PDA

צפייה בגרסה מלאה : פראדו לא עובד

E.Z.
07-09-09, 00:48
טוב תגידו מה אתם חושבים

יש לי פראדו קצר 2002 עם 275K.
הרכב מטופל ושמור וגם לא עושה יותר מדי שטח

באתי להניע את הרכב - מקיש קוד - שומע סטרטר ופתאום בום - כמו הפסקת חשמל הכל בתוך הרכב מהבהב ממש מהר אחרי זה מנסה שוב - אין סטרטר כל האורות ברכב נראים חלשים ( כאילו מצבר ממש חלש) ויש רעש של תקתוקים.

לרכב מצבר 100A - קראתי לאבא חיברנו את ה307( מצבר 60A) עם כבלים - מנסים להניע תוך כדי שאחי נותן פול גז ב307 ועדיין הסטרטר בקושי מסתובב > התוצאה פעמיים כיביתי את ה307 תוך כדי שאני מנסה לטעון ממנה( זה די מצחיק ד"א).

הבאנו היילקס 2004 מנוע דיזל 2.5 - חיברנו כבלים - הניע בקושי בניסיון השני - תוך כדי שהכבלים מחוברים אני נותן גז והמנוע מעיף את הטורים למעלה איך שמנתק כבלים האוטו כמו עגלה אני עם רגל עד הסוף והוא לא מצליח לעבור 1800RPM.

ההשארה שלי - קצר במצבר - גורם לזה שאני מקבל חשמל ישירות מאלטרנטור > אין מספיק חשמל למזרקים\משאבת דלק \ אולי לא מכניס טורבו לפעולה.

מה דעתכם ?

בינתיים מחכה לגרר

אני אוהב רכבים טיפשים!

סוזי המשתוללת
07-09-09, 01:04
כשמניעים רכב עם כבלים יש חשיבות לאיכות הכבלים !!!!
כבלים זולים פשוט לא מסוגלים להעביר את הזרם שצורך המתנע (מעל מאתיים אמפר)ולכן אתה עדיין לא יכול להתחיל לאבחן את התקלה
קודם תנסה עם כבלים איכותיים ועם רכב מסדר גודל דומה או שתחבר את הכבלים ותן לרכב הקטן לעבוד כך שהאלטרנטור שלו יטעין את המצבר של הפרדו לפחות רבע שעה ורק אחר כך תנסה להניע כשהרכב השני עדיין מחובר
אם יהיה סטרטר מהיר ועדיין הרכב לא יניע אז הבעייה במקום אחר

רפי לין
07-09-09, 09:48
יתכן שהבעייה נובעת רק ממגע לא טוב בין נעל כבל המצבר וקוטב המצבר.
בברכה - רפי לין

eran4x4
07-09-09, 10:05
זה שה307 נחנק\נכבה בנסיונות ההנעה
וזה שלאחר ניתוק ההילקס הפרדו נחנק מראה על עומס חשמלי גדול מאוד בפראדו

קצר או במצבר או במקום אחר.

דרך אגב זו בדיוק הדרך לשרוף מחשבים של הרכב המניע והעוזר....

nickya
07-09-09, 18:17
קרה לי באופן דומה מאוד בטרופר בנזין.
הניע בקושי עם כבלים, נכבה בסרק.
החלפתי מצבר והבעיה נפתרה.
בהצלחה.

E.Z.
07-09-09, 23:20
היום בבוקר הגיע שגריר והניע אותו עם מצבר גדול ועם עוד מכשיר שנותן עוצמה למצבר.

הוחלף מצבר היום למצבר חדש 95A ונראה כי הבעייה נפתרה.

לאחר עיון בספר רכב מצאנו כי יש נורה שנדלקת שמצביע על תקלה במערכת החשמל המחייבת טיפול דחוף של מוסך.
בתקלה כזאת הטורבו עשוי לא לעבוד( הגיוני כי הרכב היה ממש חלש) וייתכנו בעיות בתגובה של המצערת עקב פעולה לא תקינה של מנגנון המצערת שכן ההזרקת הדלק הרי חשמלית.

בכל מקרה תודה לכל המשיבים

לילה טוב

-->