PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכון התקנים - ויטארה 91

jhonson2010
01-09-09, 12:50
יום טוב...
מצאתי לאחר שחיפשתי רבות... ויטארה 91 מנוע מיבוא.
הרכב ללא טסט 3 שנים אחרונות , כאשר בשנתיים הראשונות שולמה האגרה.
עכשיו כשברצוני להעביר את הרכב טסט עם המנוע החדש (ישנם טפסים מתאימים),
עלי לעבור את מכון התקנים? האם מדובר בסיפור קשה ומתיש?
דורשים על הרכב 10K , האם המחיר סביר? :confused:

עירא
01-09-09, 13:32
א. לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה.

ב. תרגיל מחשבתי:
בוא נדמיין שאתה המוכר יש לך רכב שלא עבר טסט שלוש שנים השווי של רכב כזה עם טסט הוא סביב ה-20-25 אלף ש"ח. אתה רוצה למכור את הרכב. אתה מציע אותו בעבור 10 אלף ש"ח.
מהן הסיבות שיגרמו לך להפסיד 10-15 שלף ש"ח?
* אתה עשיר כקורח והזמן ולא אכפת לך מהכסף כלל.
* יש לך עבודה שמכניסה לך הרבה כסף, והזמן שתיהיה צריך להשקיע כדי לסדר את עניין הטסטים הוא כזה שתרוויח עליו בעבודתך יותר מ-10-15 אלף ש"ח ולכן כדי להקטין את ההפסדים חבל לך לבזבז את זמנך היקר.
* אתה לא מרוויח הרבה אבל אתה יודע שיש לך ביד נבלה סרוחה ואתה יודע שזה סיוט להתעסק עם כל הנושא של הטסטים ולכן אתה מעדיף להציע אותה במחיר מפתה למחפשי נבלות ושהם יישברו את הראש.

אתה מכיר את המוכר. תחשוב מה הסיבה שמובילה אותו למכור במחיר זנות במקום לתקן לבד ולגזור את הקופון. אם יש לו סיבה הגיונית אז אולי כדאי לך, למרות שנראה לי שעדיף לך להתרחק.

שיהיה בהצלחה,

עירא

jhonson2010
01-09-09, 15:44
עירא , תודה על הדעה האישית.
מדובר במכר טוב שלא ימכור "חתול בשק" הרכב מבחינה מכנית מצויין!!!
הבעיה שלו אין ת'כח והזמן להתעסק עם זה.
השאלה העיקרית האם אני צריך מכון תקנים? האם זו אופרציה?

עירא
01-09-09, 17:12
למרות שאני אחזור ואומר שאני לא הייתי נכנס לסרט הזה,
אתה תמיד יכול להציע למוכר דיל כזה: את הטסטים אתה עושה וברגע שלרכב יהיה טסט תקנה אותו.
ככה, במקרה הגרוע הפסדת מספר ימי עבודה וכמה מאות שקלים על הניסיונות להעביר את הטסט (תמיד אתה יכול לסגור איתו מראש שתתחשבנו על העלות של ההעברת טסט אחרי המכירה)

עירא

shmil
01-09-09, 18:31
כן, תצטרך מכון תקנים.
כמה זה עולה - עוד 800 עד 1000 ש"ח נוסף על כל הטסטים שצריך לשלם.

כמה זה מורכב?
לפני שנים רבות (15-20) זה היה מאד פשוט - אלכסונים, ברקסים, חשמל ורקבונות. חוץ מזה, היום אומרים שזה טסט+++ עם התייחסות ופסילה על כל שטות הכי קטנה בנוסף.

עירא לא טעה. אם זה לא רכב מאד ייחודי/מציאה מאד היסטרית - לא לגעת.

GodsFather
01-09-09, 20:18
מה מצב הרכב באמת ? רקבונות,חשמל,גיר ושאר מכלולים, מעבר למנוע שהוחלף.
האם הרכב הונע וטופל בזמן ש"שכב-עומד" ?

האגרה שולמה בשנתיים הראשונות, כלומר יש לך את השנה האחרונה והנוכחית לשלם מעבר לעלות הבדיקה ששמיל ציין. אתה כבר בהשקעה של כמה אלפים עוד לפני שעלית לכביש (דרך אגב, את הדרך למכון התקנים אתה לא אמור לעשות בנסיעה וגרר גם עולה כסף).

אחרי כל זה יש את יישור הקו שתיאלץ לעשות בעקבות ממצאי המכון ולרכב בן 18 שנה יהיו ממצאים אלא אם ליקקו אותו לכל אורך הדרך. אתה מטפל לבד או במוסך ?

מאידך, אם יש לך זמן וכסף עודף ובא לך לצאת להרפתקה, לך על זה. אני הייתי מנסה אם היו לי המרכיבים שציינתי.

ויטרה נוסעת חוקית מאותו שנתון לא תעבור את ה20K.

-->