PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי פירנה

adi-ros
27-08-09, 20:35
שלום לכולם,
אחרי בנייה של באגי יחיד מנוע של אופנוע ( GSX600R ) אני רוצה לבנות באגי ע"פ התוכניות של הפירנה .
הפעם אני רוצה להשתמש במנוע של רכב ( סובארו E10 או לפי השם רחוב "סובארית" ). לפני שאני מחליט על התוכנית הסופית אני רוצה לבדוק האם יכולה לצוץ איזו שהיא בעיה בהסבת החלק האחורי והגדלת השלדה שתתאים למנוע והאם מישהו מכיר מישהו שעשה את זה כבר בעבר או שאולי ימליץ על תוכנית אחרת - אני בנתים פתוח להצעות.

אני מניח שזה לא בעיה גדולה ושלכל דבר יש פתרון אבל רציתי לשמוע קצת מבעלי ניסיון.
תודה וסופ"ש נעים לכולם,

עידו לוריה
27-08-09, 22:52
שלום לכולם,
אחרי בנייה של באגי יחיד מנוע של אופנוע ( GSX600R ) אני רוצה לבנות באגי ע"פ התוכניות של הפירנה .
הפעם אני רוצה להשתמש במנוע של רכב ( סובארו E10 או לפי השם רחוב "סובארית" ). לפני שאני מחליט על התוכנית הסופית אני רוצה לבדוק האם יכולה לצוץ איזו שהיא בעיה בהסבת החלק האחורי והגדלת השלדה שתתאים למנוע והאם מישהו מכיר מישהו שעשה את זה כבר בעבר או שאולי ימליץ על תוכנית אחרת - אני בנתים פתוח להצעות.

אני מניח שזה לא בעיה גדולה ושלכל דבר יש פתרון אבל רציתי לשמוע קצת מבעלי ניסיון.
תודה וסופ"ש נעים לכולם,

אחרי בניה של פירנה (לקלינט שלי שבחר את הכלי הנ"ל ) אני לא ממליץ וזה בלשון עדינה.
עדיף תוכניות של RORTY יש לו כמה דגמים לפי דעתי יותר מוצלחים מ THE EDDG המחיר של התוכניות פחות או יותר אותו דבר.
זה הלינק שלו
http://www.rorty-design.com/
עידו

adi-ros
28-08-09, 05:31
עידו תודה רבה,עיינתי קצת בתוכניות ואכן נראה רציני.
אשמח לעוד תגובות בבקשה.

Porsche_Dude
30-08-09, 23:01
לי יש תוכניות של SIDEWINDER וTAIPAN ולדעתי הן מאוד מפורטות וטובות.
בקרוב אני מתחיל לבנות את הסיידי.

לפי דעתי, זה רעיון מטופש ביותר להשתיל בפיראנה מנוע של רכב. זה גם יעלה את משקל הבאגי ולדעתי השלדה לא תעמוד בזה לטוח הארוך משום שהיא לא בנויה למנוע במשקל כזה.

מנועי 600-1000 יהיו מצוינים לבאגי הזאת. אני אישית הייתי הולך על 1000 מתון, שיתן לך ביצועים כמו 600 אבל עם יותר אמינות.

בהצלחה בהמשך הפרויקט.

adi-ros
31-08-09, 21:06
שלום,
הפירנה לאחר בדיקה באמת התגלתה כלא מוצלחת לפרוייקט הזה.
קניתי לבסוף את הברקודה.
הסיבה לבחירת המנוע -
הבאגי הקודמת שלי (שהיא עדין אצלי ) היא ממנוע GSX600R
מנוע חזק ובאגי שבאמת נוסעת ברמה גבוהה אבל אני רוצה בבאגי החדשה יותר עבירות , זמן נסיעה יותר גדול, אמינות וכמובן - חורף :>

התחלתי לקרוא את התוכנית ובין לבין גם הכנתי לי שולחן מפולס.
אני מחפש עכשיו מנוע סובארו E12
מנוע 1200 של סובארית 71 כוח סוס (ותמיד יש אפשרות לחזק מעט). בגלל הציריות ( הקצרות מאד, השמאלית קצרה מאד ) היה רעיון להשתמש במנוע של אלפה סוד ושהגיר יבלוט בזנב 32 ס"מ כדי לשפר את המתלים האחוריים.
בסוף החלטתי להצמד למנוע סובארית ולעשות משולשים אופקיים מתחת לשלדה ולשנות את מקום הבולמים מבתוכנית המקורית ( למעט הקטנה של משולשים קדמיים ב7 ס"מ שיהיה בסיס גלגלים שווה בין האחורה לקדימה. עד לחלק האחורי הבאגי תיהיה ברקודה ואת החלק האחורי אני אשלים לבד .

אשמח לשמוע את דעתכם,
עדי.

eilonoz
01-09-09, 05:26
האמת שהרכבים של RORTY נראים יותר נתאימים למשימה
ואם כבר הולכים על באגי פחות ספורטיבית אז למה לא דו מושבית?
בעיקרון זה אומר רק להרחיב את התא נוסעים וזה לא מוסיף המון משקל

אבל לא משנה החלטות שלך
המלצה שלי היא לאמץ כמה שיותר מהתכנית-זה חוסך המון זמן
לפחות לחקות את הגאומטריה של המתלים האחוריים יכול מאוד לעזור לך. אני לא יודע איך אתה בתכנון של דברים אבל זה לא קל בכלל

נסה להניח את המנוע ולבנות סביבו את המתלים האחוריים מהתכנית

אילון

eilonoz
01-09-09, 05:27
וכמובן בהצלחה
אם תצטרך כל דבר אשמח לעזור

אילון

Porsche_Dude
01-09-09, 13:34
בחירה לא נכונה חבר.
אני מצטער לאכזב אותך אבל הבאגיז של THE EDGE לא מתאימים לעבירויות, אלא לנסיעה מהירה בשבילים וכדומה.

אני חושב שאתה תתאכזב וחבל.

-->