PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה, לא חידה, לגבי נ.ג. 426 סמוך לצומת הנגב

נמרוד
22-08-09, 23:21
השאלה מופנית לPW כמובן ולכל מי שיודע - מדובר על חרבה על גבעה מימין לכביש, מעט דרומית לצומת הנגב. המתאמנים באזור מכירים את הנקודה בתור יעדי "צלבן", הבדואים קוראים למקום "שרף" - נקודה גבוהה, ומספרים שמדובר על בית משפט אזורי מתקופת הטורקים. מהכביש רואים רק מבנה אחד בולט, במורד הגבעה בצד השני עוד מספר מבנים מרשימים. קמפ-א-שרף, מסומן במפת סמנ"ש ק"מ צפונה ומזרחה, ממש על צומת הנגב, ואני מבין ששם היה מחנה בריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה - המבנים שאני מדבר עליהם לא נראים כמו מחנה זמני.

אשמח ללמוד יותר על המקום לקראת ביקור מסודר יותר.

PW
23-08-09, 11:19
השאלה מופנית לPW כמובן ולכל מי שיודע - מדובר על חרבה על גבעה מימין לכביש, מעט דרומית לצומת הנגב. המתאמנים באזור מכירים את הנקודה בתור יעדי "צלבן", הבדואים קוראים למקום "שרף" - נקודה גבוהה, ומספרים שמדובר על בית משפט אזורי מתקופת הטורקים. מהכביש רואים רק מבנה אחד בולט, במורד הגבעה בצד השני עוד מספר מבנים מרשימים. קמפ-א-שרף, מסומן במפת סמנ"ש ק"מ צפונה ומזרחה, ממש על צומת הנגב, ואני מבין ששם היה מחנה בריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה - המבנים שאני מדבר עליהם לא נראים כמו מחנה זמני.

אשמח ללמוד יותר על המקום לקראת ביקור מסודר יותר.
יקירי:
כמובן שהסימון במפה שגוי /חלקי. מדובר במחנה בריטי די גדול המשתרע ומקיף מס' מבנים ודרכים ביניהם בשטח נרחב. שלוחת נ.ג. 414 גם היא בתחומי מחנה קמפ א - שריף ושמשה כתשמוע ועמדה קדמית לכיוון צומת הנגב ואבטחת בור המים ממערב לשלוחה. עליה לא הייו מבני קבע - אלא עמדות חפורות (יעד "סכין") ואהלים בלבד. במחנה העיקרי בנ.ג. 426 ובנ.ג. 408 מצפונה (זה שנראה מהכביש) מספר שרידים / מבנים במצבי השתמרות שונים ודי גרועים בד"כ - מקירות חלקיים ועד משטחי בטון / רצפה בלבד.
טיול נעים.

עירא
23-08-09, 11:31
במקומות שונים ברשת מאוזכר המקום בהקשר של תחנת מכ"מ, היה או לא היה?
ומה לגבי הפלורה בסביבה?

עירא

נמרוד
23-08-09, 13:44
האם המבנים הם בריטיים או טורקים כפי שסיפר הבדואי (הצעיר יש לציין).

PW
23-08-09, 15:35
האם המבנים הם בריטיים או טורקים כפי שסיפר הבדואי (הצעיר יש לציין).
יקירי: (על בדואים ומהימנותם)
לא מזמן שוחחתי עם בדואי בצומת הנגב.
שאלתי אותו - "כמה עולה גמל?"
"זה תלוי" אמר הבדואי. "תלוי איזה גמל".
"מה זאת אומרת?" שאלתי, "מה זה חשוב?"
"זה תלוי" השיב הבדואי "אתה רוצה גמל גדול או גמל קטן?"
"גמל גדול" אמרתי. "אני רוצה גמל גדול. כמה עולה גמל גדול?"
"גמל גדול אני לא יודע" הודה הבדואי.
"בסדר" אמרתי. "אם ככה, אני אסתפק בגמל קטן. כמה עולה גמל קטן?"
"גמל קטן" אמר הבדואי בבטחון,
"גמל קטן - אני גם כן לא יודע"

ולשאלתך:
המבנים הם "בריטיים" אם כי כמובן הוקמו ע"י כח אדם מקומי, תוך שימוש בחומרים מקומיים וכד'. התכנון והיוזמה הם בריטיים.

shmil
23-08-09, 15:51
יא איבני - אם לא תשאל, איך תדע?

ד ו ר ו ן
25-08-09, 00:32
במקומות שונים ברשת מאוזכר המקום בהקשר של תחנת מכ"מ, היה או לא היה?
ומה לגבי הפלורה בסביבה?

עירא
כשתרים את הראש מהמחברות תוכל לבדוק את המזבלה של הבסיס(מאחורי הגבעה), עדיין יש בה ג'אנק בריטי, בקבוקים עם כיתוב וקופסאות שימורים ריקות.

הפלורה שבאה מהודו עד לכאן עם ריפוד ארגזי התחמושת מתגלגלת בכבישים מידי פעם..

-->