PDA

צפייה בגרסה מלאה : מטלורגיה קפיצים ואולדמן

ד ו ר ו ן
24-06-04, 17:08
מראש אני מתנצל אם מישהו מרגיש מאויים כי זה מופיע גם בג'יפטריפ, אני רוצה להגיע לכמה שיותר אנשים שיש להם אולדמן על הרכב וכאן אין להרבה.
יש לי על הרכב סט קפיצי עלים של אולדמן,הסט נמצא כבר 6 שנים על הרכב ועדיין מתפקד טוב,יש מעט ירידה מהגובה ההתחלתי של הקפיצים אך עדיין הרכב יושב5~ס"מ מעל הגובה של הקפיצים המקוריים.
הבעיה(?) היא כזו,קפיץ העלה אינו קשתי אלא בעל בטן במרכזו היכן שתושבת הקפיץ נמצאת,מעין צורה של גל כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת,בטן באזור התושבת ואח"כ קשת כלפי תושבות השילדה.היה מי שאמרו שהנ"ל תקין וכך נראים הקפיצים של אולדמן והבטן הזו אמורה לטפל טוב יותר בזעזועים קטנים,דבר שקפיצי עלים ידועים לשמצה ככאלו שלא מטפלים כמו שצריך.
?http://www.jeeptrip.com/albums/1kaq8031-2.jpg
ועוד זוית.

http://www.jeeptrip.com/albums/g53i9xk5-2.jpg

#מאחור הקשת של הקפיצים מושלמת ואין את הנ"ל,וכמו כן קפיצים מקוריים של היילקס מקדימה שטוחים לגמרי או בעלי קשת שלילית אך לא עם צורה של גל כמו כאן.

והשאלות,
1) האם זה נשמע\אכן מתאים למבנה של קפיץ עלים שאמור לתת פתרון טוב יותר לבאמפים קטנים?

2) האם שי כאן עוד מישהו עם אולדמן או בכלל שמכיר את התופעה הנ"ל

נמרוד
24-06-04, 17:17
הקפיצים של אולדמן למיטב זכרוני מתוכננים עם אזור מרכזי שטוח. כלומר מראש הם לא בצורת קשת מושלמת, אלא אזור החיבור לסרן שטוח וממנו הקפיץ מתקשת לשני הצדדים. בכך הוא שונה מקפיץ קשתי שאנחנו רגילים לראות, וזה מסביר מבחינתי את איך שהקפיץ שלך בצילום - ככה נראה קפיץ שטוח כאשר הוא עמוס.

בקיצור, לא יודע אם הסברתי את עצמי טוב - בשורה התחתונה, נראה לי תקין לחלוטין.

אם זה "מטפל יותר טוב בזעזועים קטנים" ? לא יודע. על פניו אני לא רואה קשר בין הדברים.

ד ו ר ו ן
24-06-04, 17:26
אבל הוא לא עמוס עכשיו.. :? זה הסט-אפ הרגיל של החלק הקדמי של הרכב,כנראה שילוב של זיקנה ופגוש כננת..

טוב,מה שכתבת מצתרף למה שרוני מנדלבאום ענה עכשיו שבפנייה רשמית שלו לאולדמן הם השיבו שככה זה אמור להיות והוא אישית מכיר עוד 2 רכבים עם המופע הנ"ל.

נמרוד
24-06-04, 17:30
כשאני כותב עמוס, אני לא מתכוון ל"עמוס באופן חריג", אלא פשוט קפיץ שיש עליו משקל משמעותי. קפיץ לא עמוס, זה קפיץ שמונח מפורק על הרצפה.

נראה לי בהחלט שילוב של הצורה המקורית של הקפיץ עם קצת זקנה. אתה אגב עקבת אחרי השינויים במהלך השנים האלו? בשנה הראשונה הקפיץ נראה אחרת, או שפשוט שמת לב יותר בזמן האחרון?

ד ו ר ו ן
24-06-04, 17:58
יש לי נק' יחוס טובה למרות שהרכב נקנה מחבר שהוא זה ששם את הקפיצים, מגן הגחון הקידמי היה 2.5~ס"מ מעל למוט ההגה הרוחבי ועכשיו הוא רק 1ס"מ מעליו.
בשנתיים האחרונות קשה לכמת את הירידה,זה כנראה ההצתברות לאורך כל התקופה,הקפיצים כאמור על הרכב כמעט מראשיתו,מסוף 98.

ד ו ר ו ן
24-06-04, 18:00
אם זה לא היה ברור, 2.5~ס"מ היה המרווח כשהקפיצים היו חדשים.

השמשוני יחיעם
24-06-04, 19:28
ערב טוב,,

על פניו ניראה משהו לא תקין.

לא מזמן רציתי לבצע איזה שינוי בקפיצים הקידמיים שלי ( להרכיב זוג אחורי קדימה) כאשר על מנת שלא יהייה קשההההההה , להוריד עלה או שנים ( בעיקר את עלי ה"קונטרה " התחתונים)
לאחר בירור עם בעלי מקצוע מה המשמעות, הסתבר לי:

שהקפיץ אמור לעבוד בצורה מסויימת כאשר מפירים את מבנה מערך (בעיקר אורך הקפיצים) הקפיץ, התופעה הראשונה הנה קבלת צורת הגל שהראת בתמונה!!!!!!!!!!

תבדוק טוב שלא נעשה איזה מעשה שלא יעשה למערכת !!!!

ד ו ר ו ן
24-06-04, 19:35
טוב,מה שכתבת מצתרף למה שרוני מנדלבאום ענה עכשיו שבפנייה רשמית שלו לאולדמן הם השיבו שככה זה אמור להיות והוא אישית מכיר עוד 2 רכבים עם המופע הנ"ל.

יחיעם,
כנראה שלא במקרה הזה,גם מה שרוני ענה,גם מה שנמרוד הוסיף, ולא פחות חשוב ההכרות שלי עם הרכב מהיום הראשון שהרכב עלה על הכביש אצל החבר ממנו קניתי את הרכב.
מס' העלים בקפיץ הנו המס' הנכון לקפיץ של אולדמן וכן אני יודע שלא בוצע עירגול או משחק בקפיצים.
אני עדיין ממתין לראות אם יש עוד מישהו עם אולדמן שמכיר את הנ"ל למרות שהתשובה המהירה של רוני די סגרה את הפינה הזו,עכשיו רק להחליט אם צריך לעשות או לא צריך לעשות משהו כדי להחזיר עטרה לגובהה.. :wink:

עמיקם
25-06-04, 11:51
אני לא יודע אם זה צריך להיות כך,אבל בצירוקי מאחור הקפיץ ניראה אותו דבר כמו בתמונה.
כניראה שזה אמור לתת יותר רכות.האוטו הוא שנת 99 כך שאני מאמין שהקפיץ עדיין לא שקע.

-->