PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסמוראי הראשון

eladte8
02-09-09, 14:23
שלום השתחררתי לא מזמן מהצבא ואני רוצה לקנות סמוראי פתוח בתור גיפ ראשון.
התקציב שלי הוא עד 20 אלף זוזים ,אני צריך אותו בעיקר לטיולים אבל גם כמה פעמים בשבוע לנסיעות של בערך 50 קילומטר בכביש.
באיזה שנתון כדאי לי להתמקד?
מה החיסרונות של סמוראי בשטח? שבירות? נזילות?
בסמוראי פתוח יש קצת מקום לציוד לטיול של כמה ימים?

עצות יתקבלו בברכה,תודה.

גיא
02-09-09, 14:31
עיצה ראשונה ...

חיפוש, חיפוש וחיפוש .. ופתיחת עיניים. העמוד הזה מלא שבאלה הזאת ובתשובות לה.

אנא, בדוק לפני שאתה שואל.

תודה :-)

whisky
02-09-09, 14:34
אלעד,

דבר ראשון, מזל טוב על השחרור, בהצלחה :cool:

דבר שני הבחירה שלך נכונה, סמוראי (לדעתי כמובן) זה אחלה רכב כרכב שטח ראשון. אני ממליץ לך לקרוא את המדריכים לרכישת רכב מתחת ל20,000 ש"ח באתר ואת המדריך לבדיקת סמוראי לפני קניה.

המדריך הראשון שציינתי קצת לא מעודכן מבחינת סוג הרכבים (המחירים ירדו אז בקטגוריה של פחות מ-20 יש היום יותר מגוון) אבל חשוב להבין לאן נכנסים.

המדריך השני, ייתן לך סקירה של הדברים החשובים בסמוראי, איפה התקלות המרכזיות, מה כדאי לבדוק.

המלצה אחרונה: כנס לפורום של סוזוקי כאן באתר, תסתכל על איזה תיקונים מתמקדים שם, זה ייתן לך אינדיקציה. הפורום שם מאוד פעיל, וגם הרכבים האלו פעילים מאוד.

עצה אחרונה לפני סיום: אל תאמין ל- "לא ראה שטח" אין בסמוראי דבר כזה, רק שיהיה לך ברור, כולם ראו שטח, השאלה היא מי היה הנהג איזה שיפורים יש בו, והאם כיסחו אותו או שמרו עליו.

whisky

eladte8
02-09-09, 22:52
קראתי את המדריכים.
על איזה עוד מגוון של גיפים אתה מדבר?
קראתי מודעות למכירה ועשיתי כמה טלפונים אני בודק את הגיפים בקרוב, בקשר לברזנט חורף- תמיד ינזלו מים לתוך הגיפ או שאפשר לגרום לגיפ להיות אטום לחלוטין?
איך הדייהטסו פרוזה? נחשב לאמין? ולמה אין פה פורום לדייהטסו?

נ.ב אני יודע שזה שטויות ה"לא ראה שטח" אפשר וכדאי לקנות רכב אחר בשביל זה.

whisky
03-09-09, 10:24
אין פורום לדיהטסו, צריך לשאול את המנהלים, אני ממש לא יודע, אני מניח שזה בגלל שאין הרבה ביקוש לפורום כזה, וזו שאלה שצריך לשאול למה? תעשה חיפוש קטן באתר על דעות על פרוזה ממה שאני מבין אנשים לא מעריכים את הרכב הזה, לי לא היה איתו שום ניסיון בחיים, חיובי או שלילי.

לגבי מגוון הרכבים, כל מה שנמכר בפחות מעשרים, כשיקראו לי לוי יצחק אני אוכל להגיד לך, עד אז אני די מוגבל במשאבים שלי :p. אבל ברצינות, תעשה חיפוש ביד2 או בוין וין, של רכבי 4X4 עד 25,000, ואז תגלה איזה רכבים נמצאים שם בקטגוריה הזו היום.

whisky

מוני אורבך
03-09-09, 11:35
לי היה דיהטסו פרוזה בעברי הרחוק (מאוד)
בוא נאמר כאשר אתה עלית לתיכון...
מה שאומר שהרכב אז היה יחסית חדש (בן 8)

סך הכול רכב נוח, מרווח יותר מפרוזה ובטוח מסמוראי.
רכב בנוי היטב מבחינת שלדה ומוצקות.
מנוע חלש יחסית לרכב, אבל שוב יותר טוב מסמו.

עד כאן היתרונות
חסרונות
אין לו שום שיפורים בארץ ובכלל.
יחסית נדיר כך שגיר או דפרנציאל לא תמצא בקלות
מנוע לעומת זאת כן (זהה לאפלהוז)

סך הכול רכב נוח וטוב למתחיל, אך ללא אפשרות לגדול

eladte8
03-09-09, 15:29
החלטתי סופית ללכת על הסמוראי.
אבל גם אחרי שקראתי את כל המדריכים לקניית סמוראי, עדיין לא התנסתי בזה בפועל
יש כאן אולי מישהו שיהיה מוכן לבוא איתי לבדוק סמוראי בירושלים בשבוע שבועיים הקרובים?

eladte8
03-09-09, 15:51
מישהו מכיר אולי מוסך שמתמחה בסמוראי בירושלים?

omri_t
03-09-09, 18:15
עצתי לך:
לך תראה כמה כלים.
תעשה סיבוב. תרגיש ותפנים מה הוא הכלי המדובר.
קבל רפרנס כלשהו למצב כלי ולמחיר בשוק.

רק לאחר מכן. שתתחיל להיסגר על הכלה המיועדת
קח אותה ואת הבעלים וסע לראשון אל מורי לבדיקה.

ותקשיב טוב טוב למה שהוא אומר לך!

בהצלחה!

לטעמי אתה בכיוון הנכון.

eladte8
08-09-09, 11:12
ראיתי כמה כלים במודעות שיכולים להיות מתאימים לי.
השאלה שלי אם אפשר ללכת לראות אותם ולבדוק אותם לפי המדריך של קניית סמוראי ומה שקראתי במחשב או שחובה ללכת אם מישהו שמבין ויש לו גיפ?

azora
08-09-09, 11:17
שלחתי לך הודעה בפרטי...

קליש
10-09-09, 18:09
שלום.
מניסיון שלי אני ממליץ לך אולי לנסות להגדיל בעוד מספר זוזים את התקציב (מקסימום ב-5K) ולמצוא סמו שכבר הוא משופר ועבר יישור קו משמעותי, ככה יהיה לך רכב שמוכן ל"שטח", הרי רכבים הללו (סמוראיים) הם מוצר שאין לו גבול לשיפורים: נעילות דיפרנציאליים, אולי הגבהות, גלגלי שטח וכו', בהצלחה ברכישה וברוכים הבאים אלינו!!!

eladte8
10-09-09, 20:16
ראיתי עד עכשיו כמה כלים שנת 86 87 ו91 בתקציב שלי , ירד מהפרק סמוראים עד שנת 91 (יותר מדי ישנים וגם טסט כל חצי שנה) כולם היו עם הרבה חלודה והרבה דברים לשפץ , הסמוראי שנת 91 היה במצב מכאני טוב אבל כל המסביב דרוש שיפוץ.
יש לי כמה שאלות בנוגע לעבודה ולמחירים של תיקונים שמצאתי בסמוראים אני רוצה לדעת אם זה סיפור לתקן או שזה סתם משהו פשוט:
הגה משוחרר,ריפודים קרועים, לוח שעונים שבור ובלי תאורה , ודלת אחורית שקשה לפתוח בסמוראי פתוח.

בתקציב של 25,000 ש"ח אפשר למצוא שנתונים 95 96 במצב טוב?

-->