לי שפרס ישחרר (גילוי נאות אני לא חרדי אני אשכנזי והשד העדתי לצערי חי וקיים)

משרד החינוך: נושא כאוב אצלי ישנם מינויים פוליטיים כגון מפקחת שהכניסה בת משפחה למערכת האם זה לא מינוי פוליטי?

בני בגין אדם גדול (אבא שלי עבד איתו ו כגיאולוג) מי היה אביו?

אפשר לפתוח שירשור שלם של מי מקורב למי כי זה לא ייגמר.

בגדול ככה העולם מנוהל ואם אני אהיה מקושר אני אמנה את הבן שלי ואת החברים שלי אז כדאי לכם להיות מקורבים שלי
נ.ב את המעטפות נא לשלוח לת.ד........ בוקר טוב ישראל

yoav
24-08-09, 14:49
חיים- נסכים שאנחנו לא מסכימים
את הבדיחה דווקא קניתי!

וכמו שגיא כתב: גם אני מגיע למילואים כל שנה, משלם מיסים, מתנדב בקהילה כשאפשר, שומר על הטבע תורם בחגים ומצביע נגד גרמניה בארוויזיון :p.
אני נהנה ממה שיש למדינה ולחברה לתת ונותן בחזרה בלב חפץ.
זה שאני לא מזדהה עם מאבק ספציפי אחד עוד לא הופך אותי (ושכמותי) ל"אדישים", "לא מוכנים לתרום" או להאבק על זכויות וכו' וכו'.
אני מבטיח לך שאם תחפש קצת תראה שיש המון מאבקים צודקים שמתקיימים ממש עכשיו, שמאוד חשובים לחלק מהאוכלוסיה פה, שאתה לא תזדהה איתם ולא תרצה לתרום להם או לקחת בהם חלק. וזה בסדר גמור כמובן! אדישות זה לבחור שלא להאבק על מה שכן חשוב לך.

אני מקווה שדווקא בשל היותו של רוזנטל עיתונאי ושהסיפור כ"כ מתוקשר- אז בתי המשפט ינהגו בהגינות וזריזות (שלא היו זוכים לה נציגי הוועד להגנה על יקנטון החולות מפני קבלני החול, למשל- כי להם לא תהיה חשיפה...)

כל טוב
יואב.

רכס חיים
24-08-09, 17:45
ידידי ורבותי - הרבה אנשים פה שאני מעריך (חלק אחר -פחות), טוענים בסופו של דבר שאני שיכור.

הנה, אני מקבל את דעתם והולך לישון.

השרשור מבחינתי סגור.

אעריך מאוד אם מנהל הפורום ינעל אותו.

נפגש בשמחות.

נמרוד
24-08-09, 18:40
חיים למה לנעול את השרשור? גם מי שלא מסכים איתך לא אמר שאתה טועה, אלא הציג נקודת מבט שונה. כל הדעות לגיטמיות לגמרי.

רכס חיים
24-08-09, 18:49
או קיי.

אני פרשתי מהשרשור.

היתה לי מטרה עינינית לאסוף מהקהילה חותמים לעצומה ולא ויכוחים עם מי שמתנגד לה.

המתנגדים גרמו בתגובתם להריסת האפשרות הזו ,וגרמו לזרימה בכיוון השלילי במקום להשאיר את המקום למי שמעונין בתרומה חיובית מבחינתו.

היותר מרגיז זה שאלה שאני יודע שלעולם לא תורמים ולא אליהם כוונה הבקשה - הם שקילקלו את המטרה שלהערכתי חשובה.

לכן מבחינתי אין טעם בהמשך הדיון העקר הזה - כי מתנדבים מהקהילה שלנו כבר לא יבואו.

תודה על תשומת הלב.

barak4*4
24-08-09, 19:07
1. שמעון פרס- איש ישר ללא ספק חנן את נעומי בלומנטל שעד לאחר גזר הדין לא הביע חרטה הדיחה עד והתנהגה כמו מאפיונר מכובד והציל אותה מהכלא בגלל ש(תבחרו את הסיבה:)

ב. היא אשכנזיה.

ה. כל התשובות נכונות את בניזרי או אחד מאיתנו לא נראה לי שפרס ישחרר (גילוי נאות אני לא חרדי אני אשכנזי והשד העדתי לצערי חי וקיים)

ג'יפולוג, כידוע, הוא לא במה פוליטית ובטח שלא מקום להתנגחות אישית, אבל התחלת, אז אני חייב להגיב:
מי שמעלה את "השד העדתי", "הקיפוח המזרחי" ו"האשכנזיות", הוא כלומניק שאין לו על מה להישען.
ינון, לא מכיר אותך, אבל עוקב אחרי הודעותיך, עד היום הסקתי שאתה ברנש נבון, אחרי קריאת ההודעה האחרונה, אתה נכנס לקטגוריה של כלומניק (ללא קשר לאם אתה "אשכנזי" או לא).

מי שמעלה את נושא "השד העדתי" הוא "השד העדתי" בעצמו ומלבד ליבוי שינאה, הוא לא תורם לכלום.

תחי ההתבכיינות.

אין כזה דבר "השד העדתי", יש עדר של בכיינים נעדרי תרוצים.

ברק: בריטי, "מזרחי", שווצרי והודי, שנולד ישראלי (כן, כן, אני פח האשפה של כל העדות).

shmil
24-08-09, 19:42
המתנגדים גרמו בתגובתם להריסת האפשרות הזו ,וגרמו לזרימה בכיוון השלילי במקום להשאיר את המקום למי שמעונין בתרומה חיובית מבחינתו.

היותר מרגיז זה שאלה שאני יודע שלעולם לא תורמים ולא אליהם כוונה הבקשה - הם שקילקלו את המטרה שלהערכתי חשובה.

חיים, צר לי שלדעתך לומר לך שאתה טועה הוא דבר אסור, שלילי ומיותר.
מותר להחזיק בדעה שונה משלך, וסדיוק כפי שלך מותר לנסות לשכנע אנשים לעשות כדעתך, בדיוק באותה מידה מותר להציג דעה שונה, ואפילו מנוגדת.
בדרך שאינה סובלת אמירת דעות מנוגדות או שונות היא דרך דיקטטורית, טואליטרית ומעוותת, לפחות לטעמי.

וכיוון שאני הראשון ששלל את דעתך, וויתרת עלי כל כך מהר, צר לי להגיד לך שאני תורם עקבי, בהרבה מאד כסף - לאגודה למלחמה בסרטן, לעזרה למרפא, לילדים בעלי מוגבלויות, ולמי אני מאמין בעקרונותיו. ואני אפילו משלם הרבה מאד כסף לביטוח לאומי, רק שעקב עיוותי חוק, הביטוח הלאומי לגבי הוא מס/תרומה טהורה לנזקקים, ולא אראה לעולם שקל אחד חזרה, גם אם אצטרך (ואל תשאלו מדוע).

שמיל,
שאינו חושב שהוא צריך לתמוך כלכלית באחד מיקי רוזנטל, שאיננו עוזר לאחרים ואיננו עושה את הדברים מתוך אהבת הציבור לשמה.

דרור הראל
24-08-09, 20:05
חיים,

אני מתנצל אם קילקלתי לך משהו,ומאחר ושמיל חשף את פנקס התרומות שלו,אז כנראה הקמצן שתרם במשרד ואתה לא מעריך אותו זה אני.

אז אני אשב בחושך לבד,על הארגז המעולה שרכשתי מרכסים,שגררתי איתי לגאמייקה ומשם לגרמניה ואחשוב איך לא להרוס לך יותר.

דרור הראל

ינון
24-08-09, 20:21
[quote=barak4*4;261839]ג'יפולוג, כידוע, הוא לא במה פוליטית ובטח שלא מקום להתנגחות אישית, אבל התחלת, אז אני חייב להגיב:
מי שמעלה את "השד העדתי", "הקיפוח המזרחי" ו"האשכנזיות", הוא כלומניק שאין לו על מה להישען.
ינון, לא מכיר אותך, אבל עוקב אחרי הודעותיך, עד היום הסקתי שאתה ברנש נבון, אחרי קריאת ההודעה האחרונה, אתה נכנס לקטגוריה של כלומניק (ללא קשר לאם אתה "אשכנזי" או לא).

מי שמעלה את נושא "השד העדתי" הוא "השד העדתי" בעצמו ומלבד ליבוי שינאה, הוא לא תורם לכלום.

תחי ההתבכיינות.

אין כזה דבר "השד העדתי", יש עדר של בכיינים נעדרי תרוצים.

ברק: בריטי, "מזרחי", שווצרי והודי, שנולד ישראלי (כן, כן, אני פח האשפה של כל העדות)

שלום ברק קודם כל תודה על המחמאה אני בהחלט כלומניק כמו כל אחד אחר שחי בין פשוטי העם שחיים פה ומנסים לשרוד עם מה שיש ואומרים תודה.

ייתכן שאולי לשד העדתי אין במה פה בפורום אבל הוא קיים וקיים בגדול הוא יכול להיות על בסיס חברתי ועדתי (מה תאמר אם עבדלה ירכוש דירה סמוך אליך ויביא את סמירה ששלשום אחיה נהרג בשכם על-ידי חייל צה"ל והוא יקים סוכת אבלים בחצר)

אני מוכן לקבל הסבר אחר לחנינה אותה קיבלה נעומי בלומנטל משימלה לצערי את הטיעון חרב אליה עולמה בעקבות מות בעלה לא נראה לי ואותנו (פשוטי העם) לא יחננו באותם נסיבות.

הבט קצת סביבך ותאמר לי כמה מאבטחים תכולי עיניים וללא מבטא רוסי יושבים בפתח הקניון הסמוך?
כמה יוצאי אתיופיה? כמה יוצאי חבר העמים.מי עובד בניקוי בית הספר של הבן שלך או של השכן?
פתח עיתון במשרות ממשלתיות או אתרי דרושים ותספור כמה משרות מיועדות למיעוטים לצורך אפליה מתקנת (דרוזים ערבים) ואף ליוצאי עדות שונות המוזכורת פה?
קפוץ לכפר ערבי או דרוזי בתחומי ישראל וספר לי על רמת התשתיות שם (כמובן שיש את ההסבר לשחיתויות).
אני מכבד את דעתך וגאה להיות כלומניק במדינת ישראל
וכמעט שכחתי הבן שלי הוא צבר דור 11 בישראל בן לאב ווזווז ואם אסלית.

נמרוד
24-08-09, 20:35
או קיי.

אני פרשתי מהשרשור.

היתה לי מטרה עינינית לאסוף מהקהילה חותמים לעצומה ולא ויכוחים עם מי שמתנגד לה.

לכן מבחינתי אין טעם בהמשך הדיון העקר הזה - כי מתנדבים מהקהילה שלנו כבר לא יבואו.

תודה על תשומת הלב.

מי אמר שמתנדברים מהקהילה הזאת לא יבואו? אני בטוח שיבואו. יש כאלו שמסכימים איתך, ואחרים לא, ושני הצדדים ראויים להשמע במידה שווה.

לגבי דרדור הדיון לכל השדים והרוחות- בחיית רבאק אנשים...

shmil
24-08-09, 21:36
התאפקתי לא לענות לך כבר אחרי הפוסט הקודם שלך, ינון.

את ההבדל בין נעמי בלומנטל ושלמה בניזרי אתה כנראה לא מבין. שלמה בניזרי לקח כספים. נעמי בלמינטל נתנה כספים.
הבדל קטן ודק, סצמטי ופשוט של מילה אחת, והיא, כן היא, עושה את ההבדל. צא ולמד.

על חקיקה לצורך אפלייה מתקנת שמעת?
אם אתה ואתיופי תתמודדו על אותה משרה ממשלתית, ולשניכם יהיו אותם נתונים - יקחו את האתיופי. אם אתה וערבי ישראלי תתמודדו על אותה משרה ממשלתית, ולשניכם אותם נתונים, יקחו אותו ולא אותך. לא אציין דוגמאות ושמות של מי שמונו לעמדות בכירות בשם האפלייה המתקנת.

השד העדתי לא קים, הוא קיים המוחות המעווים של מי שמדבר עליו.
הרמטכ"ל הנוכחי והקודם - אינם אשכנזים, חלק נכבד מחברי המטה הכללי אינם אשכנזים, ואני מכיר אותם אישית, אחד אחד, הם גם לא "משוככזים".
בין שרי הממשלה - צא ובדוק כמה מהם אשכנזים, וכמה בממשלות הקודמות. נגמרו הימים בהם בכור בן שטרית היה שר המשטרה רק כדי שיגידו שיש שר מזרחי.
אתה לא מבין על מה אני מדבר, זה הסטוריה בשבילך? אז צא ולמד.

ואם אתה מדבר על הרוסים והאתיופים המאבטחים בקניונים - אני מצדיע להם. מצדיע להם, כי לא כמו כל הישראלים שכשמוצעת להם עבודה כזו הם מעדיפים לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה. כל הכבוד לאלו שאינפם מוכנים להזקק לרשויות ולתמיכה שלי, שהזכרתי רק כמ פוסטים למעלה, ויוצאים לעבוד, מתוך החינוך המצויין שקיבלו.

לגבי ערבים וסוגיות "סוג אזרחותם" במדינה הזו - בוא לא מניגרר לויכוחים לגבי שירות צבאי/לאומי, חוקי האזרחות המוצעים על ידי שרים שונים. בזה נמרוד צודק, זה יהיה כבר דרדור הדיון לשדים ורוחות שונים.

azora
24-08-09, 22:00
שלום ברק קודם כל תודה על המחמאה אני בהחלט כלומניק כמו כל אחד אחר שחי בין פשוטי העם שחיים פה ומנסים לשרוד עם מה שיש ואומרים תודה.

ייתכן שאולי לשד העדתי אין במה פה בפורום אבל הוא קיים וקיים בגדול הוא יכול להיות על בסיס חברתי ועדתי (מה תאמר אם עבדלה ירכוש דירה סמוך אליך ויביא את סמירה ששלשום אחיה נהרג בשכם על-ידי חייל צה"ל והוא יקים סוכת אבלים בחצר)

אני מוכן לקבל הסבר אחר לחנינה אותה קיבלה נעומי בלומנטל משימלה לצערי את הטיעון חרב אליה עולמה בעקבות מות בעלה לא נראה לי ואותנו (פשוטי העם) לא יחננו באותם נסיבות.

הבט קצת סביבך ותאמר לי כמה מאבטחים תכולי עיניים וללא מבטא רוסי יושבים בפתח הקניון הסמוך? אצלנו ברחובות זה מחולק. בשער האחורי אני תמיד רואה רק אתיופים, בשער הקדמי רק רוסים ובשער העליון בד"כ רק אשכנזים. כשאני חושב על זה, מעולם לא ראיתי תימני שומר שם...
כמה יוצאי אתיופיה? כמה יוצאי חבר העמים.מי עובד בניקוי בית הספר של הבן שלך או של השכן? אפס בבית ספר של האחיין שלי / בית ספר של בני דודים שלי / באונברסיטה שלי כולם אשכנזים... :confused:
פתח עיתון במשרות ממשלתיות או אתרי דרושים ותספור כמה משרות מיועדות למיעוטים לצורך אפליה מתקנת (דרוזים ערבים) ואף ליוצאי עדות שונות המוזכורת פה? לא מאמין באפליה מתקנת, מבחינתי אם אתה טוב, יקחו אותך, אם לא אז לא.
מרגיש מופלה? תתאמץ יותר! מצטער להגיד לך אבל הבנות עבדו קשה בשביל להתקבל לטיס, הדרוזים לקומנדו, ובעבר בזמן ש"בני המושבים" שלטו בצבא, הדתיים ליחידות המובחרות. אף אחד מאותם מגזרים לא קיבל הנחות הם קיבלו את המגיע להם בזכות ולא בחסד.
ובכלל 75% מעשירי ישראל התחילו ללא גרוש וסללו את דרכם לפיסגה (דרור יוכל לאמת אותי פה, כבר ראיתי כמה פעמים שידיעות הוציאו את מוסף 100 העשירים :)) תריץ בגוגל ותראה כמה מתוכם אשכנזים, אני מבטיח לך - אתה תופתע. (למה רשמתי את אותם עשירים-=> תתאמץ תצליח, אל תבכה שיתנו לך כי לא נולדת שווה).

קפוץ לכפר ערבי או דרוזי בתחומי ישראל וספר לי על רמת התשתיות שם (כמובן שיש את ההסבר לשחיתויות). נסה לסגור פרגולה ושבועיים אחרי זה פתח שירשור באוף טופיק: בני #$^%# 20,000 קנס על פאקינג פרגולה? למה שלא תבדוק כמה מהם מוציאים אישורי בנייה / משלמים ארנונה / היטלי השבחה (אני עובד בנדל"ן הנושא קרוב אלי...) ואז תחזור ותרשום על רמת התשתיות.
רמת תשתיות הנה נגזרת ישירה של איסוף תשלומים למוצרים ציבוריים ע"י האוכלוסיה בתחום. אין כסף = אין תשתיות.

אני מכבד את דעתך וגאה להיות כלומניק במדינת ישראל
וכמעט שכחתי הבן שלי הוא צבר דור 11 בישראל בן לאב ווזווז ואם אסלית.

מתנער ההצהרה של "כלומניק", לדעתי ינון כתב זאת בסערת רגשות.

מבחינתי ומבחינת כל הסובבים מסבבי, עצם ההתעסקות באפליה מתקנת ובמגזרים גורמת לאותם מתחים ורגשות קשים אחד כלפי השני.
אין סיבה שמישהו החסר את הכישורים המתאימים ימלא תפקיד כלשהו.

אחד החברים הכי טובים שלי שבוע שעבר התחתן עם מרוקאית, שנה שעברה אחד אחר עם ספרדיה, אחי עם חלבית ולי יש חברה מרוקאית.
אה, ובסופו של דבר לאחר סדרת ראיונות מפרכים, קיבלתי אשכנזיה לעבודה (אני חושב).

עוד שני דברים קטנים,

מצטער, לא שיש לי משהו נגד ערבים - לא תאמין אבל יש לי אפילו כמה חברים כאלו שעזרו לי לא פעם לתקן את האוטו כשעוד היה מותר מבחינה חוקית (והם אפילו מנעלין, איפה שיש את כל המהומות...). אבל אני בהחלט יכול להבין כאלו שלא רוצים לגור לידם. פחד ידידי, פחד ושנאה.
פחד, כי כבר ראינו כאלו שרצחו ללא רחם את היד שהאכילה אותם. ושנאה בגלל הנפגעים מהצד שלנו (וכי לפעמים, אנשים לא מבינים דרך אחרת). http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2_%D7 %91%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%AA_%D7%9E %D7%A8%D7%9B%D7%96_%D7%94%D7%A8%D7%91
וחוץ מזה, למה אחיה של סמירה נהרג? אולי מסיבה טובה? (בפעם האחרונה שבדקתי, בניגוד לדעה הרווחת, חיילים לא יורים בערבים סתם כך בשביל הכיף).

אין לי שום דבר נגדך, ואני בטוח שאתה בן אדם נהדר, אבל אמירות על קיפוח מעוררות קיפוח.
מסכים עם ברק: מי שמעלה את נושא "השד העדתי" הוא "השד העדתי" בעצמו ומלבד ליבוי שינאה, הוא לא תורם לכלום.

בברכת יום שמח והרבה אהבה

אפי.

נ.ב.
אפילו המכונאי שלי לא אשכנזי (או שכן? מורי?)

ינון
24-08-09, 22:32
אנחנו תמיד יכולים לעצום עיניים ולהגיד זה לא קיים אבל זה שם באיזו צורה.
באשר לבן של סמירה נורה בצדק או לא הרעיון שלא הרבה אנשים רוצים שכנים ערבים ישרים וטובים ככל שיהיו (ראה המקרה שהיה ביישוב כל שהוא ואני לא זוכר את שמו והופיע בטלוויזיה לפני שבועות מספר).

להזכירך רצח שבוצע לא מזמן על רקע של נטיות מיניות.
שאלה נוספת (לה אין לי תשובה) מה מהות מצעד הגאווה לדעתי זה להכריז אנחנו כאן אבל לשם מה האם הם מקופחים באיזה שהוא אופן.

אני אישית צבר וזה מה שאני מחנך את הילדים שלי יש לי חברים הן במגזר הערבי, החרדי והבית פתוח לכולם ללא הבדל מין דת,דעות פוליטיות אפילו סמי עופר מוזמן לביקור למרות שדעתי עליו לא הכי טובה.

בדרכי הביתה חשבתי על מה שברק כתב והוא צודק בדבר אחד בלומנטל שוחררה בגלל שהיא מכירה את פרס וללא קשר לעדה ובקו התחתון פרס שהוא אמור להיות סמל הטוהר (למרות כסף שהוא החזיר בעבר) שיחרר קולגה שלו ואני מטיל דופי בהתנהלות!

באשר לשינאה אם היא קיימת לא צריך לעורר אותה צריך לפתור אותה כי הרגשות קיימים ואנו רק מאשרים את המציאות אם התשתיות בכפר כל שהוא לא קיימות אז הן לא קיימות.

בעבר הייתי אחראי על מאבטחים באזור יוקרתי (חברה פרטית) וברגע שהתחלתי להציב אנשים שלא מתאימים מבחינת המראה הגיעו התלונות על אותם מאבטחים ספציפיים שעשו עבודתם נאמנה

דוגמה נוספת היינו לקראת חתימת חוזה עם מוסד לאנשים בעלי מוגבלויות ונאמר לי על-ידי האחראי ששכר אותנו לא רוסים ולא אתיופים תוך שימוש במספר פניני חוכמה (לא הסכמתי לעבוד איתו בשל כך) גזענות לשמה!!!

מיקי יקירנו סך הכל רצה לפקוח לנו את העיניים (מה המניעה כסף שליחות? לא עקרוני) ככה אני מרגיש ואני חושב שחשוב שנתעורר ונתחיל לשים לב לסביבה שלנו כי היא נחרבת לנו.

אני לא רוצה לעורר שינאה אבל יש קיפוח יש שינאה ואפילו גזענות זה פה אצלנו ובגדול
והפתרון הוא בראש ובראשונה להכיר בבעיה.

ינון
24-08-09, 23:06
נזכרתי הסיפור היה במושב רחביה שלא רצו לקבל ילדה ערבייה לגן מחשש שהם ידבקו
אופס יש לי שם משפחה

ולבסוף סליחה מחיים נסחפתי ואני באמת מאמין במה שאתה עושה פה בשירשור

רכס חיים
27-08-09, 23:24
המחיר ירד עכשו ל- -.1,390 ש''ח.

בסוף הנרשמים עוד יקבלו כסף מהתובעים.

shmil
28-08-09, 21:25
פשוט בלתי נלאה.

אה, וגם מטעה.
יש שם איזו התחייבות של מיקי רוזנטל שפספסתי, חיים?

גיא
28-08-09, 23:36
לא קראתי את כל השירשור

אבל האדון מיקי בולדוג ... אם הוא היה אדם רציני, הוא היה מחזיק בביטוח רשלנות מיקצועית. מין ביטוח שמפצה או מגן במקרה של פאדיחה מיקצועית.

למשל אוטו שנפל מהליפט במוסך ... למשל רופאת שיניים שהרדימה ילדה והרגה אותה .. אם הכתב הניכבד היה דואג לעצמו מראש.. לא היה צריך להתחנן לטובות עכשיו.

לי אין 1400 שח לתרום לו ותכלס .. אם היה לי ? .. הייתי חוסך את זה לסקי בחורף. זה ניראה לי הרבה יותר חשוב.

שני פתיתי השלג שלי ...

רכס חיים
29-08-09, 02:52
הסכום ירד ל--.1,380 ש''ח.

מענין מה יקרה כשזה יהיה 100 שקל.

רכס חיים
29-08-09, 03:28
שמיל, קראתי שאתה מאשים אותי בהטעיה.וזה כבר סיפור אחר.

מעולם לא טענתי שרוזנטל הבטיח משהו ,ומצידי ומצד התורמים הוא לא צריך להבטיח כלום.

תפקידו בכח זה לקבל את הכסף. נקודה.

השרשור לא נועד למי שאין להם ולמי שקמצן כי זו דרכו בחיים.

עינין של רצון טוב של אלפי אנשים הפך כאן להתנצלות של אלה שתמיד תרמו במשרד.

גיא
29-08-09, 09:09
הסכום ירד ל--.1,380 ש''ח.

מענין מה יקרה כשזה יהיה 100 שקל.

חיים, המחיר ירד .. וירד .... זה מזכיר לי איזה בדיחה ששמעתי פעם .. לא זוכר בדיוק אבל מישהו שמתמקח על קניה אבל הפוך ... זה 1500 .. לא יודע מה ? .. 1400 ... 1399 .. 1398 .. משהו ...

מי שלא תרם פה זה בגלל עניין אידאולוגי. אני מאד מעריך אותך באופן אישי. אבל זה ניראה לי מתחיל להיות מגוכך.
התחננות ... תן 10, לא ! טוב אז תן לי 9 , לא ! אז תן לי 8 .. הנה עשיתי לך הנחה ... תן לי 7 ! לא !!
לא בגלל המחיר אלא בגלל המשמעות של הכסף.

אני חושב שזה מספיק. לא מוסיף כבוד לאף אחד. גם ובעיקר לאדון רוזנטל.

אני לא אתן לו כסף גם אם זה יהיה חצי שקל. יש מטרות הרבה יותר מקודשות בעיני. למשל ניצולי השואה .. למשל הורדת השילטון הנוכחי למשל שיחרור גלעד שליט ויש עוד הרבה.

האדון מיקי הזה, עם כל הכבוד לו .. לא מעניין אותי במיליגרם אחד.

בברכת סוף שבוע רגוע ונעים.

אני מציע להפסיק את השרשור הזה.

גיא.

רכס חיים
29-08-09, 09:14
מסכים מאוד.

shmil
29-08-09, 15:30
שמיל, קראתי שאתה מאשים אותי בהטעיה.וזה כבר סיפור אחר.

מעולם לא טענתי שרוזנטל הבטיח משהו ,ומצידי ומצד התורמים הוא לא צריך להבטיח כלום.

תפקידו בכח זה לקבל את הכסף. נקודה.

אני רק מצטט אותך, חיים, והציטוט הבא הוא הטעייה.
איך אפשר להבין את המשפט הבא?

בסוף הנרשמים עוד יקבלו כסף מהתובעים.

רכס חיים
29-08-09, 16:34
זו הערכה פרטית שלי ורוזנטל לא הבטיח כלום. הוא אפילו לא מעורב בעצומה הזו.הערכתי שאם כולנו הנתבעים יוצאים זוכים בדין ,מן הסתם הוצאות המשפט שיושתו על העופרים יתחלקו גם בין הנתבעים.אך לא לשם כך באנו להביע את מחאתנו על תעלולי משפחת עופר.ובוודאי לא עבור 50 שקל שיקבל כל נרשם מהאלפים שהתנדבו.

העצומה לא נועדה לעזור לרוזנטל כשם שנועדה להוות משקל נגד משפחת עופר בבחינת - ''לא תפחידו אף אחד בציבור עם המיליארדים שלכם.''

בסך הכל הבנת הנקרא.

כפי הנראה אתה טוען כאן טענות בלי שקראת כלל את כללי העצומה.ואם קראת אז בוודאי מצער שלא הבנת את משמעותה.בחזקת ''אם בארזים....''.

תכין שעורי בית ונמשיך את הדיון,למרות שמשום מה אני חש שיותר נח לעיתים שלא להבין אותה.

shmil
29-08-09, 18:24
קראתי, חיימקה, קראתי. עוד לפני שהגבתי את התגובה הראשונה (פוסט 3 בשרשור הזה).
לקרוא שוב? זה משתנה כל יומיים? :twisted:

אם בהבנת הנקרא עסקינן, נא קרא שוב את תגובתי הראשונה בתחילת השרשור.
אצלי הזכרון עוד בסדר, ידידי.
מה גם שאתה גולש פה לטענות שעורכי דין לא יודעים לקרוא.... הרי זה בין הדברים בהם הם מתמחים. בלקרוא.

אם שינו את העצומה, כדאי שתאמר - "שינו את העצומה ואת הכללים".
ואם לא - ביום פתיחת השרשור לא היה שם שום דבר על החזר לחותמים.

אבל תיכף אקרא שוב, אולי באמת "הממזרים שינו את כללי המשחק".....

עריכה:
קראתי שוב, ושוב.
עומד בכל מילה ממילותי עד כה, בכל פוסט ופוסט שבו הגבתי, ובכלל זה עניין ההטעייה שלך.
כאן זה העצומה? http://www.gamanimiki.org.il/form.php

אתה יכול להמשיך לטעון שאני עושה את זה מקמצנות, ואני שולל ואומר - על ראש התימני בוער הכובע :D

דרור הראל
29-08-09, 20:15
שמיל,

גם אני תימני וכנראה שמואשם בקמצנות-דבר אחד בטוח לתרום למשהו ואחר כך להיות עסוק בלבדוק מדי כמה שעות בכמה הצטמצמה התרומה שהתחייבתי עליה מעורר תהיות נראה לי שעדיף לתרום במשרד.

דרור הראל

ינון
29-08-09, 20:22
רעש רעש ועוד רעש
חיים קורא לעזור לאדם שבעינו זקוק ומתאים לעזור לו
מי שרוצה שיעזור ומי שלא גם צודק
אני מבחינתי יעזור היכן ובסכום שאני יכול לאדם שבמקרה הזה (לפחות בעיניי) לא משנים המניעים שלו אלא העובדה שהוא מוכן לעמוד מול כרישים בעלי ממון ולהתעמת עמם ולהציג את העוולות שלטענתו קורות ומשפיעות על חיי בריאותי ואיכות הסביבה שלי (אותי הוא שיכנע).
מן הראוי שנכבד את הדעות של של כולם גם אם הם לא כשלנו.

רכס חיים
29-08-09, 20:42
בסיכומו של עינין אני מת על אלה שלא תורמים כלום אבל יורדים על מי שכן תורם.

תמשיכו עוד קצת ואני ארגיש אשם, ואם תמשיכו הלאה גם המשטרה תחשוב כך.

שיהיה לכם שבוע טוב.

shmil
29-08-09, 20:54
סלח לי דרור, הכוונה היתה ספציפית במקרה הזה, ולא כוללנית, ובודאי לא אליך.

חיים, העובדה שאתה ממשיך לטעון שאני לא תורם, על אף שפתחתי והצגתי את תרומותי, מעידה על תרבות דיון לא רצינית.
וכמו בשרשור אחר, כשלא מקבלים את דעתך, אתה לא מסוגל להתמודד עם זה, אלא באמירות שאינן מכובדות.
ואני עדין, בגלל נמרוד ושרשור צינון המזגנים.
enjoy.

דרור הראל
29-08-09, 20:59
חיים,
אתה יכול להרגיש אשם רק בכך שבמקום לנהל דיון עינייני,הפכתה את כל מי שלא חושב כמוך או לפחות חלק(הלא ראויים כהגדרתך)לקמצנים שבמשום מקום לא תורמים ולא עושים.
מי שהכניס פאן אישי ולא הוגן לדיון זה אתה ולא אף אחד אחר.אתה יכול להתרעם על כך שהובעו דעות שפגעו במטרה לשמה כתבתה את השרשור,אבל זוהי מהותו של האינטרנט ,אם אתה רוצה להביע דעתך ולא לקרוא דעות הפוכות,תכתוב במדור פרסומי.חבל שבחרתה להשמיץ,אבל זו זכותך,גם זה חלק ממהותו של הדיון האינטרנטי.

דרור הראל

רכס חיים
29-08-09, 22:36
בסופו של יום יש כאלה שצריכים לכתוב היכן תרמו - והציבור צריך להאמין להם ,ויש אחרים שלא צריכים לתת רשימה כלשהיא.

להזכירך, דרור - לא ביקשתי כלל דעות ,- ביקשתי מצטרפים למטרה שנראית בעיני חשובה לחברה בישראל ,אז מי שלא תורם מסיבותיו הוא, שלפחות לא יקלקל את המטרה שלשמה נועד השרשור.גם לא לתרום מסיבות מצחיקות וגם לגרום לאחרים לא לתרום באספקת תירוצי סרק - זה כבר מוגזם.

ועוד משהו - כן, מה לעשות הכל אצלי אישי. מי שפוגע במטרות שהצבתי לעצמי שלא יתפלא שהוא משמש מטרה.מישהו חשוב כבר אמר את המילה - הדדיות. אני לא כומר נוצרי ואיני מתכוון להגיש את הלחי השניה.

וזה נכון גם לשרשור ''השני''.

shmil
30-08-09, 09:49
אזכור את דבריך ואזכיר אותם, ביום שתציג דעה הפוכה בשרשור שיפתח מישהו אחר.

ברור שלא הבנת את דבריו של דרור על מהות האינטרנט, אני חושב שכבר אין סיכוי שתבין, אחרי כחמישים פוסטים.
אני אמשיך להתנהל כראות עיני, ואתה תמשיך לנסות וליצור פה רכס-סטאן.

רכס חיים
30-08-09, 11:16
לפחות שנינו מסכימים למה שבקש נמרוד,וניגש למקרר לשתות בירה קרה,במקום לענות בתשובה צהובה נוספת.

יוני5
30-08-09, 13:55
חיים שלום,

אתה גולש במדרון שלדעתי לא התכוונת לגלוש בו.

אתה פתחת דיון. בדיון אין דעה אחת ותו לא - זו מהותו.
אם רצית לפרסם פעילות שלך (מסחרית או אלטרואיסטית - זו לא הבמה. קנה סטיקרים ותחלק בצמתים).

ולכן מה שכתבת:

להזכירך, דרור - לא ביקשתי כלל דעות ,- ביקשתי מצטרפים למטרה שנראית בעיני חשובה לחברה בישראל ,אז מי שלא תורם מסיבותיו הוא, שלפחות לא יקלקל את המטרה שלשמה נועד השרשור.גם לא לתרום מסיבות מצחיקות וגם לגרום לאחרים לא לתרום באספקת תירוצי סרק - זה כבר מוגזם.

ועוד משהו - כן, מה לעשות הכל אצלי אישי. מי שפוגע במטרות שהצבתי לעצמי שלא יתפלא שהוא משמש מטרה.מישהו חשוב כבר אמר את המילה - הדדיות. אני לא כומר נוצרי ואיני מתכוון להגיש את הלחי השניה.

אז זהו, כשפתחת דיון ביקשת דעות. וזה, לא נתון לדיון.
ואף אחד שמגיב בצורה ראויה לדיון לא ישמש מטרה. לא לך ולא לאף אחד. זכותו.

מאיר וצפריר שעושים נפשות ליחדת החילוץ המשטרתית שלהם, לוקחים בחשבון שדרור ואני מיד ננסה לסכל את העניין. מה לעשות, צפריר ומאיר בטוחים שזו הדרך להיטיב עם אזרחי ישראל (לצורך העניין להיטיב עם חיים רכס) ודרור ויוני בטוחים שזו הדרך לפגוע בו.
כך או כך, טובת הכלל (או טובתו של חיים רכס) עומדת לנגד כולם.

אז לפני שהמדרון הזה יהפוך להיות חלקלק מדי, עצור.

אם בסופו של הדיון לא תרגיש נעים לשבת עם שמיל ולשתות כוס בירה ביחד - כנראה שמישהו מכם, ואולי שניכם, טעה ובגדול.

וזו דעתי הפרטית.
ובין שתקבל אותה, ובין שלא, אני תמיד אשמח לשבת לשתות איתך קפה (לא אוהב בירה, מה לעשות,
בפורום של ג'יפים זה כמעט כמו לצאת מהארון, לא? :D )

יוני5

רכס חיים
30-08-09, 14:28
תשובתי הקודמת מאוד הולמת את תגובתך.

זו הסיבה שלא רציתי לתת תשובה צהובה שעמדה לי על קצה הלשון.

חשבתי שבירה קרה מתאימה יותר לנקודה המכוערת שאליה הגענו.

ינון
04-09-09, 19:33
התביעה של עידן עופר שנועדה לדרוס את העיתונאי מיקי רוזנטל,בסך 3.5 מיליון שקל,גרמה לאנשים טובים לחשוב שיש צורך לתמוך בעיתונאי חוקר ולמנוע ממנו את מסע ההפחדות של עשיר כקורח.

לשם כך נחתמת ממש בימים אלה עצומה הכוללת התחיבות כספית לשאת בעול תוצאות התביעה בחלקו היחסי של כל מצטרף.

זו פעם ראשונה בהיסטוריה של המדינה שחתימה על עצומה מחייבת את החותם בתשלום כספי אפשרי,ואינה סתם חתימה שאין בצידה כלום מלבד הבעת דיעה.

הנה ניתנת לנו ההזדמנות המיוחדת לא רק לקטר,להתלונן,לברבר מבלי לשאת בחובת התוצאה של עמדתנו,ולהצטרף למסע הציבורי הצודק של אדם יקר לחברה בישראל- ואין זה משנה כלל באם הוא צודק או לא.

עשיר לא יכול לדרוס עני ואנחנו נעמוד בצד כאילו זה לא עינייננו. נקודה.

מישהו שיודע - מתבקש להכניס כאן את אתר העצומה ''גם אני מיקי רוזנטל''.......תודה.

בל ייפקד איש ממקומותינו.
תקנו אותי אם אני טועה אבל ישנה כאן קריאה לעזור לאדם ולא פתיחת דיון (למרות שגם אני חטאתי).
ואם אדם נרתם לעזור למישהו אחר זו מעלה בפני עצמה שראוי שאנו לא נפריע גם אם לדעתנו זו שטות אחת גדולה.

shmil
15-02-10, 19:02
הקפצה - ועכשיו איך מקבלים הכסף חזרה (ועל אף שרכס מדיר רגליו מן האתר ;) ) ?

מתוך דה מרקר: http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100215_01 1241 (http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100215_01 1241)

עידן עופר והחברה לישראל ימחקו את תביעת הדיבה בסך 3.5 מיליון שקל שהגישו נגד מיקי רוזנטל ואילן עבודי, יוצרי הסרט "שיטת השקשוקה", ללא שייפסקו נגדם הוצאות משפט ומבלי שרוזנטל יתנצל על דבר. כך עולה מבקשה למחיקת תביעה שהגישו הצדדים באופן מוסכם לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הבקשה הוגשה לאחר שהושג הסדר בין עידן עופר למיקי רוזנטל בתיווכו הפעיל של איש התקשורת מוטי קירשנבאום, שערך את הגישור בהתנדבות. הודעת הצדדים לבית המשפט מחולקת לשלושה חלקים: הודעה משותפת לעופר ורוזנטל המכילה ארבעה סעיפים ובהם עובדות המקרה שאינן מצויות במחלוקת והודייה למוטי קירשנבאום על תרומתו להשגת ההסכם.

לאחר מכן מובאת הודעתו של עידן עופר לפיה "משפחתי נפגעה קשות מהסרט 'שיטת השקשוקה'. התרופה החוקית העומדת למי שנפגע בשמו הטוב היא הגשת תביעה לבית המשפט, וזאת עשינו". עופר ביקש לתקן את דימויו התקשורתי שיצרה הגשת התביעה וכתב כי "הביקורת הרחבה שהושמעה כנגד עצם הגשת התביעה וכנגד הסכום הנתבע יצרה רושם מוטעה, הן של רדיפה את מיקי רוזנטל והן של פגיעה בחופש העיתונות, תוצאה ציבורית שמעולם לא רציתי, אינני מאמין בה והיא מנוגדת לחלוטין להשקפת עולמי המכבדת את חופש העיתונות". עופר מסכם את דבריו בכותבו "נוכח העובדה שהנושא נדון באופן הרחב ביותר בתקשורת ובמיוחד בערוץ הראשון, מצאתי שאין מקום להמשך ניהול ההליכים המשפטיים".

מיקי רוזנטל מצידו הודיע בקצרה כי "הדיון באמצעי התקשורת מבטא את המחלוקות שעלו בקשר לסרט ביני כעיתונאי לבין האחים עופר". רוזנטל אף מגיע להסכמה נדירה עם עופר בציינו כי "העדפת הויכוח הציבורי, כפי שבוטאה בדברי עידן עופר, ושאני מסכים לה, תתרום לכוחה של התקשורת ולחיזוק תפקידה בחברה דמוקרטית".

תביעת הדיבה נגד רוזנטל

עופר והחברה לישראל הגישו ביולי 2009 תביעה בסך 3.5 מיליון שקל. תביעה זו הוגשה במקום תביעה בסך מיליון שקל שהוגשה נגד רוזנטל ב-2007 בשל התבטאויותיו בראיונות לעיתונים ונמחקה עם הגשת התביעה הנוספת.

התביעה המעודכנת שמחיקתה התבקשה כעת הוגשה כנגד הפרשנות שהעניק רוזנטל בסרטו לפסק הדין של בג"ץ מ-2005, שעסק בהסכם בז"ן. בהסכם התחייבה המדינה לשלם לחברה לישראל יותר מחצי מיליארד שקל תמורת חלקה בבתי הזיקוק בחיפה. עופר טען כי דבריו של רוזנטל בסרט אינם תואמים את פסק הדין של בג"ץ, ומכפישים את משפחת עופר והחברה לישראל.

עופר ציין עוד כי הוא שומר על זכותו לתבוע בנפרד את רוזנטל בשל דברי דיבה אחרים שהוציאו נגדו לטענתו, וכן לתבוע אותם במדינות שונות בשל פרסום והפצת הסרט מחוץ לישראל. לטענת עופר, עקב הפרסומים נגרם לו, לחברה לישראל ולשמם הטוב נזק אדיר. בעקבות פרסום הסרט בערוץ הראשון תיקן עופר את תביעתו לאחר חודשיים פעם נוספת בשל נזקים מצטברים לכאורה שגרם לו השידור בערוץ הציבורי.

עידן עופר מיוצג ע"י עו"ד צבי גלמן ממשרד אריאל שמר ושות' ועו"ד זאב שרף. רוזנטל מיוצג ע"י עו"ד רונאל פישר ממשרד פישר נרי ושות'.

BackDoorMan
16-02-10, 04:22
בקשר לשד והבקבוק , אני מסכים יינון , אבל לא הייתי רוצה לדוש בנושא פה,
אלא בתהיות שעלו לי בעקבות הויכוח...
מתי בכלל נוצר המצב הנדיר בו מישהו משנה את דעתו ? אני מתכוון לא דרך הלם וטראומה
אלא בדיון רגיל עם אחרים עם דעות מנוגדות .
מנסיוני גם כשלצד אחד ברור כי הצדק איתו הצד השני יחפור ויעלה שלל טיעונים לסתירת הראשון,
בעצם לא מתנהל דיון אלא מלחמת התשה כשברור לשני הצדדים כבר מהתחלה כי דעותיהם לא ישתנו במילימטר
והנצחון היחיד (אם בכלל) יהיה על זה שמצמץ ראשון
ואמר תוך קריסה מעייפות "עזוב אותי כבר באמשך' ".

tzagi
17-02-10, 06:41
הקפצה - ועכשיו איך מקבלים הכסף חזרה ?

על זה נאמר, ובאנגלית:Good luck and have a nice day
ולמי שלא מבין שפות נאורות, זה סוג של.....אוקיי יאללה מממממ...בייי

eran4x4
17-02-10, 08:51
הקפצה - ועכשיו איך מקבלים הכסף חזרה ?'.

בינתיים אף אחד לא הוציא שקל מהכיס....

asafk
17-02-10, 20:48
הרי העניין כולו היה כי במידה ובית המשפט יחייב את העיתונאי, יצטרפו אליו האזרחים התומכים לצורך התשלום - כלומר היה מדובר בהתחייבות לשלם, ולא בתשלום, ולכן אין עניין של לקבל משהו חזרה.

אסף.

-->