PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורטון 2009 חוקית מהחנות לא עושה את העבודה בכלל!!!

subaman
29-08-09, 18:14
שלום לכולם,
רכשתי לפני חצי שנה נורטון 2009, הבנתי שזו תוכנה שממגרת הכל (טוב נו כמעט הכל הרי אין 100 % הגנה כמו שרוצים) .
בכל מקרה התוכנה הזו התגלתה ככישלון חרוץ המחשב שלי מפוצץ בתוכנות ריגול הוא לא זז יש לי קוקיז שמעלימים לי ססמאות התחברות של אתרים ומונעים ממני גלישה נורמאלית בגוגל ,
אני אסביר: אני רושם בחיפוש בגוגל איזה נושא (בעברית) הוא מוצא ואחרי שניה הדף זז לאמצע המסך ואי אפשר לבחור שום דבר ממה שמצא,

לפעמים אני שומע את ההרד דיסק שלי משתגע ומרעיש כאילו מה כבר ביקשו ממנו להפעיל, ולמעשה לא הפעלתי כלום,
אני שם לב שהתוכנה של האנטי ווירוס מתעדכנת כל פרק זמן קצר אבל פשוט כלום.
יש לי כל הזמן את הסימן המציק הזה של הסמל הצהוב עם הסימן קריאה, "עדכונים מוכנים" וזה ממש מרגיז ,
זה עלה לי 300 שקל התוכנה, עם התקנה, וניקוי, ובסוף מתברר שזה פשוט זבל של דבר , ניסיתי להתחבר לאיזה עזרה שם בתוכנה של הנורטון ,וזה סתם תקע לי את המחשב.
והכי מוזר זה שיש לה סימן של V ירוק בשורה הקטנה עם הסימן של האנטי ווירוס, כל סריקה עצמאית שאני עושה הוא מגלה משהוא אחד של TRACING והוא מסומן ברמה של LOW . ואז שאני עושה לו שיטפל בממזר הקטן הוא מטפל ומודיע שעכשיו הכל בסדר , למרות שלא.
מה לעשות??????

omri_t
29-08-09, 20:14
לא חידשת כלום.
נורטון היא מערכת כבדה, זללנית משאבים ושתלטנית מאוד שגומרת על המחשב גם מבלי שיש וירוסים.
יתרה מכך, היא בעצמה עלולה לגרום לסיבוכים רבים כאשר מסירים אותה (נסיון כאוב עם גרסאות ישנות...)

אני עברתי לקספרסקי, מרוצה מאוד.
אנטי וירוס בלבד.
ואני עובד בבית מאחורי נתב.
לי אישית זה מספיק.

ולא מזיק פעם בכמה שנים לעשות גיבוי כולל ולהתקין את כל המערכת מחדש על כונן חדש.

בהצלחה!

subaman
29-08-09, 20:21
גם לי הוא הציע או נורטון או קספרסקי, אבל בתכלס אמרתי " נורטון זה חבל"ז מי שמע על קספרסקי?"
כנראה טעיתי, עכשיו מה אני יכול לעשות? להוציא עוד 250 שקל? לא נראה לי, לפחות שאצליח לסדר את זה ואז כשיגמר לי הרישיון של התוכנה המחוXבנת הזו אני אמחק אותה ואקנה קספרסקי.

landrover
29-08-09, 22:31
מניסיון בתור איש מחשבים :

NORTON מאוד לא מומלצת בתור תוכנת אנטיוירוס.

לעומת זאת - לא צריך לקנות אנטיוירוס.

צריך להתקין , בסדר העדיפות אחת מהתוכנות החינמיות הבאות (עדיפות לראשונה):

1) Avast! Antivirus

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

2) Anti-Vir

http://www.free-av.com/

3) AVG

http://www.avg.com/product-avg-anti-virus-free-edition

מומלץ להשתמש גם בתוכנה נגד רוגלות / MALWARE כגון :

1) Ad-Aware

http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php

2)Spybot Search & Destroy

http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html

אמיר.

nir.samo
29-08-09, 23:31
במקרה כזה שהמחשב כבר מלא וירוסים הדבר הכי טוב זה לצרוב את מה שחשוב, למחוק את כל ההרד דיסק ולהתקין מחדש.
ומעבר לתוכנות החינמיות שהומלצו, אני ממליץ על התוסף no script לפיירפוקס.

dudu
30-08-09, 14:07
שלום
1. תעיף את הנורטון
2. תבחר את אחת התוכנות שאמיר הציע
3. תפנים שאין שום הצדקה למשתמש ביתי לקנות אנטי וירוס בתשלום הפתרונות החינמיים מצויינים
4. שלא תשקול להתקין אנטיוירוס פרוץ (הוא מכיל וירוסים ושאר רעות חולות)
5.תסיר את הנורטון לפי הספר -תחפש הוראות זה לא פשוט תמיד נשאר משהו מאחור
צריך לנקות אחרי ההסרה את הרג'יסטרי (תגבה את הרג'יסטרי לפני הניקוי)
6.עד שתגיע למצב שהמחשב נקי אל תבצע קניות עם כרטיס אשראי או פעולות בנקאיות
7.תתקין את כל העידכונים של מערכת ההפעלה(עידכוני אבטחה) בXP למשל את SP3
8.אם זה אפשרי לפרמט את המחשב ולהתקין הכל מחדש ולקנפג הכל לרמת אבטחה טובה
תעשה את זה אתה יכול ללמוד את הנושא בעצמך ואם לא תפנה לטכנאי טוב לא חפר
בהצלחה

חרגול1
30-08-09, 16:29
מנסיון אחד הטובים הוא Nod32, ניתן להוריד גירסת ניסיון לחודש ימים מאתר החברה.
לפחות תנקה איתו את כל הספארי שיש לך על המחשב. בסה"כ הוא לא יקר.

dudu
30-08-09, 18:13
בהמשך למה שנאמר
חשוב לדעת שלא כדאי להתקין יותר מתוכנת אנטי וירוס אחת על המחשב
הדבר גורם להתנגשויות ,פוגם ביעילות העבודה של שתי התוכנות ויכול לגרום לבלאי מואץ של
הדיסק הקשיח עקב סריקות שמבצעות התוכנות

sos4u
30-08-09, 18:21
מנסיון אחד הטובים הוא Nod32, ניתן להוריד גירסת ניסיון לחודש ימים מאתר החברה.
לפחות תנקה איתו את כל הספארי שיש לך על המחשב. בסה"כ הוא לא יקר.

מצטרף

גיא
31-08-09, 09:02
משעשע ... :-)

1. מק
2. לינוקס

----

ואם אתם מתעקשים על המערכת הפעלה הגרועה הזאת .. יש לכם גם את avira חינמי ולא יעיל כמו השאר.

tzurlis
31-08-09, 22:12
ראשית - כמו בכל עבודה, צריך תשתית יציבה .
הסר שאריות נורטון עם http://www.appremover.com/ או
מערכת הפעלה יציבה, חוקית וטובה, עם עדכונים סדירים, תמנע ממך הרבה מאוד בעיות.
הפעל פיירוול ואנטי וירוס מובנים של מייקרוסופט. עדכן הגדרות.

עדכנת? יופי. עכשיו צריך ליישר קו:

נסה תוכנת ניקוי רג'יסטרי , כגון Advanced SystemCare החינמית - לא רעה בכלל וגם מנקה קצת וירוסים, רוגלות וזבל :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3665118,00.html,
או http://www.eset.eu/sysinspector32_enu

אחר כך, בנה את ההגנות.
מערכת הגנה מורכבת מכמה שכבות.

שכבה ראשונה - אנטי וירוס. מיועד למניעת וירוסים, נקודה.
נורטון מחורבן להפליא ואחרי ההורדה יש הרבה מאוד ניקוי ידני של זבל שהוא משאיר ומעמיס על המערכת. אסור לגעת בו.
לא התלהבתי מ-, AVG, AVAST עושה עבודה טובה ולא מכביד מידי על המחשב.

שכבה שנייה- נגד רוגלות. כמו שכתב אמיר, ספיבוט, או אדסנס, או שתיהן. בנוסף, הגדר נכון את הגדרות האבטחה בדפדפן שלך, השתמש בדפדפן עם עדכוני אבטחה מלאים, ואל תקבל "מתנות" ממי שאתה לא מכיר - אתר, תוסף או תוכנה.

שכבה שלישית - נגד חדירה. מלבד הפיירוול המובנה של מייקרוסופט רצוי להוסיף רכיב חומת אש בסיסית נוספת, רצוי משהו שממסך את כתובת הרשת שלך. אם הראוטר שלך לא עושה את זה (או שאין לך ראוטר), צריך לשקול אם לשלם על אנטי וירוס שכן עושה את זה, כמו קספרסקי, AVG, אואסט, NOD32. פנדה נוראי, אל תיגע.

לבסוף, בדוק הגדרות שיתוף קבצים במערכת ההפעלה, בטל גישה מרחוק, ותוודא שלא סימנת דברים שלא צריך במערכת.

אחת לשנתיים - שלוש אפשר או לפרמט או להעביר הכל למשתמש חדש.

אם המצב בכי רע, תפרמט ותתקין תשתית טובה מחדש, אחרי שצרבת לך דיסק עם חומרים שרצית לגבות, ועם תוכנות אבטחה נבחרות אותן תתקין לפני העלייה הראשונה שלך לרשת.

למידע נוסף ראה תוכנות, שיטות וביקורות ב- http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-3884,00.html

fuksi
01-09-09, 09:28
היי-באותו נושא
אני עובד עם וינדוס 98 (פדיחה פדיחה אבל אין ברירה) ולא מזמן קיבלתי הודעה מה AVG שלא יהיו
עוד עידכונים ושידרוגים למערכות פרה היסטוריות כמו שלי.
ידוע למישהו על תוכנת אנטיוירוס ויעיל וטוב שתומך ב 98?
גתודה

גיא
01-09-09, 10:59
צור, מדהים אותי כל פעם מחדש ....
איזה הערכות, איזו התגוננות ... כמה משאבים מבוזבזים מהמחשב רק על התוכנות הגנה האלו ...

למה אנשים מפחדים לנסות דברים אחרים, לפעמים טובים יותר לפעמים טובים פחות אבל שונים ...
ובעיקר נטולי כל צורך בכל הטראסק הזה ... מדהים.

ועצוב.

תמשיכו להלחם, בהצלחה :-)

$$$$$$
אם מישהו ירצה עזרה / עיצה / דיון / תמיכה / לשאול שאלות הבנה בלי שום סיבה - אני תמיד אשמח.

Pageup
01-09-09, 11:14
צור, מדהים אותי כל פעם מחדש ....
איזה הערכות, איזו התגוננות ... כמה משאבים מבוזבזים מהמחשב רק על התוכנות הגנה האלו ...

למה אנשים מפחדים לנסות דברים אחרים, לפעמים טובים יותר לפעמים טובים פחות אבל שונים ...
ובעיקר נטולי כל צורך בכל הטראסק הזה ... מדהים.

ועצוב.

תמשיכו להלחם, בהצלחה :-)

$$$$$$
אם מישהו ירצה עזרה / עיצה / דיון / תמיכה / לשאול שאלות הבנה בלי שום סיבה - אני תמיד אשמח.

אתה מודע לזה שברגע שאנשים יעברו ללינוקס גם שם תצטרך את כל הסיפור מסביב.
הסיבה היחידה שלינוקס לא סובלת מוירוסים (בכמות גדולה) זה שאין הרבה משתמשים.
גם בלינוקס יש לא מעט חורי אבטחה (בצורה משמעותית פחות מחלונות).
ובנימה אופטימית, אחרי התקנה של חלונות 7 אני יכול להגיד שזו הפעם הראשונה שאני
מרוצה ממערכת של חלונות ולא קיללתי מרגע ההתקנה (ואני איש לינוקס מזה שנים).

גיא
01-09-09, 11:33
הסיבה היחידה שאין וירוסים בלינוקס, היא שאתה לא עובד שם כ administrator.

יש הרבה יותר תכנתים והרבה יותר אפשרויות תיכנות ושפות תיכנות בלינוקס ויחד עם זאת, מפאת טיבה של המערכת ואופן הפעולה והשימוש בה, וירוסים ושאר משחקי ילדים יכולים לפעול בצורה מאוד מוגבלת על לא יעילה וגובלת במגוחכת.

לא שווה להתאמץ לפתח תכנה רעה כזאת על מנת להתנכל למערכת לינוקס.
אפשרי, כן. יעיל ? פשוט ? שווה ? - ממש לא.

מעבר לזה, כל התרוצים הרגילים של אין עברית ואין אינטרנט ואתרים לא עולים וכל מיני דברים, לא קימים. יש מגוון רחב ועשיר במאות אחוזים מאשר לחלונות לכל תכנה לכל שימוש בכל תחום. כולל הכל, החל ממשחקי ילדים קטנים וכלה בתכנות עריכת וידאו וקאד למינהם, לא הכל חינמי ולא הכל חופשי - אבל הכל קיים.

המערכות יציבות במאות אחוזים יותר מאשר מערכות של מתחרים.

אחוזי השימוש שמשתמשי מערכות הפעלה כאלו ואחרות אוהבים לזרוק בדיון לא רלונטים ולא קשורים. אם יש 30 או 31 אחוז זה לא העניין. איכות השימוש במחשב ורמת הפרודוקטיביות היא החשובה.

ולא, אני לא פנאט :-) אני אפילו לא משתמש כרגע בלינוקס בבית :-) ( יש לי חלונות XP חוקי קנוי עם אופיס שגם בו אני לא משתמש )

בסופו של דבר, אפילו אם היית צודק ( ואתה לא ) מספיק ה "פחות וירוסים" שיש ללינוקס על מנת לנסות לפחות.

עירא
01-09-09, 12:26
מדיון על אניטיווירוס זה הפך ליהיות דיון על גישות למערכות הפעלה, אז נמשיך עם הקו הזה.

זה מזכיר לי קצת את ההשוואה בין SUV לג'יפ אמיתי (לצורך העניין תדמיינו סופה גיבורה או סיקס חבוט). ברור שלג'יפ האמיתי יש יכולות שטח יותר טובות, יותר קל לטפל בו, יש אין סוף אופציות לשידרוגים, המחירים של הכל הרבה יותר זולים וכו' וכו'. אבל, בסופו של יום חווית הנסיעה בכביש (שם רובינו עושים את רוב הקילומטראז') איך ננסח זאת בעדינות, מסריחה. לכן ניתן לראות שהרוב הגדול מעדיף להתנייד עם SUV ולא עם ג'יפ שטח גיבור בגלל שהחווית משתמש יותר נעימה לו שם, למרות כל החסרונות של ה-SUV והייתרונות של הג'יפ האמיתי.

אותו הדבר בעולם המחשבים, הרוב נוסעים ב-WINDOWS על כל חסרונותיה, יש את המשוגעים לדבר שנוסעים על הג'יפ האמיתי הפתוח עם השמשה הקידמית מושכבת - LINUX בהפצה ללא ממשק גרפי, ויש את אלו שנוסעים על ה-Range Rover שזוהיא כנראה ה-MAC או לינוקס עם ממשק גרפי והתקנה אוטומתית.

מה יותר טוב? זה הכל בעיני המתבונן...

עירא
(שבין היתר מוסמך גם כטכנאי מחשבים ורשתות, נוסע על סיקס חבוט ולא סובל לינוקס)

dudu
01-09-09, 12:51
שכבה שלישית - נגד חדירה. מלבד הפיירוול המובנה של מייקרוסופט רצוי להוסיף רכיב חומת אש בסיסית נוספת, רצוי משהו שממסך את כתובת הרשת שלך. אם הראוטר שלך לא עושה את זה (או שאין לך ראוטר), צריך לשקול אם לשלם על אנטי וירוס שכן עושה את זה, כמו קספרסקי, AVG, אואסט, NOD32. פנדה נוראי, אל תיגע.

לבסוף, בדוק הגדרות שיתוף קבצים במערכת ההפעלה, בטל גישה מרחוק, ותוודא שלא סימנת דברים שלא צריך במערכת.

אני מסכים פחות או יותר אם כל מה שצור כתב
בעניין השכבה השלישית אני רוצה קצת להרגיע - אם אתה לא שומר על המחשב מידע עיסקי או ביטחוני רגיש או שלא מדובר במחשב של עסק ואתה לא מוכר כיעד אסטרטגי של חברה מתחרה או ארגון ביטחוני אין צורך להגיע לרמת אבטחה שכזו.
צריך לזכור שעל מנת לפרוץ למחשב(אני לא מדבר על ילדים שמריצים סקריפטים ונהנים לדבר על פריצות) יש צורך להשקיע כסף וזמן שעות עבודה של האקר טוב הן לא זולות
ולכן צריכה להיות סיבה טובה למישהו לפרוץ דווקא למחשב שלך
סיבה יכולה להיות למשל:גניבת נתונים על הלקוחות שלך או את בסיס הנתונים של כרטיסי האשראי
או מידע אירגוני או ביטחוני חשוב
אך אם מדובר במחשב ביתי אין לאף אחד מה לנסות לפרוץ אליו זה פשוט בזבוז כסף
"החשש" שלך צריך להיות מתוכנות ריגול של חברות פילוח צרכנים ,וירוסים,ילדי סקריפטים,ובעיקר רוטקיטים ,שאם תקפיד על עדכונים בזמן למערכת ההפעלה (כל מערכת) והאנטי וירוס ובטלת אפשרות של גישה מרחוק כמו שצור כתב סגרת גם את הפינה הזו.

נימי
01-09-09, 13:12
כאחד שעובד בתחום יותר מעשר שנים, בעבודה משתמש כול יום, כול היום, במספר הפצות של לינוקס, חלקם עם ממשק גרפי וחלקם ללא (רובם ללא), בנוסף עובד עם כל מערכת הפעלה של מיקרוסופט (בעיקר שרתים) ועוד הרבה תוכנות של מיקרוסופט, אני בבית כיום עובד גם עם XP כתחנת עבודה וגם על שתי הפצות שונות של לינוקס (על מספר מחשבים)

שנים עבדתי שהתחנת עבודה שלי הריצה לינוקס ונהנתי כמעט מכול רגע, למה כמעט, כי שקניתי IPAQ לא הייתה דרך סבירה לסנכרן אותו עם המחשב, שקניתי IPOD אותו הדבר, התוכנה של השעון POLAR שלי גם לא עובדת בלינוקס, הסלולארי של אשתי גם לא מסתנכרן, אז נהדר, מרימים תחנה וירטואלית של XP ואז עובדים על לינוקס ומסנכרנים ב XP, עד שנמאס, היום המחשב שלי הוא XP והכול מסתנכרן איתו בצורה מושלמת והחיים פשוטים יותר, בנוסף המחשב שלי מעולם לא ניפגע מוירוס, לא בבית ולא בעבודה, לא ברור לי איך מחשב שמתוחזק בצורה אפילו מינימאלית חוטף וירוס (אילה באמת אם האנטיוירוס שלו הוא נורטון).

לאנשי הלינוקס, כל התוכנות שצינתי גם לא עובדות עם WINE בלינוקס, תאמינו לי שניסיתי

המסקנה שלי פשוטה, אני משתמש במערכת שהכי מתאימה לי, בתחנת עבודה שלי זה רק XP (עד שיצא 7 שעובד מצוין) אותו דבר לגבי הניידים שלי, במחשב המולטימדיה שלי יש הפצה של לינוקס, בשרת נוסף שיש לי בבית יש VMware ESX שגם הוא בעיקרון רץ על לינוקס

לגבי האנטיוירוס אין לי מה לחדש, כתבו כבר הכול, לפי דעתי AVAST הכי נוח, AVG מתחת לממוצא, יש כתבה בנושא ב pcworld שמשווה ביניהם, דווקא Avira שאני אישית פחות אוהב לקח מקום ראשון אבל רק במעט מ AVAST
http://www.pcworld.com/article/170674/free_antivirus_software.html

fuksi
02-09-09, 09:37
היי-באותו נושא
אני עובד עם וינדוס 98 (פדיחה פדיחה אבל אין ברירה) ולא מזמן קיבלתי הודעה מה AVG שלא יהיו
גתודה

מישהו?

dudu
02-09-09, 13:16
היי-באותו נושא
גתודה
לא בדקתי לעומק אבל בחיפוש קצר בגוגל מצאתי את זהhttp://www.nod32.co.il/products/win9x
NOD32 מקובל כמוצר טוב לא יודע לגבי מחיר או ביצועים במערכות ישנות

-->