PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא בזק - ניתוק - ומודם סלולרי

zeepeedee
01-09-09, 10:44
קדימון,
לפני מספר חודשים נוצרה סיטואציה בה קיבלתי דרך חברת אינטל את האינטרנט ובפרוט יותר, זוגתי שהייתה עובדת אינטל ובמעבר אלי הייתה זקוקה לאינטרנט על מנת להמשיך ולעבוד גם בבית...
כמובן שבמצב כזה אינטל לוקחת על עצמה את שרותי האינטרנט ובדקה עמי אם אני מעוניין להשאיר את ה-USER הקיים או לנתקו. הבהרנו שאיננו מעוניינים להתנתק והמשכנו בחיינו...
כשלושה חודשים לאחר מכן ביטלנו את חלקה של אינטל ואז גיליתי יום בהיר אחד כי אין אינטרנט בבית! טלפון מהיר לנטויז'ן גילה כי האשמה היא בבזק.
מצלצל לבזק ושם ממהרים להאשים את אינטל כי הם אלו שביקשו לנתק אותי לפני שלושה חודשים ומכיוון שהיום אינטל כבר לא משלמת את החשבון אתה נשאר ללא אינטרנט. ניסיתי להבין באיזו זכות בעצם בזק מנתקת לקוחות שלה מזה שנים
ללא כל פניה אישית ללקוחות לצורך אימות למקרים ובוא נאמר לצורך העניין, חלה טעות בזיהוי ומנתקים אדם שלא ביקש זאת או סתם כי הלקוח מעוניין להשאיר את החשבון פעיל בנוסף לזה של אינטל... תשובת הנציגים בבזק הייתה כי הם אינם מחויבים לבדוק דבר מכיוון שאינטל היא חברה גדולה ומוכרת ולכן הם נוטים להאמין לה ולא בודקים עם הלקוחות. להזכירכם, אינטל שאלה וקיבלה הוראה מפורשת לא לנתק מנוי קיים אלה להוסיף בלבד!
בברור נוסף עם אינטל נאמר לנו כי הם מעולם לא מבטלים או מורים לבזק לנתק מנויים ונכון גם במקרה הנ"ל.
השאלה היא בעצם כזו(למי שהצליח להבין בעצם איפה הבעיה), האם בזק יכולים לנתק אותי משרות ללא הודעה מוקדמת או בירור?
אין מחלקת שימור לקוחות שאמורה להדלק אצלהם מנורה אדומה כשלקוח של שנים פתאום נעלם?
לאחר דו שיח חריף עם מנהל משמרת בבזק אני מתחיל לחשוב פשוט להתנתק מהם ושילכו לכל הרוחות, השאלה היא איך בעצם ממשיכים לגלוש במחשב (לפטופ) עם הסלולרי? הבנתי שיש מודם סלולרי?
מה המחירים?
מה מחירי הגלישה?
איזו אינפורמציה צריך לדעת בעניין הזה?
תודה מראש
עידו

גיא
01-09-09, 11:07
מתברר שהם יכולים ...

לי היה איזה קטע איתם השבוע ...
מתברר שהועד הנורא חזק שלהם מאפשר דברים כמו , "חוק הטכנאי" או שעות עבודה מצומצמות שמחייבות אותך להתגמש אליהם רק בשביל הזכות הגדולה שהם יתנו לך שירות.

sidewinder
03-09-09, 09:32
גיא
להזכירך גם אם תזמין שרות למכונת כביסה או מקרר "חוק הטכנאי " קיים ודרך אגב בא להגן עליך
הצרכן .
תתצטרך לחכות בבית לטכנאי שמגיע בטווח זמן של שעתיים מ-עד ולא הוא לא יגיע בשעה שמונה בערב שלך נוח ,הוא כבר לא עובד בשעות אלו עד 16:00 מקסימום (גם לו יש חיים מעבר לעבודה)
אז נכון שקל להתלונן על החברות הגדולות ונכון יש אי אילו תקלות בתיקשורת של אירגונים
גדולים
וזה קורה לא רק בחברות התקשורת בארץ אלא בכל אירגון גדול

קצת חומר למחשבה

יוסי

אייל
03-09-09, 09:53
מודם סלולארי עולה בין 100 ל-150 ש" בחודש (תלוי בחברה). קח בחשבון שעלות המודם כוללת בתוכה גם את התשתית וגם את הספק (היום אתה משלם לבזק ולנטויז'ן בנפרד).
מבחינת איכות גלישה כל החברות מספקות מכשירי UMTS בקצבי גלישה מעולים.
כמה דברים לפני שאתה עובר:
1. בדוק את איכות הקליטה בביתך לפני הקנייה (וודא שיש לך קליטה של 2100 באיכות סבירה).
2. איזה קומה הדירה?

בהצלחה.

גיא
03-09-09, 10:54
הטעות היא שך ולא שלי.

כשחברה רוצה לתת שירות היא מחזיקה שתי משמרות, ויש לה טכנאי אחד שעובד 9 שעות מהבוקר עד אחה"צ ועוד אחד שעובד מהצהריים עד הערב
וכשבאו מהכבלים לקחת את הציוד שלהם, שאלו אותי מתי נוח לי.
אמרתי מוקדם בבוקר והנציג הגיע ב 7 ומשהו. בוקר !

כשבאו לתקן משהו לפני חצי שנה או יותר הנציג הגיע אחרי 8 בערב.

מה קרה? אני יכול לעבוד משמרות ומשמרת ערב חצות, ועובד בזק לא ?
רופא בחדר מיון יכול לעבוד משמרות ובזק לא ?

יותר מזה, שירות לקוחות נטויזן !! יכולים לעבוד משמרות מסביב לשעון גם בשבת !!!! ובזק לא ?

מה הבעיה שבזק יחזיקו שלוש משמרות שיהיה טכנאי כונן לילה ?

אני משוכנע עד העצם שיש כזה, כשלראש הממשלה מתנתק הקו יבואו לתקן לו גם ב4 בבוקר....

zeepeedee
03-09-09, 12:20
מודם סלולארי עולה בין 100 ל-150 ש" בחודש (תלוי בחברה). קח בחשבון שעלות המודם כוללת בתוכה גם את התשתית וגם את הספק (היום אתה משלם לבזק ולנטויז'ן בנפרד).
מבחינת איכות גלישה כל החברות מספקות מכשירי UMTS בקצבי גלישה מעולים.
כמה דברים לפני שאתה עובר:
1. בדוק את איכות הקליטה בביתך לפני הקנייה (וודא שיש לך קליטה של 2100 באיכות סבירה).
2. איזה קומה הדירה?

בהצלחה.

אייל תודה
1. איך בודקים איכות קליטה?
2. מדובר בבית פרטי עם 2 קומות.
גיא אני לא מבין איך בעיה של שירות של טכנאי קשורה לעניין. תסביר לי שוב בבקשה (אני לא ציני)

אייל
03-09-09, 13:30
1. איך בודקים איכות קליטה?
2. מדובר בבית פרטי עם 2 קומות.

1. מביאים מחבר מכשיר דומה ובודקים קצב גלישה בפועל.

אם אתה מאזור חיפה אני אוכל לתת לך נתונים לגבי איכות קליטה.

Pageup
03-09-09, 15:12
הייתי מחכה עוד כמה ימים עם מודם סלולארי. אורנג יוצאת עכשיו
במבצע ולמיטב הבנתי הם הולכים לשווק גם ראוטר סלולארי.
היתרון של המודם הסלולארי הוא הרוחב פס (יכול להגיע עד 6 מגה ביט)
החסרון, יש לך טלפון סלולארי שעובד 24 שעות ביממה.

landY
03-09-09, 16:18
החסרון, יש לך טלפון סלולארי שעובד 24 שעות ביממה.

שזה בערך כמו להשאיר את המיקרו עובד 24/7 עם הדלת פתוחה... :D

Pageup
03-09-09, 17:02

קצת פחות אבל אותו עקרון (מיקרו זה בערך כמו אנטנה גדולה).
אבל זה באמת לא משהו שהייתי שם בבית שלי שיפעל קבוע.

אייל
03-09-09, 17:08

לא כל כך מדוייק, כאשר לא משתמשים המודם יורד למצב "רדום" בו השידור נפסק ונפתח רק לפי דרישה.

עירא
04-09-09, 01:58
בעייה אחת עם אניטרנט סלולרי, היא שהחברות עלולות לחסום שירותים שונים (VOIP לדוגמא) ומי יודע מה יוליד יום. (קצת חומר בנושא (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3771533,00.html))

לגבי הנתב הסלולרי של אורנג' ניתן לקרא כאן. (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3769274,00.html)

ולידעה, סלקום כבר מספקים שירות דומה (ככה זה כשחבר גר בחווה האמצע שום מקום במדבר...)

עירא

zeepeedee
08-09-09, 00:58
ישבתי עם נציגת אורנג' היום שהציעה מודם סלולרי שמתחבר עם יו אס בי ולמעשה עובד בכל מקום במחיר של 80ש"ח בהתחייבות לשנתיים למהירות של 5ג'יגה.
כך למעשה אני יכול להפטר מבזק ומספק האינטרנט! חיסכון לדעתי של כ-80-100 לחודש..
למישהו יש הערות בעניין?

Pageup
08-09-09, 01:12
אם אתה מתכנן להשאיר את המחשב דולק כל הזמן להוריד דברים
או אפילו MSN ודומיו. תביא בחשבון שמבחינת קרינה יש לך טלפון
סלולארי שעובד כל הזמן.
מעבר לזה, אם אתה רוצה מספר מחשבים שיהיו מחוברים לרשת
זו פעולה קצת יותר מסובכת (אבל אפשרית כנראה).

zivo
08-09-09, 08:59
תזהר, אתה לא משווה Apple to Apple.
אל תיפול לסיסמאות הרוחב פס (6 Mb), ונושא הקרינה הוא ממש לא חשוב (במקרה הזה).
מבלי להכנס ליותר מדי נתונים טכנים, בתקשורת מחשבים יש נתון שנקרא - round trip או latency. זה הזמן שלוקח לכל "חתיכת" מידע להגיע אלייך למחשב וממך לאתר שבו אתה גולש.
ברשת סלולרית זה בסדרי גודל יותר גרוע.
שב עם הנציג של אורנג' (או סלקום) במקום שיש בו רשת קבועה (נייחת) ותנסה לגלוש לאתר מחוץ לרשת של המפעיל (אל תגלוש ל orange.co.il, תגלוש ל jeepolog), תשווה את חווית הגלישה.....ותתאכזב.
אז אם אתה גר במקום מנותק ואין לך ברירה...
או שאתה מנהל חשוב שמטייל מחוץ למשרד...
וחוץ מזה, מה פתאום הגבלה על כמות הדטה? לשום ספק של תקשורת קבועה, אין מגבלת כמות חודשית (להבדיל מרוחב פס רגעי).
בסופו של יום, תקשורת סלולרית, עדיין לא מגיעה לאיכות של תקשורת נייחת.
חוץ מבזק, יש עוד פתרונות (כבלים), וגם נטוויז'יון \ 012 נותנים פתרונות (על גבי בזק או כבלים).

בהצלחה.

-->