PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד שירוקי

ציקס
03-09-09, 12:48
אהלן
אני צריך עזרה בבחירת גרנד שירוקי,ראיתי ביד2
שני רכבים שהם באזור התקציב שלי {30K] אחד 4000L דגם לרדו מודל 94.
ואחד 5200V8 דגם יותר מפואר{ואני לא חובב פאר}מודל 96
אבל אני חושב שהדגמים שונים מכנית,אני מעדיף מנוע פשוט ואני מאמין שיותר אמין.
אני גם הבנתי שהחלקים בחלקם זהים לסופה.
מה אתם אומרים ?
הדגם של 94 פוחת בנוחות כביש מה96 ?
מה צריך להעמיק בבדיקה? מחלות כרוניות?
תודה.

ציקס
03-09-09, 14:56
בנוסף שמעתי על יתרון בצריכת דלק לטובת ה5200?
הגיוני?

sos4u
03-09-09, 15:12
בנוסף שמעתי על יתרון בצריכת דלק לטובת ה5200?
הגיוני?

הדגמים שונים מכאנית לא בגלל ההבדל בין לרדו ללימיטד אלא בגלל ההבדלים בשנתון ובמנוע.

סך הכל כלים מאד דומים, למעט שינויים קלים.
מנוע ה 4 ליטר הוא מנוע 6 צל' בשורה ולא V8 כמו ב 5200.
צריכת הדלק דומה עד מאד ולכן לטעמי, אם כבר משלמים על דלק אז תן להנות מכל 8 הצילינדרים.
יתרון כוח משמעותי ל V8,
ההבדלים בין הלרדו ללימיטד, בעיקר באיבזור, בלי קשר לפאר. הלימיטד מאובזר הרבה יותר [ מושבים מעור, חימום בכסאות הקדמיים, הרבה יותר אלקטרוניקה.
הלרדו פשוט יותר, ללא קונסולה מרכזית להצגת תקלות וללא ריפודי עור.
הטרנספר ב94 מגיע במקור ללא נעילה מרכזית, ב 96 ננעל ב LOW.
סרן אחורי ב 94 [מקורי ] הוא DANA35 ב 96 מגיע עם DANA44 אלומיניום.
94 מגיע עם חישוקי 15 ה 96 מגיע עם 16 ..

החלקים לשני הדגמים זמינים באותה מידה, ואם כבר חסר משהו, ניתן למצוא בארה"ב בקלות רבה מאד
צריכת הדלק לא פשוטה ודומה בשני הרכבים. משהו בין 3:1 ועד 7:1 במצב אידאלי.
יש עוד הבדלים כאלה ואחרים אבל אישית הייתי מחפש שנתון גבוה ככל האפשר, לא הייתי בוחל בלרדו, אבל כן הייתי מתעקש על V8,יש להקפיד על בדיקת מצב הרכבים לפני קניה. כב מתוחזק היטב יחסוך לך הרבה כאב ראש, ויאפשר לך להפנות את המשאבים לשיפורים, רכב דפוק ביסוד יכול להיות בור ללא תחתית עמוקה מאד ....

אני ממליץ לך לקרוא כאן ולשקול טוב, ולהיות מוכן להוצאות הוודאיות והאפשריות. זה שאתה קונה רכב ב 30K לא אומר שהאחזקה שלו זולה.

אני ממליץ ללמוד ולהיות מוכן לטוב ולרע.

בהצלחה וברוך הבא לשבט ...

ציקס
03-09-09, 19:48
sos4u תודה על התגובה.
קראתי כבר כמה חוות דעת שלך בנוגע לV8 ..וגם ראיתי את הגרנד שלך...מרשים ביותר.
אבל אני עדיין "מפחד " מהתקלות שיכולות לקרות בV8 לעומת הI6.
ומה גם שלא ראיתי עדיין אחד "שעשה" לי את זה .
למרות שיש כמה במחיר נמוך בצורה מחשידה.
רוב הנסיעות יהיו בכביש,לשטח יש לי את הסיקס.
אני מאמין שחלקים של המנוע פחות נפוצים וזולים מI6.

אם הייתי יודע לתת קישור למודעה ביד2 הייתי מבקש חוו"ד..

ד"א המהלך מתלה שלך לא פחות ממדהים,גם אצלי בסיקס יש RE 4.5
ואני לא חושב שהוא מגיע למהלך שאצלך.

תודה איתי

sos4u
03-09-09, 22:35
sos4u תודה על התגובה.
קראתי כבר כמה חוות דעת שלך בנוגע לV8 ..וגם ראיתי את הגרנד שלך...מרשים ביותר. - תודה
אבל אני עדיין "מפחד " מהתקלות שיכולות לקרות בV8 לעומת הI6.- "תקלות" לא מפחידות, מפחיד הפתרון. למה שיהיו יותר תקלות במנוע V8 יותר מ I6 בטיפול נכון, ההיפך, המנוע מתאמץ הרבה פחות לבצע את אותה עבודה.
ומה גם שלא ראיתי עדיין אחד "שעשה" לי את זה .- אל תתיאש, תמשיך לחפש
למרות שיש כמה במחיר נמוך בצורה מחשידה.
רוב הנסיעות יהיו בכביש,לשטח יש לי את הסיקס. עם הגרנד הנכון, אתה תשנה את ההרגלים מהר מאד. דבר שני אם אתה מחפש רכב לכביש - למה גרנד ? קח פוקוס, פיאסטה או פונטו באותו מחיר, יעלה לך הרבה פחות באחזקה ובדלק...
אני מאמין שחלקים של המנוע פחות נפוצים וזולים מI6. עד היום לא חסר לי דבר, טפו טפו טפו...

אם הייתי יודע לתת קישור למודעה ביד2 הייתי מבקש חוו"ד.. אין צורך, אני מחפש אחד עבור חבר ודי מעודכן במה שיש באתרי המכירות.

ד"א המהלך מתלה שלך לא פחות ממדהים,גם אצלי בסיקס יש RE 4.5
ואני לא חושב שהוא מגיע למהלך שאצלך. הלו הלו .. תרגיע ... קודם כל אצלי אין RE4.5 יש משהו הרבה יותר נחמד. שנית, ובלי לפגוע, בבעלי הסיקסים, המגבלות של הסיקס [קפיצי עלים ] לא מאפשרות לו להתקרב, אילו יכלה הרמפה לדבר הייתה מספרת על רבים וטובים שניסו להגיע לסימנים שלי על הרמפה אצל יניב [ מהייטק מוטורס] אבל המצב קשה עד בלתי אפשרי ...

תודה איתי

אבל בנימה רצינית, גרנד משופר קלות [ החלפת בולמים ] הופך להיות פרייבט נוח ביותר, אבל הוא יקר הרבה מעל לכל פרייבט אחר. עכשו השאלה - למה?

AvigdorAharon
07-09-09, 15:05
הבדל מהותי בשנתונים:
משנת 96 יש שוני בצורה של לוח השעונים, יותר אסטטי.

אביגדור

sos4u
07-09-09, 16:50
הבדל מהותי בשנתונים:
משנת 96 יש שוני בצורה של לוח השעונים, יותר אסטטי.

אביגדור

WOW!!

Jacob80
07-09-09, 18:10
באופן אישי לא הייתי מציע לך לקנות גרנד במחיר של 30K.
לי כבר היו 3 גרנדים (כרגע עם השלישי) ועזרתי גם לחברים לקנות כך שיצא לי לראות הרבה מאד גרנדים למכירה ובאופן לא מפתיע - תמיד אלה שהוצעו במחיר נמוך היו פחי זבל מדרגה ראשונה, לעיתים רואים זאת ישר בהתרשמות ראשונית ולעיתים צריך טיפה לבדוק ומבינים די מהר שמדובר בפח זבל.

כשגרנד הוא פח זבל - זה בדיוק כמו שיוסי אמר - בור בלי תחתית.

אל תיתן למחירון לבלבל אותך, בשנה האחרונה מחירי הגרנדים צנחו למחיר מגוחך ואף בעלים של גרנד בר-דעת לא ימכור אותו במחיר אפילו קרוב למחירון אלא אם כן מדובר..ניחשת נכון - בפח זבל.

תהיה סבלני ותבדוק בציציות, מנסיוני, יש מספיק גרנדים במצב טוב ואפילו קומץ קטן מאד במצב מצויין (בכל זאת מדובר ברכב פאר שיש סיכוי שהיו לו מעט בעלים ושימש כרכב משני ואפילו יש סיכוי שלא ראה שטח)

לגבי ההתלבטות בין 4 ליטר ל 5.2:
יש הרבה יותר גרנדים עם מנוע V8 ובניגוד לדעה הרווחת זהו מנוע מאד נפוץ, הוא חזק משמעותית מ 4 ליטר, נעים יותר לנסיעה, שקט יותר ובאופן כללי - טוב יותר.
צריכת הדלק זהה - כך שמבחינתי לפחות אין התלבטות - V8 לוקח ובגדול.

לגבי לרדו VS לימיטד:
כשמתרגלים לפינוקים של הלימיטד אי אפשר בלעדיהם: כסאות כמו אמריקן קומפורט חשמליים עם 10 מצבים, מחוממים (יעיל מאד בחורף) עם 2 זכרונות שמתואמים לשלט ומזיזים את הכסא, מראות ותחנת הרדיו לפי הנהג, סאן רוף, בקרת אקלים עם פיצול לאחור (מתחת לכסא), מחשב דרך (קונסולה עליונה), מערכת עם 6 רמקולים של אינפיניטי ומגבר ובטח יש עוד דברים ששכחתי.

לסיכום אני ממליץ ללכת על הטוב ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך: V8, לימיטד ובשנה הכי מתקדמת שתוכל להרשות לעצמך. קח גם בחשבון שבשביל יכולות שטח טובות תצטרך הגבהה שעולה עוד 6000-18000 ש"ח

zik5
07-09-09, 18:41
רוב הנסיעות יהיו בכביש,לשטח יש לי את הסיקס.....אחרי שתקנה גראנד ..לא נראה לי שתחזור לסיקס

ציקס
12-09-09, 07:54
אוקי הבנתי אותכם,עדיףZJ V8 ממודל 96 -00 ,אבל אני חושש ממנוע V8 מבחינת חלקים ועלויות
לעומת מנועI6 שאני מבין שזה מנוע סופה אז בטח הוא זול יותר..
עכשיו תגידו ,מה הנקודות תורפה שלו? מהאני צריך להתעמק בבדיקה?
איך אפשר לדעת עם הבודי\שלדה לא התעוות \נקרע,זה קורה?

sos4u
12-09-09, 11:44
אוקי הבנתי אותכם,עדיףZJ V8 ממודל 96 -00 ,אבל אני חושש ממנוע V8 מבחינת חלקים ועלויות
לעומת מנועI6 שאני מבין שזה מנוע סופה אז בטח הוא זול יותר..
עכשיו תגידו ,מה הנקודות תורפה שלו? מהאני צריך להתעמק בבדיקה?
איך אפשר לדעת עם הבודי\שלדה לא התעוות \נקרע,זה קורה?

כנראה שלא הבנת הכל... קודם כל ZJ 96-98 ב 99 הדגם השתנה ל WJ...
דבר שני, קובי כבר ענה לך לגבי הזמינות של החלקים ב V8 שאין בעיית זמינות. ואני אחזור שוב שמנוע 6 או 8 צורכים אותו דבר. אז למה לא להנות ממנוע גדול וחזק יותר ?
תפסיק לחפור....

לגבי שילדה - הולכים למומחים.. כמו במשכנתא ..הולכים עם האוטו לבדיקה ואני לא ממליץ על מכון, אלא על המוסך בו תטפל באוטו....
בהצלחה

-->