PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרלנדה מושלמת לשטח

אורון בית אור
02-09-09, 10:52
לכל מי שמעונין-
אני מוכר גרלנדות שאני מכין המותאמות ל- 12v עם חיבור לשקע מצית או תנינינים למצבר.
הגדלנדה מורכבת מנורות מיוחדות שצריכת החשמל שלהם אפסית כך שאין צורך להתעין את המצבר כל הזמן.
לא נשברות-שטולות לתורך גוף פלסטי.
קומפקטי
אורך חיים אין סופי (כמעט)
בקיצור- הגרלנדה המושלמת לשטח.
למי שמעוניין- ניתן להשאיר הודעה דרך האתר
אורון

GodsFather
02-09-09, 11:12
מחירים ? אורכים ?

קישקוש
02-09-09, 11:36
לכל מי שמעונין-
אני מוכר גרלנדות שאני מכין המותאמות ל- 12v עם חיבור לשקע מצית או תנינינים למצבר.
הגדלנדה מורכבת מנורות מיוחדות שצריכת החשמל שלהם אפסית כך שאין צורך להתעין את המצבר כל הזמן.
קומפקטי
אורון

מעוניין בבקשה מחירים ואורכים

dudu
02-09-09, 12:08
גם תמונה יכולה לעזור

putzman
02-09-09, 16:00
מעניין מאוד... אפשר קצת פרטים וכמו שכולם אמרו... תמונה!:)

eysham
02-09-09, 18:01
כנ"ל

מחירים? אורכים?

sos4u
02-09-09, 20:53
לא יודע באיזה עלויות מדובר אבל לפני כשבוע הלכתי לקנות מנורת חרום.
מצאתי ב ACE מנורה מבוססת לדים קטנה וקומפאקטית עם 3 שורות של לד, אור מדהים ומחזיקה 20 שעות מטעינה לטעינה. 220V כבר יש באוטו אבל נראה לי שלא אזדקק לו במקרה הזה.

מייד קניתי שתיים שהאישה לא תקטר ..
ובטיול הבא ייבחן העניין.
לשיקולכם.

gooja
03-09-09, 16:51
אשמח לקבל מידע בענין, ולקנות.

אפי צ.

sgill
03-09-09, 20:28
וואו כמה התעניינות, נראה לי שגם אני יתחיל לייצר ולמכור ;)

אורון בית אור
13-09-09, 12:29
שלום לכל המתעניינים:
פרטי הגרלנדה- הערכה הבסיסית כוללת-
5 גופי תאורה, בכל גוף 4 תאורות. אורך כל הערכה כ-5 מטרים.
מתחברת לכל מצבר. ניתן להזמין ערכה ארוכה יותר.
תמונה-אשלח בקרוב.
מחיר-150 ש"ח.
אורך חיי הנורות הוא כמעט אין סופי. הן לא מתחממות וצורכות מעט חשמל.
הן מפיצות "אור יקרות".
אשמח לענות על שאלות.
למי שמעוניין לרכוש-
ניתן לפנות גם במייל האישי
[email protected]

כל טוב
ושבוע טוב
אורון

לכל מי שמעונין-
קומפקטי
אורון

zagi
13-09-09, 20:42
יש תמונה ? אתר ?

שגיא.

אייל67
13-09-09, 20:48
לא יודע באיזה עלויות מדובר אבל לפני כשבוע הלכתי לקנות מנורת חרום.
מצאתי ב ACE מנורה מבוססת לדים קטנה וקומפאקטית עם 3 שורות של לד, אור מדהים ומחזיקה 20 שעות מטעינה לטעינה. 220V כבר יש באוטו אבל נראה לי שלא אזדקק לו במקרה הזה.

מייד קניתי שתיים שהאישה לא תקטר ..
ובטיול הבא ייבחן העניין.
לשיקולכם.

יוסי,

מחיר?
קישורית לתמונה?
נטען מ- 12V?
זמן טעינה?

תודה,
אייל

אורון בית אור
13-09-09, 23:12
שלום לכולם
מה כוונתך הזמן טעינה?
זה יכול להתחברעל כל מצבר 12V.
מחר אצרף תמונות.
אם מעוניין לרכוש-ניתן לפנות אליי ישירות
[email protected]
יום טוב

sos4u
14-09-09, 00:53
יוסי,

מחיר?
קישורית לתמונה?
נטען מ- 12V?
זמן טעינה?

תודה,
אייל

היי אייל
עלות המנורה באייס - 130 ש"ח כולל מע"מ
לא בדקתי טעינה מ 12V, לא נראה לי הכרחי.
בניסוי כלים המנורה מחזיקה כ 20 שעות עם שורה אחת של לדים וכ 6 שעות עם 3 שורות.
אני מאמין שיש בפנים סוללה נטענת 12V ככה שלא צריך להיות מורכב מדי לחבר חוט לטעינה.
זמן הטעינה על 220V - קשה לאמוד. כי אין חיווי על המנורה מתי היא טעונה במלואה, אבל כמו כל מנורת חרום היא מחוברת כל הזמן לחשמל, וטעונה, ככה שהיא גם מוכנה תמיד ...

אני יכול להעיד שהיא מאירה חדר ממוצע בלי בעיה.
בקרוב אבחן בתנאי שטח ואדווח ...
מצורפת תמונה
חג שמח ושנת טיולים מוצלחת ...

erezb1
15-09-09, 15:09
מעלה עבורו תמונה של הגרלנדה.

תבלו
ארז

סטובצקי
15-09-09, 16:17
[QUOTE=erezb1;265345]מעלה עבורו תמונה

קצת לא ברור
הנורות הם מקבצים של 4 לדים ?
אחריות ניתנת על המוצר?

azora
15-09-09, 17:33
תתעלמו מהתגובה הנ"ל, בטעות אישרתי לפני שערכתי :rolleyes:
:!: מנהלים, אפשר למחוק אותה אם אתם ממש רוצים

עד היום השתמשתי בגרילנדה תוצרת עצמית של 4 נורות ברקס של רכב, כבר יצא שדלקה 3 שעות עם מצבר 55A בלי שום בעיה והאירה מעולה.
בעקבות אורון התפניתי לבניית גרילנדה מלדים.
לגרילנדה התאמה לחיבור למצבר ע"י תנינים, חיבור לשקע מצית, וחיבור ל4 בטריות 1.5 volt למקרה הצורך שלא נהיה ליד מכונית או שסתם נרצה להשתמש בבטריות רגילות.
השתמשתי ב-7 נורות לד קטנות רק לשם אינדיקציה. עושה רושם שהן עושות דיי הרבה אור, אני מתכוון לקנות עוד 10-20 ולחבר אותן במקבצים של 4.

סך הכל עלה לי:
2 ש"ח כל נורה = 14
3 ש"ח כל תנין = 6
מתאם לשקע מצית 10 ש"ח
2 ש"ח למטר חוט (10 מ') = 20
בית בטריות 5 ש"ח
מתג 5 ש"ח
מחברים לחוטים (כי לא ממש בא לי להשתמש באיזולירבנד) 1 ש"ח
--------------------------------------
סה"כ: 61 ש"ח + 45 דקות הלחמה.

נראה דיי טוב, מאיר דיי טוב (אפילו לפני התגבור למספר הלדים הנוכחי), ויש את הסיפוק של עבודה עצמית.
אחרי שאוסיף עוד מספר נורות ואבדוק כמה זמן הגרילנדה יכולה לעבוד רצוף על בטריות, אני אעלה תמונה לביקורת איכות.

eysham
15-09-09, 17:42
תתעלמו מהתגובה הנ"ל, בטעות אישרתי לפני שערכתי :rolleyes:
:!: מנהלים, אפשר למחוק אותה אם אתם ממש רוצים

עד היום השתמשתי בגרילנדה תוצרת עצמית של 4 נורות ברקס של רכב, כבר יצא שדלקה 3 שעות עם מצבר 55A בלי שום בעיה והאירה מעולה.
בעקבות אורון התפניתי לבניית גרילנדה מלדים.
לגרילנדה התאמה לחיבור למצבר ע"י תנינים, חיבור לשקע מצית, וחיבור ל4 בטריות 1.5 volt למקרה הצורך שלא נהיה ליד מכונית או שסתם נרצה להשתמש בבטריות רגילות.
השתמשתי ב-7 נורות לד קטנות רק לשם אינדיקציה. עושה רושם שהן עושות דיי הרבה אור, אני מתכוון לקנות עוד 10-20 ולחבר אותן במקבצים של 4.

סך הכל עלה לי:
2 ש"ח כל נורה = 14
3 ש"ח כל תנין = 6
מתאם לשקע מצית 10 ש"ח
בית בטריות 5 ש"ח
מתג 5 ש"ח

נראה דיי טוב, מאיר דיי טוב (אפילו לפני התגבור למספר הלדים הנוכחי), ויש את הסיפוק של עבודה עצמית.
אחרי שאוסיף עוד מספר נורות ואבדוק כמה זמן הגרילנדה יכולה לעבוד רצוף על בטריות, אני אעלה תמונה לביקורת איכות.

וזה עובד גם ב-12V מהמצת וגם ב-6V מהבטריות?
נותן את אותו האור??

איל

azora
15-09-09, 17:59
וזה עובד גם ב-12V מהמצת וגם ב-6V מהבטריות?
נותן את אותו האור??

איל

אין לי מושג עדיין, את הבית בטריות חיברתי רק היום. אני אסתכל מחר בלילה ואדווח (היום לצערי כבר לא יהיה לי זמן).

אורון בית אור
15-09-09, 18:58
כל הכבוד
נשמע נהדר. איזה סוג של נורות חיברת?
האם הן מאירות חזק?
שלל תמונה שלהם
העלות של הנורות שאני מחבר היא גבוה הן בגלל האיכות, אטימות למים, 4 נורות בכל גוף. מכאן שהעלויות גבוהות בהרבה. הייצור הוא עצמי כך שאין אחריות למוצר.
למי שמעוניין לרכוש-ניתן ליצור קשר דרך המייל.
שנה טובה

eysham
15-09-09, 19:31
כל הכבוד
נשמע נהדר. איזה סוג של נורות חיברת?
האם הן מאירות חזק?
שלל תמונה שלהם
העלות של הנורות שאני מחבר היא גבוה הן בגלל האיכות, אטימות למים, 4 נורות בכל גוף. מכאן שהעלויות גבוהות בהרבה. הייצור הוא עצמי כך שאין אחריות למוצר.
למי שמעוניין לרכוש-ניתן ליצור קשר דרך המייל.
שנה טובה

למה אין אחריות? אורון בית אור נישמע כמו אחלה חברה לאביזרי תאורה... :grin:

זה השם האמיתי שלך??...

איל

haber1
15-09-09, 22:25
אני משתמש בגרלנדה של לדים מעל שנה ומאד מרוצה מרמת האור מחד וצריכת הזרם הנמוכה מאד מאידך. הגרלנדה שלי בנויה בדיוק מריבועי לדים דומים לאלו שבתמונה. יש בעיה אחת מרכזית בגרלנדה הזאת והיא שקשה מאד לסובב את כל הגופים כלפי מטה (משקלם נמוך מאד) וכל אחד פונה לאן שהוא רוצה. אני פתרתי את הבעיה ע"י הצמדת שתי גרלנדות גב אל גב כך שתמיד תהיה תאורה כלפי מטה...

אורון בית אור
16-09-09, 10:52
שלום לכולם
למי ששאל והתעניין
מצורפת תמונה באתר התגובות שלמעלה
צריכת חשמל לגוף המכיל 4 נורות- 1.14W
בגרלנדה הבסיסית 5 גופי תאורה, כך שהצריכה היא 5.7W לגרלנדה.
תעשו את החישובים. זה חסכוני מאוד מצד אחד, אך נותן אור נהדר מצד שני.
חג שמח
אורון

אורון בית אור
16-09-09, 11:00
בנוסף
כל גוף צרוך 0.095mA כך שמדובר על 0.475mA לכל הגרלנדה

nir.samo
16-09-09, 17:15
לידיעה: כל ריבוע של 4 לדים לא צריך לעלות יותר מ-2 דולר.
מומלץ לבדוק הגנה בפני רטיבות - תקן IP44 או יותר.
מצ"ב קישור למוצר:
http://www.neo-neon.com/product_show.asp?pid=861 (לידיעה: כל ריבוע של 4 לדים לא צריך לעלות יותר מ-2 דולר. מומלץ לבדוק הגנה בפני רטיבות - תקן IP44 או יותר. מצ"ב קישור למוצר: http://www.neo-neon.com/product_show.asp?pid=861)

אייל67
16-09-09, 19:08
מצורפת תמונה באתר התגובות שלמעלה
אורון

איזה אתר תגובות??
היכן התמונה? האם זו שהעלה ארז?

אייל

shmil
16-09-09, 22:19
ציטוט "כל גוף צרוך 0.095mA כך שמדובר על 0.475mA לכל הגרלנדה" בית אור חמוד - באור אתה אולי מבין, אבל בחשמל כדאי שתתרגל עוד קצת. או שה-m מיותרת, או שהנקודה מיותרת. עובדה.

azora
17-09-09, 11:36
אני משתמש בגרלנדה של לדים מעל שנה ומאד מרוצה מרמת האור מחד וצריכת הזרם הנמוכה מאד מאידך. הגרלנדה שלי בנויה בדיוק מריבועי לדים דומים לאלו שבתמונה. יש בעיה אחת מרכזית בגרלנדה הזאת והיא שקשה מאד לסובב את כל הגופים כלפי מטה (משקלם נמוך מאד) וכל אחד פונה לאן שהוא רוצה. אני פתרתי את הבעיה ע"י הצמדת שתי גרלנדות גב אל גב כך שתמיד תהיה תאורה כלפי מטה...

נתקלתי באותה בעיה, דיי עיצבן.
חשבתי ללכת בכיוון אחר. אני מתכוון היום לנסות לבנות מיני זרקור לטווח של 2-3 מטרים ע"י הרכבת 10-20 לדים על גב גשר לדים. במידה וה"זרקור" יספק אותי מבחינת אור, אני אראה איך להתקדם משם. אולי מוט טלסקופי או חצובה קלה של מצלמה.

amirk
17-09-09, 14:02
[B]

סך הכל עלה לי:
2 ש"ח כל נורה = 14
3 ש"ח כל תנין = 6
מתאם לשקע מצית 10 ש"ח
בית בטריות 5 ש"ח
מתג 5 ש"ח

איזה נורות בדיוק קנית ? והיכן?
תודה

azora
17-09-09, 14:15
איזה נורות בדיוק קנית ? והיכן?
תודה

קניתי בדרום תל אביב בחנות על פינת הר ציון / מטלון. חנות אלקטרוניקה דיי נחמדה וזולה.
לבעלים מספר גדלים של נורות לד, אני קניתי את הבינוניות. איזה סוג מבחינת חברה וכד' - אין לי מושג.

omri_t
17-09-09, 15:14
חשבתי ללכת בכיוון אחר. אני מתכוון היום לנסות לבנות מיני זרקור לטווח של 2-3 מטרים ע"י הרכבת 10-20 לדים על גב גשר לדים. במידה וה"זרקור" יספק אותי מבחינת אור, אני אראה איך להתקדם משם.

מיני פרוג'קטור מלדים נישמע רעיון לא רע בכלל ויכול להיות שימושי מאוד.
בעיקר כשרוצים להאיר נקודה ממוקדת.
אם אתה רוצה לחבר את זה בג'יפ בצורה פריקה- תשתמש במגנט (עטוף בבד שלא ישרוט את הצבע)

עם זאת שווה לבחון את זה בפועל כי אחד היתרונות בגרילנדה שהאור לא חזק ולא ממוקד ואתה מקבל תאורה נעימה והיקפית.

בקיצור, אחרי שתלחים את כל העסק תעשה בדיקה תספר לנו.
(ותשקיע במשחת הלחמה כן...:) )

eysham
17-09-09, 17:58
ציטוט "כל גוף צרוך 0.095mA כך שמדובר על 0.475mA לכל הגרלנדה" בית אור חמוד - באור אתה אולי מבין, אבל בחשמל כדאי שתתרגל עוד קצת. או שה-m מיותרת, או שהנקודה מיותרת. עובדה.

שמיל, בפועל סביר מאוד שאתה צודק.
רק בתיאוריה אתה מדבר שטויות... :twisted:

יכול להיות 475mA
ויכול להיות גם 0.475mA - למרות שבד"כ יקראו לזה 475uA (ל-u חסר לה זנב.... יענו מיקרו)

שוב, זה רק תיאורטית... לא גרלנדית...

איל

shmil
17-09-09, 21:32
eysham . אני יודע היטב מה זה מיקרו ומה הסימון שלו, עוד מהתקופה שאתה הרטבת. צא ובדוק, לפני שאתה מקשקש ועוד מאשים אחרים באמירת שטויות, ולצורך העניין מספיק שתקרא את פוסטים 24 ו-25, או את חוק אוהם. אוי, כמה שנהיה צהוב פה.

savyon
17-09-09, 22:18
חברים, מה נהייה?

בן אדם הציע מוצר- מי שטוב לו שיקנה, מי שלא טוב לו שלא יקנה.

במקום זה יש פה כמה שמוכיחים ששלהם הכי גדול.

בבקשה, תהיו נחמדים
ולו רק בגלל ששנה חדשה בפתח.

שנה טובה ומוארת לכולם.

eysham
17-09-09, 22:32
חברים, מה נהייה?

בבקשה, תהיו נחמדים

שנה טובה ומוארת לכולם.

סביון, צודק.
שמיל, גם צודק, סליחה. לא התייחסתי לפוסטים הקודמים, רק לקביעה בפוסט שלך.

ובכל מקרה, שנה טובה.

איל

azora
19-09-09, 01:25
חברים, מה נהייה?

בבקשה, תהיו נחמדים
שנה טובה ומוארת לכולם.
(לא התכוונתי כמובן לפגוע למישהו בפרנסה, אבל מכיוון שכבר ניפתח שירשור בנושא, וזהו לא פורום מסחרי, חשבתי טיפה לפתח...)
עידכונים מהפרוייקט הקטן שלי (תתעלמו מהגימורים והאסטטיקה - אחרי שהכל יעבוד, אני אעשה את זה יפה :-D)

סיימתי להלחים את כל הלדים כמעט הרכבתי הכל, ואז שמעתי קול עולה ממעמקי מוחי.
אפי (זה אני) אם אתה כבר מכין משהו כזה, וקרוב לודאי שלא תחזור על זה בזמן הקרוב, למה שלא תלך קצת יותר רחוק? למה שלא תהפוך את זה למתקן פריק ונייד שיוכל להיות מחובר למצבר בג'יפ, לפעול על בטריות סתם באמצע שום מקום, להאיר את הג'יפ מבתוכו ולהאיר את המנוע וחבריו ללא צורך בהחזקה ביד.

עכשיו הגיע הקטע הבעייתי. לבנות זרקורון שמחובר לחוטים ולמצבר זה מילא, אבל לבנות מתקן נתיק שיוכל להתחבר למספר מקומות שונים וגם מחובר מספיק חזק וטוב, זה קצת יותר בעייתי.
מה עוד שהחלטתי שאנסה להשתמש כמה שניתן רק בחומרים שאמצא בבית.

ניסיתי מספר שיטות וזה מה שיצא:

החלטתי שלגב הזרקור יהיו מחוברים מגנט חזק באמצע ושני שייבות מברזל בצדדים. מעל ומתחת למגנט יהיו שתי שורות של סקוטצ'ים.
למתקן אליו הזרקור יתחבר תהיה שייבה מחוברת בבורג באמצע ושתי שייבות מברזל בצדדים. במידת הצורך יוספו עוד שתי שורות סקוטצ'ים מקבילות לאלו שמחוברות לגב הזרקור.
לאותן שתי שייבות מברזל יחוברו חוטים של מינוס ופלוס, כך שכל פעם שהמגנט יתחבר השייבות יגעו אחת בשניה ויווצר מעגל חשמלי.

התכנון היה לבנות 2 מתקנים, אחד לפנים הג'יפ שהיה מחובר לתקרה ולמתג הפעלה בין הנהג לנוסע.
המתקן השני צריך להיות מספיק יציב כדי שאוכל להניח אותו על הקרקע, בעל אופציה לחיבור למכסה מנוע במצב פתוח, ועם ראש מספיק גמיש כדי שאוכל להפנות את האור בזמן שהמתקן מקובע.
בנוסף, למתקן השני אנסה ליצור מיני חצובה קלה כדי להגביה אותו - עדיין בשלבי תכנון.

במה השתמשתי עד עכשיו:
18 נורות לדים
18 נגדים
גשר לדים
2 תנינים
חיבור לשקע מצית
גוף מנורה (של לדים :D) ישנה שלי, שלא עבדה בערך יומיים אחרי שקניתי (זבל סיני).
מתג
סבוניה ישנה
קופסת דיסקים ישנה שלא נסגרת כמו שצריך
סרגל מברזל
מוט דבק חם
אמצעי הלחמה (סטנד למלחם חובה)

azora
19-09-09, 01:31
הזרקורון:
קודם כל פיצלתי את הגשר לדים לשלושה, כדי ליצור פיזור קטן של האור.
הלחמתי את הלדים ע"י שימוש בנגד אישי לכ"א, 10 לדים באמצע ו-4 בכל צד.

השגתי גוף מתאים לזרקור. במקרה הזה לאחר מעבר על איזה 30 חפצים שונים התקבעתי על סבוניה ישנה.
לקחתי קופסת דיסקים שלא נסגרת טוב, וע"י חיתוך חם התאמתי את החלק השקוף לסבוניה.

azora
19-09-09, 01:34
המתקן הנייד:

חתכתי מלבן מקביל לגודל בית הזרקור הצד האחורי של קופסת הדיסקים.
אל אותו חלק חיברתי שני פסי אורך (מעודפי קופסת הדיסקים) ב-90 מעלות למעלה ומטה בעזרת דבק חם - כדי לחזק את החלק ולהפוך אותו לנוקשה.

הברגתי שתי שייבות בצדדים, המלצה שלי, לחמם את הבורג בעזרת המלחם, כך לא תישברו את הפלסטיק (אלא רק תמיסו אותו קלות תוך כדי הברגה) על הצד השני של הבורג יש לצקת מעט דבק חם כדי לקבע סופית.

"כרתתי" את ראש המנורה הישן שהיה ובמקומו שמתי כמות נחמדה של דבק חם, אליה חיברתי את החיתוך הנ"ל
לאחר הדבקת אותו חלק, הברגתי באמצע עוד שייבה ובורג.

חיברתי חוטים אל הקצה האחורי של הברגים. את החוטים חיברתי לתנינים ושקע מצית כאשר אחד החוטים עובר דרך מתג.

* דגש אישי שלי, אם מישהו אי פעם מתכוון לבנות את זה, עוד בשלבי הניסויים תכינו נרתיקונים לתנינים - דיי מפחיד לעמוד בחוץ עם הלדים בידיים בזמן שהם מחוברים דרך השקע מצית ולראות עשן יותר מהאוטו...

זה מה שהספקתי לעת עתה.

לאחר החג אני מתכוון:
א' להוסיף מגנט למתקן ההנייד כדי שיוכל להתחבר למכסה מנוע.
ב' לגמור להכין את המתקן לפנים האוטו כדי שישמש כאור לחלק האחורי של הסמו.
ג' לגמור להכין את הבית זרקור.
ד' לנסות למצוא פיתרון לחיבור מהיר לבית סוללות במקום לחבר אחד כזה לתנינים - זה כבר נהיה גדול ומסורבל.
ה' לבנות חצובה קלה.

אני אעדכן בהמשך..

eran4x4
19-09-09, 07:28
שנה טובה

סחתיין על היצירתיוית והבניה.

שים לב - מבחינת נצילות חשמלית מה שאתה בונה מאוד לא יעיל - כ 60 אחוז מהאנרגיה שאתה צורך מתבזבזת על הנגדים....

מפל המתח על כל לד הוא כ 4 וולט , אתה יכול להקטין את צריכת הזרם משמעותית ע"י חיובור כל שני לדים בטור לנגד (אותה כמות אור בחצי צריכת זרם) כמובן שתצתרך לשים נגד קטן יותר - אתה יכול לעשות זאת ע"י נגדים חדשים או חיבור במקביל של שני נגדים כמו אלו שאתה משתמש.

בעבודה ממצבר הרכב זה לא ממש משמעותי כי יש לו מספיק אנרגיה בכדי לתמוך "בבזבוז", בעבודה עם בטריות \ מצבר קטן זה הופך למשמשעותי מאוד.

נושא נפרד יש היום לדים בודדים שנותנים את אותה עוצמת אור שאתה משיג עם 18 הלדים ואפילו הרבה יותר.

אם תחפש בפורומים של רוכבי אופניים תוכל למצוא הרבה חומר על בנית פנסים ביתית כולל לדים עוצמתיים ומעגליים חכמים למיקסום הנצילות של מקור האנרגיה.

azora
19-09-09, 09:29
שנה טובה

סחתיין על היצירתיוית והבניה.

שים לב - מבחינת נצילות חשמלית מה שאתה בונה מאוד לא יעיל - כ 60 אחוז מהאנרגיה שאתה צורך מתבזבזת על הנגדים....

מפל המתח על כל לד הוא כ 4 וולט , אתה יכול להקטין את צריכת הזרם משמעותית ע"י חיובור כל שני לדים בטור לנגד (אותה כמות אור בחצי צריכת זרם) כמובן שתצתרך לשים נגד קטן יותר - אתה יכול לעשות זאת ע"י נגדים חדשים או חיבור במקביל של שני נגדים כמו אלו שאתה משתמש.
למדתי משהו חדש :p. אם איי פעם אני אבנה עוד משהו בסגנון, זה ילקח 100% בחשבון.
בעבודה ממצבר הרכב זה לא ממש משמעותי כי יש לו מספיק אנרגיה בכדי לתמוך "בבזבוז", בעבודה עם בטריות \ מצבר קטן זה הופך למשמשעותי מאוד. השאלה האמיתית, כמה אנרגיה זה צורך עכשיו... לאחר שאגמור הכל, אני אמדוד את המתח, לדעתי הצריכה לא אמורה להיות משמעותית בכל מקרה (או שכן? בגלל השימוש הלא ניצולי בנגדים?)

נושא נפרד יש היום לדים בודדים שנותנים את אותה עוצמת אור שאתה משיג עם 18 הלדים ואפילו הרבה יותר. אהה, קניתי כאלו! לא יודע אם זה מאיר כמו 18, אבל כל אחת בהחלט מאירה כמו 4 לדים רגילים. יש לדים אפילו יותר עוצמתיים, אבל התכנון המקורי היה להשתמש בהם לגרינדלה ואותם לדים לא התאימו. כרגע כשזה פועל, זה ממש עושה אור יום לטווח הקרוב.

אם תחפש בפורומים של רוכבי אופניים תוכל למצוא הרבה חומר על בנית פנסים ביתית כולל לדים עוצמתיים ומעגליים חכמים למיקסום הנצילות של מקור האנרגיה הסתמכתי על הידע שלי. אולי הייתי צריך... :rolleyes:
בכל אופן לפני שאני אמשיך בבניה אני אקדיש קצת זמן לחיפוש וקריאה .
זה פעם ראשונה שאני מתעסק עם בניית מכשיר אלקטרוני הכולל לדים, אשמח לכל הערה ורעיון בנושא.
תודה ערן. ושנה טובה.

eran4x4
19-09-09, 18:24
שאלה האמיתית, כמה אנרגיה זה צורך עכשיו... לאחר שאגמור הכל, אני אמדוד את המתח, לדעתי הצריכה לא אמורה להיות משמעותית בכל מקרה (או שכן? בגלל השימוש הלא ניצולי בנגדים?)

צריכת הזרם של כל צמד נגד -לד היא כ 8 מ"א (על הנגד נופל 8 וולט לפי חוק אום יזרום דרכו 8 מ"א). כך שכל המעגל יצרוך 18*8 מ"א

יורם-דרומי
19-09-09, 18:53
ישנו עסק נוסף שמוכר תאורת לדים במספר תצורות.
הוא גם מספק גרלנדה לתנאי חוץ כולל שקע מצת לחיבור ברכב.

רצ"ב לינק האתר שלהם:

www.ledart.co.il (http://www.ledart.co.il)

בהצלחה לכל המעוניין

azora
19-09-09, 19:56
שאלה האמיתית, כמה אנרגיה זה צורך עכשיו... לאחר שאגמור הכל, אני אמדוד את המתח, לדעתי הצריכה לא אמורה להיות משמעותית בכל מקרה (או שכן? בגלל השימוש הלא ניצולי בנגדים?)

צריכת הזרם של כל צמד נגד -לד היא כ 8 מ"א (על הנגד נופל 8 וולט לפי חוק אום יזרום דרכו 8 מ"א). כך שכל המעגל יצרוך 18*8 מ"א

מס' שאלות: למה יפול עליו 8 וולט, רק בגלל הנגד? חשבתי שזה גם תלוי בלדים עצמם (הלדים היותר גדולים יצרכו אותה כמות זרם?)
אם הייתי משתמש בנגד אחד לשני לדים, תהיה לזה איזושהי השפעה על עוצמת האור או רק צריכת החשמל?
ושאלה אחרונה, לפי החישוב הנ"ל, 4 בטריות 1.5V יספיקו ל-5.2? או שטעיתי...?

כד"א בדקתי למול 4 בטריות 1.5V, עושה דיי הרבה אור אם כי קצת מאכזב למול החיבור לאוטו.

שנה טובה.

eran4x4
20-09-09, 08:44
מס' שאלות: למה יפול עליו 8 וולט, רק בגלל הנגד? חשבתי שזה גם תלוי בלדים עצמם (הלדים היותר גדולים יצרכו אותה כמות זרם?)
אם הייתי משתמש בנגד אחד לשני לדים, תהיה לזה איזושהי השפעה על עוצמת האור או רק צריכת החשמל?

כד"א בדקתי למול 4 בטריות 1.5V, עושה דיי הרבה אור אם כי קצת מאכזב למול החיבור לאוטו.

שנה טובה.

עוצמת ההארה של הלד תלויה בזרם שזורם דרכו - כמובן שכל לד יכול לתת רק מה שהוא יודע, אם תעבור את הזרם המקסימלי הוא ישרף ובכל מקרה יש לו זרם נומינלי שהוא האופטימלי עבורו (עוצמת הארה קרובה למקסימלי, בלי לסכן את הלד וקבלת אוםטימום מבחינת נצולת חשמלית).
בכדי לדעת מה הזרם הנומינלי ללדים שאתה משתמש אתה צריך את דף הנתונים שלהם או לפחות את המספר הקטלוגי של הלד.
מפל המתח על הלד כאשר הוא מאיר כמעט קבוע ובד"כ באזור ה 4 וולט (ללדים לבנים בסגנון שאתה משתמש בהם), ולכן מפל במתח על הנגד כאשר המעגל מחובר למצבר הרכב הוא בערך 8=12-4 וולט, הזרם דרך הנגד והלד הוא 8 וולט לחלק להתנגדות של הנגד (הנגדים שלך הם של 1000 אוהם או 1K אוהם).

אחרי שתבין את הנ"ל כפי הנראה יהיה לך תשובות לשאר השאלות שלך, אם לא תשאל.

יקיר גרין
20-09-09, 10:18

שנה טובה.

4 כפול 1.5 זה 6 ... וזה חצי מ-12 ולכן אתה מאוכזב ... אם אתה רוצה לחבר את הלדים ל-6V אתה צריך נגד קטן יותר.

azora
20-09-09, 14:35
4 כפול 1.5 זה 6 ... וזה חצי מ-12 ולכן אתה מאוכזב ... אם אתה רוצה לחבר את הלדים ל-6V אתה צריך נגד קטן יותר.
אני יודע חשבון :D. אבל זה לא נראה אפילו 50% ממצב חיבור ישירות לאוטו.

ערן: בהתחלה חשבתי לעשות משהו סתם בשביל הכיף, אבל אני רואה שזה טיפה יותר מסובך. מצד שני, הנושא דיי מעניין.
לדעתי אחרי שאני אגמור את הפנס הנוכחי, וברגע שאני אתפנה. אתחיל לקרוא בנושא ואנסה לעשות אחד יותר טוב בעתיד.
בכל אופן, אם תוכל להראות לי פה את חישוב ניצול האנרגיה אני אשמח. (הכוונה לתוך כמה זמן יגמרו לי 4 בטריות של 1.5V ומצבר של 55A).

שנה טובה ותודה על העזרה.

eran4x4
20-09-09, 18:48
ב 6 וולט מפל המתח על הנגד או כ 2 וולט ולכן הזרם קטן פי 4 ולכן עוצמת ההארה כנ"ל

לשמור על אותה עוצמת הארה ב 6 וולט כמו ב 12 וולט אתה צריך לעבוד ב 6 וולט עם נגדים של 250 אוהם

מצבר של 55 AH יחזיק לך המון - תאורתית כ 380 שעות....

לגבי מצברים של 1.5 וולט בהנחה שמדובר בנטענים של כ 2200mAH' בהנחה שאתה מחבר נגד של 250 אוהם וכל לד צורך 8 מ"א אז יש לך 2200 לחלק ל 18*8 שזה 15 שעות מכיוון שמן הסתם התאים הללו יתנו פחות מ 2200 מ"א שעה אז מדובר על כ12 שעות.

אורון בית אור
24-09-09, 17:22
שלום אפי
כל הנתונים נמצאים תחת האשכול הנוכחי.
אם אתה מעוניין-צור קשר
חג שמח
אורון

אורון בית אור
09-02-10, 17:50
שלום
הגיעו גרלנדות משופרות-

חיבור לשקע מצית כלל פיוס בטיחות
חיבור אלטרנטיבי לבטרייה 9 וואלט
עמידה במים
קטנה וקומפקטית
יופי של מוצר לכל סוג של טייל- ברכב או ברגל.
מי שמעוניין
עלות-
150 ש"ח ליחידה

ניתן לפנות במייל
[email protected]

כל טוב:cool:

אורון בית אור
24-02-10, 13:05
לכל מי שמעוניין
יש לי מס גרלנדות לדים מצויינות לשטח.
5 מודולים של 1.5 וואט אורך 80 סמ בינהם.
אורך כללי מעל 6 מטר.