PDA

צפייה בגרסה מלאה : קשת התהפכות להיילקס

יקיר גרין
26-08-09, 13:45
אני מתכנן להוריד את הקישוט ניקל שיש לי על הארגז ולבנות קשת התהפכות אמיתית.
השאלה הראשונה, איך מעגנים? לארגז? לשלדה?
אני בטוח שאנשים בנו כאילה לפני ... יש רעיונות?

יקיר גרין
01-09-09, 00:15
אף אחד פה לא בנה קשת לארגז של טנדר??

איציק - 4X6ZH
01-09-09, 09:21
הארגז של ההילקס אינו בסיס למיקום קשת איכותית .

השועל
01-09-09, 10:10
יקיר,

לרכבים מסוג זה לא בונים קשת התהפכות בארגז !
בונים קשת התהפכות פנימית בתוך הרכב, אני במקרה מכיר פרוייקט שעשו על היילקס כשכלוב ההגנה נמצא בתוך הקבינה (לא למטרות מירוץ) אלא לבטחון הנוסעים בזמן התהפכות.

תחשוב על זה, מה תיתן לך קשת שנמצאת במקום הכי מועד לפורענות, בזמן שהקבינה שלך לא מספיק חזקה במקרה של התהפכות הרכב (חס ןחלילה).

חבל להשקיע בפרוייקט כזה אם המטרה שלך לא תושג ..

tooshey
02-09-09, 23:19
יקיר,

לרכבים מסוג זה לא בונים קשת התהפכות בארגז !
בונים קשת התהפכות פנימית בתוך הרכב, אני במקרה מכיר פרוייקט שעשו על היילקס כשכלוב ההגנה נמצא בתוך הקבינה (לא למטרות מירוץ) אלא לבטחון הנוסעים בזמן התהפכות.

תחשוב על זה, מה תיתן לך קשת שנמצאת במקום הכי מועד לפורענות, בזמן שהקבינה שלך לא מספיק חזקה במקרה של התהפכות הרכב (חס ןחלילה).

חבל להשקיע בפרוייקט כזה אם המטרה שלך לא תושג ..

אני מבין שאתה כותב מנסיון אישי?
אם הייתי חושב כמוך, ולא בונה קשת על ארגז של היילקס, האשה שלי הייתה צופה עלינו מלמעלה (או מלמטה).

קשת שבניתי על ארגז של היילקס ספגה מכה אדירה ומנעה קריסה של הקבינה.
האוטו התהפך ב 100 קמ"ש והתגלגל 4 גלגולים מלאים למרחק מדוד של 50 מטר.

הקשת התעוותה,עוותה את הארגז,שעוות את תושבות הארגז על השסי, אבל הקבינה לא קרסה.
הפינה האחורית ימנית של הקבינה (שם היתה מירב עוצמת המכה) נשארה שלמה לחלוטין ואפילו חלון נוסע ימין אחורי וחלון אחורי נשארו שלמים.

האשה יצאה בשריטות ומכות קלות (היא רגילה), בעודה בהריון חודש חמישי.

אני לא טוען שקשת על הארגז עדיפה על כלוב מלא או קשת בתוך הקבינה, אבל אפשר לבנות קשת טובה רק על הארגז שבטוח עדיפה על קשת ההעמסה המקורית או קשתות דעווין מצופות ניקל.

הקשת המדוברת היתה בנויה מצינור סקדיואל 40 בקוטר "1.5, מחוברת לזווית 50 ממ על היקף הארגז שמחוברת בארבעה ברגי 8 ממ בכל צד לארגז.
אלכסון חיזוק אחד בכל צד, כמובן.

בברכה,טושי

השועל
03-09-09, 00:55
טושי ..

להתהפך ב100 קמ"ש + 4 גלגולים ולעצור אחרי 50 מטר? נראה לי ששברת את חוקי הפיזיקה..זה פשוט לא מסתדר עם המספרים!!
מעבר לזה .אני שמח לשמוע שאשתך ואתה יצאתם בשלום מהתאונה. לא כולם ברי מזל כמוכם.. :)

לעניינו :
אם היה לך ארגז סגור היית מקבל את אותו אפקט, ללא קשר לברזלים שהיו לך בארגז.
קשת התהפכות לא בונים בארגז. נקודה.

בידידות

tooshey
03-09-09, 01:21
דני
הבנת הנקרא: לא הייתי באוטו בזמן התאונה.
אם הייתי,אולי לא הייתה מתרחשת...

50 מטר ממקום תחילת ההתהפכות עד שהאוטו עצר. מדוד בצעדים כפולים.
4 סלטות מלאות.
אם היה ארגז פיבר עם קשתות חצי צול כמו שיש לי עכשיו בטנדר או ארגז פח ללא קשתות, לא היה נשאר ממנו כלום.
ותאמין לי שראיתי מספיק ארגזים והיילקס אחרי תאונה...

אם פעם תראה את הקשת המעוותת (שמורה אצלי בארכיון) ואת הבור שנוצר באספלט במקום הפגיעה (ליד הקניון האדום בהרי אילת), אולי תבין מה היתה עוצמת המכה.

KEEP THE RUBBER SIDE DOWN

בברכה,טושי

יקיר גרין
03-09-09, 02:37
הקשת המדוברת היתה בנויה מצינור סקדיואל 40 בקוטר "1.5, מחוברת לזווית 50 ממ על היקף הארגז שמחוברת בארבעה ברגי 8 ממ בכל צד לארגז.
אלכסון חיזוק אחד בכל צד, כמובן.

בברכה,טושי

טושי, תודה! התחלתי לחשוב שאני באמת שיכור ...

אותי מטריד גם מה יקרה עם המושב האחורי, נכון שאת הפינות הקדמיות יהיה קשה להגן, אבל על הילדים במושב האחורי אפשר לשמור ...

מה לגבי לרדת דרך רצפת הארגז ולעגן לשילדה? אפשרי?

tooshey
03-09-09, 07:03
טושי, תודה! התחלתי לחשוב שאני באמת שיכור ...

אותי מטריד גם מה יקרה עם המושב האחורי, נכון שאת הפינות הקדמיות יהיה קשה להגן, אבל על הילדים במושב האחורי אפשר לשמור ...

מה לגבי לרדת דרך רצפת הארגז ולעגן לשילדה? אפשרי?

אולי אתה באמת שיכור? מאיפה לי לדעת?
זכור - "כששותים לא נוהגים ישר".

לגבי המושב האחורי, הקשת תגן עליו מצויין.
באותה תאונה ספציפית, בפינה שלא ניזוקה בכלל בזכות הקשת, היה כסא בטיחות של ילד.
(שלא היה מאויש למרבה המזל).

לחבר את הקשת לשסי זה חזק הרבה יותר מאשר לארגז, אבל מסובך יותר וגוזל נפח העמסה בארגז.
זכור שהארגז יושב על תושבות כמו הקבינה וזז לא מעט יחסית לשלדה.

אם הייתי בונה היום קשת, הייתי בונה אחת בארגז כמו הקודמת ועוד אחת במרכז הקבינה.
הבעיה היא לחבר ביניהן, ואם הן נשארות עצמאיות אז זה פחות חזק מהרצוי.

בברכה,טושי

השועל
03-09-09, 11:11
אתה צודק..

בהצלחה.

ד ו ר ו ן
03-09-09, 22:47
לחבר את הקשת לשסי זה חזק הרבה יותר מאשר לארגז, אבל מסובך יותר וגוזל נפח העמסה בארגז.
זכור שהארגז יושב על תושבות כמו הקבינה וזז לא מעט יחסית לשלדה.
בברכה,טושי
אתם צריכים לזכור שהשילדה ברכב הזה גמישה למדי והקשחה שלה ע"י חיבור קשת קשיחה יכולה ליצור בעיה אחרת של עומסים ועייפות.

יצר לי לראות תמונה של היילקס ללא קשת שנפל על הגג שבתורו נמעך כמעט עד לגובה הכיסאות, מנגד, קשת בארגז שיצרה בדיוק את אותו מרווח חיים קטן שעשה את כל ההבדל בתוצאה, משהו בדומה לתאור של טושי.

אין מחלוקת שזו לא הקשת הכי טובה ולא באה להחליף כלוב אבל זה בהחלט עדיף מאשר כלום או קשתות קישוט כמו שיש לרוב הרכבים.

הקשת בצילום מרותכת לפרופיל מכופף שעוטף שת שפתי הארגז ומחובר לדפנות הארגז לכל האורך עם שני חיזוקים אלכסוניים אל הפלחים.
הקשת השנייה עם האלכסונים מחוברת עם ברגים לפרופיל וניתנת לפרוק והפיכה לאחור כדי ליצור 2 קשתות בקצוות הארגז אם רוצים להעמיס משהו ארוך או לשים כיסוי גבוה.

ד ו ר ו ן
03-09-09, 22:53
לא יודע למה התמונה לא עלתה..

asafk
03-09-09, 23:24
אני חושב שכדאי להוסיף לקשת בסגנון של דורון (הקדמית) עוד חיזוקים שיורדים אל רצפת הארגז, או על ידי לוחות פח או על ידי צינור נוסף, ואז רגליים מלוחות פח עבה מספיק ברצפה.

אסף.

jozi
05-09-09, 09:46
בוקר טוב לכולם,
מה עם נושא של כלוב פנימי ? מישהו ראה בארץ היילקס עם כלוב פנימי ?
עברה בראשי המחשבה על כלוב פנימי להיילקס שלי אך אחרי שוטטות ארוכה בפורומים בחו"ל הבנתי שזה לא ריאלי.
נעזוב רגע בצד את נושא הנפח שיגזל מתא הנוסעים ואת נושא חוסר הנוחות. ממה שראיתי כל אלו שנוסעים עם כלוב פנימי מצדוידים במושבי באקט וחגורות חמש נקודות (מה "שמצמיד" אותם טוב למושב) ואילו כלוב פנימי עם מושבים וחגורה מקוריים עלול להיות מסוכן וקטלני בזמן תאונה או התהפכות.

יואב

-->