PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלקות \ תאונות על כביש ים המלח ליד המלונות

איציק - 4X6ZH
06-09-09, 18:56
כביש ים המלח לפני המלונות בנקודות החיבור של סוללות העפר של מפעלי ים המלח . כאשר המשאיות שמובילות אשלג גולמי לפעמים נשפך להם אשלג על הכביש . בלילה כאשר יש ערפל האשלג והלחות הגבוה הופכים למשטח החלקה כאילו יש שמן על הכביש . המשטרה כנראה יודעת . מע"צ כנראה יודעת ובסה"כ לא עושים כלום .
בלילה בין יום שיש לשבת שוב החליקה מכונית .

איציק :!:

דרור ברלי
06-09-09, 20:06
ולמה שיעשו?

יחכו שתחליק.
כל עוד אף אחד לא נפגע, אפשר להמשיך להתעלם.
ככ הזה היה שנים על שנים ברחוב שגרתי בו בחולון שנהגים היו טסים בו כמו משוגעים, אחרי עשרות מכתבים לעיריה בבקשה שיסללו פסי האטה כי חז וחלילה מישהו ייפגע - כמובן שפסי ההאטה נסללו אך רק אחרי שילד נדרס שם ונפצע קשה.
אם מישהו נפגע - יאשימו את הגורם האנושי. ידברו על מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות או עייפות.

גיא
06-09-09, 21:20
הגורם האנושי

יתעלם עד שמישהו חשוב יפגע
ימשיך לנהוג כמו מטורף
ימשיך להתלונן

ככה אנחנו.
וכל עוד נמשיך לקשקש באינטרנט ...

Pageup
07-09-09, 01:26
יחכו שתחליק מכונית ויהרגו אנשים, ואז יכניסו את זה לסטטיסטיקה בתור
"הגורם האנושי". בישראל מצב הכבישים ושאר מרעין בישין לא גורמים
לתאונות.

דרור ברלי
08-09-09, 12:18
אם כבר מדברים על תאונות...
מישהו צפה אתמול במופע הדמגוגיה הגדול של חיים הכט ("להוריד אותם מהכביש", ערוץ 2, 22:00)

הרבה נפנופי ידיים, הרבה צעקות, הרבה פאתוס, הרבה שפריצים באדום ושחור.
הרבה זעקות "רוצחים" והתעסקות כפייתית במספרי "הרשעות".

הכט לא לוקח שבויים. הוא יודע הכל, הוא נחרץ, ואסור לבלבל לו את המוח עם עובדות.
הוא מסתחבק עם קציני המשטרה ועם שופט בדימוס, מחליף ליקוקים הדדיים עם שר התחבורע. הראיונות שלו עם משפחות קורבנות התאונות מנגנים במיומנות קורעת לב על רגשותינו.

הדמגוג הגדול הזה הולך יד ביד עם הרשויות, מכסה להן את התחת ומתעלם בהפגנתיות מהתשתיות הקלוקלות, מהמחדלים, כולל ממחדלי הקורבנות עצמם לעתים. ממשיך לתלות את כל האשמה ב"גורם האנושי" ובציות לחוקי התנועה. מה קרה סנשיין? החלקת על כביש מצופה באשלג? אל תצחיק את הכט. הוא יבדוק צ'יק צ'ק כמה הרשעות קודמות יש לך - מספיק שתפסו אותך פעם לפני 20 שנה על אין כניסה או מהירות מופרזת ומבחינתו אתה עבריין סדרתי ואשם אוטומטית. דיר באלאק.

dudu
08-09-09, 13:41
דרור
לרוב אתה מצליח לבטא את התחושות שלי בצורה מדוייקת
ועם חלק גדול מהדעות שאתה מביע פה אני מסכים ,גם עם אלו שנחשבות קיצוניות.
אתמול צפיתי לסרוגין במשדר של חיים הכט ולדעתי אתה בהחלט
צודק לגבי העובדה שהבנאדם דמגוג ולדעתי אפילו רוקד על הדם של הקורבנות
עם הצורה שבה נראה לו שצריך לטפל בבעיית הקטל בכבישים,
אבל אני לא מסכים איתך בנוגע לטיפול בנהגים עם מספר גדול של הרשעות
כל אחד מאיתנו קיבל את רשיון הנהיגה שלו לאחר הכרות עם מערכת החוקים והסכמתו לקבלה
במלואה ועל תנאי שבמידה ולא יקבל וינהג בהתאם לא יוכל להמשיך לנהוג
אתה ואני נכנסים לצומת באור ירוק כי מקובל עלינו ששאר הנהגים לא יכנסו לצומת כי להם יש אור אדום ,יש לנו בסיס משותף ומוסכם אך כשחלקנו מחליט להוציא את עצמו מהכלל ולהשתמש ברכב שלו ברשיון ובכביש המשותף לפי מערכת הכללים הפרטית שלו יש לך ולי בעיה.
אדם שמעד וחטא אפשר להקל איתו אבל נהגים שבאופן קבוע מזלזלים בך ובי ובמוסכמות שקיבלנו על עצמנו בזמן שקיבלנו את רשיון הנהיגה מקומו לא איתנו הוא בז לנו ומסכן אותנו ואת משפחותינו
אדם כזה שצבר הרשעות רבות יחסית לפרק הזמן שהוא נוהג חייב לרדת מהכביש רישיונו חייב להישלל ואם הוא נתפס נוהג בשלילה וכדי להרחיק אותו מההגה צריך לכלוא אותו אז שיעשו את זה וכמה שיותר מהר
גם אם מדובר בהרבה עברות "קטנות" אפילו חניה במקום אסור מדובר בזלזול בחוק ובחברה
ואם לא נשים סוף לזלזול הזה כולנו נשלם את המחיר

shachar
08-09-09, 16:33
הבעייה היא שכתוצאה "מהלחץ הציבורי" יחליטו לצאת במבצעי אכיפה,
וימצאו את הסופה של דרור כדי לתת לו דוח על שינויי מבנה ואונס זקנות

דרור ברלי
08-09-09, 16:43
עכשיו אתה מדבר כמו חיים הכט.

"גדולתו" של האידיוט הצעקני הזה, שהוא נתפס לסמנטיקה ועושה ממנה מטעמים.

"הרשעות" - מה זה אומר?

זה אומר שכל דו"ח שקיבלת ושילמת לפני 20 שנה וסביר להניח ששכחת ממנו. אבל מחשב מס' התחבורע, המשטרה וחיים הכט - לא שוכחים לך לעולם.
שים לב לנהגים מקצועיים - בייחדו נהגי משאיות. אלה סוחבים עשרות ומאות "הרשעות" - הרבה מאוד על עניינים טכניים - חריגות במשקל, כיסוי מטען וכאלה. הכל נספר, שום דבר לא נשכח. כשיש תאונה, צועקים "200 עבירות" בלי לבדוק שום כלום. האם דו"ח על איתות או על לוחית רישוי מלוכלכת או על כיסוי מטען שווה בחומרתו למעבר קו לבן, נהיגה בשכרות או מעבר ברמזור אדום?...

לי למשל יש איזה 24-25 עבירות ב-27 שנות נהיגה... רובן מתקופת העבודה בשליחויות אחרי הצבא, רובן "טכניות" מהסוג של לכלוך על המספר, לפחות כמה וכמה מהן "נהיגה ברכב לא תקין" שזה בדיוק הדו"ח שתקבל כששוטר מחליט שהצמיגים בג'יפ שלך בולטים טיפונת מהכנפונים... שילמתי את הדו"ח - מזל טוב סנשיין, נוספה לי עוד "הרשעה".

ואז לפי חיים הכט אני רוצח מסוכן.

הכט מייצג את תפיסת הממסד - אין סבלנות להשקיע בחינוך או בתשתיות, אין סבלנות לעשות הבדלה בין העבירות. אין סבלנות לשום דבר - רוצים תוצאות עכשיו. רייטינג. זבנג וגמרנו.

תרשה לי להתייחס לעבירות התנועה הרגילות ולא למי שטס 200 קמ"ש באיילון או עוקף בקו לבן. חיים הכט לא מבדיל בין אלה לבין מי ששכח לאותת, אני כן מבדיל.
מכיוון שרוב עבירות תנועה ה"רגילות" אינן נעשות במתכוון אלא בהיסח דעת או בשוגג - ומכיוון שעבריין התנועה הטיפוסי הוא אדם נורמטיבי ולא קרימינל, זה פשוט לא יעבוד.
אנשים לא יודעים לנהוג - והעובדה שהם ישמרו על החוקים כלשונם לא תמנע מהם להחליק על כביש מכוסה אשלג/מיץ עגבניות (זוכר? אוטובוס הפו"פ?... 17 הרוגים?...) או לאבד את המכונית בפנייה בגשם ראשון, או להתבלבל בין R ו-D או בין הגז לברקס וליפול עם המכונית מקומה שלישית של חניון.
אבל את הכט, ממש כמ ואת משרד התחבורע, כל זה לא מעניין. כל אחד מהם וסיבותיו - זה רוצה רייטינג, השני לא רוצה להוציא כסף... אז אל תבלבל להם ת'מוח עם עובדות.

הבנת את זה סנשיין?

דרור ברלי
08-09-09, 16:52
הבעייה היא שכתוצאה "מהלחץ הציבורי" יחליטו לצאת במבצעי אכיפה,
וימצאו את הסופה של דרור כדי לתת לו דוח על שינויי מבנה ואונס זקנות

אתה ממש רע.
קודם כל שימצאו את הסופה... ואז נדבר על הזקנות. הכי מבוגרת שקיבלה ממני טיפול היתה בת 47 ונראתה כמו 32 מקסימום - זה זקנה?.........:)

חוץ מזה לא מזמן קיבלתי ציון לשבח על מניעת אונס.

איך זה?????????

נורא קל - פשוט התאפקתי.

kobiarava
08-09-09, 17:10
דרור, אולי כדי שימצאו את הג'יפים שנגנבו לנו, צריך ליידע "גורמי מודיעין" (איך זה נשמע מרשים, נכון?) במשטרה שהרכבים נוסעים עם "הגבהות מסוכנות" או עם "צמיגים בולטים", ובכלל, המון המון שינויים מבניים. זה בדיוק מה שהמשטרה מחפשת, אולי זה יכניס בהם קצת מוטיבציה.

דא"ג, קנית כבר משהו חדש?

קובי

YoavR
08-09-09, 17:59
עוד בעיניין חיים הכט הדמגוג.
http://www.auto.co.il/כתבה-23852-להוריד-את-מי.aspx

מתוך אתר אוטו

נמרוד
08-09-09, 21:46
דרור אתה חד היום... :D

גל שחם
08-09-09, 22:21
ורק לספר סיפור שקרה לי היום.
יצאתי שעות הצהריים מהרצליה לפרדס חנה,כדי לראות את הרכב שלי בהכנות למרוץ הבא וכמובן לראות ולשמוע את הרכב החדש של שי שמעוני.
כביש החוף, אני במהירות של 90 קמ"ש בדיוק, על מד המהירות,מחייך לי בהנאה ומרגיש שהנה הנה עוד מעט,אני פוגש שוב את "שבי" (מכונית המרוץ שלי) ואת החברה של עידו ממרקים ומצחצחים אותה לאחר ראלי נגב בסוף השבוע.
אני מתקרב למחלף נתניה, לפני במרחק סביר בהחלט,נוסעת משאית,תמימה למראה,קצת מלוכלכת בחומר לבן,שהתברר מאוחר יותר מהותו.
פתאום,ללא כל אזהרה, ח ב י ת כחולה מפלסטיק, המשמשת לאכסנת סיד בור בחצרות חומרי ביניין,עפה מולי ישר לתוך החלון הקידמי, נותנת קפיצה על הכביש ומתקרבת לחלוני !!!
מבט מהיר ואינסטינקט,סטיתי לנתיב השמאלי וניצלתי.
הספקתי עוד לעצור,להזיז את החבית ולהעמידה בצד,כדי שלא תתגלגל מאוחר יותר ותגרום לתאונה.
כאן זיהיתי שזה סיד,כי עד פרדס חנה החומר צרב לי את הידיים...כשהזזתי את החבית מהכביש.
יצאתי למרדף אחרי המשאית, אחרי חבצלת עצרתי אותו בצד הדרך, (יש לי סובארו B4 עם שלטים של אלדן,היה בטוח שאני שוטר), פניתי אליו בנימוס והסברתי לו שחסרה לו חבית על האוטו,הוא ירד,הסתכל ואמר לי שאני צודק. כשסיפרתי לו מה קרה,הסתכל לשמיים ואמר : אלללה וואכבר ,איזה מזל ,פגע במישהו ?

נסעתי משם לפרדס חנה וכל הדרך חשבתי ושאלתי את עצמי, מה יותר מסוכן ? הספורט המוטורי ?
או כביש החוף ?

התשובה מבחינתי ברורה, כביש החוף !

גל.

shachar
08-09-09, 23:04
גל,
הזכרת לי סיפור דומה, אישתי נסעה אחרי טנדר מלטרון למודיעין - קפיצה בכביש והוא פורק ציוד......
היא מתמרנת, מנסה להתחמק, בולמת, מאבדת אחיזה ועפה מהכביש,
שתי סאלטות באויר תוך נחיתה על החרטום כ 10 מטר מתחת לכביש (הוא היה מוגבה - הכביש).
היא ושני הילדים יצאו מהחלון האחורי של המוסו ז"ל

הוא - אפילו לא עצר לראות מה קרה

אדי
09-09-09, 01:57
אתם במצב טוב .... לפני שנתיים נסעתי על הכביש בין יד מרדכי לשדרות, עקפתי משאית ... וכשסיימתי את העקיפה מכולת הזבל, שהייתה על העגלה כשהתחלתי את העקיפה, הייתה מרוחה על הכביש.

גיא
09-09-09, 07:58
גל,
הזכרת לי סיפור דומה, אישתי נסעה אחרי טנדר מלטרון למודיעין - קפיצה בכביש והוא פורק ציוד......
היא מתמרנת, מנסה להתחמק, בולמת, מאבדת אחיזה ועפה מהכביש,
שתי סאלטות באויר תוך נחיתה על החרטום כ 10 מטר מתחת לכביש (הוא היה מוגבה - הכביש).
היא ושני הילדים יצאו מהחלון האחורי של המוסו ז"ל

הוא - אפילו לא עצר לראות מה קרה

בזכות אחד כזה .. יש לי עכשיו טראנו ואין יותר את האוטו הקודם ... :-(

tzagi
10-09-09, 06:25
דרור אתה חד היום... :D

חד ? בערך כרגיל,
הבדיחה הולכת ככה:
Man A:
I saved a woman today from being raped!
Man B:
Really? what happened?
Man A:
I changed my mind!

ישן.....

גוג ומגוג
10-09-09, 12:10
לגבי חבית הסיד - זה בדיוק "מטען שנפל ממשאית" ולא כמילה מכובסת לסחורה גנובה.

ואם כבר שירשור על חפצים מתעופפים - שימו לב בפעם הבאה שאתם רואים רכב על משאית בהרמה מלאה - במקרה הטוב קשור ברצועה אחת לאחד ממוטות ההיגוי לפנים. התהפכות של המשאית ואחד עד שלושה טון עפים על מי שנוסע או הולך לצד המשאית. לוקח עוד 5-10 דקות לכל ריתום ושיחרור כמו שצריך ואין סיכוי להיתפס.

nati4x4
11-09-09, 10:05
לגבי חבית הסיד - זה בדיוק "מטען שנפל ממשאית" ולא כמילה מכובסת לסחורה גנובה.

ואם כבר שירשור על חפצים מתעופפים - שימו לב בפעם הבאה שאתם רואים רכב על משאית בהרמה מלאה - במקרה הטוב קשור ברצועה אחת לאחד ממוטות ההיגוי לפנים. התהפכות של המשאית ואחד עד שלושה טון עפים על מי שנוסע או הולך לצד המשאית. לוקח עוד 5-10 דקות לכל ריתום ושיחרור כמו שצריך ואין סיכוי להיתפס.

נסעתי משם לפרדס חנה וכל הדרך חשבתי ושאלתי את עצמי, מה יותר מסוכן ? הספורט המוטורי ?
או כביש החוף ?

למה ללכת רחוק?
השילוב הכי מסוכן זה ספורט מוטורי בכביש החוף ועוד על משאית.
נשמע מסובך?
אז ככה, לפני מספר שנים, בסיום אירוע הדגמות של סובארו, הועמסו מכוניות המירוץ הטובות ביותר שהיו בארץ באותה תקופה כולל מכוניתו של נ** שנבנתה בפרודרייב באנגליה.
הרכבים הועמסו על מובילית כשהרכב המדובר נמצא ראשון בקומה העליונה.
הנהג החביב שחסך ברצועות, קשר את המכונית עם ראצ'ט כנגד הסד עצירה.

בצומת פורידיס -טוב נו, כמעט כביש החוף..
נהגת מכונית פרטית היתה בטוחה שרמזור ירוק שמתחיל להבהב הוא אדום מלא, בלמה בלימת חירום, נהג המשאית העירני בלם אף הוא.
האוטו שהיה למעלה על המובילית לא הספיק לעצור,עף מעל הרכב הפרטי,והתרסק במרכז הצומת.

אף פעם לא חלמתם שתיפול עליכם מכונית החלומות מהשמיים??...:grin:

נתי

-->