PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה זיק?

עודדוש
24-06-04, 17:01
שלום
רציתי לדעת מה דעתכם לגבי מעלה זיק בירידה עבור סמוראי. האם הדבר מסוכן בצורה קיצונית או לא אפשרי עבור נהג ממוצע? גם הסמוראי הוא ממוצע מעט מוגבה ללא נעילות ושיפורים כלשהם.
אחד הדברים שמרתיעים אותי הוא יחס זחילה גרוע, לטעמי, של סמוראי, והאורך שלו.
דרך אגב אף פעם לא עברתי שם אפילו ברגל כך שאיני יודע איך המורד נראה.
אשמח לשמוע תגובתכם
עודד

זאביק
24-06-04, 17:06
מצב המעלה משתנה כל הזמן, אז מה שהיה אתמול לא לגמרי תקף היום.
אם יש לך ברקסים טובים, לא אמורה להיות בעייה בירידה, למעט המדרגה.
שם צריך לבוא בזהירות, צמוד לדופן ימין (מכיוון הירידה) ולרדת לאט.
בכל מקרה, אל תנסה את זה כרכב בודד (ועדיף לבוא עם מישהו שהיה שם פעם), ותשתמש במכוונים חיצוניים.

השאלה היא, למה לרדת ?
אם זה כאתגר, תתעלם מההמשך.
אבל יש דרכים עוקפות לא מסובכות, תלוי לאן את רוצה להמשיך מזיק.

ד ו ר ו ן
24-06-04, 17:19
אם יש לך ברקסים טובים, לא אמורה להיות בעייה בירידה, למעט המדרגה.
.

זאת בדיוק הבעיה והסכנה של רכבים קצרים כמו סמוראי בזיק,הכל חלק שם,ברקס אחד חזק מידי והתחת עוקף אותך וקל מאד להכנס לשפ"צ ולגלגול כל הדרך למטה.נכנסת וזהו,אין אחורה אלא רק עם עזרה של מישהו שימשוך אותך אחורה עם כננת או רצועות כאורך הגלות.אם כבר ירדת והLOW שלך לא מספיק כדי לבלום את הרכב אתה חייב להכניס לראש שבלימה שם צריכה להיות כמו מגרש החלקה,פמפום על הברקסים כדי לא לסבסב.
הכי טוב? לא לבוא לבד\לבוא עם מישהו מנוסה שיוכל לכוון ולגבות אותך בירידה ובכלל,אם זה רק לשם המכשול אני הייתי נוסע מסביב,זה לא כזה אתגר,רק ירידה תלולה ומחורבנת שכל שבוע נראית אחרת-מלא בורות מלאים בפודרה וסלעים שמתחבאים למטה,בטח בסוף הקייץ אחרי שטחנו לו את הצורה.
לפי השאלה שלך אני מבין שאתה לא מכיר את האזור ואולי כדאי בכלל שתדלגו על הנ"ל,כמה נסיון יש לך בירידות תלולות חלקות וארוכות?

t_uri
24-06-04, 17:34
עודד. אי אפשר ללמד נהיגה בהיתכתבות אבל קח טיפ: כשאתה משתמש בברקסים, אל תנתק את המנוע (אל תלחץ על הקלאץ'). כשמנוע מחובר לגלגלים הוא עוזר להם לא להגיע לנעילה ולהחלקה שדורון הזכיר.
טיפ נוסף הוא שהרבה פעמים כדאי להניע מנוע כבוי באמצע ירידה קיצונית כשהרכב בראשון LOW. זה בד"כ יותר בטוח מהתחלה סטנדרטית של נסיעה בשיפוע רציני.

אולי יבואו חברים ויגידו לך ללכת על זה כאילו מה?? גם הם עשו את זה לבד...בלה בלה בלה...
תאמין לי. זה לא מקום להיות בו לבד אבל לא חייבים לחפש מישהו שהיה דווקא שם. בסה"כ זה מעלה/מורד ארוך אבל אפשרי. דרושה זהירות.

אורי טל.

yoav
24-06-04, 20:16
דורון היקר- הייתי שם ממש לא מזמן (הגעתי מלמטה)- עם סמוראי ללא נעילות או תוספות מיוחדות ומכוונת על ארבע שיודעת להגיד רק האוו האוו- חנינו- טיילנו בעין זיק, שתינו קפה, היא ניסתה לצוד לטאות, ולבסוף- נעמדנו עם סמו מול מעלה זיק....מבט אחד הספיק לשנינו (לי ולמעלה) לדעת שהבליינד דייט הזה לא יעבוד- הוא נתן לנו אסימון שכשנגדל לסיקס נתקשר, נופפנו לו לשלום ונפרדנו כידידים. משם - 15 דק' לעין עקב, טבילה במים הקררריייםםםם וחזרה הביתה עם סמו שלם ולב שקט- ה' נתן לי(שוב) את הבינה לקבל את שאיני יכול לטפס. אז השבת אני טוחן את ההמבורגר בלי גבינה צהובה... הוא הרוויח את זה.
אם בכל זאת משתבשת עליך דעתך ואתה מתכוון לרדת את זיק עם סמוראי- תן צלצול, אני רופא- אני גר באיזור ואחכה לכם למטה :lol:
ב ה צ ל ח ה

ד ו ר ו ן
24-06-04, 20:24
דורון היקר-
הההאא??

yoav
24-06-04, 20:51
מתנצל..... הכוונה היתה לעודד- אבל שניכם יקרים :lol:

AvigdorAharon
24-06-04, 23:37
אורי כתב:

כשאתה משתמש בברקסים, אל תנתק את המנוע (אל תלחץ על הקלאץ')

זה נכון בהסתייגות! אם ההילוך כבר לא מתאים למהירות (המהירות נמוכה מדי וההילוך עדין ראשון) אז תחכה עד שהרכב יכבה? ואם הוא יכבה בשיפוע צד קטן, תנסה להניע? וכשתנסה להניע תלחץ על הקלאץ'? ו...

אי אפשר ללמד נהיגה בהיתכתבות

זה המשפט הכי נכון!!!

אביגדור

gil4
26-06-04, 02:39
בנוסף לכול התשובות שכבר קיבלת. סמוראי עולה וגם יורד את הזיק. אין צורך ברופא, אתגרים זה חלק מחווית הנהיגה)לפחות בשבילי(.אבל חשוב להכיר את המגבלות ש ל ך .ואים כבר מנסים ,לעלות מעלה חדש ולא מוכר עדיף על לרדת,כשעולים ולא מצליחים אפשר לחזור אחורה.

yoav
26-06-04, 13:59
גיל[/quote] בוא נדייק- יש תמיד צורך ברופאים :lol: גם אם זה לא בשביל מעלה ומורד זיק- אז לפחות בשביל גימלים למילואים או חופשות מחלה לצרכי טיולים לא? :wink:

yoav
14-07-04, 12:16
נווו- כולנו במתח- איך נגמר נסיון הצליחה של מעלה זיק?!

עודדוש
14-07-04, 14:27
היי יואב
הסיפור עוד לא התחיל. נראה לי גדול עלי כיום.
בהצלחה במעלות

-->