PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת שמן

חיים אמדו1
22-08-09, 16:45
שלום לכולם
אני עומד לפני החלפה של גיר וטרנספר
ויש לי נזילת שמן בין המנוע לגיר ואני לא זוכר אם יש שם מחזיר שמן
אני צריך לבצע את ההחלפה במשך סוף שבוע אחד לכן אם יש שם מחזיר שמן
אני צריך לקנותו מראש כדי לא להשבית את הגיפ יותר מסוף שבוע אחד
מחכה לתגובות חיים

six 4 life
22-08-09, 19:09
הנזילה שלך היא מהמחזיר שמן האחורי של המנוע, כמו ב95% ממנועי ה6 צילינדר טורי של JEEP (סופות, צ'רוקים, CJ וכו').

לצערך, אין לך אפשרות להחליף אותו כאשר אתה מפרק גיר טרנספר וגם קלאץ'
המחזיר הזה מורכב מ2 חצאים, כאשר חצי אחד שלו יושב במקום יעודי בבלוק המנוע, והחצי התחתון שלו יושב בקסוות (אומגה) הקראנק האחרונה.
הטיפול במחזיר השמן הזה נעשה ע"י פירוק קרטר (אגן השמן) של המנוע, שיחרור קסוות הקראנק האחרונה ושליפה של החצי התחתון ממנה, שליפת החצי העליון שלו ע"י דחיפה עם מברג, והחלפתם בחדשים.

לסיכום- אין קשר בין העבודה שאתה עומד לבצע לבין הנזילה המדוברת. לא תוכל לטפל בה במסגרת העבודה הזו.

shmil
22-08-09, 20:47
כמה תוספות:

קנה מראש מחזיר שמן, RTV אדום וסט אטמים לקרטר. חבל שתתקע כי האטם שעם נקרע, או שאטמי הגומי גמורים.
הכן גם ג'ק עגלה לצורך הרכבה ופירוק של תושבת המנוע.

המחזיר הזה מורכב מ2 חצאים, כאשר חצי אחד שלו יושב במקום יעודי בבלוק המנוע, והחצי התחתון שלו יושב בקסוות (אומגה) הקראנק האחרונה.
הטיפול במחזיר השמן הזה נעשה ע"י פירוק קרטר (אגן השמן) של המנוע.
בשביל להוריד קרטר צריך לפרק את תושבת המנוע הימנית (צד נוסע), ואת התושבת שלה שעל גבי המנוע. כמו כן, רצוי מאד, לצורך נוחיות בעבודה להוריד סטרטר.
אחרי ההורדה- שיחרור קסוות הקראנק האחרונה ושליפה של החצי התחתון ממנה, שליפת החצי העליון שלו ע"י דחיפה עם מברג, והחלפתם בחדשים.
ייתכן שידרש שחרור גם לקסוות המיסבים הבאות כדי לשחרר עונמס על החצי העליון, רק לא לשחרר את הקסווה הקדמית ביותר.

כן, זה ניתן לביצוע בסוף שבוע אחד. כל החלפת המחזיר תיקח לך בערך יום עבודה.

לגבי החלפת גיר וטרנספר - המלצתי לך - להכן מראש גם צלבים, שניים לפחות. שלא תיתקע כי נפלו לך סיכות מהמיסבים.
אל תתכנן על זה לסוף שבוע אחד, או שתתחיל ביום חמישי, כדי שכשתראה את מצב הקלאץ יוותר לך זמן כשחנויות פתוחות....

חיים אמדו1
22-08-09, 21:10
תודה על העזרא
את אני מתכנן להחליף בכל מיקרה כי אני כבר מפרק
את הגיר והמצב שם לא כל כך טוב אז כדאי כבר לגמור גם עם זה
בכל אופן תודה רבה

-->